Domy s Erkerom

Odborná časť na fasáde prispievajú rôznymi nudnými rovnými čiarami budovy. Samotná pridáva navyše metrov životného priestoru a zvyšuje prúd prirodzeného svetla. V článku vám povieme všetko o Erkers v domoch, čo sa stanú, a či existujú výhody.

Čo to je?

Časť miestnosti s zasklením, ktorá vyčnieva riadok fasády budovy, nazývaný ERKER. Jeho rozmery a forma závisia od fantasy architektov alebo zákazníka. Budova môže mať jednu, dve alebo viac ERKER umiestnených v jednej alebo viacerých podlažiach.

Vyčisťujúca čiara fasády udržiava ložiskové lúč – vytvárajú základ ERKER. Nemalo by sa zamieňať s Rizalitom, ktorých steny sú umiestnené na samotnej nadácii.

Naši predkovia prišli s výčnelkami na fasádach, aby bolo jednoduchšie pozrieť sa na nepriateľov, a potom sa z nich porazil počas búrky stien. Neskôr sa táto technika používala na uloženie oltára vo vnútornej cirkvi paláca. Podľa katolíckych zákonov nad oltárom by nemala byť iná miestnosť. V budúcnosti architekti hodnotili krásu miest fasád a rozšírili svoje vymenovanie.

V sovietskej architektúre sú ERKERY s „Stalinkins“. Keď prišiel čas „Khrushchev“, o výčnelkoch na budovách, ktoré som musel zabudnúť na niekoľko desaťročí. Viacpodlažné projekty boli čo najnižšie, pretože tam bola úloha v krátkom časovom období, aby sa byt na veľké množstvo sovietskych rodín.

Domy, domy s Erbers získavajú popularitu znova a existujú dôvody.

 • Obrázky výčnelky menia estetiku budov pre lepšie. Montolitové sklo alebo okrúhle veže vyzerajú veľmi pôsobivé.
 • Majitelia získajú ďalšiu oblasť.
 • Vylepšené vetranie miestnosti.
 • Prítok prirodzeného svetla v izbách sa zvýši.
 • Samotné priestory vizuálne získava hlasitosť a zdá sa to priestrannejšie.
 • Neobvyklé usporiadanie môže byť použité v špeciálnom. V Erker, mnohí vytvárajú útulný roh, ktorý výrazne zlepšuje interiérový dizajn.
 • Ak máte krásny výhľad mimo okna, je tu možnosť Glash Bay s veľkými panoramatickými okuliarmi a obdivovať nádhernú krajinu denne.

Treba však pripomenúť, že Layout Erker je schopný vytvoriť určité ťažkosti:

 • Náklady na ďalšie zasklenie a starostlivosť o to;
 • Môže existovať dodatočná tepelná izolácia alebo radiátory, pretože vyčnievajúca časť budovy je náchylnejšia na vetra a zmrazenie;
 • Projekt s Erkerom je drahší, je vyrobený špeciálny výpočet stien a strechy.

Typy ERKER

Pre stáročia-stará história, architekti sa naučili, ako vytvoriť rôzne výčnelky na fasády domu. Podmienečne sa dajú rozdeliť na niekoľko typov.

Na mieste

ERKERS sa líšia v závislosti od toho, kde je usporiadaný Erker.

 • Podlahy. Zistil výčnelky na stenách môžu byť nielen na prvom poschodí, sú schopní zdobiť budovu na akomkoľvek stupni. Často sú erkers ihneď vybudované v niekoľkých poschodiach.
 • Fasáda. Výstupník sa nachádza s tváre, prednými dverami budovy.
 • Bok. Rozšírené rozšírenie zdobia bočnú stenu domu.
 • Uhlový. Môže byť umiestnený na jednom alebo viacerých podlažiach. Ak je Erker umiestnený v celej výške, uhol budovy sa zaokrúhľuje a prijíma nezvyčajné formy.
 • Symetrický. Niekoľko absolútne identických výčnelkov je v určitej vzdialenosti od seba.
 • Suspenzia. Erker vyzerá ako multifunkčný alebo polkruhový balkón, ktorý môže byť umiestnený v akejkoľvek výške.

Informovať

Rôzne geometrické tvary robí budovy s erkermi jedinečnými. Riadok výčnelku, zakrivený rôznymi spôsobmi, umožňuje dom získať svoju individualitu. Vo forme, ktoré môžu byť rozdelené do niekoľkých možností.

Okrúhly

Okrúhly v tvare erkerov sa nachádzajú častejšie v rohoch alebo v strede fasády. Niekedy doma zdobia miniatúrne veže. Takáto forma výčnelkov, ktoré sú obsiahnuté v tehálových alebo blokových budovách, je nemožné, aby usporiadanie kabíny protokolu alebo domov z baru. Hladká linka vylučovania dodáva budove špeciálnu krásu, ale tiež vytvára niektoré ťažkosti pre tvorbu interiéru.

Priestor vo vnútri môže vyplniť iba okrúhly stôl alebo radom pohovky.

Polkruhový

Polkruhové erkery usporiadať budovy Vo Venetsian Style. Na rozdiel od okrúhlych možností nie sú príliš testované za fasádnou čiarou. Hladké a mäkké čiary domu vytvárajú nezabudnuteľný dojem vonku a vo vnútri.

Flexibilné profilové a ohýbané okuliare sa používajú na zasklenie.

Obdĺžnikový

Obdĺžnikový tvar výčnelkov sa používa zriedkavo, Jeho jednoduchosť neumožňuje, aby sa fasáda výrazná, ako v prípade polkruhu alebo lichobežníka, napríklad. Ale pre vnútorné vnútorné usporiadanie sú rovné čiary vždy praktické – nebudete musieť objednať špeciálny nábytok.

Námestie

Rovnako ako obdĺžnikové, štvorcové Erkery sú tiež obyčajné. Jednoducho ich navrhnúť a stavať, ale podobajú sa balkónom. Ale vo vnútri budovy, vlastníci získavajú významnú ďalšiu oblasť, ktorá môže byť ľahko zariadená bez ťažkostí.

Trapézový

Takáto forma výčnelkov sa nachádza pomerne často. Stačí sa posmievať bočné čiary obdĺžnikového ERKER, usporiadať ich v uhle – a stráca asociáciu s balkónom a budova získa atraktívny vzhľad.

Mnohostranný

Erker s mnohými tvárami je taký bežný ako trapézový. Pre neho nepotrebujú špeciálne ohýbané sklo, ľahko sa tvaruje z akéhokoľvek stavebného materiálu, vrátane lepeného tyče.

Trojuholníkový

Takéto výčnelky na fasádach sú veľmi zriedkavé. Oni boli všimli na niektorých typoch plánovania Khrushchev ERA a vo výhradných projektoch súkromných domov.

Plány

Erkery výčnelky môžu byť pripojené k existujúcej budove alebo vkladu na projekt od nuly počas výstavby. Sú schopní ozdobiť akúkoľvek budovu. Môže to byť malé (napríklad 7×7 m) drevené vidiecky dom alebo tehlová chata v 2 poschodiach s garážou.

Počas dizajnu je premýšľané usporiadanie ERKERS. Ako už bolo spomenuté, sú fasád, strana, roh. Mali by ste myslieť vopred počet výčnelkov, na úrovni toho, ktoré podlahy budú musieť byť.

Ak je v dome veranda, jeho štýl a dekorácia sa môže zhodovať s architektonickým dizajnom ERKERS.

Počas návrhu rozšírenia postavy sa zohľadňujú niektoré nuansy.

 • Dom s výčnelkom je ťažšie ako ten, ktorý má rovnú fasádu. Preto by ste mali byť pripravení zvýšiť odhad – to bude znamenať vážne výdavky.
 • Ak Erker nie je pozastavený, ale nachádza sa na jednom poschodí, pre neho nadácia nepotrebuje. Počas výstavby dvojpodlažných (alebo viacerých) výčnelkov sa zvyšuje zaťaženie, mali by ste premýšľať o silnejšom základe.
 • Konzolové lúče budú potrebovať pozastavené ERKERS.
 • Výčnelky s veľkou zasklievaním sú umiestnené na severnej strane budovy. Potom bodovanie slnka nebude pneumatiky po celý deň a príležitosť bude schopná ušetriť na elektrine.
 • Dom a Erker sú postavené z rovnakých materiálov. Počas dizajnu nezabudnite na ďalšiu izoláciu. Zvlášť to platí aj pre dvojité vzory alebo výstupok s objemovým zasklením.
 • V malých domoch, kde je podkrovná podlaha, ale nie je miesto na umiestnenie schodov, môže byť postavený priamo v Erker.

Duplexné Erkery vzostupujte nielen na druhom poschodí, môžu pôsobiť ako manzardová vrstva. Strecha predĺženia je spoločná s domácou alebo oddelene. Pre druhú možnosť budú vyžadované dodatočné finančné prostriedky, nosníky a strešné krytiny. Vypočíta sa uhol svahu, kĺby so strechou hlavného domu sú dôkladne utesnené.

Pokiaľ ide o Windows, vo väčšine prípadov sú vybavené na každom tvári ERKER.

Ale v južných oblastiach, kde je veľké množstvo svetla spojené s teplom, bočné steny výstupku sú vyrobené pevnou, bez zasklenia.

Usporiadanie interiéru

Krásne línie nástennej čiary a úžasné refrakcie svetla z blížiacich sa okien, ktoré robia prostredie v jedinečnom prostredí. Ale súčasne je vnútorné usporiadanie komplikované. Pre organizovanie ERKER budete potrebovať špeciálny nábytok RADIUS alebo návrhy na základe objednávky. Možnosti nábytku môžu byť iné.

 • Erkery Sofas. Zvyčajne opakujú formu prehlbovania, to znamená, že sú zaoblené alebo pozostávajú z častí. V plytkých výčnelkoch sa pohovka môže úplne vziať úplne, jeho predné vyrovnanie čiary steny.
 • Tabuľky. Sú vybavené okrúhlym alebo oválnou formou a sú umiestnené v strede ERKER. Pohovka je ich široký polkruh. Priamo namiesto pohovky sa používajú stoličky. Niekedy je situácia v Erker vybavená inak. Tabuľky s rozbitou alebo hladkou čiarou sú inštalované pozdĺž stien ERKER.
 • Ukladanie miest. Plytké predné projekcie často odstránia stojany alebo zásuvky, ktorých horné pokrytie vyzerá ako parapet alebo lavica.
 • Iný nábytok. Dve klasické stoličky a malý konferenčný stôl medzi nimi sa ľahko zmestia do lichobežníka Aerrker. Každý kus nábytku zaberá jeho poruchy.

Treba poznamenať, že rezervoár ERKER závisí nielen z jeho hĺbky, ale aj z miesta určenia miestnosti, v ktorej je.

 • Obývačka. Táto časť miestnosti je naplnená pohovkami, kreslami, časopismi.
 • Jedáleň. V rečníku Niche je nainštalovaná jedálenská skupina.
 • Kuchyňa. Pracovné povrchy umiestnené v blízkosti stenách môžu ísť do Erkera. Dobré prirodzené osvetlenie robí varenie pohodlnejšie.
 • Kabinet. Systém Windows sa používa na usporiadanie počítačovej tabuľky, vytvorenie pohodlného pracovného priestoru.
 • Detská izba. Tu môže byť ERKER aplikovaný pod mäkkou oblasťou pre rekreáciu a môžete poskytnúť procesu učenia.
 • Spálňa. V tejto miestnosti je krásny výstupok zaberajú malú Ott, mäkké kreslá alebo kompaktný toaletný stôl. Niekedy sú nainštalované okrúhle lôžky alebo pódium.
 • Knižnica. Niche medzi oknami sú dobre vybavené regálmi pre knihy. Hojnosť svetla z príliš veľa erker s panoramatickými oknami môže byť tlmená s prítomnosťou regálov.
 • Zimná záhrada. Neuveriteľne krásna a útulná rekreačná oblasť so živou vegetáciou.

Krásne príklady

Erker je krásny vonku a vo vnútri. Nielenže robí nezvyčajnú líniu miestnosti, ale tiež dáva exkluzivitu celého interiéru. Dizajnéri môžu plne ukázať svoju fantáziu.

 • Nachádza sa v horách s úžasným scénickým pohľadom a výstupom na terasu. Dom je obdarený druhým svetlom a veľkým výčnelkom Archer.

 • Budova zo kanalizácie s tromi Erkermi – dva symetrické a jedno centrálne.

 • Fasádny výstupok s krbom v modernej obývacej izbe.

 • Interiér klasickej haly v prísnej zelenej gama.

 • Kúpeľňa s Erkerom.

 • Krásny roh pre príjemnú konverzáciu pre šálku čaju.

Erker je vrcholom akejkoľvek štruktúry, a to, čo je zložitý, refinee bude samotná budova.

Video projekt krásneho dvojpodlažného domu s Erkerom a garážou môžete vidieť na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: