Drevené drevo

Pre pohodlný pohyb v záhrade alebo dachi musia byť dláždené stopy s pevným potiahnutým. Zároveň je dlažba alebo asfalt drahý, a to je pomerne ťažké, medzitým je jednoduchý a estetický roztok z primárnych materiálov, a to z točení dreva. Tvorba skladby môže byť relatívne rýchla bez toho, aby prilákala zamestnancov – je potrebné vedieť len o všetkých funkciách procesu.

Klady a zápory

Rovnako ako akýkoľvek iný spôsob, ako vyriešiť problém prepustiteľnosti, cesta z lesa stromu má výhody a nevýhody. Začnime tradíciou s dobrým, najmä preto, že výhody tohto riešenia možno nájsť more:

  • Ekologický materiál je úplne neškodný a nie je schopný poškodiť životné prostredie;
  • Drevo sa vyznačuje vysokou pevnosťou a chodníky z niektorých odrôd dreva môžu slúžiť aj desaťročia;
  • Nákup materiálu bude stáť relatívne lacno a je možné použiť zostávajúce rezivo, ktoré majú byť ponechané po oprave, ukrižované suché kmene;
  • Jednoduchosť spracovania materiálu vám umožňuje vykonávať úlohu remesiel nástrojov a vlastných rúk;
  • spevnené drevené špičky trať vyzerá veľmi estetické a vytvára nepopísateľný pocit pohodlia.

Samostatnou výhodou spevnených drevných ciest je, že majú len jednu chybu. Skladá sa z slabosti dreva pred podmienkami otvoreného priestoru – deštruktívny účinok na materiál bude mať atmosférické zrážanie, hmyz a plesne. Avšak aj táto nevýhoda môže byť eliminovaná periodickou povrchovou úpravou antiseptík Spilov.

Pri výbere správnej škály dreva a správnej starostlivosti sa ukázalo, že dekoratívna cesta môže slúžiť viac ako 30 rokov.

Ako sa pripraviť?

Je potrebné priviesť cestu s mysľou, inak môžu jednotlivé fragmenty vo forme drevených kruhových objazdov alebo celých protokolov klesať, čo robí trať nerovnomernú a provokujúca tvorbu kaluzích. V niektorých prípadoch sa burina začali rásť v medzerách medzi plátkami dreva, prístavom dojmu inžinierskej štruktúry a zníženie jeho priepustnosti. Takže sa to nestane, musíte využiť prípravu.

Začať, všimnite si obrysy budúcej cesty. Na obrysoch ciest na oboch stranách sa naučia vertikálne kolíky s natiahnutým lanom v pôde, aby pochopili, že tento priestor je už vyhradený. Ďalej by sa určené územie malo prehĺbiť, ťahový výkop približne 20-25 cm. Zemné práce by mali byť zapojené do suchého počasia – takže hrany nebudú.

Po tom, spodná časť výkopu zaspí s malou vrstvou piesku, ktorej úlohy zahŕňajú vytvorenie stabilného vankúšu pre všetko, čo bude umiestnené vyššie. Sands RIP Geotextile – je zárukou, že buriny tu nebudú rásť.

Ešte vyššie, urobte drenážnu vrstvu – buď malých kamienkových, alebo zo zmesi piesku s štrkom v pomere 7 až 3. Na hornej strane odtokovej vrstvy je potrebné naliať ďalšiu vrstvu piesku, hrúbka drenáže je rovnaká.

Ako urobiť cestu s vlastnými rukami?

Že záhradná cesta na chate bola vykonaná správne, a improvizovaný chodník nesklame, Zvážte krok za krokom pokyny vo forme magisterskej triedy, ako stanoviť cesty krajiny z okrúhleho spánku.

Prečítajte si viac  Orezávač káblov: vlastnosti, typy a vlastnosti

Základňa

Príprava základu bola všeobecne opísaná vyššie, ale existuje niekoľko jemností, ktoré by sa mali spomenúť samostatne. Napríklad osobitná pozornosť by sa mala venovať hydroizolačnému materiálu – je lepšie sa spoliehať na jednu geotextíliu a položiť vrstvu polyetylénového filmu.

Skúsení majstri naznačujú, že materiál je dobrý s jeho elasticitou a pevnosťou v ťahu, ale každá jazda vo vrstve je vážna konštruktívna nevýhoda. Vzhľadom na to je potrebné nájsť pevný kus polyetylénu požadovanej veľkosti, alebo aspoň lepidlo jednotlivých kusov. Z malých fragmentov na to nebude fungovať aspoň z dôvodu, že sa zákusky vyžaduje aspoň 30 cm. Ako spojovací materiál sa používa bežné lepidlo, ale páska alebo obojstranná páska.

Pre niektorých majstrov sa z nejakého dôvodu ukáže, že je nejasné, že horná piesková vrstva sa musí naliať na stavbu. Samozrejme, že nikto nevyžaduje dokonale hladký piesčitý povrch základne a s celkovým sklonom terénu je výškový rozdiel je nevyhnutný, ale je potrebné sa pokúsiť sa vyhnúť takýmto javom aspoň tam, kde je miesto približne hladké. V opačnom prípade je možné, že nadácia sa začne posunúť – to povedie k postupnému kmeni trati a jeho príchodu.

Spracovanie

Ideálne z hľadiska odolných materiálov sú dubové a bukové, ale malo by sa chápať, že pri nákupe takých surovín „lacné“ cesta bude vyžadovať náklady od 10-15 tisíc rubľov len na drevo. Ak bude rozpočet ihličnatých hornín uvoľní, ale vytrvalosť takéhoto pokrytia nebude tak pôsobivé – sú jednoduchšie ako deformácia. Ak sa stále rozhodol obstarať s materiálmi, potom kúpiť reč, dokonca aj antiseptikum ošetrené antiseptikom, vo veľkom stavebnom obchode. Tam si môžete požiadať, aby ste sa opýtali na prítomnosť veľkého zaokrúhľovania, ak ho rezaní na reč, ktorý ste pripravení na seba – to bude lacnejšie.

Samozrejme, bude to ešte lacnejšie, ak je na pozemku sotva nažive staré stromy, môžete zabiť dva zajace – a vymazať oblasť, a cestu výberu. Pri použití sveter materiálov v tom zmysle je všetko dobré, ale ak si vyberiete z čoho, zvláštne pozornosť, okrem dubov a buk, platiť larch.

Apple strom a hruška, chytiť a Acacia sú tiež považované za najhoršiu voľbu. Ak predbežná skúsenosť s tesárskou prácou na majiteľa nie je, najjednoduchší spôsob bez zjavnej straty v kvalite bude fungovať s brezou a maticou.

Hlavným momentom je kategorickým požiadavkou suchého materiálu, s ktorým budeme pracovať. Ak sa používa na dlažbu, nedostatočne vysušené drevo, bude to explicitná chyba, ktorá znižuje všetky nádeje na dlhú životnosť štruktúry. Použitie stále mokré rukávy je plná praskanie počas doslova týždňov!

Prečítajte si viac  Všetko o skrutkových vrtoch na strome

Ak sa sám orezali, nenechajte sa lenivý na zvládnutie surovín, takže povlak bol pohodlný pre chôdzu. Ak chcete začať, odstráňte všetky vetvy z hlavne a povrchov s deťmi a zastávkami. Potom, na denníku, urobte poznámku s ceruzkou, ktorá ukazuje, ktoré čiary budú musieť byť rezanie na samostatné „palacinky“.

Zvážte, že veľký priemer výsledných kruhov automaticky znamená zvýšenie hrúbky, takže z hrubého denníka, nie je to veľa spánku. Skúsení odborníci naznačujú, že pre skutočne dlhú dopravnú dráhu napriek akémukoľvek zaťaženiu stojí za to použiť celú „konope“ s hrúbkou najmenej 20 cm.

Dobrá trať je ten, na ktorom môžete dokonca chodiť naboso, čo znamená, že drevo musí byť zbavené akýchkoľvek burrov.

Povrch každej haldy musí najprv naplniť rovinu a potom sa držať brúsky. Kôra je už v tomto štádiu vymazaná – pre výstavbu cesty, nebude musieť byť istí.

Vyššie uvedené kroky sa dá vynechať, ak sa rozhodnete, že nie je jednoducho preklenúť cestu dreva, ale používať plnohodnotné dosky namiesto spánku. Rezivo pre cestu, položenú v plochom teréne, vyberte rovnakú veľkosť a tvar pre úplné prispôsobenie fragmentov navzájom. V prekríženej úľave by mal experimentovať s kombináciami dosiek rôznych foriem.

V každom prípade po rezaní, spánku a doskách by mali byť zlikvidované tie kusy, ktoré boli poškodené alebo jednoducho nie sú vhodné pre jeden alebo iné parametre. Zvyčajne, keď je materiál zozbieraný, odporúča sa na to, aby ste na to našli zľavu, nákup alebo krájanie o 15% viac ako strom, ako je to potrebné na dlažbu.

Chybné fragmenty v stavebníctve sa lepšie nepoužívajú – potom budete zlomiť hlavu, kde si vezmete „patch“ požadovanej farby, veľkosti a tvaru.

Antiseptická liečba znamená plnohodnotné namáčanie v roztoku a husté dubové alebo smreky môžu byť pokryté valčekom, prechádzkou po celom povrchu každého kusu 4-5 krát. Ako si pamätáme, mokrý materiál pre konštrukciu nie je vhodný, pretože po impregnácii stromu sa suší na vetranom mieste aspoň dva dni, ideálne – aspoň tri.

Dobrá možnosť na ochranu pred negatívnymi faktormi – Olivý. Spracujte ho drevo lepšie vo forme varu – potom sa tesne uzatvára všetky póry a veľmi znižuje schopnosť materiálu absorbovať vlhkosť. Nie je potešený takýmto zaobchádzaním bude škodcovia, ktorí budú musieť vylúčiť vašu skladbu zo zoznamu potenciálnych biotopov.

Zostáva vytvoriť problémy pre prípadné spread – Ak to chcete urobiť, použite obchody, ktoré je potrebné nastriekať na povrch cez práškovač. Dno každej haldy môže byť dodatočne impregnované horúcim bitúmenom.

Mnohí majitelia chcú, aby strom vyzeral ušľachtilé, tmavšie, zdalo sa, že staršie. Na tento účel to môže byť mierne tónované s medenou silou.

Prečítajte si viac  Jemnosti výberu a prevádzky krížov

Materiál

Môžete dať oddelené fragmenty akýmkoľvek vhodným spôsobom, snaží sa vytvoriť špecifický vzor alebo nie sú obťažovať. Po pokládke je každý fragment dreva nevyhnutne tvarovaný, v ideálnom prípade by mal byť povrch hladký v súlade s údajmi o úrovni. Medzi medzery medzi podvalom zaspávajú sutou, ktoré pre dekoratívnosť je zdobená machom alebo pilinou.

Pre správnosť procesu by sa malo dodržiavať pokyn, aby rozšíril životnosť cesty:

  • Prvým je hrot veľkého priemeru, zostávajúci priestor je malá „západka“;
  • Ak chcete skryť medzery, je najlepšie, aby hruškové vetvy;
  • Hranice alebo dekoratívne hranice kamennej dráhy nie je len krása, ale záruka, že piesok a hydroizolácia nebude vymyť zo stromu, znečisťujúca plot a oslabenie cesty;
  • Traška nie je možné sťažovať, ak je vzdialenosť medzi fragmentmi udržiavaná v intervale od jedného do jedného a pol centimetrov.

Ako sa starať?

Skutočnosť, že bezprostredne pred položením, všetky fragmenty dreva boli ošetrené potrebnými impregnáciami, neprekročí následnú starostlivosť o cestu. Naopak, drevo je materiál, ktorý v podkrovných podmienkach potrebuje neustálu pozornosť.

Ideálny prístup k zachovaniu funkčnosti dráhy predpokladá, že rukávy sa musia vyčistiť každých šesť mesiacov a znovu spracovať schému opísanú vyššie, a môžu byť tiež položené. Úloha vyzerá ako časovo náročný, ale jeho včasné vykonávanie znamená dvojnásobný nárast životnosti použitého dreva.

Napriek prítomnosti polyetylénovej vrstvy v obložení, niektoré buriny, ako napríklad Trdica a alkalón, stále môžu zostať problémom, aj keď rastú mierne preč. Bojujte proti nim je lepšie používať preventívne metódy vo forme striekaného jedu pre tieto rastliny.

Samostatne je potrebné pripomenúť, že žiadne laky a tmel budú chrániť strom pred vlhkosťou, ak je príliš veľa. Vzhľadom na to, na stranách cesty, stojí za to rezať cez priekopy na vlnu taveniny. V zime je žiaduce čistiť drevenú dráhu od snehu čo najrýchlejšie.

Krásne príklady

Na prvej fotografii – nedokončená trať kúziel vyrobená striktne podľa pokynov. Ako vidíte, medzery medzi jednotlivými fragmentmi stromu prakticky nezostali, a sú väčšinou naplnené menšími rukávmi. Horizontálna úroveň je určená pre všetky požiadavky a umožňuje vám riadiť aj kábel.

Druhý príklad je ekonomickejší spôsob cesty, kde je každý krok pridelený presne jeden spánok. Takéto riešenie je prípustné, ak všetky spálne majú skôr veľký priemer, ale nie je vždy vhodné ísť po ceste – je potrebné striktne otráviť veľkosť krokov s väčšinou medzi handrami.

Tretím riešením je pokusom napodobniť prírodné prostredie, ktoré sa dobre podarilo. Z estetického hľadiska, hojné priestory naplnené kamienkami vyzerajú veľmi prirodzené. Na druhej strane neexistujú žiadne dokonale hladké stopy v prírode, a to je tiež veľmi dôležité, aby sa to pozrelo na moje nohy.

Prečítajte si viac o Walkwood Walkways Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: