Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Skladacie skrutky – obľúbená škála rýchlospracujúcich spojovacích materiálov s originálnym dizajnom a pomerne úzkym rozsahom aplikácií. Ich veľkosti sú štandardizované požiadavkami GOST alebo DIN 444, existujú určité obmedzenia a materiál materiál. Berte podrobnejšie, ako si vybrať záložnú skrutku, a aké druhy jeho druhov uprednostňuje vyriešiť konkrétne úlohy.

Charakteristický

Skladacia skrutka je kovová hlava, ktorá poskytuje závitové pripojenie prvkov. Je vyrobený z zliatinovej ocele, anti-korózie A2, A4 a iných zliatin (mosadz, bronz) s vysokou pevnosťou dostatočnou na prevádzku pri zaťažení. Tiež nájdený pozinkovaný hardvér pre prevádzku vo vlhkom prostredí. V konštrukcii výrobku je tučná tyč vybavená plným alebo čiastočným rezbráciám, hrot je doplnený okom nahradením klobúka.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Výroba sklopných skrutiek štandardizovaných podľa GOST 3033-79. Podľa stanovených požiadaviek musí kovovýroba spĺňať tieto charakteristiky.

 • Priemer závitu – 5-36 mm.
 • Dĺžka by mala byť 140-320 mm pre výrobky s priemerom 36 mm, 125-280 mm – pre 30 mm, 100-250 mm – pre 24 mm, 80-200 mm – pre 20 mm. Produkty menších rozmerov sú skromné: sa líšia v rozsahu od 25 do 160 mm.
 • Typ hlavy. Môže byť sférická alebo vidlica, ako aj vo forme kruhu.
 • Dĺžka závitového zárezu. Zvyčajne je ¾ z dĺžky tyče.
 • Závit. Začína 0,8 mm, viac ako M24 dosiahne 3 mm.
 • Prsteň. Sa líši v rozsahu 12-65 mm.

Všetky tieto charakteristiky určujú rozsah používania produktu, jeho veľkosti a ďalších dôležitých bodov pre výber skladacích skrutiek.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Názory

Skladacia skrutka alebo DIN 444 produktu s okom sa vyrába v širokej škále veľkostí. Najobľúbenejšie je možnosti M5, M6, M8, M10, M12. Colné orgány podľa GOST 3033-79 produktov v dopyte a vo veľkom formáte, môžu dosiahnuť veľkosť M36. Hlavným rozdielom noriem je použitie odporúčaných materiálov.

Podľa DIN 444, výroba kovových výrobkov vyrobených z uhlíkovej ocele s pozinkovaným povlakom alebo bez neho. Pre skrutky prevádzkované v alkalickom médiu používajte nerezovú oceľ A4, vhodná na použitie v potravinách, chemickom priemysle. Pre prevádzku v mori alebo slanom vodnom prostredí sú vhodné hardvér z austenitickej ocele. Môže byť aplikovaný a mosadz.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Podľa noriem je povolená výroba nasledujúcich typov skladacích skrutiek.

 • S kruhovou / sférickou hlavou. MAKÁ DISTRIBÚCIA VYPOČET, ktorá vám umožní poskytnúť pripojenie typu kompilácie. S plným skrutkovaním sa ukáže na spoľahlivý držiak, ktorý sa dá ľahko demontovať v prípade potreby.
 • S otvorom pre kolík. Najbežnejšia možnosť. Takáto inštalačná skrutka s skladacím zámkom je vhodná na vytvorenie lepidiel zlúčenín. Tiež môžu byť tiež pripojené k Karabine k dizajnu, ak sú vybavené dielne.
 • S hlavou vidlice. Je to podobné zvyčajnému, ale má prídavný slot, ktorý umožňuje použitie spojovacích prvkov závesu.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

V závislosti od typu výkonu sa skladacie skrutky môžu namontovať cez zodpovedajúce pákový prvok. V zaoblenom uchu táto úloha zvyčajne vykonáva kovovú tyč zodpovedajúceho priemeru. Okrem toho, ploché páky môžu byť použité vo výrobkoch s podlhovastým profilom.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Výber pravidiel

Existujú určité odporúčania, ktoré vám umožnia správne vybrať skladacie skrutky na použitie v rôznych aktivitách. Vyberte niekoľko dôležitých parametrov.

 • Typ materiálu. Klasické výrobky z ocele sú určené na prácu mimo podmienok vysokej vlhkosti. Nikel-pokovované a nerezové skrutky sa používajú na surové miestnosti a vykorisťovať. Plastové prvky sú považované za domáce, nie sú určené na závažné zaťaženia, ale ľahko odolávať laná. V lodných konštrukciách používajú bronzové a mosadzné výrobky.
 • Dĺžka závitu. Ovplyvňuje nielen silu pripútanosti, ale aj na veľkosti vyčnievajúcej funkčnej časti. Pre diely a iné držiaky pod karbínou sú najvýhodnejšie 3/4 vlákien. Pre trblietavé spojenia je vytvorenie upínacieho úsilia vhodnejšie pre iné možnosti. V nich sa rezbárstvo nachádza pozdĺž celej dĺžky tyče.
 • Vzorky. Určujú záťaž, že kovové opotrebenie môže vydržať, rovnako ako ovplyvniť vymenovanie spojovacích materiálov. Väčšina druhov domácností je označená M5, M6, M8, M10, ktorá zodpovedá priemeru závitu v milimetroch. Musíte sa zamerať na veľkosť použitých otvorov a charakteristík špecifických skrutiek.
 • Odolnosť proti korózii. Čím je vyšší, agresívnejší kontakt s vonkajším prostredím bude schopný odolať výrobku. Outdoors používajte iba pozinkované alebo mosadzné možnosti, ktoré sa neboja korózii.

Toto sú hlavné parametre, ktoré sa majú vyplatiť výberom sklopných skrutiek pre údržbu doma, počas spracovania alebo počas výstavby.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Žiadosť

Fold skrutky sú nepostrádateľným upevňovacím prvkom pre diely. Používajú sa pri nakladaní, zdvíhaní veľkého nákladu, hovoriacim prvok na upevnenie karabínov na povrchu plošiny, nádoby, zásuvky alebo iného typu kontajnera. V najobľúbenejšej oblasti s takýmito upevňovacími prvkami sú inštalované a konštrukčné konštrukcie chlapcov.

V tomto prípade sa prílohy uskutočňujú podľa samostatného štandardu, majú zvýšené rozmery a väčšiu pevnosť, schopnú odolať najintenzívnejším zaťaženiam.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Tento typ hardvéru a priemyslu je v dopyte. V peciach sa používajú špeciálne možnosti odolné voči tepla, kde sa pripraví koreň pri vysokých teplotách a tlaku. Vo frézovacích strojoch a vŕtanie často hrajú úlohu rýchlospočetných spojovacích materiálov, ktoré poskytujú spoľahlivú fixáciu počas používania. V podstate môžete vidieť skladacie skrutky na krytoch kladiek, ktoré pokrývajú prístup k vymeniteľnému vretenu. Na priemyselné účely sa používajú kovové výrobky vyrobené GOST 14724-69.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

V nábytkárskom priemysle sa upevňovač používa na vytvorenie upínacej sily. Pri preprave nebezpečných látok je inštalovaný na lezenie na krytie, aby sa odstránil kontakt prepravovateľných látok s vonkajším prostredím.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

V každodennom živote nájde tento typ spojovacích materiálov jeho aplikáciu. Po prvé, používa sa na vytiahnutie rôznych lano a káblových konštrukcií. Upravívy na sušenie bielizne vytvorené vlastnými rukami sú presne usporiadané skladacou skrutkou alebo skrutkou rovnakého typu. Kovové opotrebenie je dobre držané v betóne a dreve, vhodné na použitie v kúpeľniach, ak sa vyberie pozinkovaná odroda.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Okrem, Skladacie skrutky sú vhodné na použitie v rôznych dizajnoch v záhrade a na nádvorí súkromného domu. S ich pomoc, môžete visieť na strečke naťahovacej sklonu, urobte dočasný baldachýn zo slnka, posilniť záhradné hojdačky. NEPOUŽÍVAJTE, KTORÉ NEPOUŽÍVAJTE, KTORÉ SÚ PRIPRAVUJETE PRIPRAVUJETE PRIPRAVUJETE SÚVISLOSTI: Dizajn je už pripravený na použitie, stačí ho jednoducho nainštalovať na vybrané miesto. Je to vhodné pre sezónne použitie hojdacej siete. Na konci svojho použitia môže byť odstránený a potom znova visieť.

V oblasti stavby a opravy môže byť užitočná sklopná skrutka. S ním je možné vykonávať nekomplikované operácie na riešenie v rôznych výškach.

Fold skrutky: Pravidlá voľby a aplikácie

Výroba skladacích skrutiek Pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár