Hilti Anchors Review

Inštalácia rôznych návrhov vyžaduje použitie všetkých druhov spojovacích materiálov. Spoľahlivá možnosť sú kotvy. Sú detail, navonok pripomínajú malú kotvu. Takéto modely sú častejšie položené v odolných a pevných povlakoch. Dnes budeme hovoriť o kotvy vyrábaných výrobcom Hilti.

Hilti Anchors Review

Zvláštnosť

Hilti Anchors majú obrovskú škálu príležitostí. Používajú sa na zabezpečenie masívnych povrchov významnou hmotnosťou. Modely sa stanú najlepšou voľbou pre montáž rôznych základov, vrátane pretrvávaného betónu, sadrokartónu, tehlových a betónových konštrukcií.

Kotvy tejto značky môžu mať rôzne špecifikácie. Každý jednotlivý druh sa používa pre rôzne materiály. Vzorky môžu mať všetky veľkosti a hrúbku, takže v rozsahu výrobkov bude každý užívateľ schopný splniť špecificky vhodnú pre neho.

Značka produkuje rôzne modifikácie spojovacích materiálov, vrátane rámov, klinových a upchatých modelov.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Rozsah

Značka Hilti je dnes jedným z najväčších výrobcov stavebných spojovacích materiálov, vrátane kotiev. Medzi najčastejšie možnosti patrí nasledujúce typy.

Chemický

Tieto modely sa vyznačujú tým, že sú vybavené špeciálnou adhéznou kompozíciou, ktorá sa používa na pevnú fixáciu. Najčastejšie sa chemické kotvy používajú na opraviť duté tehly, vápencový, shell a keramzitový betón. Chemické druhy budú najlepšou voľbou pre upevňovacie materiály s poréznou štruktúrou. Zároveň však nahradenie takýchto prvkov bude v prípade potreby dosť komplikovaná, pretože bude musieť narušiť integritu nadácie.

V súčasnosti sa chemické odrody vyrábajú v niekoľkých verziách. Takže existujú špeciálne kapsuly, ktoré sú malé celkové nádrže s lepiacou kompozíciou. Najčastejšie sú vyrobené z trvanlivého polyetylénu. Môžu byť odlišné. V kontakte s kovovou hmoždinkou je táto nádoba rýchlo depresiou a pod vplyvom vzduchových tokov zmiešaných a dostatočne stvrdne, a to vedie k pevnej fixácii častí.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Použitie takýchto nádrží vám umožňuje vytvoriť proces upevnenia čo najrýchlejšie a jednoduché. Náklady na takéto chemické odrody však budú oveľa vyššie v porovnaní s ostatnými možnosťami. Okrem toho je každý kontajner striktne dávkovaný. Najčastejšie sú dostupné v kontajneroch 300 alebo 500 mililitrov.

Kapsuly môžu byť použité na prácu v zónach podliehajúcich korózii.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Tiež, chemická odroda môže byť pripísaná špeciálnym injekciám. Sú to obojsmerné malé ampulky. V jednom z nich je tu lepidlo, v druhom je špeciálny tužidlo pre kompozíciu. Injekcie sa môžu predávať v rôznych zväzkoch. V porovnaní s predchádzajúcim zobrazením majú nižšie náklady. Ale zároveň pracovať s takýmito upevňovacími prostriedkami je potrebné samostatne kúpiť špeciálne stavebné nástroje.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Kapacity namontujte na špeciálne manuálne zariadenia. Stlačenie, cez dávkovač dostanete lepidlo zloženie. Ak pravidelne strávite rôzne inštalačné práce, potom je lepšie použiť špeciálny pneumatický dávkovač. Chemické odrody rýchlo nahradili štandardnými hmoždinami. Nemajú nepríjemné pachy. Všetka chémia, ktorá sa používa na kompozície, je bezpečná pre ľudí a jeho zdravie.

Kapsuly a injekcie vám umožňujú opraviť ťažké návrhy a ľahké produkty.

Hilti Anchors Review

Mechanický

Tieto svorky sú tiež široko používané v inštalačnej práci. Môžu byť použité na pripojenie masívnych materiálov s veľkou, strednou hmotnosťou, ako aj na vytvorenie rôznych izolačných systémov. Hilti Mechanické kotvy môžu byť použité na odmeňovanie takmer akejkoľvek formy. Budú môcť pristupovať ako základy, ktoré majú zrnitú štruktúru. Tiež ich vziať na posilnenie nosných konštrukcií. Špecifické časti sú častejšie vyrábané z uhlíkovej ocele so zinkovým povlakom na ochranu pred koróziou.

Ak používate kotvy na montážne svetelné konštrukcie, odporúča sa používať s vlastným čerpaním. Často sú upevnené v kombinácii s fasádnymi spojovacími prvkami. Takéto modely sú v inštalácii pomerne jednoduché, v prípade potreby môžu byť ľahko odstránené z dizajnu. Svorky tohto typu sa môžu pochváliť špeciálnou úrovňou udržateľnosti na takmer akékoľvek mechanické a chemické poškodenie. Sú vyrobené výlučne z vysoko pevných kovov a ich zliatin.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Špecifické kotvy majú zvýšenú škriatkovosť. Pri ich inštalácii je takmer nemožné viesť vozidlo. Pri výrobe sú pokryté špeciálnou ochrannou aplikáciou, ktorá im neumožňuje kolaps v dôsledku veľkého množstva vlhkosti. Kotvy mechanických typov môžu byť použité spolu so špeciálnymi chemikáliami určenými na výrobu kombinovaných zlúčenín v materiáli, na ktorých sú trhliny alebo veľké medzery.

V rozsahu výrobkov tejto značky nájdete špeciálne mechanické upevňovacie prvky (Hilti HST). Môžu byť použité pre akékoľvek materiály, ktoré budú vystavené silným zaťaženiam počas prevádzky.

Často sa prijímajú na vytvorenie odolného prekrývania, strešných náterov. V týchto prípadoch je použitie chemických odrôd nemožné.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Wedge Silever Upevnovacie diely majú vysokú úroveň pevnosti a odolnosť proti opotrebeniu. Sú namontované v materiáli len so špeciálnym nástrojom HS-SC. Ak potrebujete nainštalovať najkratší možný čas, potom používanie iných zariadení nie je povolené. Tieto kotvy sú schopné odolať akýmkoľvek negatívnym atmosférickým účinkom. Vyrábajú sa s rôznymi priemermi (M10, M16, M30, M12).

Mark tiež produkuje špeciálne Hilti HSA kotvy. Sú tiež navrhnuté tak, aby pripojili masívne záhybové štruktúry. Tieto výrobky sa vyrábajú s priemermi M6 a M20. Zapínanie častejšie vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s pozinkovaným povlakom na ochranu.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Značka sa špecializuje na výrobu a bodovanie kotvy (HKD). Tieto upevňovacie prvky sú vyrobené z odolného uhlíkovej ocele s aplikáciou ZINC. Tieto modely sa často používajú na betón, na ktorom sú medzery alebo trhliny.

Skóre kotvy tejto značky môžu mať dĺžku od 25 do 80 milimetrov.

Tieto zlúčeniny sú lepšie použiť na pevné a trvanlivé základne hrubého betónu. Veľkosť vnútorného závitu môže byť od 6 do 25 milimetrov.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Výhody a nevýhody

Kotevné skrutky produkované Hilti, majú niekoľko dôležitých významných výhod.

 • Vysoká kvalita. Produkty tejto spoločnosti vám umožňujú vytvárať trvanlivé a trvalé pripojenia. Zároveň nebudú zničené pod chemickými, mechanickými alebo atmosférickými vplyvmi.
 • Pohodlná doprava. Takéto kotvy majú malé veľkosti a hmotnosť. Ľahko sa prepravujú, otvorené kontajnery s chemickými kompozíciami môžu byť uložené v tejto forme na jeden rok, na prepravu môžu jednoducho pokryť malé veko.
 • Pohodlná inštalácia. Zabezpečiť tento upevňovač bude schopný komukoľvek. Ich inštalácia nevyžaduje špeciálne vedomosti. Okrem toho, spolu s takýmito kotviacimi skrutkami, je potrebné podrobné pokyny na použitie, v ktorom je napísané, ako krok za krokom.
 • Spoľahlivosť. S ostrými teplotnými rozdielmi sa chemické modely nerozširujú ani zmenšujú, budú udržiavať ich konzistenciu, nebude stratiť svoje vlastnosti, budú môcť poskytnúť spoľahlivé pripojenie.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Ale výroba tohto výrobcu má nejaké nevýhody. Takže mnohí prideľujú príliš vysoké náklady na tieto kotvy. V prvom rade sa týka chemických kapsúl s lepidlom. Ale možno tiež povedať, že kvalita zlúčenín vytvorených v ich pomoci bude plne dodržiavať cenu výrobku.

Tiež ako nedostatok, môžete prideliť príliš veľa vytvrdzovania. Tento mínus sa týka chemických vzoriek. Aby sa mohli úplne stať pevným, niekedy trvá príliš veľa času, čo pri inštalácii vedie k významným dočasným nákladom.

Okrem toho sa vyžaduje značné množstvo času na rozpustenie tvrdidla s samotnou zmesou lepidla.

Hilti Anchors Review

Tipy na výber

Nákup kotvy by mali zohľadniť niektoré dôležité kritériá výberu. Tak, Treba zvážiť, pre ktorý materiál sú určené vybrané modely. Na pripojenie prevzdušňovaného betónu, betónu, preferencia muriva je lepšie poskytnúť trvanlivé mechanické vzorky schopné odolať významným zaťaženiam. Takéto prvky umožnia dostatočne silné upevnenie. Pre menej závažných a veľkých prvkov môžete použiť rôzne typy chemických kvapalných kotiev.

Pri výbere takýchto upevňovacích programov zohrávajú dôležitú úlohu. Chemické kapsuly sa vyznačujú najvyššou cenou. Injekcie sú oveľa menšie, ale zároveň budú potrebovať špeciálnu zbraň s dávkovačom, ktorý bude musieť získať samostatne. Mechanické odrody sú najpravdepodobnejšími možnosťami pre možnosti. Okrem toho nevyžadujú ďalšie časti na montáž (okrem niektorých čapov).

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Nákup kotvy kotvy je lepšie zobraziť materiál, z ktorého sú vyrobené. Optimálna možnosť bude oceľ (uhlík alebo zliatina). Podrobnosti o takýchto kovoch majú vysokú úroveň pevnosti, chemickej a mechanickej stability.

Skontrolujte pokrytie každej kotvy. Tradične sú pokryté špeciálnym zinočnatým zložením. Ak sú upevňovacie prvky uvoľnené bez ochranného materiálu, potom môže rýchlo stratiť všetky svoje dôležité vlastnosti, pokryté vrstvou korózie, čo bude mať za následok zničenie zlúčeniny. Pred nákupom urobte dekódovanie označovacích kotiev.

Malo by obsahovať hodnoty maximálnej hrúbky pripojeného materiálu, úroveň odolnosti voči vzhľadu korózie. Aj tu nájdete priemer kotviacej skrutky, celkovej dĺžke produktu.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Spotreba

Aby sa kotva mohla poskytnúť najžiadanejšie a spoľahlivé pripojenie materiálu, mali by sa dodržiavať niektoré dôležité pravidlá inštalácie. Pre každý jednotlivý model aplikuje svoju vlastnú technológiu. Ak plánujete pracovať s základmi s poréznymi konštrukciami, inštalácia stojí za to začať od tankovania rukávu s plečkami v vyvŕšnom predĺžení po prehlbovaní. Vŕtanie sa odporúča vykonať pomocou diamantového hroty. To urobí povrch po spracovaní hladkého a hladkého.

Potom by sa malo aplikovať na povrch rukávu trochu spojiva. V tomto prípade musí byť otvor naplnený 2/3. Je mierne lisovaný spolu s otáčaním závitového stiletta (ďalej len požadovaný prvok bude priskrutkovaný). Po naliatí látky bude kompozícia poskytovať pevné pripojenie.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

Všetky otvory, v ktorých budú svorky vložené, sú predvýsledne vyčistené z rôznych odpadkov. Povrch musí byť absolútne čistý. Potom je vybranie tiež potrebné vyfúknuť stlačeným vzduchom, môžete použiť špeciálne čerpadlo.

Ak použijete chemickú kapsulu na pripojenie, potom je potrebné umiestniť v predhlbovaní. Jeden kontajner je určený na pripojenie iba jedného detailu.

Takéto možnosti môžu byť použité pre materiály s vysokou úrovňou sily a tvrdosti.

Hilti Anchors Review

Hilti Anchors Review

  Kapsula je ostro lisovaná so špeciálnym vlásením, potom, čo sa tvrdidlo začne vyliať z nádrže. Vstúpi do chemickej reakcie samotným lepidlom. Aby ste mohli vynaložiť látku v náplni ekonomickejšie, môžete použiť kalkulátor požadovaného množstva injekčnej hmotnosti. To vám umožní mierne znížiť náklady na inštaláciu.

  Hilti HFX model Prehľad videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár