Krížové skrutky

Vedenie rôznych inštalačných prác vyžaduje veľký počet rôznych spojovacích materiálov. Rozšírené použitie našiel všetky druhy skrutiek. V súčasnosti vyrába špeciálne upevňovacie prvky s cruciformom. Dnes budeme hovoriť o tom, aké funkcie, ktoré majú, a o tom, aké oblasti môžu byť použité.

Krížové skrutky

Zvláštnosť

Krížové skrutky sú závitovým produktom pozdĺž celej dĺžky kovovej tyče a s malou polkruhovou hlavou na konci, s otvorom pod skrutkovým skrubom. Hlava slúži ako miesto prenosu odstreďovacieho momentu z nástroja. Slot, ktorý sa nachádza na jeho povrchu, výrazne zjednodušuje proces skrutkovacích spojiek.

Krížové skrutky

Krížové skrutky

Všetky požiadavky na kvalitu, rozmery a iné parametre takýchto upevňovacích prvkov možno nájsť v GOST 7048-2013.

Okrem, Kvalita výrobku môže byť potvrdená nemeckou normou DIN 7985. Takéto typy skrutiek poskytujú spoľahlivé pripojenie. Sú to upevňovacie prvky univerzálneho pohľadu, takže môžu byť namontované v pripravených závitových otvoroch a v hladkých sedadlách.

Krížové skrutky

Krížové skrutky

Tieto skrutky môžu byť vyrobené z rôznych kovov. Ale najčastejšie môžete stretnúť modely vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Sú považované za najspoľahlivejšie a odolné voči vonkajším vplyvom. Často robíme spojenia na konštrukciách, ktoré budú umiestnené na otvorenom vzduchu, pretože takáto kovová základňa sa nebojí teplotných rozdielov a vlhkosti.

Niektoré vzorky sú vyrobené z mosadze alebo jednoduchej ocele.

Krížové skrutky

Krížové skrutky

Všetky tieto materiály sú navyše pokryté špeciálnymi ochrannými roztokmi, ktoré zabraňujú tvorbe korózie na povrchu.

Takéto modely sú spravidla vlastné, čo zabraňuje zručnostiam pracovnej časti krížového skrutkovača v procese skrutkovania, takže je ľahké pracovať s takýmito upevňovacími prvkami.

Krížové skrutky

Čo sa stane?

Vedenie skrutiek môžu byť rôzne typy. Líšia sa v závislosti od typu hlavy. Medzi nimi môžete zvýrazniť nasledujúce modely.

  • Možnosti s tajnou hlavou. Tieto výrobky pri skrutkovaní sú skryté v materiáli. Takéto upevňovacie prvky takmer nie sú viditeľné, vzhľad dizajnu nebude pokaziť. Vzorky s tajnou hlavou sa najčastejšie používajú pri upevňovaní listových materiálov významnej hrúbky na kovové rámové štruktúry. Ak používate tento typ skrutky so štrbinou, potom budete musieť predtvarovať na povrchu materiálu otvoru z skosenia. Urobte ich tak, že rovina hlavy hlavy bola umiestnená na úrovni roviny základne plechu.

Krížové skrutky

  • Modely s polkruhovou hlavou a tlačovým podložkou. Tieto odrody kruciformných skrutiek sú lepšie používané na upevnenie tenkých plechových materiálov na kovové rámy. Takéto upevňovacie prvky vybavené prídavným tlačovým podložkou chránia lisovacie štruktúry z deformácií a iných poškodení v upevňovacích miestach a tiež zvyšujú povrch kontaktu medzi upevnenými materiálmi.

Krížové skrutky

Krížové skrutky

  • Modely s polovičnou valcovou hlavou. Takéto upevňovacie prvky sa môžu použiť na pripevnenie a závesné kovové konštrukcie na iné kovové rámové materiály. Tieto prvky umožňujú estetický vzhľad hotového dizajnu, nebudú pokaziť celkový dizajn.

Krížové skrutky

  • Modely s polotovarovou hlavou. Tieto vzorky pre upevňovacie prvky sú externe podobné konvenčným zásluhom, ale horná časť nie je úplne plochá, je mierne zaoblená. Upevňovacie prvky budú zahrnuté do kĺbových materiálov, s vonkajšou časťou bude malá časť zariadenia. To dáva na špeciálnu plastovú zástrčku, poskytuje ochranu kovu z korózie, navyše, tento prídavný prvok skrýva zostávajúcu časť skrutky.

Krížové skrutky

Skrutky sa od seba líšia podľa typu nite:

  • Vzorky s kužeľnými metrickými rezbami sú považované za populárnu možnosť. Takéto výrobky majú trojuholníkový profil.
  • Existujú špeciálne perzistentné typy nite, V tomto prípade má pohľad na trapézový profil.
  • Okrúhle druhy používané na skrutky, ktoré sú vystavené veľkým dynamickým zaťaženiam.

Takéto typy sa používajú zriedka na vytvorenie drvených spojovacích materiálov.

Krížové skrutky

Tiež sa skrutky sa môžu líšiť v závislosti od typu ochranného povlaku:

  • Zinkový povlak. Mnohé modely sa vyrábajú so špeciálnou pozinkovanou aplikáciou.

Dokonale chráni spojovacie materiály pred tvorbou korózie, atmosférických vplyvov.

Zinkový povlak môže byť čierny alebo žltý. Prvá možnosť má menšiu odolnosť proti korózii. Najväčšia stabilita sa aplikuje žltou chromatizáciou.

Krížové skrutky

  • Niklový kabát Bude schopný chrániť výrobky z ocele len z mechanického poškodenia. V tomto prípade nebude poskytovať odolnosť voči vzniku korózie vrstvy. Často sa pri výrobe takýchto skrutiek použije špeciálna fosfátová látka, použije sa len vtedy, ak sa nevyžaduje dekoratívny typ svietidla. Produkty sú dôkladne liečené špeciálnymi chemickými kompozíciami, v dôsledku toho je na povrchu vytvorený fosfátový film, ktorý poskytuje ochranu kovov.

Krížové skrutky

V fosfátch sa tiež vytvorí ďalšia vrstva, ktorá chráni pred vlhkosťou.

Podrobnosti ošetrené týmto spôsobom môžu mať tmavostnú alebo čiernu farbu.

  • Oxidácia je tiež jednou z metód spracovania kovových spojovacích materiálov. Takýto postup sa vykonáva použitím filmov z oxidov na povrch častí. Takýto povlak vo svojich vlastnostiach a vlastnostiach je blízky fosfátovaným. Skrutky o ošetrení oxidáciou, majú tmavo sivú alebo brilantnú čiernu farbu.

Krížové skrutky

Takéto prvky majú dobrú adhéziu a antikorózne vlastnosti.

Krížové skrutky

Krížové skrutky sa môžu od seba líšiť veľkosťou a hmotnosťou. Štandard sa považujú za hodnoty M6X10, M6X20, M6X12, M8X12, M8X16, M8X20, M8X30. Ale v stavebných predajniach budú kupujúci schopní stretnúť modely a iné veľkosti.

Krížové skrutky

Pôsobnosť

Na pripojenie rôznych materiálov môžu byť použité skrutky vybavené cruciformným slotom. Tieto časti sa používajú nielen v procese vykonávania rôznych montáž, opravárenských prác, Často sa ich používajú v poľnohospodárstve, inžinierstve, priemyselnom priemysle.

Krížové skrutky

Krížové skrutky

V závislosti od typu nite môžu byť takéto modely preniesť na inštaláciu v hluchom alebo cez typu typu. Vedenie skrutiek budú môcť poskytnúť trvanlivé a trvanlivé pripojenie častí.

Krížové skrutky

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár