Litokol K80 Tile Glue: Špecifikácie a funkcie aplikácie

Lepidlo na dlaždice by sa malo pri úprave alebo opravení vášho domova, nie menej opatrne ako keramická dlažba. Dlaždice je potrebné na usmerňovanie čistoty, krásy a objednávky v interiéri a lepidlo – s cieľom zabezpečiť jeho montáž po mnoho rokov. Medzi ďalšie odrody špeciálnej popularity od kupujúcich používa Litokol K80 GLUE.

Čo funguje?

Rozsah K80 nie je obmedzený na prácu na kladenie slinku alebo keramických dlaždíc. Úspešne sa používa na kladenie povrchových materiálov z prírodného a umelého kameňa, mramoru, mozaikového skla, porcelánového kameniska. Lepidlo možno použiť na dokončovacie práce v rôznych izbách (od schodísk do krbovej siene domu).

Základom pre to môže byť:

 • betónové, sýtené betónové a tehlové povrchy;
 • Pevné väzby z cementu;
 • Plávajúce cementové väzby;
 • Omietky na báze cementu alebo cementovej zmesi s pieskom;
 • omietka zloženie sadry alebo sadry panelov;
 • Sadrokartónové listy;
 • Starý kachľový povlak (stena alebo vonkajšie).

Okrem dekorácie stien a podláh v priestoroch sa táto látka používa na pouličné práce. Lepidlo je vhodné na obloženie:

 • terasy;
 • kroky;
 • balkóny;
 • fasády.

Vrstva adhéznej látky na upevnenie alebo zarovnanie môže dosiahnuť 15 mm bez straty kvalitných spojovacích materiálov a absencia deformácie v dôsledku sušenia vrstvy.

Nepoužívajú zloženie na upevnenie veľkých dlaždíc a fasádnych dosiek, počnúc veľkosťou 40×40 cm a viac. A tiež sa neodporúča používať ho na bázy vystavené silnej deformácii. Je lepšie používať suché lepiace zmesi s latexovými inklúziami.

Charakteristika

Úplný názov kachľového lepidla Zvuky, ako je tento: Litokol Litoflex K80 biely. Na predaj je suchá zmes v štandardných taškách s hmotnosťou 25 kg. Vzťahuje sa na elastické lepidlo cementovej skupiny. Vlastniť vysokú schopnosť chovu (adhézia), látka zaisťuje spoľahlivosť upevnenia obkladového materiálu na akúkoľvek základňu.

Plastická látka lepidla nedáva priestorový materiál, ktorý sa odtrhne aj v podmienkach výskytu stresu medzi ňou a základňou v dôsledku deformácií na teplotu alebo zmenách v štruktúre interakčných materiálov. To je dôvod, prečo sa „Liocol C80“ často používa na podlahové krytiny a obklady na stenu vo verejných priestoroch s vysokým zaťažením:

 • koridory zdravotníckych inštitúcií;
 • Kancelárie;
 • obchodných a obchodných centier;
 • vlakové stanice a letiská;
 • športové zariadenia.

Tento adhezívny roztok sa považuje za odolný voči vlhkosti. Zničuje v pôsobení vody v kúpeľniach, sprche a kúpeľniach, suteréne a priemyselných priestoroch s vysokou vlhkosťou. Možnosť ukončenia budov mimo používania K80, dokazuje odolnosť voči mrazu. Pozitívne vlastnosti adhezívneho materiálu zahŕňajú nasledujúce vlastnosti:

 • Doba pripravenosti adhézneho roztoku po zmiešaní vodou je 5 minút;
 • Čas života hotového lepidla bez straty kvality nepresahuje 8 hodín;
 • Schopnosť nastaviť už lepené obkladové materiály nie je viac ako 30 minút;
 • Pripravenosť lemovanej vrstvy na injekčné švy – po 7 hodinách na zvislej báze a po 24 hodinách – na podlahe;
 • teplota vzduchu pri práci s roztokom – nie je nižšia ako +5 a nie vyššia ako +35 stupňov;
 • Teplota lemovaných povrchov: od -30 do +90 stupňov C;
 • Lepidlo životného prostredia (bez azbestu).

Toto lepidlo je jedným z najlepších z hľadiska pohodlia ich používania a trvanlivosti povlakov. Niet divu, že sa teší veľmi populárny v populácii a má vysoké hodnotenie majstrov v oblasti výstavby a opravy. A cena je cenovo dostupná.

Spotrebný materiál

Ak chcete pripraviť adhezívne riešenie, musíte vypočítať jeho objemu v závislosti od oblasti obkladu a možnosti špecialistu. V priemere je prietok suchej zmesi od 2,5 do 5 kg na 1 m2, v závislosti od jeho veľkosti. Čím väčšia je veľkosť čelného materiálu, tým viac konzumácia riešenia. A to je preto, že pre ťažké dlaždice potrebujete hrubšiu vrstvu lepidla.

Môže byť zameraný na nasledujúce podiely prietoku, v závislosti od tvaru dlaždice a veľkosti zubov pracovnej špachtle. Pre dlaždice z:

 • 100×100 až 150×150 mm – 2,5 kg / m2 so špachtľou 6 mm;
 • 150×200 až 250×250 mm – 3 kg / m2 so špachtľou 6-8 mm;
 • 250×330 až 330×330 mm – 3,5-4 kg / m2 so špachtľou 8-10 mm;
 • 300×450 až 450×450 mm – 5 kg / m2 so špachtľou 10-15 mm.

Neodporúča sa pracovať s dlaždicou veľkosti od 400×400 mm a aplikovanej vrstvy lepidla silnejší 10 mm. Toto je možné len vo forme výnimky, keď nie sú žiadne iné nežiaduce faktory (vysoká vlhkosť, významné teplotné rozdiely, vystužené zaťaženie).

Pre iné závažné obkladové materiály a vysoké podmienky pre nátery (napríklad pohlavie) sa zvýši primeraná spotreba hmotnosti. V tomto prípade sa lepiaca vrstva ukladá na základni a zadnú stranu plošného materiálu.

Pracovný algoritmus

Suchá zmes Litoflex K80 je chovaná v čistej vode 18-22 stupňov v rýchlosti 4 kg zmesi na 1 liter vody. Celá taška (25 kg) je rozvedená v 6-6,5 litre vody. Práškové časti sú vhodné vo vode a dôkladne sa miešajú do homogénnej pasy bez hrudiek. Potom sa roztok musí stať 5-7 minút, potom sa dôkladne mieša. Potom môžete pokračovať do práce.

Montáž

Základná základňa pre obloženie je pripravená vopred. Musí byť hladký, suchý, čistý a trvanlivý. V prípadoch špeciálnej vládnej hygroskopicity je potrebné zvládnuť tmel. Ak je obklad vytvorený na starej dlaždice povlaku, musíte umyť povlak teplou vodou s sódou. To všetko sa vykonáva vopred, a nie po zriedení lepidla. Základňa sa musí pripraviť na deň pred prácou.

Ďalej potrebujete variť dlaždice, vyčistiť ju späť z nečistôt a prachu. Na čerpanie dlaždíc vopred sa nevyžaduje na rozdiel od kladenie dlaždíc na cementovej malte. Potrebujú špachtľu požadovanej veľkosti. Okrem veľkosti scallopu musí mať šírku, ktorá bude pokryť jednu aplikáciu na 70% povrchu dlaždice pri práci v interiéri.

Ak by táto indikátor mala byť 100%.

Po prvé, lepidlo sa aplikuje na základňu hladkej strany špachtle s hladkou vrstvou malej hrúbky. Potom okamžite – vrstva špachtle. Je lepšie aplikovať riešenie, ktoré nie je pre každú dlaždicu oddelene, ale do oblasti, ktorá môže byť udelená 15-20 minút. V tomto prípade zostane rezerva času na prispôsobenie svojej práce. Na vrstve lepidla s tlakom upevnite dlaždice, ak je to potrebné, je zarovnané pomocou úrovne alebo markerov.

Dlaždice je umiestnená metódou stehu, aby sa zabránilo jeho členeniu pri deformácii teploty a zmršťovania. Povrch s jednoduchými dlaždicami by nemali komunikovať s vodou do 24 hodín. Počas týždňa by nemala byť predmetom mrazu alebo priameho slnečného žiarenia. Odpadové švy môžu byť 12-8 hodín po obložení základne (po dni – na podlahe).

Recenzie

Podľa recenzií ľudí, ktorí užívajú lepiacu zmes „LIOCOL C80“, takmer nie je zistené, že tí, ktorí nemali radi. Medzi výhody patrí vysoká kvalita, pohodlie práce a trvanlivosť. Nevýhoda pre ostatné – vysoká cena. Ale dobrá kvalita si vyžaduje použitie kvalitných materiálov a vysokej výrobnej technológie.

O Horné Clee Litoflex K80 Eco pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár