Možnosti konektivity BRUS v rohoch

„Nové je zabudnuté staré“. Toto príslovie je nasledovné pre tendencie módy XXI storočia. Kedykoľvek neboli domy, ktoré neboli postavené z tehál a betónových blokov, ale z protokolov. Teraz bol opäť módny stavať vidiecke domy a chaty zo stromu, pod starožitnosťou, zatiaľ čo vnútri domov, je vybavená maximálna moderná situácia, interiér a technika. Materiály na výstavbu takýchto domov veľa, čo je najdôležitejšie, správne pripojte rohy dizajnu. Kontroly technológie BROUSE GOST 30974-2002.

Primárne požiadavky

Skôr ako začnete pracovať s barom, musíte pochopiť dva základné požiadavky.najprv – Spoľahlivosť opevneného lúča. Druhý – Abnormalita lúča inštalovaného a pripojeného do rohov. Všetko je veľmi jednoduché: Ak je bar inštalovaný nespoľahlivý, steny sú oddelené a zrútené v priebehu času, pretože dizajn dreveného domu drží nielen horizontálne, ale aj vertikálne steny.

Spoľahlivosť lúča sa stanoví a sušené drevo (až 20%). Správne sušenie zvyšuje nosnosť, keď sú vystavené externým faktorom. Je zakázané používať bar s mechanickým poškodením a prírodnými štrbinami, pretože v týchto intervaloch bude uvedená voda. Purgetované uhly – jeden zo známok zlej kvality inštalácie. Ak bude slovo nesprávne a nepoužívať technológie, potom sa tento moment nedá vyhnúť.

Podľa GOST, na výstavbu budov sa používa táto hrúbka dreva: 100, 150, 200, 250 mm. Je zvolená v závislosti od parametrov požadovanej budovy. Ak je postavený jednopodlažný dom a izolácia stenách sa plánuje, potom musíte vybrať hrúbku 150 mm. Pre vyššie budovy sú potrebné tuhosť, tuhosť a stabilitu dizajnu a bar sa používa s prierezom 200×200 mm.

Pred začatím budov budov, Rozhodnite sa s veľkosťou baru. Ak je chata postavená, stačí použiť obyčajný plánovaný lúč, ktorý sa podarilo prirodzeným spôsobom. Pre výstavbu domu, v ktorom bude po celý rok žiť, je lepšie použiť profilované drevo. Musí sa sušiť mechanickým spôsobom.

Vynikajúca voľba bude rôzne lúče A alebo AV. Ak potrebujete zapisované protokoly, použite drevo typu d.

Rohové spoje s zvyškom

Spojenie tyče so zvyškom vedie k veľkej spotrebe materiálu, ale je oveľa spoľahlivejšia ako spojenie bez zvyšku. Týmto spôsobom sme používali v starovekom storočí v Rusku. Pri zmienke o ruskej chate pred očami je malá budova s ​​uhlami pripojenými k zvyšku. S touto pripojením sa drevo koná za hranicou.

Prečítajte si viac  Plattegores od výrobcu MAKITA

Spojenie rohov tyče so zvyškom sa nazýva zlúčenina do misky. Bar sa chystá na misku kvôli niekoľkým typom uhlových zámkov:

  • jednostranný;
  • bilaterálne;
  • štvoruholník.

Jednostranná drážka

Keď je lúč upevnený jednostranný spôsob, Má malý rez, vo forme drážky. Veľkosť drážky sa rovná veľkosti hornej tyče a hrúbka – polovicu rovnakej tyče. Táto metóda pripojenia sa používa so všetkými typmi materiálu.

Dvojstranná drážka

Pomocou obojstranného upevnenia sa rezy sú vyrobené v dolnej časti a v hornej tyči, zatiaľ čo hrúbka rezu je rovná štvrtine hrúbky Chub. Dĺžka a hrúbka drážky sa rovná šírke baru. Takéto drážky musia znížiť špecialistov, pretože existuje vysoká presnosť spánku.

Štvorstranná drážka

Štvorhranný držiak znamená detekciu rezov zo všetkých štyroch strán tyče. Dĺžka a hrúbka sa rovná šírke lúčov a hĺbku – 1/4 hrúbky baru. Takýto montáž čo najviac.

Spôsoby bez zvyškov

Pri spájaní tyče bez zvyšku sa získajú hladké hrany zdviháka. Existujú tri typy spojenia bez zvyšku:

  • zadok;
  • klávesnica;
  • spike.

Zvážte vlastnosti všetkých troch poddruhov.

Zásuvka

Najjednoduchšou možnosťou je zadný upevňovač profilovaného panela. Tu dokovanie dochádza s použitím oceľových spitických dosiek alebo konzol. Kvalita hustoty spojenia ovplyvňuje kvalitu spracovania drážky. Povrch tejto drážky musí byť dokonalý. Ale aj pri vysoko kvalitnom spracovaní, taký uhol nie je príliš silný v tesnenie a je pod pravidelným zaťažením.

Z tohto dôvodu sa stratí prípustná miera tepelnej straty. Preto sa v kúpeľoch aplikuje takáto upevňovacia metóda.

Sponovať

Pri použití metódy sponge na upevnenie sa má použiť bar Pevný a drevený pásik. Po drevenom ležbe položené v tejto drážke ho kľúča opravuje a nedáva návrh na posun. Tento uzáver je najbežnejší typ pripojenia.

Spike

S dôkladným spôsobom zlúčeniny na konci tyče, je drážka vyrezaná, a na konci druhého dreva, s ktorým sa zlúčenina vyskytne, tvoria špice. Pre správne pripojenie sa tieto dva tyče prichádzajú do kontaktu v uhle 90 stupňov. Čím viac hrotov a drážok, tým silnejšie.

Keď sú tyče umiestnené v drážke, určite sa dajú Lodge Liner. Táto vložka kompatizuje roh rezom a zvyšuje tepelnú izoláciu. Navyše, každé inštalované drevo je poháňané dreveným spájkovaním (sú tiež nazývané kanály), ktoré dávajú dodatočnú silu. Existujú dva typy potrubí: valcový a štvorcový. Časnejší pohľad je valcový, pretože zabraňuje čiastočnému sedimentu stien. Square lacnejšie vo výrobe, ale slabšie na prestávke. Tieto upevňovacie prvky sú vyrobené z pevných stromov, napríklad breza.

Prečítajte si viac  Podlahové smalty: Klasifikácia a výberové funkcie

Pre stabilitu štruktúry z baru je potrebné použiť rôzne typy spojovacích materiálov. Cena takýchto výrobkov je nízka, čo vám umožňuje uložiť. Rozsah je tak rôznorodý, že je možné zvoliť dokonalú možnosť pre upevnenie. Na prácu s upevňovacími prvkami nie sú potrebné žiadne drahé nástroje alebo špeciálnu profesionalitu. Stačí len pripojiť položku na miesto pripútanosti a potom ho upevnite samostatným a skrutkovačom.

Výhodou takýchto upevňovacích prvkov je životnosť. Spracúvajú sa so špeciálnymi materiálmi, čo umožňuje nepriaznivé podmienky bez problémov. Pri spájaní, nosníky nemusia robiť žiadne rezy a píly, ktoré si zachováva maximálnu pevnosť dreveného výrobku. Zvážte niektoré možnosti pre spojovacie materiály.

Doska

Dosky umožňujú upevniť položky v tej istej rovine. Umožňujú rozdeliť a predĺžiť rôzne časti stromu. V rozpínacích doskách pre upevňovacie prvky existuje niekoľko priemerov, čo im umožňuje pripojiť ich s rôznymi typmi skrutiek, nechtov a samoobslužných skrutiek.

Roh

Kovový spojovací roh – iný typ upevňovacích prvkov. Tento typ je určený na montáž lúčov v uhle. Otvory na upevnenie na rohoch sú symetricky umiestnené, čo vám umožňuje opraviť dve nosníky s rovnakým zaťažením. Spojovacie rohy majú rôzne veľkosti, takže s ich pomocou, bary dokonca 150×150 mm a viac.

Odporúča sa používať takéto poddruhy v miestach, kde sa vyžaduje vysoká upevňovacia tuhosť, ako aj tam, kde sa pripojenie podlieha deformácii časom. Produkty môžete pripojiť nielen v uhle 90 stupňov. Na sklade sa nachádzajú aj kovové spojovacie rohy, ktoré upevňujú tyče pod uhlom 135 stupňov, rôzne asymetrické časti, modely z tvaru Z a t. D.

Držiak

Podporuje a držiaky poskytujú schopnosť upevniť lúče na stenu bez rezania drážky. Zjednodušuje prácu a uloží čas exekátora. Prvky držiaka môžu upevniť tyče v ľubovoľnom uhle, čo vám umožní veľmi rýchlo urobiť RAFTER. Štít – Toto je rôzne výrobky. Je dôležité, aby jeho hrúbka bola menšia šírka a dĺžka. Rozlišovať dva typy štítov:

  • pevné;
  • Rámec.
Prečítajte si viac  Technológia brúsenia spacure

Shield sa skladá z rámu, ktorý musí byť povolený zo všetkých strán rôznymi spôsobmi (lepené spolu, spojené na rohoch hrotov). Rámové vzdialenosti sú naplnené filémi alebo čelia na oboch stranách preglejky. Príkladom štítu je log dom tyče, rám, panel.

Pripravte si lúče na pôvodnú inštaláciu Úplne rezaný prierez pre pripojenie. Existujú štyri typy šablóny: №50, №80, №50, №80. Výber šablóny, vedená šírka načasovania. Každá šablóna poskytuje špecifický rozsah šírky časovania, s ktorým môžete pracovať. Logické a vhodné riešenie vyberie šablónu na zvýšenie pevnosti nosnej konštrukcie. Bar malej šírky vyžaduje malý prierez. Veľké veľkosti, respektíve, budú vyžadovať veľké drážky. Výška drážky v závislosti od zvolenej šablóny môže byť od 90 do 300 mm.

Šablóny sa tiež líšia v sérii. Séria B – Toto sú šablóny s fixnými podpermi 90 stupňov. Šablóna sa používa, keď kolmá na balenie drážky lúča. Séria N sú šablóny so šikmými podpermi v 50, 90 a -50 stupňov. Používajú sa na priame spojenia as pripojením v uhle.

Zvlášť ziskové použiť ich v strešných prácach, pretože tvorba drážky a hrotov prechádza v rôznych uhloch.

Pri použití pri stavbe baru budú potrebné budovy Interné oddiely. Rámové oddiely sú zvyčajne postavené z regálov, páskovanie a orezávanie. Regály sú vyrobené z tyčí alebo dosiek a ich prierez závisí od veľkosti oddielu. Väčšinou veľkosť regálov je 50×100 mm. Všetko to začína páskovaním dosiek, ku ktorým bude stojan pripojený. Tieto dosky sú pribité z dvoch strán na strop a polo. Potom, vo vzdialenosti 40 až 120 mm, sú inštalované regály, zabezpečené nechty alebo hrotmi. Ukazuje sa na dizajn, pripravený na orezanie.

Rozhodovanie o postavení domu alebo chaty z baru, môžete získať ekologickú budovu. S výhradou pravidiel a technológie stavby v nej bude v pohode v lete a teplo v zime. Kúpeľ drevených lúčov je ideálnou možnosťou dostať stavbu v priebehu niekoľkých dní.

Ale stále taký dizajn prinesie trochu problémy kvôli zmršťovaniu drevených barov, ak tieto tyče neboli sušené mechanickým spôsobom. Tentokrát potrebujete zvážiť pri výbere baru.

Nasledujúce video predstavuje možnosti pripojenia dreva v rohoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: