Mozaika v interiéri bytu a doma

Použitie mozaiky má veľmi hlboké korene odchádzajúce v dávnych časoch. Predtým bol vyrobený z neželezného skla, ale odvtedy sa zmenilo, procesy výroby a kladenie mozaiky sú zlepšené, objavujú sa nové typy tohto materiálu. Dnes je k dispozícii taký dekor, ako malá farebná mozaika alebo moderná mozaiková dlaždica, je k dispozícii všetkým. Vďaka tomuto materiálu môžete vytvoriť najkomplexnejšie kompozície, vzory a obrázky. Použitie mozaiky v interiéri bytu alebo doma vám umožní robiť svetlé originálne poznámky v dizajne obývacej izby alebo kuchyne, kúpeľne alebo chodby.

Používať mozaik

Vďaka mozaike tému, každá izba bude vyzerať luxusný, originálny a jedinečný.

Vyzerá to skvele nielen farbu mozaiky steny – Použite tento materiál a na dekoráciu nábytku a mozaika na stoloch je obzvlášť harmonická. Oddeliť ho a regály pre bar, a oblúky a stĺpce.

Mozaika – jeden z drahých materiálov. Vyznačuje sa vysokou kvalitou, rôznymi farbami a dlhou životnosťou. Je možné zvážiť konštrukciu miestnosti tak, aby bola mozaika prítomná vo forme niekoľkých prvkov. Dokonca to stačí, aby sa zaujímavým dotykom v interiéri.

Môžete zvážiť použitie mozaiky v kombinácii s inými materiálmi. S ním môžete zvýrazniť určité zóny alebo urobiť akcenty na niektoré stránky.

V kúpeľni

Úspešné riešenie možno považovať za kombináciu mozaiky s kachľovými dlažbami. Z mozaiky môžete položiť panel. Krásne sa pozerajú na steny uverejnené v jednej farbe alebo pomocou hladkého prechodu jedného tieňa do druhého. Ak sa mozaika zriedi zrkadlové vložky, s vhodným osvetlením, všetko bude šliapať a vytvoriť luxusný a trblietavý efekt. Mozaika sa používa na dizajn nielen stien, ale aj. Môžete položiť vzor alebo obrázok, ktorý vstúpi do interiéru.

V miestnostiach

Vždy pôvodná mozaika v dizajne steny obývacej izby alebo spálne. Bude vhodné, ak je miestnosť zdobená v retro štýle alebo vintage. Punk na stene bude vyzerať harmonický a zdôrazniť individualitu etnického alebo marockého štýlu. Moderný interiér môže byť doplnený takou takou povrchovou úpravou, hlavnou vecou je, že bola pozorovaná harmónia kvetov.

Mozaika je skvelá pre aktualizáciu nábytku. Napríklad farmársky povrch konferenčného stola bude vyzerať veľmi krásne. Nie menej originál sa môže pozerať kvôli použitiu tohto materiálu a parapetu.

V kuchyni

Často pri navrhovaní pracovného priestoru je preferencia mozaiky namiesto obyčajných dlaždíc. Toto rozhodnutie bude vyzerať dobre v akomkoľvek dizajnom štýle a kuchyňa bude hrať nové farby a vytvoriť náladu.

Môžete urobiť mosaic zásteru jednej farby, originál bude vyzerať a šíriť jasné konektory, použitie dvoch alebo troch odtieňov je tiež povolené. Mozaika môže byť s hladkým alebo konkávnym povrchom.

V dome

V interiéri domu, mnohí používajú mozaiku v dizajne krbu. Bude dobré vyzerať ako dizajn v tóne farebného rozsahu všetkých izieb a striekajúcej farby alebo farebné vzory.

Ďalšie vhodné miesto pre Mosaic – Verandu, Altánok alebo záhradu. Aj tu môžete pridať originálne vzory, usporiadať skladby na mieste, osviežiť záhradný nábytok. Dajte mozaiku, ktorú môžete a malú fontánu vo dvore.

Typy mozaiky

V súčasnosti existuje mnoho typov mozaiky, ktoré sa od seba líšia s výrobou materiálov, farebný gamut, prevádzkové charakteristiky. Takáto odroda uľahčuje úlohu pri rozhodovaní o tom, aká možnosť si vybrať kúpeľňu alebo obývaciu izbu, kuchyňu alebo chodbu.

Kovový

Jeden z nových druhov, ktoré sa objavili nie tak dávno. Materiál, z ktorého sa vyrába táto mozaika – nehrdzavejúca oceľ. Nelíši sa veľký hrubý, ale veľmi silný. Jej hmotnosť je malá, ale je veľmi ťažké. Korózia tohto materiálu nie je hrozná, takže s ním môžete podšívať steny v izbách s vysokou vlhkosťou – v kuchyni av kúpeľni.

Ďalšia možnosť – hliníková mozaika. Tento kov je mäkší, a preto takáto mozaika môže ľahko usporiadať zaoblené povrchy. Tento druh sa tiež nebojí vody.

Marocký

Marocký štýl znamená veľký počet vzorov – hromadné a ploché. Mozaika v tomto prípade má jeden z hlavných miest. Tento štýl je ľahko kombinovaný s ostatnými, takže sa teší populárne.

Použitie mozaiky rôznych farieb a textúr vytvára nepokoj farby. Hlavné farby sú často vybrané Brown, Terracotta, Ocher. Na ich pozadí, Fuchsia, žltá, oranžová, smaragdová, modrá, tyrkysová, sledovaná ako extra odtiene. Výhodne zbierajte panely z jemnej dlaždice. Môže to byť tradičné marocké motívy a iné pozemky.

Smaltht

Jeden z najdrahších z dôvodu svojho základu – prírodné sklo. Rýchlosť farieb určujú svetlé a nasýtené farby. S dobrým osvetlením sa zdá, že jednotlivé fragmenty z vnútra. Akýkoľvek interiér vyhráva pri navrhovaní v takomto materiáli. Dokonca aj malé povrchy, na ktorých sa dôraz kladie, pridávajú jasné poznámky do dizajnu miestnosti. Nie všetci spotrebitelia si môžu dovoliť takúto registráciu v dôsledku vysokej hodnoty materiálu.

Sklo

V dopyte z dôvodu kombinácie nízkych cien a rôznych farebných riešení. Existujú rôzne druhy – transparentné, strieborné, platiny, zlaté, matné. Hrať rôzne originálne odtiene sa získajú pomocou rôznych fóliových vrstiev.

Vďaka svojej pevnosti, mrazeniu a tepelnej rezistencii je mozaika vhodná na registráciu akýchkoľvek priestorov. Krásne bude tiež hľadať tento krb Mosaic, stolný ten, podlahy, steny.

Zrkadlo

Rôzne sklenené mozaiky. Sa líši na jeho jedinečnú vlastnosť, aby sa odrážali svetlá a objekty. To vám umožní vizuálne rozšíriť priestor. Táto mozaika sa v porovnaní s inými druhmi považuje za viac rozmarcu. Je dosť krehká, musíte použiť čistiace prostriedky s opatrnosťou, Nemala by existovať žiadny čistiaci prášok. Trvalá vlhkosť vedie k turbidite takýchto látok, takže použitie takéhoto obloženia v kúpeľni sa stane neúspešným rozhodnutím. A naopak, dizajn určitých lokalít v izbách bude vyzerať zaujímavý.

Kameň

Táto mozaika má mnoho variácií, ktoré umožňuje umiestnenie priestorov v nádhernom štýle a odrážať niekoho. Nástenné obloženie sa vykonáva ako drahé materiály a jednoduché kamienky. Obaja vyzerajú originál, napriek základnému rozdielu v cene.

Pozornosť by sa mala venovať toho, ktorým povrch bude čeliť – Paul, stena alebo pult. Pre každý typ práce je jeho vlastná mozaika, ktorá sa vyznačuje jej prevádzkovými vlastnosťami. Pre sex, napríklad sa odporúča zvoliť odolnejšie poškodenie a trvanlivú možnosť, ktorá môže odolať veľkým zaťaženiam. Pre steny je žiaduce použiť ľahší povlak, ktorý bude lepší zostať.

Na prípravu panelov: mramor, mamachit, tuf, niekto dokonca používa tehál. To všetko závisí od myšlienky, ktorá sa má realizovať.

Mozaika je pôvodne vytvorená zo surového kameňa, ktorý je zaujímavý pre jeho prirodzený tvar. Proces kladenia je veľmi pracný, ale výsledok stojí za to.

Elite Druhy zahŕňajú mozaiku Onyx, Lazurite, Jasper. Steny zdobené pomocou týchto kameňov vyzerajú neuveriteľne luxusné. S touto dizajnom je celkom ľahké sa cítiť sa v paláci.

Jeden z najkrajších kameňov aplikovaných v oblasti zdobenie. Bohatá paleta farieb, nádherné vzory a efekt žiara, robia z neho vodcu v tejto oblasti. Farba môže byť oranžová, sivá, modrá, zelená, červená, ružová, lilac, jantárová, béžová, hnedá.

Nie menej krásna a jantárová. Z neho môžete zbierať aj krásne panely. Farebná paleta sa vyznačuje odrodou – z mliekarstva až po tmavo hnedé odtiene.

Coconut

Neobvyklý materiál, ktorý sa vzťahuje na prírodné druhy. Okrem pôvodných dekoratívnych druhov je známy pre svoju silu, trvanlivosť, a, samozrejme, životné prostredie. Takáto mozaika je odolná voči poškodeniu, nie je ovplyvnená vlhkosťou a hubami, takže okrem zaujímavých rozhodnutí v dizajne izieb s ním môžete vytvoriť originálny dizajn v kúpeľni alebo v kuchyni.

Materiál sa ľahko prilepí na povrch s použitím bežného parkietového lepidla. Výhody tohto typu materiálu zahŕňajú skutočnosť, že sa ľahko umyje, je dokonale udržiavané teplé a absorbuje hluk. Okrem toho, odolné voči horeniu.

Keramický

Pripomína vzhľad všetkým známym keramickým dlaždice. Rozdiely môžu byť vo veľkosti a tvare – štvorcové alebo obdĺžnikové. Mozaika môže byť vyrobená pomocou rôznych efektov: zasklenie, s malými trhlinami (cracker), s jasnými výbuchmi rôznych farieb s imitáciou nezrovnalostí. Infiltrovaná mozaika sa rozlišuje poréznym povrchom.

Keramická mozaika sa úspešne používa pri navrhovaní akýchkoľvek priestorov pre vnútorné práce a externé.

Drevený

Neobvyklé a originálne riešenie. Harmonicky vyzerajú takú mozaiku pri prenájme obydlia v podkrovných štýloch, lov, techno.

Najčastejšie je mozaika zmes dreva rôznych plemien a odtieňov. Existujú napríklad veľmi neobvyklé formy, napríklad vo forme krížových plátkov trupu.

Zriedkavé možnosti

To môže byť bezpečne pripisované diamantovej mozaike. Je to skôr nejaký druh vyšívania, ale nepochybne to vyzdobí akýkoľvek interiér a bude jeho vrcholom. To je zvyčajne nastavený, v ktorom je schéma s lepiacou vrstvou. Na tomto základe sa akrylové kamienky aplikujú pomocou tweezerov. To je veľmi starostlivá práca, ale konečný výsledok stojí za to, pretože takýto obrázok bude ozdobiť akúkoľvek stenu.

Medzi vzácnymi druhmi oslavujú zlatú mozaiku. Je jasné, že používanie skutočného zlata z neho urobí ťažko drahé, hoci taká mozaika a používa sa na zdobenie palácov. Teraz môže byť zlatý efekt dosiahnutý vďaka použitiu dlaždíc zlatých fólií pri výrobe dlaždíc a je vyrobená mozaika na báze skla.

Pearlová mozaika patrí do elitných materiálov. Tento prírodný materiál sa rozlišuje jeho krehkosťou. Na zemi je kontraindikovaný na podlahe, ale steny orezané v kúpeľniach a bazénoch vyzerajú veľmi harmonické. Operačné charakteristiky vám umožňujú ozdobiť tieto izby s takou mozaikou bez nôh, pretože tento materiál sa nebojí vody, vysokú teplotu a vysokú vlhkosť.

Kombinácia materiálov

Mozaika je stále jedinečná a pohodlná, pretože sa dá ľahko kombinovať s inými materiálmi, ako sa vám páči, zvýrazňujú určité zóny v interiéri. Je možné ukázať samotný kreatívny prístup a stanoviť určité kompozície s použitím rôznych kombinácií.

Môžete kombinovať kovové a sklenené mozaiky, môžete pridať keramiku. Alebo použitie v rovnakej dobe keramiku a sklo. Je celkom prijateľné kombinovať keramiku a drevo a drevené a kokosové víťazstvo budú vyzerať. V kameni, obe kovové, a zlato a perle a perla a perla.

Možnosti kombinácie – skvelá sada, všetko závisí od toho, ktorý interiér musíte vytvoriť a aké nápady by ste chceli stelesniť.

Metódy znášky

  • Prvá etapa práce musí byť zarovnanie stien s tmelom alebo vďaka použitiu sadrokartónu. Ak existujú určité skreslenie, musia byť eliminované, pripraviť zmes cementu a piesku. Ďalej je naplnenie povrchu – tento postup tiež zanedbaný.
  • Pripojte sa na povrchovú mozaiku s použitím konvenčných lýchlých lepidiel. Nemalo by to byť ošetrené lepiacou maltou okamžite veľké plochy – veľmi rýchlo schne, čo znamená, že spojka s povrchom bude nedostatočná. Preto by malo byť aplikované lepidlo by malo byť na malých oblastiach. Distribúcia zmesi je rovnomerne s nástrojom so zubami. Potom by sa mal mozaikový list opierať o stenu a mierne stlačte. V poslednej fáze potrebujete zametať švy.
  • Ak sa mozaika rozhodne pre jazero bazén miestnosti, musíte si vybrať vodotesné lepidlo, to isté platí pre a injektáž. Zmes v švoch by sa mala klásť úhľadne, snaží sa nevyhodiť mozaiku. Na sušenie švov je uvedené dva dni. Voda v bazéne je možné naliať najskôr o tri týždne neskôr.

Ako ukazuje prax, obrovské množstvo najrozmaľšej mozaiky a možnosť kombinácie jedného materiálu s iným poskytuje mnoho príležitostí na zdobenie akejkoľvek miestnosti a unikátne.

V nasledujúcom videu môžete vidieť, ako si vybrať a dať mozaiku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár