Čo je Zenzubel a ako si vybrať?

Mnohí sa opýtajú, čo je Zenzubel, pre ktorý je určený. Je to plánovanie potrebné na obr. Nástroj vám umožňuje urobiť drážky, obdĺžnikové rezy, vykonávať hotové povrchové úpravy. Vďaka malým hromadným a šikmým čepeľom, s pomocou Zenzubel, je možné vytvoriť priečne rezy drevených vlákien.

Čo to je?

Zenzubel je rôzne manuálne predpisy – nástroj potrebný v spojke a tesárstve. Na rozdiel od klasického zariadenia sa používa na obrázku a nie ploché plávanie. Alternatívny názov – obrana. Vo väčšine prípadov sa Zenzubel používa na nasledujúce účely:

 • Odizolovacie úseky pravouhlého tvaru;

 • Výber štvrťroka na doskách;

 • vytváranie záhybov;

 • Stripping a výber štvrtí na koľajniciach a tyčí.

Vďaka individuálnemu dizajnu môže byť rezačka alebo kovová časť Zenzubel inštalovaná v uhle 90 ° k bloku. V skrini stolárskeho náradia je bočný otvor. Cez to je odstránené zbytočnými čipmi. Tvar nože Zenzubel sa podobá lopatu, módnej a rýchlej reznej drevenej vrstve.

Skôr ako začnete pracovať s vetvou občianskeho plávania na obrobku, sú označené čiary s letom. Po prvé, množstvo štvrťroka, po ktorom berú Zenzubel. Plány vedú úhľadne, pozdĺž Marku, odstránenie prvých čipov, aby vytvorili malú rímsu. V budúcnosti si môžete vziať sivejšie a rýchle akcie.

Kvôli opatrnému používaniu sa Zenzubel používa na dokončovanie, V ktorom môžete dosiahnuť potrebnú drsnosť hrubého povrchu a nastaviť veľkosť obrobku. Štvrťrok si zvyčajne vyberá Falzhebel. Ten v jeho štruktúre je podobný Zenzubel a patrí aj k obrázkom, ale má niekoľko individuálnych charakteristík. Patrí medzi ne krok vystúpené.

Funkcie nástrojov

Čepeľ Truhlárneho nástroja je malá lopatka. Šírka reznej časti noža sa líši od 18 do 30 mm. V závislosti od toho, ako je kovová časť roviny pripevnená vzhľadom na podrážku, čepeľ je šikmý alebo narovnaný. Dĺžka noža je približne 210-220 mm. Ak má formulár šikmého močového mechúra, potom má 2 rezné hrany. Jeden ostrý okraj, iný – nižší.

Prečítajte si viac  Ako vyrobiť stoličku zo schodov vlastnými rukami?

Existujú plány s úzkou pracovnou časťou, ktorej veľkosť nepresahuje 12 mm. Je to Zenzubeli so šikmou čepeľou, ktorá je ostrenie pozdĺž boku a spodnej hrany. Spolu obidve rezacie časti sa zbiehajú v ostrom uhle, vďaka ktorým môžete vykonávať drážky nazývané „lastochkin chvost“. Spit Blade vám umožňuje zvládnuť drevený povrch čistý, takmer bez veľkej fyzickej aplikácie. Nôž vo forme čepele s dvoma reznými hranami môže dokonca vykonávať priečny plánovanie – kolmé na smer vlákien.

Pri prevádzke Zenzubel s priamou čepeľou na odstránenie štvrtiny, budete musieť umiestniť prázdny let. Len po predbežnej príprave pozdĺž čiar bola prevádzkovaná lietadlom, aby sa odstránila prvá drevená vrstva a vytvorte rímsu. Na zabezpečenie výsledku, plasten nástroj niekoľkokrát. Ak nechcete urobiť predbežnú značku radu letov do letu, vzorka štvrtiny vykonáva FALZHEBEL.

Vďaka tomuto nástroju môžete zvýšiť presnosť práce. V tomto prípade sa Zenzubel použije len na konečnú úpravu.

Za to, čo je určené?

Zenzubel je potrebný výlučne pre kučeravé hobľovanie. Tam je nasledovné platí pre nástroj Stolking:

 • Tvorba obdĺžnikových častí;

 • Vykonávanie drážok alebo záhybov;

 • Alebo vzorka štvrtiny;

 • Hobľovanie kolmých povrchov na drevených prázdninách.

Vďaka úzkym telom a čepeľovým čepeľom môžete odstrániť priečny rez na drevo. Je potrebné vytvoriť drážku.

V dôsledku vysokej mobility sa vyrábajú rôzne modely Zenzubel: pre pozdĺžnu a priečnu prácu na obrobkoch. V 85% prípadov sa nástroj Tojník používa na vykonanie úpravy na predtvarovanom hrubom povrchu.

Rozdiely od Falzhebel

Zenzubel podľa GOST 14668-79 sa používa na manuálne spracovanie a hobľovanie štvrťroku na koberkách stolárstva. Podrobnosti Zenzubelového trupu sú dostatočne vysoké, dosiahne 80 mm. V rovnakej dobe, plány sú úzke s rovnou podrážkou. Prítomnosť v puzdre špeciálneho otvoru pre voľné rezanie čipov v procese hobľovania zvyšuje kvalitu spracovania dreva. Štvrťok Vytvorte jednoduchšie pomocou Zenzubel so šikmou čepeľou, ktorá má ostrenie zo spodnej a boku.

Prečítajte si viac  Matná farba: Pros a nevýhody

Falzhebel, podľa GOST 14669-79, je určený len na výber priestorov, záhybov v drevených zariadeniachkachl. V porovnaní so Zenzubelom má Falzhegel’s Pad stupňovito. Vďaka takejto štruktúre si môžete vybrať falošné. Na tento účel je lopatka nastavená pod uhlom 80 ° vo vzťahu k bloku podložiek, bočný otvor na uvoľňovanie hoblín by mal byť umiestnený na ľavej strane podrážky.

Falseglebel, na rozdiel od Zenzubel, sa používa na vzorkovanie drážky na koncoch dlhých detailov. Keď to funguje, nevyžaduje sa predbežná značkami. Nástroj Stoly, okrem stupňovitého podrážky má široký blok, vďaka ktorým je možné vykonávanie falošných premenných.

Pre odber vzoriek drážok rôznych veľkostí, ktoré sa líšia v profile, niektoré modely Falzhebel poskytuje manuálnu výmenu stupňovitého podrážku. Je možné inštalovať ďalší bočný nôž. V tejto polohe vám blade umožňuje znížiť vertikálnu stenu štvrťroku.

Ako si vybrať?

Voľba vhodného stolárskeho náradia sa vykonáva nasledujúcimi kritériami.

 1. cena. Minimálna cena Zenzubel je asi 7,200 rubľov.

 2. Trvanlivé bývanie. Tam sú drevené, kovové, plastové modely.

 3. Hmotnosť. Druhový nástroj s dreveným puzdrom má malú hmotnosť, prasacia železo je dosť ťažká, takže v procese ich prevádzky je potrebné použiť viac úsilia. Pre kučeravé spracovanie je lepšie vybrať si ľahký drevený produkt.

 4. Jednoduchá a trvanie prevádzky. Odporúča sa získať nástroj z vysoko kvalitných materiálov, ktoré budú slúžiť najmenej 2-3 roky.

Pre spoľahlivú prevádzku Zenzubel je potrebné zvoliť produkt s ostrým čepeľou, ktorý musí byť správne nainštalovaný. Nôž na pravidelnom vykorisťovaní je často fascinovaný, takže sa musíte vopred oboznámiť s pravidlami jeho ostrosti.

Správne nainštalovaný čepeľ by sa nemal dôrazne vykonávať nad úrovňou podrážky, len na niektorých akciách 1 mm. Ak sa pozeráte pozdĺž podložiek, rezná hrana bude vizuálne podobať tenkému závitu.

Prečítajte si viac  Čo sa deje PVC film a kde sa používa?

Keď je čepeľ príliš silný nad podrážkou, hrubá vrstva čipov je odstránená. Drevo odstránené z povrchu obrobku je upchaté medzi ostrou čepeľou a puzdrom, nie je výstup z bočného otvoru. Z tohto dôvodu je práca bráni, riziko vzniku vád na drevenom produkte sa zvyšuje. Ak je nôž umiestnený nad úrovňou podrážky, jeho rezná hrana sa nachádza v puzdre a je nemožné pracovať s takýmto nástrojom. Lietadlo nebude prísne drevo.

V extrémnom prípade môžete vykonať nezávislé nastavenie uvoľnenia čepele. To môže byť vykonané klinom alebo skrutkou v závislosti od vlastností rubľa. Zraziť klin s kladivom alebo v Číne. Je prísne zakázané ovplyvniť rezný okraj čepele. V opačnom prípade sa nôž zmestí, nástroj bude nepravidelný na použitie. So sebestačnou úpravou je potrebné zabezpečiť, aby sa koncový koniec vyviedlo rovnomerne cez celú šírku čepele.

Pred nákupom sa odporúča skontrolovať ostrenie čepele. Opatrne držte prst cez reznú hranu. Je prísne zakázané stráviť rameno pozdĺž čepele, inak môžete znížiť. Vysoko kvalitné výrobky majú čepeľ by nemal byť hrdzavý alebo brutý.

Všeobecné porovnanie, externý rozdiel Zenzubel a Falsegel vo videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: