Odrody nábytkových štítov a ich oblasti používania

Rôzne typy drevených panelov sa úspešne používajú pri výrobe nábytku, interiérových položiek. Skutočnosť, že to je, aké odrody nábytkových štítov z dreva existujú, ako je klasifikované, stojí za to chápať viac.

Čo to je?

Nábytok Shield je listový materiál, najčastejšie z radu dreva spojky vo forme jednotlivých tyčí alebo prvkov v pevnom plátno. Môže sa tiež vyrobiť z drevotrieskovej dosky alebo drevovláknovej dosky, s dutinami vo vnútri, aby sa uľahčila celková hmotnosť konštrukcie. V Rusku je tradičný materiál pre ne lacný ihličnatý les, menej často existujú výrobky z pevnejších brezov, dubov. Hlavným rozsahom použitia takýchto plechov je nábytok, stavebná, dokončovaná.

Technológia výroby štítov Platí viac ako 100 rokov. Spočiatku kompresia, keď sa lepené prvky uskutočnili pomocou svoriek. Dnes sa vo výrobe používajú výkonné lisy. Hromadná produkcia začala v 70. rokoch XX storočia.

Charakteristiky materiálu sú nasledovné:

 • Štvorcový alebo obdĺžnikový tvar;
 • Šírka BRUS – 10-50 mm;
 • Dĺžka – 2-5 m;
 • hrúbka – 18-40 mm (až 80 pre viacvrstvové);
 • Šírka – 200-1200 mm;
 • Úroveň vlhkosti materiálu – 6-12%;
 • Kvalita povrchových brúsení – 80-120.

Toto sú hlavné parametre, ktoré majú vysoko kvalitné nábytkové štíty vyrobené v Ruskej federácii. Zahraniční výrobcovia môžu mať iné parametre.

Ako robiť?

Vytvorenie nábytku sa vykonáva na drevoobrábacích podnikoch. Pre výrobu sa používa suroviny vo forme lemovaného alebo nevyužitého reziva z tvrdého dreva, ihličnatých skál. Je zoradené na základe požiadaviek pre konkrétnu formu konečných produktov. V niektorých triedach je neprijateľné používať nárazové prvky alebo tyče, ktoré majú živice vrecká.

Proces vytvorenia lepiaceho panelu materiálu je rozdelený do určitých krokov.

 1. Sušenie zvoleného reziva.
 2. Fantasy a triediace prázdne miesta.
 3. Znížiť šírku. V tomto štádiu sú chybné úseky často odrezané pre štít nábytku.
 4. Spracovanie strojov. Billety musia zakúpiť špecifikované geometrické parametre.
 5. Montáž v dĺžke s priľnavosťou.
 6. Záverečný balík. Potom sa produkt dostane pod tlakom.
 7. Kontrola švov.
 8. Kalibrácia a brúsenie hotového materiálu.
 9. Rezanie výsledného poľa na jednotlivých štítov podľa zadaných veľkostí.

Výrobca môže používať jednotlivé prvky z drevotrieskových dosiek alebo drevovláknitých dosiek na získanie pevného nábytku. V tomto prípade sa zostava vykonáva podobnou technológiou.

Preskúmanie druhov

Klasifikácia nábytkových štítov môže byť vykonaná rôznymi značkami. Medzi najdôležitejšie rozdiely môžu byť pridelené Materiál výroby. Môže to byť sada poľa, LDSP. Typovým povrchom Materiál je dyhovaný alebo laminovaný. Uskutočnenie odolné voči vlhkosti lepené, potom sa spracovalo materiálom odolné voči vlhkosti, niekedy ďalej pokryté zmršťovacím filmom.

Podľa spôsobu lepenia, štít nábytku z dvoch kategórií.

 • Alolmín. V ňom lepené drevo spojené pozdĺž dĺžky. Každá doska prechádza z okraja k okraju, je tuhý fragment dreva. Hlavnou výhodou tohto spôsobu lepenia je estetika a pevnosť vytvorenia modulu, vyzerá homogénne. Takéto štíty môžu byť zdobené lezingovým povlakom, vyzerajú ako jednoiely pole.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať hmoždinku pod sebestačnosti?

 • Zarámovaný. V tomto spôsobe lepenia sa spojenie lamiel vyskytuje v dĺžke a šírke, švy sú oveľa väčšie, niekedy sa mikróby navyše používajú na bližší kontakt všetkých prvkov. Táto metóda má nevýhody spojené s heterogenitami, rôznymi štruktúrami. Súčasne má štít FRET vyššiu ohybovú pevnosť, vhodná na vytvorenie zaťažených konštrukcií.

Drevené nábytkové štíty môžu mať Rôzne metódy koncového spracovania.Okrúhly alebo Vybraná drážka, mletá možnosť Najčastejšie sa ponúka na výber s individuálnou výrobou produktov. Na ďalšie spracovanie, štíty vyrobené z masívnych skál – javor, dub, mäkké ihly najčastejšie ide o jednoduchšie prvky.

Klasifikácia typov nábytkových štítov na ich dekoratívnych komponentoch najviac v dopyte pri výrobe nábytku.

Tu, niekoľko kategórií, ktoré určujú homogenitu farby a umiestnenie vlákien voči sebe navzájom.

 • Radiálny. Najnezemší vo voľbe vzhľadu, lamely sú navzájom rovnobežné, farba je prirodzená, bez ostrých prechodov. Vlákna v štruktúre sú radiálne, odchýlka cez šírku jednotlivých lamiel by nemala byť viac ako 20 mm.

 • Natur. Pre túto triedu sú nábytkové štíty charakterizované jednotnosťou štruktúry, ale je možné zahrnúť svetlo „vrcholy“ až 3 mm v priemere. Vlákna nepodliehajú prísnym požiadavkám.

 • Vybrať. Trieda, v ktorej môže byť povrch heterogénny vo farbe a veľkosti lamiel. Drevené vlákna najčastejšie usporiadané multidrikčné. V triede vyberte Shields Tam sú viditeľné chyby – otočné, uzly.

 • Rustikálny. Najviac Motley možnosť, niekedy je vyrobená z dreva rôznych plemien. Napriek tomu, že nie je najvyššia kvalita, RUSTIC je obzvlášť milovaný dizajnéri. Externe, pripravený sporák pripomína položenú parketu, často je potrebné len pokryť lakom alebo voskom na ochranu, aby ste získali atraktívne dekoratívne riešenie.

Táto klasifikácia nie je celkom oficiálna, ale aplikuje sa aj vo výrobe a v oblasti predaja. Kupujúci by sa mal zohľadniť tak, aby od samého začiatku nestrácania času pri hľadaní týchto možností, ktoré sú zle v súlade s úlohami.

Najčastejšie musí brať do úvahy materiály, z ktorých sú ochranné štíty.

Z DUBA

Štítky nábytku z luxusného dreva sú zamerané na výrobu nábytku, dosky. Vzor povrchu môže byť homogénny alebo Motley – Každá možnosť má svoje vlastné výhody a nevýhody. Hlavná výhoda dubových štítov sa môže nazývať vysoká hustota – od 730 do 780 kg / m3. Zároveň sú dosť masívne, zriadené a trvanlivé.

Z DVP

V tomto prípade sa výroba nastáva podľa štandardnej technológie, ale pomocou cenných surovín – prírodné pevné drevo, ktoré významne zvyšuje výkonnostné vlastnosti materiálu. Hladká môže byť jedna strana alebo oboje. Horúce lisy pomocou živíc poskytuje dostatočnú pevnosť pripojenia prvkov. Ale ak sa používajú formaldehydy, nábytok takýto štít môže byť nazývaný.

Prečítajte si viac  Aké sú topy a ako si ich vybrať?

Z Larch, Alša a Linden

Tieto plemená prírodného dreva majú krásnu kresbu, dostatočne silný a trvanlivý. W Link Výhodou je výhoda vo forme obsahu špeciálnych prírodných antiseptík, ktoré je odolné voči hnilobe a iné biologické porážky. Lak Nebojte sa kontaktu s vlhkosťou. Sortiment Krásna, dosť pevná a hustá. Štítky nábytku zo stromu týchto plemien sa často používajú v dekorácii interiéru.

Z borovice a jedlu

Nábytok Shields z ihličnatého dreva – Niektoré z najdostupnejších. Okrem toho sa líšia nízkou hmotnosťou, vlhkosťou, v dôsledku vysokej živice. Hustota materiálu je pomerne nízka – nie vyššia ako 520 kg / m3.

Z bambusu

Exotický materiál vyrába s obmedzenými stranami, vysoko ocenené amatérmi ázijských estetikov. Bambusové nábytkové štíty majú dobrú flexibilitu, s ich pomocou môžete vytvoriť štruktúry s komplexnou geometriou. Vzhľadom na jeho vzácnosť sú drahé, ale vyzerajú veľmi originálne, takže sú vždy v dopyte.

Z drevotrieskových dosiek a mdf

Klasické dosky z MDF a drevotrieskovej dosky môžu byť tiež pripisované vypúšťaniu nábytkových štítov. To je len suroviny pre ich výrobu nie je vždy šetrné k životnému prostrediu. Mechanická a fyzická sila z nich sú tiež výrazne horšie ako analógy z poľa. MDF-Slabs sa považujú za elitnejší materiál, vyššie sa oceňujú.

Triediť

K dispozícii je schválené rozdelenie všetkých typov nábytkových štítov do tried.

 • C. Najnižšia odroda, ktorá umožňuje veľký počet defektov. Až 75% holot môže byť prítomný, veľký počet non-drop-down feny, povrchových dier, čipov a trhlín. Menovanie výrobkov väčšinou technické.
 • B. Stupeň, ktorá umožňuje prítomnosť menšieho počtu defektov. Ak sú tieto suky, nesmie byť viac ako 2-3 kusy na 1 m2. Možno prítomnosť kučery, bažina musí byť prítomná vo výške až 10%. Ide o kvalitný materiál schopný nesie základné funkčné zaťaženie.
 • A. Štítok nábytku tejto triedy môže mať menšiu heterogenitu v farbenie a štruktúre komponentov. Môže mať zdravú sučku v malých množstve, ale vo všeobecnosti je nežiaduci.
 • 0 alebo „extra“. Najvyššia trieda produktu, požiadavky na to sú najprísnejšie. Chyby by nemali byť, farba a štruktúra vlákien po lepení sú vždy homogénne, zadky sú menšie. Kresba takýchto štítov je slabo vyjadrená, zdá sa, že je to pevná doska dreva.

Je dôležité zvážiť, že štít nábytku môže mať rôzne triedy pre každú zo strán. Preto značenie najčastejšie vyzerá takto: A / A, B / B, A / B.

Rozmery

Rozsah nábytkových štítov závisí od ich účelu. Najobľúbenejšia šírka sa líši v rozsahu od 200 do 600 mm s hrúbkou 16 až 20 mm. Dĺžka malých panelov sa pohybuje od 900 mm do 4000 mm. Tiež existujú varianty šírky 0,3 a 1,1 m. Hrúbka takýchto štítov je 40 alebo 50 mm, dĺžka – od 1 do 6 m.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a odrody pracovného odetu pre zváračky

Je potrebné pochopiť Rozmerové charakteristiky nie sú regulované požiadavkami GOST. Výrobcovia môžu nainštalovať optimálne parametre. Napríklad najviac vyhľadávané možnosti sa považuje za stredne veľké rozmery panelov. Veľké formátové štíty 5000 × 1200 mm sa používajú v cieli veľkých oblastí. Konštrukcia obsahuje všetky možnosti, ktorých dĺžka presiahne 2 m.

Farby

Farebná schéma šifrovacích štítov závisí od toho, aký druh druhov dreva boli použité na ich výrobu. Nasledujúce farby sú považované za najobľúbenejšie:

 • wenge;
 • Biela – sa nachádza v javorovej, borovice;
 • matica;
 • Cherry s charakteristickým červenkastým odtieňom;
 • Hnedá;
 • hnedá;
 • Slonoviny;
 • Alder – V prírode má až 30 tónov dreva.

Toto sú najvyhľadávanejšie možnosti. Okrem toho môže byť tónovaný nábytkový štít, maľovaný, mosadz.

Kde sa používajú?

Použitie nábytkových štítov je dopyt predovšetkým pri výrobe tabuliek a dosiek, fasád kuchynských hláv a skriniek. V ich štruktúre sú blízko k radu dreva. Výrobky môžu byť všeobecné frézovanie, vlákno. Jemných odrôd Krásne vyrezávané obrazovky sa získavajú pre radiátory alebo sklopy. Hustý Prejdite na vytvorenie krokov schodov, parapety, dverí, regály a skladovacie systémy.

Použitie nábytku na požiadanie V oblasti dokončovacieho interiéru. Tu sú použitie neobvyklej štruktúry a kresby fragmentovaných materiálov pripomínajúcich parkety. Pavol s takýmto povrchom môže byť lakovaný, vosk a impregnovaný. Dokončenie steny alebo tvorba oddielov môže byť tiež vykonaná pomocou nábytkových štítov.

Ak potrebujete vytvoriť trvanlivý a dobrý izolačný hluk stropu, sú tiež vhodné takéto lepené dosky.

Tipy na výber

Pri výbere vhodného nábytkového štítu by ste mali dodržiavať určité pravidlá. Dokonca aj heterogénny materiál môže byť krásny a funkčný, ak je vyrobený vo všetkých pravidlách. Pri skúmaní štítu musíte venovať pozornosť viacerým dôležitým parametrom.

 • Trieda produktu. Mali by sa štíty označené poznámkou „Extra“, sú to najlepšie materiály na nich, existujú požiadavky na výber lamiel. Trieda B / B sa spája s lepidlom bez toxických zlúčenín. Umožňuje mierne zahrnutie do radu skládok.
 • Spôsob lepenia. Alolínové štíty sa považujú za zariadené, fragmentované sa častejšie používajú pri výrobe zaťažených konštrukcií.
 • cena. Výrobky z ihličnatého dreva – najlacnejšie. Premium segment zahŕňa dub, buk, bambus. Priemerné náklady, ale dosť dostatočná pevnosť a dekoratívnosť v pevných rockových materiáloch – javor, čerešňa, somší.
 • Jednotnosť. Vážny výrobcovia sa používajú na výrobu nábytku Shields Wood jedného plemena. Ak je štruktúra vlákien veľmi odlišná, je nepravdepodobné, že by sa materiál považoval za vysokú kvalitu.
 • Účel. Ak sa panely plánujú, aby sa krídlo dverí, fáza Windowsill, schodov, nemôžete preplatiť pre jednodielnu lamelu a zvoľte možnosť nastavenia. Pre tablety a fasády bude výhodnejšie vysoký štít s prakticky nepostrehnuteľnými stopami lepenia.

Vzhľadom na tieto odporúčania sa môžete ľahko vyrovnať s úlohou nájsť najatraktívnejší materiál na výrobu interiérových položiek alebo dekorácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: