Píly „Priateľstvo“: Popis a funkcie

Chainsaws „Priateľstvo“ sú nástroje, ktoré sú testované podľa času. Vyznačujú sa spoľahlivosťou, nenársnosťou, takže si zaslúžia náležitú pozornosť kupujúcim. Rezanie Táto výroba je schopná vykonávať všetky funkcie pre ňu, a tiež spĺňa požiadavky používateľa.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Hlavné charakteristiky

Napriek popularite reťazovej elektropolis, „priateľstvo“ je dobré v dopyte. Tento nástroj sa vyznačuje vynikajúcim dizajnom a dostupnosťou ceny. Jeho základ je považovaný za výkon dvojtaktného single-valcového motora. Píla má vzduchový chladiaci systém, zvýšenú životnosť motora, dobrá vytrvalosť. Motor je mazaný olejom, ktorý sa zriedi benzínom.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Nastavenie elektrického rezania karburátora je celkom jednoduché. Vzduch, ktorý spadne do prvku, sa čistí penový vzduchový filter. Motor začína vysoko kvalitu, pre tento dizajn je štartér, ktorý je charakterizovaný spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Hromadu a motora Zlúčeniny príruby, ktoré sú pevné pomocou svoriek.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Neobvyklé usporiadanie operátora umožňuje otáčanie zariadenia v inom uhle. Karburátor má dve fotoaparáty, rovnako ako sviečkové a elektrónové zapaľovanie. V reťazovej píni je tlmič štandardnej vzorky, je potrebné znížiť hladinu hluku počas prevádzky. Druzhba píly sa vyznačujú dobrým technickým charakteristikám, indikátor kapacity je posledná číslica uvedená v názve modelu.

Vyššie opísaný nástroj je schopný urobiť každodennú prácu pre domácnosť rýchlejšie a jednoduchšie. Reťazové píly sú úplne praktické a rýchlo vyplatí. Vďaka premyslenému vývoju funkčných je píla bezpečná pri použití, takže nie je schopná volať popáleniny. Akvizícia tohto produktu uľahčí výkon úloh v oblastiach krajiny, s „priateľstvo“ jednoducho rezanie, zber palivového dreva, rovnako ako vyrovnať sa s pobočkami a fena.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Výhody a nevýhody

„Priateľstvo“ by sa mohlo pripísať pozitívnym vlastnostiam:

 • vysoký výkon, ako aj trvanie nepretržitého fungovania;
 • Jednoduchosť návrhov;
 • Prítomnosť ramien s významnou výškou, ktorá umožňuje vykonať bezpečné pílenie dreva;
 • Dostupnosť kompozitných prvkov;
 • Pohyb reťazca je založený na vysokých otáčkach motora;
 • možnosť použitia nízkym palivom;
 • prítomnosť brzdy, ktorá zabraňuje núdzovým situáciám;
 • nemožnosť zástrčky reťazca počas zaseknutia prachu;
 • presnosť a rovinnosť rezania;
 • Dlhé servisné obdobie, ktoré s náležitým použitím a starostlivosťou je až 30 rokov.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Z nevýhody „priateľstvo“ si môžete zvýrazniť relatívne veľkú váhu, ako aj odstránenie štartéra, ktoré sa môžu stratiť.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Rôzne modely

Chainsaws „Priateľstvo“ sú prezentované v obrovskom sortimente. Najdôležitejšie a na požiadanie modely môžu byť nazývané nasledujúce.

 1. „Priateľstvo-2“. Tento nástroj je najobľúbenejší v pôvodnom výrobcom. Model je dvojručný, funguje na základe dvojtaktného motora s kapacitou 2,3 ​​kW. Rotácia sa vyskytuje rýchlosťou 3200 otáčok za minútu. „Priateľstvo-2“ – jedna z najkvalilnejších verzií techniky. Vlastnosti rámov, rukoväte Zabráňte popáleniu na tele používateľa. Zliatina, z ktorej je puzdro vytvorené, nereaguje na teplotné rozdiely. Zvláštnosťou nástroja je mechanická brzda reťazca, ktorá, keď sa odrazí a prestávky, zastaví reťaz. Pilát by sa mal používať na domáce účely a profesionálny les. Hmotnosť nástroja je 12,5 kilogramov.
 2. „Priateľstvo-4“ má silný motor pre 4 l vo svojom dizajne. s., V prípade potreby sa ľahko odstráni. Inštalácia motora, ako aj elektrická jednotka namontovaná pomocou prírubového spojenia, ktorý je upevnený svorkami. Hmotnosť nástroja je charakterizovaná rovnomernou distribúciou pozdĺž celého tela. Hliníkový valec sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti opotrebeniu. Reťazová píla má otočný reduktor, takže je to vhodné, keď sa používa. Funkcia nástroja je prítomnosť vibračného zariadenia, ktoré sa nachádza na kormidle a rukoväti. Tlmič je namontovaný v píle, čo znižuje hladinu hluku, tiež automatické brzdenie.
 3. „Priateľstvo-5E“ vybavené dvojtaktným motorom, ktorý má silu 5 litrov. s. Manuálna reťazová pízia tohto modelu má vyšší výkon, na rozdiel od predchádzajúcich možností. Rotácia sa vyskytuje rýchlosťou 6200 otáčok za minútu. Zároveň som videl takmer ticho a váži 11,7 kilogramov.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Funkcie prevádzky

Aby sa použila píla, ktorá sa má neprerušiť, nástroj potrebuje periodickú konfiguráciu. Použitie návodu na použitie, ktorý je pripojený k produktu, je možné študovať vlastnosti jeho správneho používania. Ak je nastavenie reťazovej píly nesprávne, môže byť nevyvážené uzlami. Nastavenie karburátora vyžaduje nasledujúce udalosti:

 • skrútenie palivovej skrutky do koncovej polohy, ako aj jej návrat odskrutkovaním 3 otáčkami;
 • Úplné uzavretie vzduchovej skrutky, tiež jeho odskrutkovanie pre 2 otáčky.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Každá reťazová píska musí správne nastaviť zapaľovanie. S jeho vysokokvalitnou úpravou reťazovej píly nespotrebí nadmerné množstvo paliva. Ak chcete sledovať kvalitu iskru, sviečka stojí za to uvedenie do telesa valca a vytiahnite štartér. S pracovným stavom sviečok medzi elektródami bude iskra. V neprítomnosti zapaľovania by sa mala sviečka zmeniť.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Keďže reťazové píly sa používajú v rôznych časoch roka, v období mrazu na „zachovanie“ sa píla vyžaduje čiastočne. Ak chcete pracovať v zimnom nástroji, uskladnenie stojí v suchej miestnosti, ktorá je dobre vetraná. Beh na mrazu by sa mali vykonávať s uzavretým škrtiam, ako aj kontrolu maziva a napätia reťaze. Po skončení práce by ste nemali okamžite poslať reťazovú pílovku do miestnosti, pretože na ňom sa môže vytvoriť kondenzát. Ak chcete pripraviť nástroj pre obdobie mrazu, musíte dodržiavať nasledujúce činnosti:

 • vypustenie paliva a oleja;
 • extrakcia filtrov, ich umývacie, výmeny a reverznej inštalácie;
 • Pred odstránením kvapalín, mazív;
 • Odstránenie reťaze a pneumatiky, ich čistenie.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Rozpad a ich eliminácia

Dizajn reťazovej píly „priateľstvo“ vám umožňuje opraviť svoje vlastné úsilie. Pri použití nástroja sa vyskytnú v zapaľovaní. Preto najlepšia možnosť bude získavanie elektronických zapaľovaní.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

S nadmerným liatím sviečok by mal užívateľ venovať pozornosť stavu karburátora. V tejto situácii je potrebné nastaviť benzínový ventil, vďaka ktorým sa zníži objem paliva, ktorý je dodávaný. V dôsledku akcií sa sviečky prestanú posmievať.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Aby sa zabránilo nasávaniu vzduchu v systéme, každá z tesnení by sa mala skontrolovať na tesnosť. Spoľahlivosť a trvanlivosť častí reťazových píly chráni pred poruchami. Hlavnými dôvodmi takýchto situácií sú nesprávnosť v obehu, ako aj mechanizmy opotrebovania. Aby sa zabránilo poruchu prístroja, stojí za to dopĺňať s vysoko kvalitným benzínom a olejom. Tiež by ste nemali zabúdať na ostrihanie reťaze alebo jeho výmenu, pretože zlyhania v jeho fungovaní sa môžu vyskytnúť neočakávane. Z dôvodov, pre ktoré sa splní reťazové píly, možno pripísať:

 • Rozdiel paliva;
 • Výrobné chyby.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Priateľské reťazové píly sú živým príkladom vysoko kvalitných nástrojov za prijateľnú cenu. Užívateľská spätná väzba označuje dlhú životnosť píly a dobrej funkčnosti. Napriek tomu, že nástroje z tohto výrobcu nie sú multifunkčné, sú vo veľkom dopyte medzi modernými vlastníkmi.

Píly "Priateľstvo": Popis a funkcie

Viac o Pile „Priateľstvo“ Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár