Pomocou čiarového kameňa pre dekoráciu steny

  Prírodný kameň môže prísť o módny interiérový dizajn a exteriér doma, ak chcete zaviazať k nim, môžete si vybrať najrôznejšie farby a textúry. Okrem toho, taká štýlová výzdoba bytového priestoru sa môže uskutočniť aj s vlastnými rukami. Z tohto článku sa dozviete, ako úspešne vybrať prírodný kameň a urobiť krásnu tvár.

  Zvláštnosť

  Stone je tradičný povlak pre fasády domov, ale často sa používa v interiéri. Toto je krásny prírodný materiál, ktorý efektívne zdôrazňuje takmer akýkoľvek dizajn. Avšak, na použitie kameňa, musíte študovať niekoľko vlastností takéhoto povlaku.

  Po prvé, musíte starostlivo preskúmať GOST pred plánovaním kladenia prirodzeného materiálu: Je to veľmi ťažké, takže je nemožné zaobchádzať s takýmto povrchom frivorene. Môže byť potrebné posilniť základ domu alebo dodatočného posilnenia stien. Potrebné posilnenie je často ťažké implementovať, ak je dom už vybudovaný, núti niektoré niektoré z niektorých, ktorí čelia prírodným kameňom v prospech ľahších možností: plast alebo drevo.

  Prírodné kamenné dosky môžu mať veľmi odlišný tvar a rozmery: Výroba kameňa je píše na špeciálnych strojoch, ktoré vám umožňujú vytvárať hladké a ploché dosky pre pohodlnú montáž.

  V závislosti od riešenia dizajnu si môžete vybrať možnosti pre určitý tvar a veľkosť alebo kombinovať rôzne kamene na dosiahnutie účinku úmyselnej nedbanlivosti. V rovnakej dobe, tenšie dosiek z prírodného kameňa, tým menej hmotnosti štruktúry bude.

  Venujte pozornosť farbe kamennej dosky: prírodný materiál poteší veľké množstvo príjemných prírodných odtieňov. Môžete nájsť sivú, čiernu, terakotovú, béžovú, ružovú alebo bielich možností. To všetko môže byť zaujímavé byť navzájom kombinované, stať sa sebestačnosťou interiéru alebo exteriéru vášho domova. Niektoré kamene na rezu majú neobvyklý výkres, vyplývajúci zo zmesi a vrstvy skál – tieto možnosti budú vyzerať obzvlášť neobvyklé, ale práca s nimi bude drahšia.

  Nakoniec je dôležité venovať pozornosť nasledujúcej textúre. Prírodný kameň môže byť porézny, hrubý, mať rôzne pretrvávajúce alebo byť homogénny.

  Niektoré obkladové dosky sú brúsenie k lepeniu kameňa, ale možnosti s dokonale hladkou textúrou sú drahšie a nie vždy vyzerajú organicky, najmä pri dokončení fasády.

  Výhody a nevýhody

  Dnes bolo vytvorených mnoho možností syntetických cieľov, ktoré sa líšia v krásnom vzhľade, nízke náklady a jednoduchosť inštalácie. Mnohí však stále si vyberajú prirodzený konečný kameň na ozdobenie svojho obytného priestoru.

  Vyzerá to krásne a je úplne šetrné k životnému prostrediu, s takýmto čelom sa môže cítiť bližšie k prírode.

  V tomto prípade má čelný kameň niekoľko výhod aj nevýhod, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere.

  Keďže kameň zostáva obľúbeným produktom pre konečnú úpravu, napriek vysokej cene a zložitosti, Začnite stojaci s výhodami tohto prírodného materiálu.

  • Po prvé, prírodný kameň je veľmi trvanlivý. Ak drevená alebo plastová povrchová úprava bude vyžadovať obnovu po niekoľkých rokoch a potom nahrádza, desaťročia kameňa zostanú v pôvodnom formulári.
  • Prírodný prírodný kameň, na rozdiel od syntetického akrylového odlievania, odolné voči tepelným, atmosférickým a mechanickým účinkom. Tento materiál môžete úspešne oddeliť nielen vnútorné steny izieb vo vašej domácnosti, ale aj exteriér.
  • Odolnosť proti mrazu – ide o samostatnú kvalitu prírodného materiálu, najmä relevantné pre väčšinu krajín Ruska a CIS.
  • Ekológia Materiál tiež záleží. Často v vidieckom dome chcem použiť najviac prírodných materiálov na vytvorenie špeciálnej atmosféry a zmysel pre jednotu so svetom. Kameň sa dokonale zapadne do takejto koncepcie.

  • Prírodný kameň – žiaruvzdorný. Ak náhle, na vašej stránke, dom bude mať oheň, dom, zdobený kameňom, bude chránený pred ohňom.
  • Prírodný materiál je odolný voči teplu. Aj keď vo vašom regióne horúce leto, môžete byť schopní urobiť bez klimatizácie: Na rozdiel od syntetických materiálov, ktoré sú ľahko vykonané tepla, prírodný kameň umožní udržiavať optimálnu príjemnú teplotu v dome.
  • Kamenné dosky vodotesného, ​​ktoré môžu byť tiež užitočnou kvalitou pre vonkajšie aj interiérové ​​dekorácie.
  • Široká škála textúr, farieb a textúr vám umožní vybrať si dokonalú možnosť pre akýkoľvek projekt dizajnéra. Okrem toho môžete kombinovať dva alebo tri typy kameňa pre ešte viac nezvyčajný dekor.

  Zároveň treba poznamenať zjavné nevýhody tohto materiálu.

  • Veľká váha prírodného kameňa vytvára veľa ťažkostí v jeho preprave, pokládke a priamej inštalácii.
  • Je potrebné urobiť predbežné výpočty, aby ste sa uistili, že základ a steny odolať hmotnosti muriva.
  • Inštalácia bude časovo náročná zo súboru dôvodov: to je veľká hmotnosť kamenných dosiek a potrebu stanoviť malé fragmenty kusu, a ťažkosti pri strihu kameňa, keď budete potrebovať opatrne. Z týchto dôvodov nezávislá inštalácia spôsobuje množstvo ťažkostí a práca profesionálov je dosť drahá.
  • Samotný kameň má tiež vysoké náklady, bezkonkurenčné s drevom alebo syntetickými povrchovými materiálmi.

  Odrody

  Kamenné murivo pre nástenné obloženie môže mať iný vzhľad a mierne rôzne vlastnosti. Pred plánovaním dokončovania vonkajších alebo vnútorných stien je najdôležitejšia vec určiť, aký druh typu materiálu, ktorý chcete použiť.

  Zvážte nasledujúce možné možnosti.

  • Pieskový kameň – Toto je pomerne rozšírený kameň pre dokončenie fasády domu, ale niekedy sa úspešne používa pre vnútorné diela. Sandstone je sedimentárne plemeno s vysokým obsahom kremeňa. On je drsný vo svojej štruktúre a roztrhaný v čipoch a farebná schéma je obmedzená na sivú béžovú paletu, napriek tomu je to veľmi odolný a lacný kameň a láskavo farba umožní, aby sa dom zmienil s krajinou.

  • Vápenec – Ďalším lacným a rozšíreným kameňom. Najčastejšie má belavé a žltkasté odtiene, aj keď v závislosti od nečistôt, môžete nájsť zaujímavé vápencové možnosti, môže byť dokonca čierna. Táto možnosť má poréznu štruktúru a nízku hustotu, ale medzi výhodami, ktoré stojí za zmienku, minimálna hmotnosť takéhoto kameňa. Jedna z populárnych odrôd vápenca je sedem: zvyčajne je hnedý kameň bielej alebo sivej, v ktorom sú zrejmé fragmenty mäkkých škrupín. Podobné nezvyčajné rozhodnutie sa môže premýšľať o fasáde av interiéri.

  • Dolomit – Štýlový, zaujímavý kameň, ktorý môže mať širokú farebnú paletu: od bielych a sivých odtieňov na žltý, béžový, ružový alebo terakotový tón. Kameň je porézny, hustý a hrubý alebo podobný mramor. Všetky tieto varianty dolomitu sú však dosť blízko a na ich priemyselné vlastnosti a vizuálne vlastnosti. Tvárou z takéhoto kameňa sa často podobá keramickému povrchu: je to viac alebo menej hladká textúra s sotva viditeľnými farbami. Štýlovo môže vyzerať hnedý kameň – to sú fragmenty rôznych veľkostí s nerovnými hranami.

  • Travertín, ktorý sa tiež nazýva tuff – stredná verzia medzi vápencom a mramorom. Kameň je dosť svetlý, ale hustý, ktorý vám umožňuje používať vo forme veľmi tenkých dosiek. Najčastejšie predáva Ural Travertín, má výhodne čiernu farbu s krásnymi bieliami, ale sú možné aj ďalšie zaujímavé možnosti pre farebnú paletu. Kameň je ľahko brúsiť do perfektného lesklého povrchu a je lacnejší mramorový analóg. Táto možnosť je vynikajúca pre dekoráciu steny a vonku a vo vnútri domu.

  • Kaukazský bridlicový Široko používaný na čelia fasádach súkromných domov. Najčastejšie je to matné, čo je indikátorom vysoko kremíka. Avšak, existuje viac zriedkavých možností, ktoré budú mať hladký povrch a trblietky. Pokiaľ ide o paletu farieb, potom bridlite, je obmedzený na tmavý tonálny gamut. Je to zvyčajne čierne alebo tmavo sivé kamene, príležitostne tmavo hnedé a terakotové možnosti sú možné.

  • Žula – ďalší populárny kameň, ktorý používajú dosky rôznych tvarov a veľkostí hlavne pre vonkajšie obklady budov. Neobvyklá sivá-ružová farba s pruhmi a postriekami robí tento kameň mimoriadne zaujímavý materiál pre exteriérový dizajn. So všetkou originalitu nebude šedý kameň nadmerne zvýraznený na mieste, môže byť dokonale kombinovaný s inými materiálmi v fasáde.

  • Mramorový – Toto je ušľachtilý kameň, ktorý sa často používa aj pre čelí fasády domu a na vnútornú dekoráciu. Materiál je pomerne drahý, nie je ľahké s ním pracovať, ale v dôsledku toho budete mať bezchybný brilantný povrch a krása bude pokračovať mnoho rokov. Najčastejšie používané biele, ružové alebo sivé mramor, ale jeho farebná schéma je veľmi rôznorodá, všetko závisí od nečistôt zahrnutých do jeho zloženia.

  Dnes je tu tiež široká škála možností umelého kameňa, pri dokončení je oveľa praktickejšia, pretože má menej hmotnosti a tenšie dosky. Okrem toho, farebný gamut a textúra takéhoto kameňa môžu byť takmer akékoľvek a cena nebude príliš vysoká.

  Umelý kameň vám pomôže ľahko a finančne implementovať akýkoľvek dizajnérsky nápad. Materiál však nebude taký teplo a trvanlivý ako prirodzené možnosti.

  Žiadosť

  Prírodné kamenné dosky sú veľmi často používané v prevedení fasády a v interiéri. Zároveň, kladenie kameňa sa môže skutočne pozerať do širokej škály štýlov.

  Ak sa ste sa rozhodli premýšľať prostredníctvom projektu dizajnéra exteriéru alebo domáceho interiéru, stojí za to rozhodovať o voľbe kameňa.

  Pre externú prácu

  Je to pre konečnú úpravu fasádne kameňa, ktorým najčastejšie, to vám umožní krásne zdobiť stenu betónu. Pre drevený dom nebude nosenie kameňa nebude fungovať: steny nie sú trvanlivé. Avšak, môžete zdobiť betónový dom v rovnakom čase a drevom a prírodným kameňom.

  Zvážte nasledujúce najmodernejšie a aktuálne možnosti.

  • Ak ste plánovali dom v ruskom štýle, Ste vhodný pieskovec alebo sedem: Jasné sivé a béžové možnosti umožnia vytvoriť krásnu fasádu domu s obmedzeným dizajnom. Ak si želáte, môžete pridať dekoráciu s vyrezávanými prvkami z tmavého alebo ľahkého stromu, rovnako ako zdobiť jednotlivé časti podľa keramických jasných dlaždíc. Ak naozaj chcete celú bližšiu fasádu, stojí za to zvážiť umelý materiál v red-hnedej gama.

  • Pre domácnosť v klasickom alebo neoklasickom štýle Stojí za zváženie mramoru. Najlepšie je vybrať si prirodzenú verziu, avšak, ak rozpočet neumožňuje, je tiež možné zvážiť injekčný mramor, ktorý nie je veľmi odlišný od súčasnosti. Pre tento štýl je v podstate svetlý povrch. Zvážte čistý biely odtieň alebo zaujímavé modely s postriekaním a farebným rozvodom, tieto detaily môžu urobiť váš domov špeciálny.

  • Pre domácnosť V škandinávskom štýle Tmavo sivé odtiene kameňa sú dokonale vhodné, môžete zvážiť prirodzené aj umelé možnosti. Najlepšie zo všetkých kamenných dosiek z nesprávneho tvaru sa bude pozerať, vytvorí účinok úmyselnej nedbanlivosti a starožitnosti. Avšak, ak sa vám páči viac modernej estetiky, môžete nájsť kameň vo forme úzkych tehál, ktoré tiež vyzerajú dobre.

  V interiéri

  Môžete použiť kamennú murivu a na dokončenie hradieb izieb vo vašej domácnosti. Kameň je dokonale kombinovaný s akoukoľvek tapetou, drevenou klenou alebo obyčajným farbením stien. Tehla alebo kameň je zriedka používaný na interiér celého interiéru, taká murári môže vyzerať príliš chytľavé. OB. Stone je len jednou z akcií v interiéri.

  • Veľmi často sa používajú všetky druhy kameňov Štýl krajiny. Toto riešenie dizajnérov je obzvlášť charakteristické pre drevené povrchové domy. V takomto interiéri môže byť béžová a terakotová kameň vyzerať úplne. Ak chcete hrať na kontraste odtieňov, môžete si vybrať sivé a bieli tóny pod drevom: Takýto riešenie bude dodatočne rozlišovať kamenné murivo. Pre obývaciu izbu, jedáleň, loggia alebo chodba, kombinácia dreva a kameňa.

  • V modernom štýle Je zvyčajné kombinovať neočakávané kontrastné tóny. Napríklad, v cieľovej úprave, kombinácia čierneho a bieleho mramoru môže vyzerať skvele. Pre malú miestnosť je lepšie vytvoriť ľahkú základňu s malými tmavými dekoratívnymi prvkami, a ak je priestor veľký, potom ho môžete urobiť väčšinou tmavý tón alebo kombinovať farby v rovnakom pomere.

  • Ak chcete interiér Moderný štýl, Dolomit bude pre vás vhodný s jeho nezvyčajnou textúrou a širokou škálou farieb. Ak je zvyšok domu povrchovej úpravy celkom zdržanlivý, môžete kombinovať rôzne farebné odtiene kameňa a dokonca ich rozložte mozaiku. Zároveň bude kameň dokonale kombinovaný s akýmkoľvek textilným, tapetou, lakovaným drevom, kovom a keramikou.

  Užitočné poradenstvo

  Veľmi dôležitý je výber kameňa na konečnú úpravu. Ak ste si vytvorili taký dizajn exteriéru alebo interiéru vášho domova, ale neviete, kde začať, vezmite si dizajnéri tipy.

  • Pred zakúpením požadovaného kameňa a inštalácie je veľmi dôležité vypočítať výpočty: Na to budete potrebovať podrobné funkcie základu, parametrov steny, ich hrúbka a hustota. Všetky tieto údaje musia byť prevzaté z developer, ak ste plánovali kamenný povrch. Ak si nie ste istí, či steny odolávajú váš cieľ, môžete si objednať výpočet profesionálov.
  • Dajte prírodný materiál s vlastnými rukami je len vtedy, ak máte v takomto podniku počiatočné znalosti a zručnosti. Ak nie, je lepšie apelovať na profesionálov alebo si vybrať umelý kameň pre seba-inštaláciu: Je oveľa jednoduchšie pracovať s ním, niektoré možnosti možno jednoducho prilepiť na špeciálne riešenie.

  • Pri práci s prírodným kameňom, špeciálna zložitosť dokončuje rohy: musíte presne vypočítať počet kameňov, aby bolo dosť pre nich. Ak sa dokončíte, postarajte sa o naočkovanie kameňov na požadovanú veľkosť.
  • Pri dokončení interiéru by sa mala venovať osobitná pozornosť kĺbom s podlahou. Bez ohľadu na to, čo je váš povlak laminát, linoleum alebo parkety, je najlepšie umiestniť obvod pluthy. Ak si myslíte, že sa nestiahne do dizajnu, je dôležité, aby ste veľmi opatrne usporiadali kĺby a opatrne ho prilepili, prekrývame smerom na podlahovú krytinu na križovatke tak, aby nezostali žiadne medzery.

  Najlepšie možnosti

  Existuje mnoho možností pre dekor fasády a interiéru s kameňom. Ak nemôžete zdobiť, zvážte pripravené nápady. Možno vás úspešné projekty dizajnu inšpirujú na vlastnú päsť.

  • Keď zdobenie fasády domu nemusí nevyhnutne pokrývať celý dom kameňom. Murárstvo môže premýšľať s iným dekorom, napríklad obyčajným farbením. Upozorňujeme, že kameň by mal vyniknúť na všeobecnom pozadí, ale nie je zbytočným kontrastom. Zvyčajne si vybrať murivo tmavšie ako hlavná farba domu.
  • Prírodný materiál vám umožní organicky vstúpiť do svojho domova v okolitej krajine. Zdôrazniť blízkosť k prírode a harmóniu s ňou, pokúste sa oddeliť kameň nielen steny domu, ale aj blízke prvky – schody, skladby, fontány alebo kvetinové záhony. To vám pomôže spojiť celú oblasť do jedného súboru.

  • V interiéri, kamenné murivo vždy vyzerá neobvyklé, ale s cieľom ho zdôrazniť, nie je potrebné si vybrať jasnú farbu kameňa. Pri plnom obmedzení hnedej, béžovej a sivej verzie je zameraná na správne osvetlenie. Teraz v módnych nástenných LED svietidlá, pomôžu nielen vytvoriť príjemné mäkké svetlo v miestnosti, ale aj dodatočne zvýrazniť nezvyčajnú textúru muriva.
  • Ak sa rozhodnete oddeliť kameň, nie len jednu stenu v miestnosti, ale širší platmista, nemali by ste si vybrať jeden-obrazový materiál, takýto tvár často vyzerá veľmi nudné. V rovnakej dobe, kontrastné možnosti sú tiež lepšie, aby sa zabránilo interiéru byť MOTLEY. Ideálnym riešením je mať niekoľko blízkych farieb, ale rôzne farby. Pre tento napríklad béžový farebný gamut je dokonalý: môžete kombinovať krémové, okerové a hnedé odtiene.

  Prečítajte si viac v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: