Provence tapety v interiéri

Ak chcete vytvoriť ľahkú atmosféru v dome, stojí za to kontaktovať francúzsky interiérové ​​smerovanie. Tapety v tomto dizajne sa rozlišujú nezmyslovou farebnou schémou a kvetinovými ozdobami – taká kombinácia zavádza teplo a coziness v obytných priestoroch, vytvára romantickú náladu.

Zvláštnosť

V klasickom vykonávaní pre registráciu olivových interiérov sa tapety nepoužívajú – sú charakteristické pre krajinu blízko k nemu na túto tému. V štýle Provence sa uprednostňuje orezávanie drevených panelov, textúrovanej omietky, rovnako ako farbenie. Avšak, v posledných rokoch, dizajnéri začali pohybovať od zavedených tradícií a odvážiť steny s vintage tapety, vhodné štýlovou entoux.

Ak chcete urobiť správnu voľbu tapety, musíte prebývať na vlastnostiach tohto rustikálneho štýlu.

Smer bol distribuovaný na juhu Francúzska v provincii epondymných. Obyvatelia provence Počas usporiadania svojich domovov sa snažili maximalizovať krásu prírody svojho okraja: azúrová obloha, teplé slnko, opúšťajúcu vzdialenosť levanduľových polí, kolákovi vzduchu a rýchlym pozemkom. Zároveň, aj tie najjednoduchšie vidiecke byty neboli cudzinec pre Francúzsko luxusu a potešenie.

Štýl veľmi rýchlo sa stal populárnym mimo regiónu a čoskoro sa šíri za hranicami krajiny.

Provence kombinuje zmyselnosť a romantiku s prírodnou atmosférou. Pre tento štýl, použitie rastlinných vzorov, príjemných textúr, prírodných farieb, ako aj všetkých druhov kombinácií prírodných materiálov počas dizajnu miestnosti. Vo farbách prevládajú slnečnú a jarnú poltón, ale hlavné miesto je pridelené snehovo bielymi farbami, mierne ochutené tvarovaním žltou, lila, modrou a terakotou. Všetky tóny musia byť mierne stlmené.

Použitie nasýtených farieb je povolené len ako samostatné interiérové ​​akcenty – ale potom nemôžu byť príliš nasýtené.

Hojnosť kvetinových ornamentov sa považuje za štýl vizitky – Sú prítomné v takmer všetkých povrchových materiáloch bez výnimky. Štýl Provence by mal vyzerať, že je naplnený svetlom. To je dôvod, prečo, okrem tematickej tapety, tenký tečúci ťah na oknách, porcelánových figúrkách a hojnosti textílií, sa tu uvádzajú aj jednoduché, umelo vytvorené nábytok.

Preskúmanie druhov

Tapeta v štýlovej provence robí z obyčajného papiera, vinylu buď phlizelin, tkaniny tkaniny sú široko požadované.

Na povrchu bežných papierových tapier sa tradične aplikuje pľúcne akrylové striekanie, vďaka tomu, prevádzkové vlastnosti zvýšenia materiálu. Papier je vyrobený z celulózových vlákien, preto sa dá pripísať materiálom šetrným k životnému prostrediu. Takéto nástenné krytiny „dýchať“, sa líšia v odolnosti životnosti a odolnosti voči vode, nezmiznú pod pôsobením ultrafialových lúčov.

Tieto jednoduché tapety nie sú lepšie zdôraznené prirodzenou krásou vnútorného smeru a jeho jednotu s prírodou.

Flizelin tapeta najčastejšie získala ako databáza. Materiál sa vyznačuje širokou škálou textúr, ktoré môžu napodobňovať omietku, drevo a iné prírodné povrchy. FLISELINOVÉ POTREBY ĽAVÉ NA STRECHUJÚCE. Výrobky sa vyznačujú odolnosťou voči opotrebeniu, abrusovej a vlhkosti.

Nevýhodou náterov je možné pripísať pomerne vysokú cenu, rovnako ako vlastnosť konvexných fragmentov akumuluje prach – tieto tapety potrebujú periodické mokré čistenie.

Popularita vinylovej tapety je spôsobená širokým výberom vzorových riešení a úľavy. Simulácia omietky alebo prírodného kameňa je v dopyte v stylistike, umožňuje ich plne kombinovať so zvyškom čelia.

Vinyl je viacvrstvová štruktúra, takže kvality tepla a zvukových izolácií, odolnosť proti opotrebeniu, vysoká hustota a v dôsledku toho sú trvanlivosť pre tapetu charakteristické.

Textilné tapety, aby sa cítili, hodváb, ľan a juty. Takéto výrobky sa vyznačujú maximálnym prevádzkovým obdobím a výnimočným odolným odporom voči vyhoreniu pod pôsobením slnečného svetla.

Nevýhody zahŕňajú časovo náročnú prevodovú techniku ​​a vysokú cenu.

Najčastejšie v štýle Provence, tapety, imitáciu textúrnej omietky. Táto možnosť je optimálna pre priestory naplnené všetkými druhmi rímsa, výliskov a ťažkopádnym nábytkom – tapety v nich vykonávať úlohu neutrálneho pozadia. Reliéfny web robí atmosféru v obytnej miestnosti oveľa pohodlnejšie.

Je však dôležité si uvedomiť, že úľava by mala byť vyhladená – Provence nemá rád ostré textúry a presnú geometriu.

Farebná paleta

Zodpovedajúce rustikálne dizajn tapety je určené niekoľkými kritériami. V prvom rade je to farba vybraných plátkov. Steny v olivovom dekóne by mali mať mierne tlmené prírodné odtiene. Najčastejšie, dizajnéri sa nachádzajú na terakotov, ružové, piesčité, žlté, olivové, rovnako ako tyrkysové, mäty a ľahké čokoládové odtiene – Sú to tieto farby, ktoré sú charakteristické pre povahu Francúzska.

Izby musia byť nevyhnutne jasné a nízke. Ideálnym riešením bude kombinácia studených a teplých odtieňov. Ziskové zdôrazňuje ducha provence tandemu z studenej modrej alebo bielej farby s teplými vzormi žltého alebo oranžového tieňa. Takáto kombinácia spôsobuje združenia s kontrastom horúcich slnečných lúčov a ochladzovaniu morského vánku.

V našom interiéri olívneho by sa malo zabrániť leskom zlatých a strieborných odtieňov – priťahuje nadmernú pozornosť a pripojí sa k priestorom príliš vulgárnym. Podobný dizajn hovorí o bohatstve a luxusu, čo je atypicky pre vidiecky štýl.

Subjekty tapety môžu byť floristické. Prirodzené poznámky sa vyžaduje vo forme kvetinových a iných ozdobných rastlín, symbolizujúcich špeciálnu romantickú atmosféru. Tapeta s malými ružami jemných odtieňov roztrúsených na snehu-biele plátno sú veľmi populárne – takáto tlač zdôrazňuje romantizmus provence a prispôsobuje sa lyrickým. Docela veľkolepé vyzerá malé lúky kvety po celom povrchu, čím sa vytvorí zvýšená nálada.

Harmonická kombinácia kvetinovej tlače a geometrického vzoru má nehnuteľnosť na vizuálne nastavenie priestoru, robí to ľahšie a volumetrické. Napríklad je možné zdvihnúť stropy, šetriť steny s plátnom s vertikálne umiestnenými prúžkami rôznych hrúbkov. Zvyčajne aplikujte jeden pás na stenu a obklopte ho kvetinovými tkaninami.

Charakteristickým znakom stylistiky Provence sa považuje za. Umelé stvorené škvrny na omietke, odvážené výtlačky, praskliny a dokonca prasknuté farby, vyzerajú harmonicky na tapetu ako výkres ako kreslenie.

Nie je možné, aby sa zmestili plátnom v malom kvete vo vidieckom štýle. Vzory vo forme miniatúrnych viníc, kytice alebo jednotlivých kvetov sa môžu hrať na plátne v akomkoľvek svojom svojom rozhodnom poriadku. Ale tapeta s farebnými vtákmi a veľkými burgundskymi ružami bude v osvedčenom interiéri.

Tipy na výber

Kupovaním tapiet s motívmi provence musíte venovať osobitnú pozornosť takýmto kritériám ako:

  • Odtieň palety;
  • ornament;
  • textúra.

Pri výbere tapety musíte dodržiavať základný koncept tohto smeru. Registrácia miestnosti ako harmonicky by sa mala pozrieť do kombinácie so všetkými ďalšími detailmi nábytku a dekorov. Ak chcete vytvoriť upokojujúce nastavenie rustikálnej elegancie, je lepšie kúpiť tapetu, pričom sa zohľadní odporúčania dizajnérov.

  • Pre malé priestory, musíte použiť výnimočne ľahké tapety. Budú vizuálne rozšíriť priestor a naplniť ho svetlom.
  • Akékoľvek kompozície s jasnými výtlačkami vizuálne stláčajú miestnosť, akoby znížili voľné miesto.
  • Aby sa vizuálne zdvihli stropy, spodná polovica steny je lepšie vydávať v tmavšie ako na vrchole.
  • Pre všeobecnú expanziu priestoru je voľba lepšia, aby sa v prospech povlakov s malými ornamentmi. V neprítomnosti ťažkopádneho nábytku, budú vyzerať veľmi pôsobivé a bude 100% v štýle.
  • Môžete predĺžiť steny aplikovaním vertikálneho pásu svetlých odtieňov a aby ste rozšírili hranice, použite ho horizontálne umiestnenie.
  • Tapety v štýle Provence sú efektívne kombinované s drevenými panelmi, kameňom a tehlovým murivom Bieleho Koller, ako aj dekoratívnej omietky.

Štýlové príklady v interiéri

Provence je veľmi jemný štýl, ktorý podporuje relaxáciu a lyrický zmätok.

Hlavným motívom štýlu je prirodzený, čo je dôvod, prečo v obývacej izbe av spálni bude harmonicky hľadať kvetinové motívy. Malé ruže, sofistikované zelené vetvičky s vtákmi a levanduľami budú lepšie zdôrazniť atmosféru južne od Francúzska.

Pre chodbu je lepšie uprednostniť monochromatické textúry napodobňovanie prírodného kameňa alebo starého stromu. Takéto tapety budú vhodné pre kuchyňu.

Dobré riešenie bude tapety v klietke a pruhovaných výrobkoch.

V posledných rokoch, bezšvové fotografie tapety v olivovej štylistike sa čoraz viac rozložilo.

Ako si vybrať tapetu pre interiér V štýle Provence, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: