Riedidlo 650: vlastnosti a rozsah kompozície

Použitie farieb vám umožňuje dosiahnuť veľmi dobrý výsledok, ale aj tie najlepšie farbiace kompozície sa niekedy znečistia pri farbení aj pri náhodnom dotyku, nehovoriac o skutočnosti, že počas procesu farbenia je možné urobiť vážne chyby, ktoré je potrebné naliehavo vykonať. opravené. Pomáhajú tomu rozpúšťadlá, vrátane „Solvent 650“.

Zvláštnosti

„R-650“ obsahuje mnoho komponentov, vrátane:

 • butanol;
 • xylén;
 • alkoholy;
 • étery;
 • etylcelulóza.

Touto zmesou je možné zriediť nitro lak, tmel, nitro email, ako aj lepidlá a tmely. Uvoľnenie „rozpúšťadla 650“ sa vykonáva v súlade s TU 2319-003-18777143-01. Koncentrácia vody je maximálne 2%a vstup prchavých etylesterov je 20-25%.

Kombinácia tohto rozpúšťadla je bezfarebná alebo má žltkastý odtieň. Rýchlo sa rozsvieti, má jedinečnú vôňu. Podľa súčasných noriem by rozpúšťadlo nemalo počas dlhého skladovania vytvárať pevné zvyšky.

Aplikácia

Toto rozpúšťadlo robí skloviny menej viskóznymi a uľahčuje ich nanášanie štetcom. Keď farba zaschne, účinné látky sa bezo zvyšku odparia. Pred použitím nádobu dôkladne pretrepte, aby boli všetky zložky dobre premiešané. Obal by mal byť bez prachu a nánosov soli, najmä okolo krku.

Technické vlastnosti rozpúšťadla umožňujú kombinovať ho so smaltmi „NTs-11“ a „GF-750 RK“. Je potrebné zaviesť látku do pripraveného materiálu na farbu a lak v malých dávkach za stáleho miešania kvapaliny, až kým nedosiahne určitú viskozitu. Za normálnych environmentálnych podmienok je spotreba rozpúšťadla asi 1 liter na 20 štvorcových metrov. m. Keď sa farba nanáša v režime pneumatického striekania, náklady na „R-650“ sa zvýšia asi o 1/5. Presná veľkosť je určená veľkosťou pórov a drsnosťou.

Pravidlá aplikácie

Zloženie opísaného rozpúšťadla obsahuje prchavé látky, ktoré môžu poškodiť ľudské zdravie. To znamená, že práca s ním vyžaduje použitie špeciálneho oblečenia, gumených rukavíc a okuliarov, respirátorov. Informácie o tejto ochrane nájdete v štátnych normách, priemyselných smerniciach a predpisoch. Keď sú sliznice očí vystavené pôsobeniu rozpúšťadla, je potrebné poranené miesto umyť teplou mydlovou vodou.

V prípade vážnych následkov by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Je dôležité vedieť, že rozpúšťadlo by sa malo používať iba vonku alebo v interiéri s veľmi silným vetraním. Je neprijateľné skladovať a používať ho v bezprostrednej blízkosti otvoreného ohňa, od výrazne zahriatych predmetov a povrchov.

Liek sa dodáva v nasledujúcich nádobách:

 • polyetylénové plechovky s objemom 5-20 litrov;
 • kovové sudy;
 • fľaše s hmotnosťou 500 g a 1 kg.

  Akýkoľvek typ nádoby musí byť riadne uzavretý. Na skladovanie rozpúšťadla je potrebné použiť miestnosť s nízkym nebezpečenstvom požiaru, respektíve oblasti čo najďalej od radiátorov a iných predmetov vystavených ohrevu. Na miesto, kde pôsobia slnečné lúče, nedávajte nádoby s „R-650“. Oveľa správnejšie je odložiť najtmavšie rohy na uskladnenie.

  Toto rozpúšťadlo je považované za lepšie ako 646. miesto, ktorý sa používa na riedenie skloviny karosérie. Aplikácia a miešanie s inými formuláciami sa vykonáva striktne bez fajčenia, jedenia, pitnej vody a liekov. Ak sú splnené štandardné požiadavky, trvanlivosť zmesi dosiahne 365 dní od dátumu uvoľnenia, ktorý je uvedený na obale. Toto rozpúšťadlo sa nesmie liať na zem, do vody alebo do kanalizácie. S nádobou rozpúšťadla po vysušení alebo odparení jeho zvyškov však môžete manipulovať ako s bežným domácim alebo opravárenským odpadom.

  Takúto kompozíciu je možné použiť v interiéri iba za predpokladu, že bezprostredne po ukončení práce bude úplne vetraná.

  Tipy na výber

  Pred výberom je potrebné starostlivo preštudovať povesť výrobcu, pomer pozitívnych a negatívnych recenzií, ceny a ďalšie dôležité body. Je tiež potrebné zistiť, aký je skutočný podiel jednotlivých komponentov, koľko z nich, kvalita rozpúšťadla a lakovacie materiály, do ktorých sú pridané. Tiež by ste mali venovať pozornosť kyslosti, koagulácii, farbe, podielu vody. Nákup tohto rozpúšťadla v PET nádobe, ktorá nie je vyrobená z polyetylénu, pomáha šetriť peniaze.

  Pri prísnom dodržiavaní týchto požiadaviek, pokynov pre rozpúšťadlo a pre farby a laky si spotrebitelia zaručujú úspešnú a rýchlu opravu, najjednoduchšie odstránenie škvŕn a kvapiek farby.

  Rozdiel medzi rozpúšťadlami 646 a 650 nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: