Robíme panel s vlastnými rukami

V prípade potreby pracujú s veľkým objemom dreva alebo dosiek je potrebné vytvoriť také zariadenie ako domáce píly. Niekto si myslí, že je lepšie okamžite kúpiť z výroby možnosť, ale ak chcete urobiť podobnú adaptáciu vlastnými rukami, nebude ani doma. Hlavnou vecou je pochopiť, koľko má byť rozsah práce implementovať to, čo je potrebné spracovať drevo, ako aj vybrať najlepšiu možnosť Siforama na dosiahnutie tejto úlohy.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Ako vytvoriť páskový panel?

Ak hovoríme o paneli pásu, potom sa dá vykonať len v prítomnosti zváracieho zariadenia, pretože bez pripojenia je nemožné vybudovať. Ak ho chcete vytvoriť, budete musieť mať tieto položky:

 • Zariadenie na zváranie;
 • miešačka;
 • Pasatia;
 • skrutky s orechmi;
 • elektrická vŕtačka;
 • Bulharčina;
 • kľúče;
 • Vŕtačky na kov a betón;
 • Stroovin;
 • Podlahové svorky.

Robíme panel s vlastnými rukami

Okrem toho budú potrebné takéto materiály:

 • Profilové a oceľové rúry;
 • dvojice skrutiek s orechmi;
 • 50 mm kovový roh;
 • valce alebo guľkové ložiská;
 • benzínový motor alebo elektrický;
 • Kolesá a huby z osobného auta;
 • reťazový prevod;
 • cementu;
 • rozdrvený kameň;
 • piesok.

Bude potrebné mať kresbu zariadenia.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

V zásade, aby sa ruky najjednoduchšej schémy takéhoto zariadenia postačilo na čerpanie zníženej kópie a špecifikovať rozmery každej zložky.

Pri vytváraní projektu by dĺžka zariadenia nemala byť kratšia ako 600 centimetrov a šírka – 300. Len s takýmito rozmermi môžete vytvoriť rezivo bežných veľkostí.

Potom, čo potrebujete vypočítať, koľko bude potrebné vytvoriť rám, ako aj železničné príručky. Ak je panel prevádzkovaný v budove, potom dostane prijatý výkres – môžete prejsť na vytvorenie základne. Je to vďaka tomu, že sa môže normálne pohybovať rám s mechanizmom rezania. Doska, kde sa dodávajú vodiace koľajnice, by mali byť vyrobené rovnakým spôsobom ako jednoduchý základ typu pásu – naleje na hrúbku 15 centimetra vankúš, vyrobený s použitím štrku a piesku.

Robíme panel s vlastnými rukami

Pred vylievaním betónu môžete pridať kovovú výstužnú sieťovinu. Po tom, 2 týždne musí čerpať betón.

Teraz prejdite na píl, ktorý sa bude vykonávať s použitím kolesá z osobných automobilov, motorov a prenosu typu pásu. Úloha sprievodcov bude rohom alebo komory. Materiál by mal byť položený len paralelne s vnútorným okrajom, ktorý je umiestnený hore, na pre-kalcinovanej vzdialenosti. Po tom, podvaja sú namontované medzi rohmi, ktoré sú vyrobené z profilovej trubice. Teraz môžete začať zváranie priečnych zosilňovačov, ktoré v žiadnom prípade nie je možné prekryť. Potom zostáva, aby kovová konštrukcia na báze betónu s použitím kotdových skrutiek.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

V ďalšom štádiu v strednej oblasti plátna, dajte posteľ na upevnenie dreva. Ak chcete držať okrúhly les, bude potrebné privítať stojan s výčnelkami na bokoch v tvare písmena. Ďalej bude potrebné, aby sa pilorálne valce z guľôčkových ložísk. Každá z rámových osí bude vyžadovať 2 s väčším priemerom a 4-6 menším. Rozdiel bude závisieť na výške rohového rebra. Ak je plocha 5 cm 5 cm, potom by to malo byť 10 centimetrov s rovnosťou vnútorných rozmerov komponentov.

Vytvorenie rámu začína od inštalácie dvojice vodidiel z rúry z ocele. Sú namontované vertikálne, a potom tam dali prehľadávanie. Vnútorný priemer sa musí líšiť v minimálnom priemere vonkajšieho typu rúrok. Teraz vyrábame krabice z typu profilu potrubia. Mala by mať formu dizajnu obdĺžnikového typu, ku ktorému je potrebné nainštalovať zváraním vodiacich vodíkov vo vertikálnej polohe a nižšie – osi vybavené ložiskami.

Po tom, s 2 stranami rúrok vodiaceho typu, je namontovaný skrutkový mechanizmus, ktorý bude zodpovedný za vertikálnu prepravu vozíka. Matica by mala byť zváraná na posuvník a v hornej rámovej oblasti sú nainštalované s vysokou dĺžkou.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Bude lepšie pripojiť vzdialenosť na ložiskách z 2 strán.

Tak, že mechanizmus typu skrutky sa otáča synchrónne, vyžaduje sa pre každú pätu na privár malé hviezdy z bicykla rovnakého priemeru. A medzi nimi si vyžaduje reťazový prenos pomocou reťazca z bicykla. Aby sa zabezpečilo napätie permanentného reťazca, musí sa použiť valček vybavený pružinou.

Namiesto kladiek v takomto paneli aplikujte kolesá a rozbočovače z vozidiel pohonu zozadu. Ak chcete jednotku ľahko otáčať, musí byť ložisková zostava zostavená, ktorá bude zvarená z 2 strán do priečnyk. Kladka je namontovaná, kde sa prenáša krútiaci moment z elektro- alebo benzodmother.

Aby sa zlepšila bezpečnosť sekvenovania, nasleduje v dolnej oblasti vozíka pre každé koleso, aby sa nosný uzol píly pozostávajúci z osi, kde je prítomný určitý počet guľôčkových ložísk. Zo boku náboja, kde je chic nastavený, nainštalujte motor. Ak je ICA nainštalovaná, potom na ťahanie prevodovky ClinTerem, bude potrebný prameňový valček.

Ak je to elektromotor, panel by mal byť umiestnený na malú základňu, ktorý sa môže pohybovať horizontálne. Zostáva len na inštaláciu kontajnera na umývanie-mazaciu tekutinu, od miesta, kde je trubica na rezný uzol dodávaný. Nad ním namontoval puzdro z kovu-orgán a cínu. Môžete začať používať prijaté zariadenie.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Urobíme reťazový model

Ak hovoríme o modeli reťazca, princíp montáže takého panelu bude podobný zariadeniu uvedeným vyššie. Rozdiel bude len taký, že typ reťazca bude hlavným prevádzkovým prvkom. Konštrukcia takéhoto modelu píly bude jednoduchšia a jej veľkosť je menšia v porovnaní s páskou. A Ukazuje sa, že to uľahčí. Model reťazca by mal byť inštalovaný na plochej platforme, aby poskytol plný prístup k nemu.

Robíme panel s vlastnými rukami

Montáž takýto modelu panelu začína potreba vytvárať kovový rámcový rámec. Po montáži hlavnej časti je potrebné vykonať niekoľko otvorov technologického typu v súlade s maximálnou presnosťou. Suma bude závisieť od dĺžky kroku. Potom sa montáž regálov a následná inštalácia lôžka začína. Potom by ste mali vytvoriť pomocné rebrá. To znamená, že sa získa rám dizajnu reťazca.

Bude tiež potrebné vytvoriť hnuteľný súbor košíka. Tu by ste mali pripraviť základ a upevniť stop, tesnenia, ako aj upevňovacie prvky a upínacie dosky, pretože takýto model bude s elektromotorom. Po tom, vozíky pre rámec kostry, upevnenie motora s pílou, napätie reťaze. Na tomto sa vyplní vytvorenie modelu reťazca panelu.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Iné možnosti

Treba povedať, že existujú aj iné typy pilotov, ktoré môžu byť vytvorené nezávisle. Medzi najobľúbenejšie možno nazvať takto:

 • uhlový;
 • od reťazových píly;
 • pneumatiky;
 • rám;
 • Logosol.

Zistíme našu pozornosť prvým dvom modelom.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Uhol

Ak má osoba potrebu znížiť veľké množstvo dosiek, potom jeden z riešení, ktoré môžu pomôcť realizovať zamýšľané, bude disk alebo uhlový píl. Je to multifunkčné a môže byť použité na implementáciu pomerne veľkého počtu rôznych prác. Tento dizajn bude priaznivo vykonáva nezávisle z dôvodu, že cena výrobnej vzorky je extrémne vysoká. Pre jeho montáž by ste mali použiť príslušnú výkresovú dokumentáciu a uistite sa, že sú k dispozícii požadované nástroje a materiály.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Najprv musíte zostaviť rám kovových rúrok, ako aj zberu sprievodcov, že budú mať dobré indikátory silu. Všetky spoje musia byť fixované pomocou zváracieho stroja. Ako sprievodcovia budú koľajnice správne používať koľajnice, po ktorých budete musieť zostaviť vozík.

Robíme panel s vlastnými rukami

Všimnite si, že v procese tvorby musíte zaplatiť veľa pozornosti na presnosť hodnôt ukazovateľov, ktoré sa zobrazujú v dokumentácii k výkresu.

V disku alebo rohových píloch sú zvyčajne nainštalované pomerne silné motory benzínu. Niekedy existujú modely s motorom z MOTOBLOCK. Inštalácia motora v rámci takéhoto dizajnu a spojenie s pracovnými dielmi sa vykonáva pomocou špeciálnych vozidiel. Najčastejšie sú takéto zariadenia vybavené prenosovým typom, ale v niektorých prípadoch môže takýto roztok spôsobiť prehriatie pohonu. Okrem toho, pri montáži takýto modelu by sa nemal zabudnúť na bezpečnostný technik. Všetky by mali byť zvýšené pred spustením takéhoto samostatného zariadenia.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Z reťazových píly

V každodennom živote sa ukazuje, že príliš veľa pailorama nie je potrebná. Ktorý sa vyžaduje malý stroj. Existuje niekoľko odrôd mini-pyllars, ktoré majú stredné veľkosti, av prípade potreby sa dajú ľahko prepravovať. Takéto môžu byť nazývané modely z elektrických píl alebo z kruhového. Ale najčastejšie sa posudzované zariadenie vytvára pomocou reťazových píly, ktoré budú centrálnym prvkom takéhoto dizajnu.

Robíme panel s vlastnými rukami

Ak chcete zostaviť panel reťazových píli, musíte mať na ruke nasledujúce prvky:

 • koľajnice;
 • 2 kanály;
 • Rohy.

Štart Montážne práce budú s vytvorením rámca, kde by ste mali robiť niekoľko techník. Po tom, inštalácia poterov vyrobených z kovového potrubia. Ich upevnenie sa vykonáva pomocou upevňovacích skrutiek do otvorov, ktoré boli zabránené skôr.

Robíme panel s vlastnými rukami

Počas inštalácie by sa malo kontrolovať, takže uhly medzi časťami boli priamo priame.

Ak chcete posilniť rám, mali by ste nainštalovať niekoľko rýchlych rebier. Teraz by ste mali urobiť hnuteľný vozík z dosky z ocele. Dno je upevnené parným zváraním rohov, po ktorých je umiestnený na ložiská alebo valčeky. Pár rohov potrebných pre upevňovacie prvky bude zvarená zhora, ktorá bude pripojená reťazovou píly. V konečnom štádiu práce by sa mala inštalovať inštalácia špeciálneho dizajnu, kde sa pripevnia protokoly, ktoré sa majú spracovať.

Robíme panel s vlastnými rukami

Robíme panel s vlastnými rukami

Užitočné poradenstvo

Piloram vyrobený s vlastnými rukami – skvelý nástroj, ktorý môže skutočne prísť. Vzhľadom k tomu, že ide o zvýšenú nebezpečnú jednotku, nebude zbytočná pred jeho vytvorením na analýzu, kde sa bude nachádzať. Tu bude potrebné:

 • garáž;
 • stodola;
 • Akákoľvek inžinierska miestnosť s betónovým nadáciou.

Robíme panel s vlastnými rukami

Miesto, kde sa bude nachádzať píl, musí byť vetraný a osvetlený, musí existovať veľa miesta. Môžete ho umiestniť a vonku, ale bude potrebné dať baldachýn.

Ak má píl elektromotor, potom pri vytváraní mnoho pozornosti je potrebné zaplatiť inštaláciu elektroinštalácie, ako aj požadovanej automaty a prepínačov. Okrem, Pozornosť by sa mala venovať pri montáži na rezanie a pohyblivé prvky, ktoré sú zdrojom zvýšeného nebezpečenstva. Prirodzene, pri použití podobného zariadenia by sa mali pozorovať všetky bezpečnostné normy.

Robíme panel s vlastnými rukami

Ďalším dôležitým bodom – Po montáži pílových píl a pred začiatkom práce by ste mali skontrolovať kompozitné prvky zariadenia, jeho upevňovacích prostriedkov a koľko stavby je na báze stabilný.

Prvý štart zariadenia sa dá vykonávať len po ukončení všetkých požadovaných odporúčaní. Hovoríme o nasledujúcich momentoch:

 • Kontrola zdravia káblov a ich zlúčenín;
 • Kontrola mletej pevnosti;
 • Vypnutie zariadenia skratom, alebo ak je potrebné nahradiť pílu;
 • Stojí za to byť ďaleko od rúrok, kde sa dole vysunie;
 • Vynikajúci protokol opráv na koľajniciach pri práci so zariadením.

Ako sa môžete uistiť, že vytvorenie píly sa vykonáva – proces, ktorý si vyžaduje pozornosť a určité vedomosti. V rovnakej dobe, každá osoba v zásade môže urobiť najjednoduchší panel. Hlavnou vecou je mať požadované nástroje, materiály a výkresy zariadenia a jasne pochopiť, čo je konkrétne vykonané a na aký účel.

Ako urobiť páskový panel s vlastnými rukami, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár