Rozdiely Výber farieb pre strom

Strom je veľmi dobrý a dopyt v stavebnom a dekorácii. Jeho výhody prispievajú k zlepšeniu vzhľadu rôznych povrchov.

Jedna z často použitých povrchových úprav tohto materiálu – farbenie, pre úspešné vykonanie, ktorého potrebujete starostlivo vybrať farbenie zloženie.

Zvláštnosť

Vytváranie obytných priestorov s farbami a lakmi EASY. Je potrebné prísne dodržiavať určité podmienky.

Povrchová úprava musí rýchlo zaspať, nie mať outsider arómu (alebo mať neprimeraný zápach), sa líši v environmentálnej a hygienickej bezpečnosti.

Voľba nápadov na registráciu je pomerne veľký a poteší mnoho spotrebiteľov.

Pred vzhľadom na výhody a nevýhody jednotlivých druhov drevenej farby, musíte zistiť, aké sú potrebné požiadavky na akékoľvek zloženie.

Sú nasledovné:

 • eliminácia trhlín;
 • Prevencia plesňovej (najmä formy) infekcie;

 • zachovanie priaznivého vzhľadu v akejkoľvek situácii;
 • Trvanlivosť (vrátane vysokej odolnosti voči mechanickým vplyvom).

Ak nie je splnená aspoň jedna z týchto požiadaviek, môžeme predpokladať, že kompozícia je nesprávna. Zlé spracovanie vedie k rovnakému výsledku ako úplný nedostatok liečby – pár rokov prejde, a drevo bude stmaviť a prasknúť.

Na rozdiel od kovového povlaku, kameňa alebo tehly, na drevo, je potrebné použiť nielen maľbu zloženie, ale aj špeciálny olej a lak.

Názory

Drevá farba je často špeciálnym povlakom pre externé fasádne práce. Takýto materiál účinne obmedzuje vplyv vlhkosti a nie je zničený, aj keď sa slnečné lúče sú silne ohrievané.

 • Akrylový Základom je šetrný k životnému prostrediu, nemá nepríjemný zápach a neprekrýva prírodný drevo. To dáva maľbu schopnosť odolať chladu, s jeho pomoc, ktorý vám pomôže simulovať absolútne akýkoľvek odtieň. Vodná základňa, na rozdiel od syntetických materiálov, bezpečná pre ľudské zdravie. Akrylátová farba je vhodná pre vnútorné diela, pričom farbenie podlahy je zvolená, pretože je možné ľahko zmiešať potrebné komponenty.

Je dôležité vziať do úvahy, že nie je odolný voči mrazu, takže je potrebné uložiť takúto kompozíciu výlučne s pozitívnou teplotou vzduchu.

Mal by byť tiež neustále chránený pred kontaktom s akoukoľvek druhu vlhkosti.

 • Pre drevené dvere môžete použiť Perchlorevinylová farba KH-161. Všetky farbivá tohto typu dávajú bohatú hrubú farbu, rýchlo suché a dôkladne „chytiť“ s povrchom. Formulácia Red-161 poskytuje zavedenie ťažkých častí plastifikátorov. Normálne teploty počas prevádzky rozsahu kompozície od -20 do +40 stupňov.

Kreslenie Perchlorvinylová farba v jednej vrstve vám umožňuje obmedziť svoju spotrebu, ale je vhodné, aby sa povrch dvakrát maľoval.

Agresívne vonkajšie prostredie sa prenáša na farbu ľahko, ale malo by sa overiť, že základňa je celkom dobre pripravená a neobsahuje trhliny a čipy.

Nie je dovolené maľovať drevo s perchlorvinylovými zmesami cez akrylové farby, vápno, kremičitan a silikónové povlaky akéhokoľvek účelu.

 • Sfarbenie kompozícií v baldachýnom Dobré na skutočnosť, že vám umožňujú spoľahlivo zabrániť typickým problémom – tvorba podmiencov a ťažkosti pri vytváraní homogénnej hrúbky vrstvy na celom objeme stavby. Okrem toho, akékoľvek aerosólové farby sú vždy rýchle sušenie. Ako chemický základ pre nich, výrobcovia používajú nitroemálne, alkydové komponenty a akrylové živice. Každá moderná formulácia bola vypracovaná na najmenší detail, a je možné aplikovať všetky tieto odrody sfarbených kompozícií s prakticky bez obmedzenia.

 • Semit Sprej na báze akrylového, Môžete ho použiť na externú prácu a pri maľovaní vnútorných stien a interiérových položiek. K jednej vrstve sušenia a získanej všetky potrebné vlastnosti budete potrebovať maximálne 20 minút. Takýto povlak takmer nezmizne, slúži dostatočne dlho. Rôzne vzhľad je impozantný, môžete sa pokojne vybrať aj farbu wenge.

Je dôležité, aby boli pomocou akrylových zmesí aj atraktívne drevené maľby. To bude hobble všetci, ktorí majú záujem o umelecké spôsoby interiéru, a miluje elegantné detaily.

 • Voda-repelent farby Pre drevo sa odporúča pre priestory s vysokým stupňom vlhkosti. Kompozície z najdôležitejších druhov sú v tejto kategórii, ale vodné disperzné farby sú najlepšie uznávané na pomere praktických vlastností. Sú absolútne bezpečné pre ľudí a zvieratá, môžu mať po aplikácii lesklý alebo matný vzhľad. Takéto farby uľahčuje udržanie optimálnej mikroklímy v akejkoľvek miestnosti.
 • Ak neveríte priemyselné výrobky a chcete urobiť úplne bezpečné farbivo, vhodné Mliečna farba (Existuje množstvo podobných zlúčenín). Okrem odstredeného mlieka vo svojom recepte, alkohol ocot, nenávidené vápno a určité minerálne pigmenty, ktoré sú špecifické druhy, závisia od účelu farby.

 • Hnedá farba, Pripomienka Rosewood Povrch vyzerá nádherne a ušľachtilý v takmer akéhokoľvek interiéru. Smalt môže mať tiež tento tieň, hoci v chemickom zložení a ďalších parametroch je dosť ďaleko od farieb v obvyklom porozumení. Po použití vrstvy smaltu by základom s ním mal byť tepelné spracovanie, aby sa vytvorili najdôležitejšie a odolné voči deštruktívnemu účinkom. Najspoľahlivejšia farba odolná voči opotrebeniu na strome takéhoto spracovania nevyžaduje, ale aj jeho ochranné vlastnosti sú trochu oslabené. Presne z dôvodu nízkej odolnosti voči opotrebeniu a mechanickému zaťaženiu sa všetky farbivá na báze vody nemôžu používať na drevené podlahy.
 • Dvojzložková farba na drevo, bez ohľadu na špecifické zloženie, najčastejšie lepšie ako ten, ktorý obsahuje iba jednu zložku. Teda polyuretánové zmesi tvoria malé podmietky (a keď ich dodržiavanie technológie netvorí vôbec), dokonca aj významné mechanické zaťaženie sa ľahko prenáša.

Objem

Počet farieb spotrebovaných 1 kV. M. Drevený povrch, vždy viac ako pri maľovaní kovov, plastov alebo dokonca kameňa, pretože strom aktívne absorbuje farbivo. Presná hodnota je určená s prihliadnutím na riedenie zmesi, zložitosť geometrického tvaru povrchu, počet vrstiev predchádzajúcich spracovaniu a iné faktory. Zmeny a doplnenia vlhkosti a pórovitosti špecifickej vzorky dreva sa môžu zanedbávať.

Typ farbiaceho zloženia sa tiež berie do úvahy, predbežný primér znižuje potrebu.

Farby

Vnútri domu môže byť farebná tonalita najodoššia, je to diktované návrhmi dizajnu. S akoukoľvek prácou, vrátane vonkajšieho, výber farby dreva vyžaduje predbežnú definíciu úloh. Ak potrebujete harmonicky kombinovať výstavbu s okolitou krajinou, odporúča sa použiť zelený a hnedý tón, A ak si želáte, dom sa používa na zvýraznenie červených a oranžových farbív (individuálne aj v rôznych kombináciách).

Okrem týchto úloh môže mať dizajnérske riešenie aj iné funkcie: zamaskovať externé nevýhody stavby, vizuálna zmena geometrie dizajnu, posilnenie alebo zníženie prirodzeného osvetlenia. V horúcich oblastiach sa odporúča pokryť strechu a iné detaily fasády s ľahkými farbami, A ak žijete na území s chladnejšou klímou, stojí za to prevýšiť tmavé povrchy.

Mimo domu aj vo vnútri (aj keď v menšej miere) hrubé šťavnaté tóny vypáli oveľa viac ako menej nasýtené. Preto by sa mali použiť svetlé odtiene. Ale všimnite si, že biela farba môže rýchlo loď, okrem toho, na sivom povrchu je veľmi ťažké si všimnúť vzhľad prachu, a dokonca aj po mnohých rokoch môže mierne zmeniť tieň.

Architekti, ktorí sa snažia vytvoriť pocit maximálnej budovy, neustále používajte svetlo, takmer transparentné farby. Ich dizajnéri nasledujú a dizajnéri, keď potrebujete zvýšiť vizuálne oddelenú miestnosť alebo časť. Súčasne, spolu s demonštráciou nádherného interiéru, je potrebné dodržiavať zákony farebnej kombinácie.

Nadmerná vášeň pre béžovú a krémovú tonalitu môže urobiť fasádu alebo stenu miestnosti s tmavou a neporušenou. Ale ak ich šikovne kombinujete s tmavými farbami, ukazuje sa elegantné, atraktívne uskutočnenie.

Ak sa dizajn (produkt, architektonický prvok) vyznačuje komplexným geometrickým tvarom, je tiež potrebné maľovať v svetelných tónoch. Izolácia jasných farieb je vhodná pre objekty jednoduchej konfigurácie, ktoré nemajú malé časti.

Žltá alebo zlatá stena je dokonale kombinovaná s oknom a dverami, ktoré sú vyrobené z tmavého dreva. Ale vo väčšine prípadov, dizajnéri používajú tradičnejšiu možnosť – kombinovať bielu a čiernu farbu v interiéri na princípe kontrastu. Vonkajšie biele steny sú najkrajšie, ak existuje mnoho zelene. Ale sivý tón v takomto rozhodnutí sa zdá byť vyblednutý a indexpresívny. Je výhodné zaplatiť najjasnejšie dizajnové prvky.

Matte farba nemôže dať taký elegantný lesk ako lesklý, ale Neskrutkuje textúru materiálu. Na farbenie dreva je tento okamih obzvlášť dôležitý. Týka sa nielen dizajnu fasádnych múrov, ale aj vytvorenie umeleckých remesiel. Priehľadná farba poskytuje podobný efekt, ktorý otvára zdrojovú textúru ešte viac. Luxusné farby a laky môžu byť pôvodne roztavené alebo vyložení, v prvom prípade je potrebné zistiť, ako bezpečne valček.

Povrchu

Je dôležité si uvedomiť, že výber špecifickej farby je určená zvláštnymi osobitosťami a funkciami drevených povrchov, ktoré sa majú oddeliť.

 • Pre schody vo vnútri domu môžete použiť pomerne širokú škálu farbív. Keď je pôvodný vzor stromu veľmi elegantný, a nechcete to skryť, stojí za to používať non-farby a lak s lesklým alebo matným účinkom. Uložiť textúru pomôže ľahké farby aplikované bez predchádzajúceho povrchu Priming. Spolu s týmito parametrami je veľmi dôležité rýchle sušenie a absenciu perzistentných koncentrovaných vôní.
 • Kroky musia pokryť kompozíciu, ktorá sa líši tak vysoko, ako je možná mechanická odolnosť. Ak je vaše schodisko mimo domu alebo sa bude používať hlavne na ulici, odporúča sa používať drevené farby pre vonkajšiu prácu.

 • Ťažkosti často spôsobujú farbu pre okná, pretože sú veľmi rôznorodé a líšia sa v ich vlastnostiach. Povinné požiadavky na farbenie na vonkajšej strane okien sú oživení na pôsobenie vlhkosti a studenej, účinnej proti mikroorganizmom, menšiemu oderu a vyblednutiu aj pri drsných prevádzkových podmienkach.
 • Keď farba nespĺňa tieto požiadavky, nemožno nazvať vhodné pre prevádzku. Hladina toxicity však nie je tak kritická, takže si môžete pokojne vybrať najviac odolný voči rôznym faktorom. Opýtajte sa, ako bude farba plast, pretože zažije veľa teplotných rozdielov.

Čo si môžete vybrať?

Pred maľovaním stromu by ste mali zvážiť niekoľko z najdôležitejších bodov:

 • plemeno spracovaného dizajnu;
 • Podmienky, v ktorých sa produkt používa (použije sa);
 • Či sa povlak aplikuje prvýkrát alebo na vrchole bývalej vrstvy;
 • Aký by mal byť vzhľad povrchu po maľovaní – transparentný alebo nie pri všetkých preskakovacích svetloch.

Ophpatické sfarbenie zmesí pre drevo takmer vždy patria do jednej z troch skupín: alkyd, akryl alebo olej.

 • Alkyd Ľahko prežiť aj sibírske mrazy a rýchlo schne, ale nie je vhodné, ak to trvá hlboko namáčanie dreva. Zvyčajne sú takéto kompozície potrebné pre konštrukciu dverí pouličných, rám okna alebo fasády.
 • Farba na báze akrylových živíc Je to považované za modernejšie a praktické, ale jeho náklady sú pomerne vysoké. Výdavky sú oprávnené, ak chcete urobiť plne bezpečnú herňu alebo výstavbu ulice. Drevo bude „dýchať“, a môžete aplikovať akrylové farby nielen s kefou, ale aj iným nástrojom.

 • Olejové farby Prakticky z používania v dôsledku ich toxicity, malú kompatibilitu s inými farbivami (s opätovným zafarbením), nepríjemným zápachom a vysokým rizikom podvedy. Okrem toho sú tieto farbiace zmesi drahšie ako pohodlnejšie akrylové farby.

Jediným prípadom, keď sa odporúča farbivo na ropnej báze, je potreba znížiť množstvo práce a dôkladne namáčať drevo.

 • Pre dekor, ktorý si musíte vybrať Upevňovače, ktoré chránia drevo pred deštruktívnymi vplyvmi na životné prostredie. Výhodou takýchto látok je tvorba maximálnej hustá vonkajšej vrstvy. Hlboká penetrácia do materiálu a nemožnosť poškodenia natreného povrchu vodou je veľmi dôležitá pri dokončení vonkajších povrchov budovy.

Výrobcovia a recenzie

Stavebné farby vyrábajú mnohé firmy, ale nie každý produkujú skutočne vysoko kvalitné a slušné produkty. Upozornenie výrobkov fínskej spoločnosti Tikkurila sú nakreslené na výrobok, po mnoho rokov boli zaberajú jednu z vedúcich pozícií na ruskom trhu. Medzi farby prezentované v rámci tejto značky najčastejšie kupuje silikónové zmesi. Zručná aplikácia vám umožňuje dať maľovaný povrch nielen lesklý alebo matný lesk, ale aj imitácia textúr, ako je satén a matka perly.

Škandinávsky vývoj Miss Steam, a to znamená, že nebudú stagnáciu vlhkosti. Budú prekonať dlhú dobu, Úplne bezpečné pre ľudí a prírody sú prakticky ovplyvnené mechanickou expozíciou. Spotrebitelia všimli pozitívne aspekty týchto povlakov ako minimálne znečistenie a relatívne malú spotrebu materiálu.

Pre fasády súkromných domov sú farby široko používané Značka „Kaparol“, Pretože výber medzi nimi je farbivo vhodné pre vás tonality nie je ťažké. Nie je potrebné sa starať o životnú, environmentálnu a hygienickú bezpečnosť. Najčastejšie používané Azure, ktorý vám umožní oddeliť vonkajšie štruktúry – strechy, čalúnenie materiálov, uzavreté prvky, rámy, drevené brány a žalúzie. V riadku „Kaparol“ existujú riešenia, ktoré vám umožňujú maximalizovať textúru a farbu dreva.

Slovinská spoločnosť BELINKA vyrába širokú škálu farieb a znamená, že chráni povrch stromu. Všetci sú navrhnuté tak, aby zdôraznili prirodzenú textúru, môžete dať povrchu každého, kto si želáte. Toplasur UV plus blokuje ultrafialové lúče veľmi dobre a konvertuje druh dreva s najvyhľadávanejšími farbami. Posudzovanie podľa recenzií, prvá vrstva vyžaduje veľa spotreby farby, ale je to on, kto umožňuje zamerať sa na štruktúru stromu.

Nemecké farby Zobel Plne spĺňajú požiadavky ruských noriem a praktické podmienky používania. Dokonca aj so silným vystavením zima sa ukazujú od najlepšej strany, Nepochybnou výhodou je tiež schopnosť komponovať farbu individuálne.

Garantovaná životnosť Bez peelingu, as možno vidieť z mnohých recenzií, je najmenej 5 rokov aj pre fasády domov.

Produkty Biofa Je to považované za celkom dokonalé, ale je potrebné vziať do úvahy, že je to skôr ako olej na liečbu stromu s farbeným účinkom, a nie na farbe. Takéto formulácie môžete aplikovať len na dobre oranžový a leštený povrch.

DUFA predstavuje pomerne širokú škálu maliarskych kompozícií. Všetky sú bez vody (šetrné k životnému prostrediu) a môžu byť vybrané pre určité podmienky použitia. Na trhu je odolná voči vlhkosti (v núdzi volajúceho) a najprísnejšie sfarbenie kompozícií. Produkty o tejto spoločnosti výlučne pozitívne.

Sikkens Po dobu asi dvoch storočí existujú vynikajúce lakovne materiály, ktoré nie sú obmedzené na typické riešenia a vytvoriť skutočne originálny interiér. Užívatelia si všimli jednoduchosť vyhľadávania potrebných odtieňov, veľmi priaznivých cien a jednoduchosť používania lakov a farieb tohto výrobcu.

Úspešné príklady a možnosti

Zvážte niektoré dobré možnosti farbenia dreva v rôznych kompozíciách.

Pre terasu potrebujete vyzdvihnúť farbu individuálne, čo najpresnejšie, ako je to len možné, vzhľadom na všetky vlastnosti konkrétneho stromu stromu. Niet pochýb o tom, že otvorené oblasti dreva musia byť natreté tmavšie, takže ulice nečistoty a prach majú menší negatívny vplyv. Zároveň, pre vnútroštátnu predstavenstvo, takáto požiadavka nie je vždy prezentovaná, ale len dizajnérske úvahy.

Farbenie pod „starším“ neznamená vždy použitie patiny efektu, ale mal by použiť tmavšie a nasýtené tóny. Obraz je jasne viditeľný, keď nahradia pôvodné svetlé drevo.

Použitie polymérnych farieb je odôvodnené ich vysokou prenikajúcou schopnosťou, nízkou citlivosťou na ultrafialové lúče, chemické a atmosférické odolnosť.

Môžete si vybrať červené, lilac, žlté alebo zelené tóny – všetci budú vyzerať rovnako atraktívne.

Technológia drevenej maľby sa zobrazí v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: