Siding „Dolomit“: Výhody a nevýhody

Siding „Dolomit“ je populárny konečný materiál. Dáva fasádu elegantný a atraktívny vzhľad a tiež spoľahlivo chráni základňu pred nepriaznivými faktormi životného prostredia.

Technické špecifikácie

Vlečka, vyrábaná spoločnosťou „Dolomit“, je trojrozmerné panely, s ktorými je spodná časť fasády produkovaná exteriérom. Technológia výroby materiálu je vyrábať liate prvky s ich následnou farbou. Vinylové, titánové a modifikujúce prísady sa používajú ako suroviny. Panely sú k dispozícii vo veľkosti 300×22 cm s hrúbkou 1,6 mm.

Táto veľkosť je považovaná za štandard, ale okrem toho sa materiál vyrába v neštandardných rozmeroch, s viacnásobným panelom.

Vlečka dokonale napodobňuje rôzne druhy látky prírodného kameňa, veľmi presne vysiela textúru a farbu prírodných minerálov. Dokovacie švy môžu byť natreté vo farbe panelu alebo zostať v nefarbenej forme. Funkcia „Dolomite“ je univerzálny typ upevnenia medzi panelmi reprezentovanými systémom „Nest-Schip“. Súčasťou balenia s vlečnými panelmi sú dostupné montážne prvky pre inštaláciu a príslušenstvo, farba a textúra úplne sa zhodujú s hlavným materiálom.

Výhody

Vysoký dopyt zákazníkov po SOCLE Siding „Dolomit“ je spôsobený nespornými výhodami materiálu.

 • Plná ekologická bezpečnosť panelov sa dosahuje pomocou komponentov neškodných zdravotných surovín. Materiál je netoxický, ktorý vám umožňuje používať vlečku nielen pre dokončovacie fasády, ale aj na registráciu vnútorných miestností. Vlečka nie je naklonená k vzhľadu plesní a húb, a tiež nepredstavuje záujem o hlodavce a hmyz.
 • Dobré sadzby mrazu a odolnosť voči vlhkosti vám umožňujú používať vlečku v akejkoľvek klimatickej zóne bez praskania rizika alebo opuchových panelov. Materiál dokonale prenesie ostré teplotné rozdiely a je schopný odolať príliš nízkym a príliš vysokým teplotám.
 • Vysoká požiarna odolnosť. Fasáda vlečka nie je naklonená na zapálenie a nepodporuje horenie. To výrazne zlepšuje požiarnu bezpečnosť budov, lemovaný takýmto typom panelov.

 • Dobrá odolnosť voči ultrafialovým žiareniu zaisťuje farebný jas nad 10 rokov, zatiaľ čo celková životnosť materiálu sa rovná päťdesiatim rokom.
 • Jednoduchá starostlivosť. Na udržanie vlečky v čistote, stačí ho pravidelne umyť akýmkoľvek detergentom, potom opláchnite z hadice.
 • Vidiace panely majú malú hmotnosť, takže zaťaženie na ložiskových stenách budovy je zrejmé znížené.
 • Vysoká pevnosť materiálu je spôsobená prítomnosťou tuhosti, ktorá je odolná voči mechanickým nárazom a oderu.
 • Široká ponuka s veľkou škálou farieb a textúr vám umožňuje vybrať si vlečku na výrobu akejkoľvek fasády.
 • Pohodlná hodnota a vysoko kvalitný materiál ho robí ešte viac zakúpeným a dopytom.

Nevýhody vlečky zahŕňajú potrebu vybrať panely počas inštalácie, aby sa zabezpečila zhoda s hrotmi a drážkami v hradnom dizajne.

Prehľad zbierok

Siding „Dolomit“ sa vyrába v niekoľkých zbierkach, ktoré sa od seba líšia pre dizajn švov, textúry, imitácie muriva, farby a veľkosti.

Najbežnejšie a zakúpené sú niekoľko sérií.

 • „Rocky Reef“Vyrobené v dvoch modifikáciách. LUX predstavuje 2 meter panely, dokonale napodobňuje prirodzenú bridlicu. Charakteristickým znakom kolekcie je nedostatok viditeľnosti kĺbov, ktorá sa dosiahne z dôvodu bočných prídavných zariadení a neprítomnosti spojovacieho pásu. Modifikácia „Premium“ sa vyznačuje matným povrchom panelov a prevahaním terakotových a hnedých odtieňov, ako aj farieb Sfari a žuly.

 • „KUBAN SANDSTONE“. Séria je vyrobená vo forme priniesol kameň, ktorý je veľmi pripomínajúci pieskovec. Dokovanie dosiek sa vykonáva pomocou dizajnu ZIP-GROOVECU. Panely majú vysokú pevnosť na environmentálne vplyvy, neotrajú a nestanú vlajkou.
 • „Dolomit exkluzívne“ Vyrobené vo farbách žuly a achátu pomocou viacerých zafarbených technológií. Vďaka tomuto spôsobu panelov, účinok pretečenia a miešania farieb. Materiál dobre odpudzuje nečistoty, takže môže byť použitý pri obložení domy umiestnených na uliciach s intenzívnou motorovou dopravou.

 • „Dolomit poškriabaný“ má expresívnu textúru a charakterizovanú švy procraner. Séria mínus je potreba bočných kĺbov s dekoratívnym príslušenstvom.
 • „Slamkety“. Panely dokonale napodobňujú prírodné lamely, vybavené pozdĺžnymi uzávermi „Paz-Schip“ a sú optimálnou hodnotou za peniaze.

Vlastnosti montáže

Siding „Dolomit“ je relatívne odlišný od iných druhov dekoratívneho povlaku jednoduchosti inštalácie. Tvárou voči základni s vinylovými panelmi nevyžaduje veľké náklady práce a dostupnosť skúseností s vykonávaním dokončovacích prác.

Prvá fáza obloženia základne musí byť inštalácia koreňa. Povrch stien nemá rozhodujúcu hodnotu. Dooming môže byť vyrobený z koľajnice alebo kovového profilu pokrytého ochrannou zinkovou vrstvou. Drevené tyče Používa sa neodporúča: Strom má vzplanúť majetok a tlačenie, čo môže nepriaznivo ovplyvniť integritu a zachovanie počiatočnej formy povlaku. Medzi povrchom steny a namontovaným rámom by sa mala položka žiaruvzdorná izolácia položiť.

Ďalším krokom bude napätie kriedy, ktorá je vystavená konštrukčnou úrovňou v prísne vodorovnej polohe. Upevnenie kábla medzi dvoma rohmi nechtov, je potrebné oneskoriť a uvoľniť ho, v dôsledku čoho je kriedová trasa potlačená na stenu, ktorá bude slúžiť ako hlavná medzník pre kladenie dolného radu panelov. Veriace upevnenie sa vykonáva na vertikálne pevných vodičoch. Planks by sa mali pohybovať v horizontálnej rovine, kombinovať hroty s drážkami. Horný panel je pevný pomocou dosky, ktorá poskytuje vyššiu pevnosť pri upevnení. V procese inštalácie by sa mala reliéf kombinovať, ktorá sa bude vykonávať oveľa jednoduchšie, ak ste najprv rozložíte panely na podlahe v súlade s formátovacím vzorom.

Recenzie

Sodolon Siding „Dolomite“ má vysoký dopyt spotrebiteľov a má mnoho pozitívnej spätnej väzby. K dispozícii je tiež ľahkosť a trvanlivosť panelov, ako aj možnosť ich akvizície za málo peňazí. Kupujúci dávajú pozor na širokú škálu materiálu, ako aj na dobrú kompatibilitu a kompatibilitu vlečky s inými typmi dekoratívneho fasády. Výhody zahŕňajú vysokú stabilitu materiálu na mechanické účinky a schopnosť odpracovať špinu.

Zbratka na princípe laminátu a malé množstvo odpadu je tiež vysoko hodnotené spotrebiteľmi.

Zo minesov, na opačnej strane panelov je veľký počet burín, a nesúlad odtieňov na doskách z jedného balíka. Pozornosť je nakreslená k absencii žetónov na drážkach panelov, čo je dôvod, prečo voda padá dovnútra.

Založená vlečka „Dolomit“ kombinuje vysokú kvalitu, optimálne náklady a vynikajúce dekoratívne vlastnosti. Kvôli kombinácii týchto charakteristík, pomocou panelov, môžete si vychutnať akúkoľvek fasádu, dávať jej štýlový a elegantný vzhľad.

V ďalšom videu nájdete pokyny na montáž vhora „Rocky Reef“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár