Stropné podsvietenie LED Ripa: Ubytovanie a dizajn Možnosti

LED páska osvetlenie osvetlenie – originálne riešenie dizajnu, čo vám umožní poskytnúť jedinečnosť stropnej zóny. Aby bol tento príjem stropu štýlový a relevantný, je potrebné študovať jemnosti jej umiestnenia a najpriaznivejšie metódy dizajnu.

Zvláštnosť

LED páska je funkčné osvetľovacie zariadenie s hmotnosťou diódových svietidiel. Konštrukcia sa skladá zo základne s lepiacou povrchom a ochrannou fóliou. Niektoré odrody sú pripojené k stropu plastovým držiakom. Na základe samotnej nadácie sú pomocné komponenty, kontaktné podložky a LED diódy. Aby bolo osvetlenie jednotné, svetelné zdroje sú umiestnené v rovnakej vzdialenosti od seba.

Tento materiál je pomerne flexibilný, stuha sa predáva v cievkach, ktoré vylučujú tvorbu šancí a má cut-off line. Je to pomocné podsvietenie, hoci výkon tohto svetelného zariadenia vám často umožňuje nahradiť centrálne osvetlenie. Spotreba energie 1 M páska sa pohybuje od 4,8 do 25 W.

V tomto prípade môže byť počet LED diód na 1 m od 30 do 240 kusov. Jedinečnosť spočíva v ekonomike: rezanie dĺžky spotreby 10 metrov je menšia ako konvenčná žiarovka.

Rezistory eliminujú schopnosť skočiť napätie, obmedzujú prúd. Šírka stuhy môže dosiahnuť 5 cm. Veľkosť LED je odlišná, takže niektoré odrody svietia jasnejšie ako iné. Ak je potrebné zvýšiť intenzitu stropného svetla, prídavné tyče diód sú spájkované na pásku.

V tesnosti sú LED stuhy rozdelené do troch typov:

 • nemajú tesnosť (pre bežné izby);
 • s priemerným stupňom ochrany vlhkosti (pre miestnosti s vysokou vlhkosťou);
 • V silikóne, vode odolné (pre kúpeľňu).

Na modernom trhu sú takéto výrobky prezentované vo forme pásky klasickej bielej, odrôd RGB a monofónneho podsvietenia.

Výhody

LED podsvietenie vo forme pásky je pohodlné a kvalita vlastností.

Je to populárny stropný návrh nástroja z niekoľkých dôvodov:

 • je bezchybnou technikou na aktualizáciu interiérového zloženia každej miestnosti;
 • Určuje jedinečnú atmosféru do ktorejkoľvek miestnosti;
 • Rozlišuje sa hladkým a jemným smerovým luminiscenciou bez blikania a hluku;
 • pripojené priamo k stropu;
 • Spotreba energie sa podstatne šetrí;
 • obsahuje atraktívny dizajn;

 • Odolný – Tam je životnosť približne 10 rokov;
 • Vyznačuje sa výberom farebného odtieňa pre vnútorné zloženie;
 • Kvôli flexibilite umožňuje prijať akúkoľvek formu;
 • neškodné, nerozlišuje medzi toxickými látkami vo vzduchu;
 • ohňovzdorný;
 • neovplyvňuje televízne signály a komunikáciu (bez rušenia).

Takáto páska môže byť výzdoba akejkoľvek obytnej miestnosti.

Môžete ozdobiť strop:

 • obývačka;
 • škôlka;
 • chodba;
 • koridor;
 • kúpeľňa;
 • Závodná zóna;

 • kuchyňa;
 • pracovnej kancelárie;
 • Domovská knižnica;
 • Glazovaná loggia;
 • balkón;
 • Špajza.

Podsvietenie LED LED difers sa líši. Je ľahké inštalovať, môže byť vykonané s vlastnými rukami, ktoré nie sú prilákaní špecialistov.

7

Fotografia

Kritériá voľby

Stuha Osvetlenie na LED diódach má veľa odrôd. Pred nákupom sú určené typom osvetlenia.

Ak táto páska vykoná funkciu všeobecného osvetlenia, všetky osvetľovacie zariadenia sú odstránené zo stropu. Potom existuje niekoľko pások väčšej sily na strop, ktorý má okolo obvodu, ako aj za film stropu stropu (nákladná metóda). Ak chcete zdôrazniť kontúry, toto samolepiace podsvietenie je upevnené okolo obvodu výklenkov, čím sa vytvára rozptýlené svetlo a vizuálny efekt zvyšujúceho priestoru.

Ak potrebujete zvýrazniť kučeravý výčnelku, môžete opakovať jeho tvar čiastočne, ktorý je obzvlášť dôležitý pre zavesené štruktúry. V tomto prípade flexibilita pásky neobmedzuje zakrivenie čiary.

Ak je naplánované stropné podsvietenie opakované, napríklad uvoľnenie formy zrkadla alebo obrátením kuchynskej zástery, získavať odrody, rovnaké na žiare. Ak chcete nájsť LED REBBON a nie je stratený v širokom spektre reprezentovaného rozsahu, musíte sa rozhodnúť o type upevnenia, odtieňa žiarenia, sily svetelných zdrojov a ich čísla. Majstrov a dizajnérsky nápad, z ktorej záverečný svetelný efekt závisí od.

Prečítajte si viac  Všetko o Jigsaw Dexter

Preto pri nákupe stojí za to zaplatiť pozornosť aj substrátovi: je nežiaduce byť uviaznutý v oku. Kúpil sa pod farbou hlavného stropného pozadia. Môže byť nielen biela. Na trhu takýchto produktov nájdete možnosti s hnedou, šedou a dokonca transparentnou základňou.

Odtieň žiarenia

Stuhy nie sú len rozdelené na monofónne a farebné. V prvom prípade sú to svetlé žiarovky, ktoré sú výlučne v jednom dotyku (napríklad biela, modrá, žltá, oranžová, zelená). Okrem toho môžu tieto odrody emitovať infračervené a ultrafialové žiarenie. Druhou je stuha so vstavanými žiarovkami, ktoré môžu striedať rôzne farby, ktoré sú súčasne. Rôzne funkcie pásov ovplyvňujú cenu: Možnosti s režimom spínania svetla stojí viac.

Hustota výkonu a umiestnenia

Ak je hlavnou požiadavkou na doplňovanie jasného toku, malo by sa zakúpiť produkt s menším intervalom medzi diódami. Zároveň bude spotreba elektrickej energie väčšia ako odrody so zriedkavými žiarovkami. Ak podsvietenie v dizajne stropu bude len dekoratívna funkcia, stačí na nákup pre konštrukciu stropnej zóny LED – systém s počtom LED diód na 1 m približne 30-60 kusov. Pre hlavné osvetlenie je páska vhodná s počtom žiaroviek 120-240 kusov na 1 m dĺžku.

Zároveň je nuanto dôležitý: menšia miestnosť, tým väčšia je šírka stuhy by mala byť. Úzka voľba na vysokom strope veľkej plochy sa stratí. Je lepšie zdobiť stropnú plochu so širokou odrodou s LED diódami v 2 riadkoch.

Sme študujeme poplatok

V skutočnosti je všetko jednoduché tu: skratka SMD, uvedená na páske, označuje „zariadenie na montáž na povrch“. V blízkosti písmen sú 4 číslice: Je to dĺžka a šírka jednej LED. Z predložených možností sú najdôležitejším výberom parametrov 3020 (3 x 2 mm), 3528 (3,5 x 2,8 mm), 5050 (5 x 5 mm). Čím viac diód a hustoty ich umiestnenia, jasnejšie, ktoré svietia. Každý druh pásky má iný výkon. Napríklad SMD 3528 s počtom diód 60 kusov o 1 m spotrebuje 4,8 W, ak svetelné zdroje 120, výkon je 9,6 W. Ak sú 240, spotreba je 19,6 wattov.

Metra

Konika pásky závisí od obvodu stropnej roviny stropu. Vzhľadom k tomu, LED diódy sa vyznačujú intenzitou žiarenia, nie je kúpil Navaum: Ak je priestor malý, nadbytočné svetlo bude poraziť v očiach. Jednoducho povedané, celkový objem 11 W nahradí žiarovku žiarovky s kapacitou 100 W.

Ak chcete vyzdvihnúť úroveň svetla, zmerajte potrebnú stanicu metra s pásom pásky. Potom sa výsledná číslica vynásobí 1 m páskou. Táto hodnota vám umožní rozhodnúť o kúpe napájania alebo regulátora, ak sa plánu s viacerými farebnými žiarovkami plánuje zdobiť strop.

Spravidla je páska Rode pre stropné podsvietenie 5 metrov, hoci dnes môže byť takýto výrobok zakúpený dĺžkou menšej dĺžky.

Trieda ochrany

Každý typ pásky s LED diódami je určený na konštrukciu stropu rôznych typov miestností.

Vrátenie na tému označení stojí za zváženie značiek:

 • IP 20 – štítok smerujúci k možnosti používania LED pásky v izbách typu suchého typu (obývacie izby, detské, pracovné kancelárie, chodba).
 • IP 65 – indikátor, ktorý označuje, že poplatok odoláva kontaktom s vlhkosťou, môže byť použitý v „mokrých“ zónach (miesta, kde sú susedia daní úniky zhora).
 • IP 68 – kategória izolácie.

Pri nákupe stojí za to, že odrody so silikónou vrstvou na zdobenie stropu nie sú vhodné, pretože zatvoria intenzitu svetelného toku, nútia substrát, aby sa ohriať, čo vyvoláva ohrev povrchu stropnej úpravy.

Montáž

Nainštalujte LED podsvietenie s vlastnými rukami Easy. Avšak pred inštaláciou stojí za to zvážiť skutočnosť, že pásky rozptýli časť energie vo forme tepla. Preto pred upevnením a pripojením podsvietenia, v niektorých miestnostiach je potrebné zvážiť izoláciu. Pre diódy s väčšou silou to môže byť hliníkový substrát. Ak je podsvietený výkon malý, lampa je potrebná ako dekoratívne osvetlenie, izolácia nie je potrebná.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať tmel na strome?

V pašóne

Táto metóda je vhodná, pretože podsvietenie môže byť namontované na strope po montáži stropného povlaku. Hlavnou úlohou je kúpiť atraktívny externe susth, zatiaľ čo je dôležité vziať do úvahy, aby to nebolo tenké. To môže viesť k tomu, že podsvietenie stratí výraznosť. Na začiatku práce na strope so spoľahlivým lepidlom (napríklad tekuté nechty) upevnite pašít, takže kanál asi 8 – 10 cm od stropu. Ak chcete, aby bol odkvapka hladký, môžete označiť značku pomocou úrovne.

Po zápase a sušení lepidla sa spustí páska. Aby sa to urobilo, povrch soklu sa vyčistí, odstráňte lepiacu vrstvu na podsvietenie, upevnenie na strope alebo zadnej strane pozadia v ľavom odbavení. Ak sa položenie samolepiacej pásky zdá nespoľahlivé, môžete ho prilepiť na niekoľkých miestach so silikónovým lepidlom alebo bilaterálnou škótou. Zostáva pripojiť napájanie a pre viacfarebné odrody RGB boxu, vzhľadom na polaritu. Po skontrolovaní napätia v systéme môžete pripojiť pásu na napájací zdroj 220V.

V sadrokartónovej doske

Podsvietenie môžete skryť v sadrokartónovej schránke počas inštalácie stropu. V čase výstavby systému vykonáte otvorený alebo zatvorený výklenok na položenie vstavaného pásky osvetlenia. Konštrukcia krabice je vytvorená na značke, pripojenie nosných profilov s CD prvkami k stenám, ktoré tvoria výklenok. V tomto prípade bez ohľadu na to, ako je systém (jednorazový, dvojúrovňový alebo viacúrovňový), je potrebné ho namontovať s obdobím 10 cm, aby sa zabezpečila priechod svetla z LED.

Sasterboardové listy sú umiestnené na rám, takže výklenok pre podsvietenie pásky. Obvod boxu je pokrytý bokou (odkvapov), ktorá bude pokračovať v skrytí pásky. Švy sú maskované, namočené a maľované, potom namontujte samolepiace podsvietenie priamo na sadrokartónovej doske. Fixácia sa vykonáva takým spôsobom, že svetlo LED diódy smeruje zo zdola nahor. Po zhode s polaritou by mal byť systém pripojený k súčasným vodičom.

Dizajn

Stropná dekorácia s LED stuhou rôznorodý. Záleží na kreatívnych schopnostiach, funkciách stropného dizajnu, prítomnosti výčnelkov, vzorov a typu lampy. Svetlá stuha môže byť umiestnená okolo stropného obvodu, byť prvkom zdobenie viacúrovňových štruktúr. Je tu veľa možností pre svoju polohu, v každom prípade vytvára individuálny efekt.

Je obzvlášť zaujímavé osvetlenie stropu LED stuhou, ktorá sa zúčastňuje na zameranie výčnelkov štruktúr. Napríklad, tam bude krásna druhá úroveň zvýrazňujúca kombináciou pásky a centrálnym lampou. Zároveň sa pokúste vybrať podsvietenie takým spôsobom, že jeho odtieň sa zhoduje s teplotou s centrálnym svetlom.

Stuha skrytá v prívesnom dizajne Niche bude zdôrazniť požadovanú stropnú zónu, vďaka ktorej môže byť miestnosť zóna. Týmto spôsobom môžete zvýrazniť jedálenský kút v obývacej izbe v kombinácii s jedálňou. Rovnaká technika môže výnosne zamerať zónu hostí vytvorením špeciálnej atmosféry v nej kvôli farebnému tieniru.

Vyzerá krásne osvetlenie zdatných línií určitej časti stropného zloženia. Môže to byť monofónny povlak alebo montovací strop s fotografickou tlačou. Použitie diódovej pásky okolo obvodu výkresu poskytuje hlasitosť obrazu a špeciálny efekt. Osvetlenie malé výtlačky mení svoje vnímanie, je to add nástroj na interiér požadovanej nálady. Takéto osvetlenie robí strop vizuálne a jednoduchšie, aj keď sa konštrukcia skladá z niekoľkých úrovní.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a stretnutie mosadzného drôtu

Majitelia a textúra stropného povlaku. Napríklad LED pásové osvetlenie sa prejavuje v lesklej vysielači, vizuálne pridávanie priestoru do priestoru, ktorý je obzvlášť dôležitý pre miestnosti, ktorých okná, ktorého sa nachádzajú na severnej strane a medzery s malými okennými otvormi. Smer diód nahor vytvára mäkké svetlo, montáž na stranu výklenku poskytuje smerový prietok a účinok „stúpajúceho stropu“.

Nastavenie pásky medzi povlakovým materiálom a základňou vytvára ilúziu žiarenia zvnútra. Komplexný príjem je vytvoriť dizajn osvetlenie pomocou pásky vo vnútri stropu. Často pre takéto systémy používajú ďalšie vlákna so zdrojom žiarenia na koncoch vlákien.

Tipy a odporúčania

Aby sa podsvietené podsvietenie čo najpodrobnejšie, umiestnenia škrtov musia byť upevnené konektorom alebo spájkovacím železom. V tomto prípade nie je možné ovplyvniť materiál viac ako 10 sekúnd. V monochrómových odrodách je potrebné pripojiť kontakty „+“ a „-„.

V RGB doskách sú kontakty kombinované, založené na farbe a označovaní, kde:

 • R označuje červenú;
 • G – zelená;
 • B – modrá;
 • 4 Kontakt = 12 alebo 24 V.

Transformátorový kábel je pripojený k kontaktom N a L. Ak je pripojená páska RGB, regulátor sa pridá do systému. Zároveň je dôležité, aby ste si nemali zamieňať hodnoty „+“ a „-„, môže spôsobiť poruchu pásky. Pripojenie, zvážte skutočnosť, že transformátor sa vypočíta na maximum pre celkovú dĺžku podsvietenia do 15 m. Ak je obvod podsvietenia diód väčší, musí sa do systému pridať dodatočný napájací zdroj.

Takže v budúcnosti netrpia negatívnym vnímaním farby, musí páska správne vybrať. NEPOUŽÍVAJTE MODELU MONOCHROME. Zvážte vplyv tieňa: Červená farba vyvoláva úzkosť a agresiu, modrá je na prvom uplynutí, ale v konštantnej žiare, deň po dni vyvoláva straškosť, potom depresie.

Žlté svetlo s denným osvetlením priestoru vytvára represívnu atmosféru. Fialové dobré pre dočasné osvetlenie v miestnosti mladých domácností, ale starší členovia rodiny sú kontraindikované. Preto pri nákupe, na základe praktických úvah, stojí za to zvoliť medzi bielym podsvietením pod denným svetlom a odrôd s meničom farieb. Tým sa zmení odtiene svetelného toku náladou, nie obvyklým.

Pred lepením LED pásku nezabudnite vyčistiť povrch. Tak sa drží na to spoľahlivé a dlhšie. Aj keď je povrch pôvodne, napríklad odkvap, zdá sa, že je čisté, stojí za to, aby ste ho utrite, elimináciu prachu, ktorý môže spôsobiť lepiacu lepiacu vrstvu. Pásky môžu byť výlučne na miestach označených na rezanie.

Krásne príklady v interiéri

Ak chcete vybrať svoju verziu stropného svetla s LED stuhou, môžete kontaktovať príklady krásneho dizajnu fotogalérie.

 • Klasický príklad zaostrenia stropného výstupku s osvetlením pásky v kombinácii s bodovými svetlami.
 • Flexibilné pásky výhodne zdôrazňujú kučeravé línie dvojúrovňového stropu, zdôrazňujúc hosťujúci priestor obývacej izby.
 • Výber komplexného dizajnu jedálenského priestoru s stolnou stôl vyzerá nezvyčajné, zatiaľ čo nie je bez harmónie.

 • Prijímanie kombinácie LED podsvietenia a bodových svietidiel vďaka rôznym odtieňom vám umožňuje vytvoriť bizarné stropné zloženie.
 • Neobvyklé vyhotovenie vstavaného pásky osvetlenia s bleskom efektom na strop vyzerá veľkolepé.

 • Accentuácia viacúrovňového stropného priestoru podsvietenia Rôzne farby vytvára jedinečný efekt.
 • Výber malého fragmentu strečového stropu s osvetlením pásky vytvára ilúziu realistického obrazu.

V tomto videu nájdete master triedy na inštalácii LED stuh, a užitočné tipy, ktoré pomôžu vyhnúť sa typickým chybám.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: