Typy a charakteristiky dýz na vŕtanie na rezanie a brúsenie kovu

  Vzhľadom k tomu, že kazetová vŕtačka zahŕňa inštaláciu rôznych trysiek, tento nástroj je plne univerzálny. To môže plne nahradiť mnoho druhov oboch manuálnych a stacionárnych zariadení na spracovanie kovu, dreva, plastu a mnohých iných materiálov. S príslušným použitím bude výsledný vŕtanie rovnaký ako pri práci s nástrojom profilu.

  Jediná vec, ktorú treba urobiť, aby sa upravila vŕtačka, je správne vybrať príslušnú trysku.

  Výhody a nevýhody

  Použite rôzne dýzy na vŕtanie nemôže nielen v neprítomnosti profilového nástroja pre konkrétne typy práce. Často sú účelne zapojení, pretože vám umožnia dosiahnuť viac správnych a presných výsledkov. Napríklad pre manipuláciu s malými časťami alebo v prípadoch, keď je ohrev kovového povrchu neprijateľné.

  Hlavné výhody trysiek zahŕňajú indikátory:

  • Presná kvalita rezu na plánovanom riadku;
  • schopnosť vytvoriť dokonale hladký otvor;
  • Úspora finančných prostriedkov pri nákupe jednoúčelových nástrojov;
  • Jednoduchosť inštalácie a prevádzky;
  • schopnosť spracovať rôzne typy materiálov;
  • Dostupnosť spracovania na akomkoľvek mieste bez odkazu na sieťovú mriežku (v prípade použitia vŕtania s batériou);
  • zameniteľnosť širokej škály rôznych nástrojov;
  • MONTÁLNA ZARIADENIA ZÁKAZNÍKA S DRYKU.

  Napriek pohodliu, popularite a širokej škále aplikácií, trysky pre vŕtanie majú svoje nevýhody:

  • nízka účinnosť vo veľkom meradle;
  • neschopnosť liečiť veľkú plochu vďaka malej veľkosti zariadenia;
  • obmedzený výkon vrtáka.

  Pre niektoré dýzy môžu byť potrebné vŕtačky s rôznymi kapacitami alebo nastavením rýchlosti. Nie každý podobný nástroj má poslednú funkciu.

  Napríklad pri spracovaní jemných drevených častí frézy, je ťažké ovládať hrúbku odnímateľnej vrstvy. Tiež naopak, keď je potrebné vykonávať prácu na vŕtanie betónovej korunky, výkon vŕtania nemusí stačiť.

  Názory

  Mnohí ľudia sa domnievajú, že vŕtačka sa používa len pre jednu cieľovú – vŕtacie otvory, a len niekoľko sprievodcov úspešne ho používa pre iné rôzne druhy práce. Zabalené s obrovskou rýchlosťou okolo svojej osi, kazeta vŕtačky úplne nahradí takmer akýkoľvek nástroj, ktorý poskytuje reciprotačné pohyby. Hlavnou vecou je, že tryska má špeciálny zaoblený alebo mnohostranný kolík, ktorý bude upnutý a upevnený v náplni.

  Všeobecne platí, že trysky sú rozdelené do priamej alebo vzájomnej destinácie a existujú také druhy:

  • zastaví;
  • bežné vŕtačky;
  • rezačky;
  • Crown Cornills;
  • mlynčeky;
  • rezačky;
  • perquance;
  • ťahanie;
  • roh;
  • rez;
  • brúsenie;
  • kužeľové;
  • disk.

  Prostredníctvom použitia týchto trysiek môže vŕtačka úspešne nahradiť štandardné jednorazové nástroje. Avšak pri práci s tryskami pri spracovaní obzvlášť odolných druhov materiálov, by sa mal zohľadniť výkon vrtáka.

  Rýchlosť otáčok jeho kazety a výkon elektromotora môže byť menší ako napríklad profesionálna brúska určená na rezanie betónu.

  V tomto prípade treba poznamenať, že vŕtačka môže zobraziť najhorší výsledok času spracovania. Neprehrievajte nástroj, musíte ho pravidelne vypnúť, aby sa motor vychladil.

  Ak sa používa profesionálne vŕtanie, určené na dlhodobú nepretržitú prácu, potom sa nemôžete báť jeho prehriatia a zlyhania.

  Aby nedošlo k poškodeniu trysky alebo vŕtania a vykonávať kvalitné spracovanie, je potrebné dôkladne zaoberať účelom zariadenia a správne ho používať.

  Zastaví a regály

  Paralelné zameranie je určené pre správne nastavenie drilu. Existujú aj zastávky vo forme regálov. Používajú sa na lepšiu stabilitu nástroja počas vŕtania, znižujú vibrácie, pomáhajú otvoru vykonávať hladšiu.

  Stojan zaostrenia alebo vŕtania sa často používa pri vykonávaní špecifických jemných diel, kde je nežiaduca alebo neprijateľne odchýlka v priemere, smer otvoru, ak potrebujete vŕtať v určitom uhle.

  Trysky na rezanie

  Rezné trysky pre vŕtačky sú vyrobené a podobné na princípe práce na Punson, Shplotte alebo obyčajnom bulharčine. Ale v porovnaní s nástrojmi profilu, podobné spracovanie vrtáka sa vykonáva jemnejšie. Nepokazuje materiál, nevedie k jeho deformácii, ale zachováva si hrany v mieste rezu. Dýza fixovaná v náplni rozbije materiál v dôsledku produktu vysokofrekvenčných návratov translačných pohybov na vnútornej rovine.

  Najobľúbenejšie a požadované trysky na rezanie:

  • Kriket – používa sa pri rezaní plochých plechov;
  • oceľ beaper – pre profilované plechy z kovu, polykarbonátu alebo plastu;
  • Trysky na vytváranie kŕčovitých rezov komplexnej konfigurácie.

  Tryska „kriket“ predstavuje povozité nožnice. Dostalo takéto meno kvôli prehrávaniu počas práce charakteristického hlukového nástroja. V prípade prehľadnosti sa zásada jeho práce môže porovnávať s mechanickým panelom otvoru – v dôsledku vibračných pohybov šokovania v materiáli, zodpovedajúce veľkosti diery sú vyradené v materiáli.

  Hladký reces poskytuje presný priebeh vŕtačky kazety. Tryska má nízku hmotnosť, takže sa neobzvlášť nezvyšuje celkovú hmotnosť prístroja, ktorá ho umožňuje sotva opraviť v rukách a pohybujte sa bojisku na linkách označených.

  Tryska „oceľová bobor“ Vykonáva svoje akcie vďaka voľnemu rolovaniu v ložisku hriadeľa s pevným excentrom. Činnosti sa uskutočňujú podľa zásady mechanizmu pripojenia kľuky, len v tomto prípade je energia zameraná na vytvorenie rotácie. Vonkajšia pracovná časť dýzy je podobná obvyklým nožnicam na kov – jeho zuby ohýbajú materiál, a potom rezanú hrán o matrici.

  S touto tryskou môžete pracovať v akomkoľvek uhle, vykonávaní kriviek alebo rovných rezu s minimálnym polomerom 12 mm. Prípustná hrúbka spracovaného materiálu – 1,8 mm.

  Výhodou trysky „oceľová bobor“ v porovnaní s bulharskom – absencia iskier lietajúcich Oklina a získanie hladkého strihu bez roztavených deformovaných hrán.

  Trysky pre postavu rezy fungujú rovnakým spôsobom ako „kriket“, vďaka recipročným pohybom Punson. Vyrábajú presnejšiu časť akéhokoľvek tvaru a konfigurácie, ale nie sú určené na rezanie hrubého materiálu.

  SiMeds zahŕňajú importované značky Edma Nibbek, Sparkhy NP.

  Dýzy na ostrenie vŕtania

  Tento typ dýzy je vyrobený vo forme bloku s valcovými výbojmi, vo vnútri, z ktorých je abrazívny materiál aplikovaný alebo zabudovaný dutom buutový brúsny kameň. Na jednej dýze je umiestnená až 15 otvorov s rôznymi priemermi pod určitým typom vrtáka.

  Tam je tiež ďalší druh podobných trysiek. Sú to plastové alebo kovové bubon, vnútri, z ktorých vďaka kazete sa brúsny kameň alebo emery otočí. Na konci bubna je kryt s otvormi pod vŕtaním rôznych veľkostí. Keď je vŕtačka vložená do bubna, zodpovedá emerymu prvku v určitom uhle, v dôsledku čoho ostrenie.

  Brúsenie a leštiace trysky

  Na rozdiel od profilu Jednoúčelové nástroje majú tieto trysky menšiu hodnotu, ale môžu vykonávať oveľa viac druhov práce – dať takmer ľubovoľnú hladinu povrchov a hladký pohľad.

  Pre takéto akcie sa používajú dýzy na brúsenie a leštenie:

  • leštenie kovových povrchov, dreva, plastu, skla alebo kameňa;
  • brúsenie kovových povlakov, rôznych častí a prvkov kovu;
  • Odizolovanie povrchov z korózie, nádoby, odstránenie starej farby;
  • spracovanie rôznych prvkov z prírodného kameňa.

  Všetky dýzy tohto typu majú rovnaký dizajn. Sú založené na kovovej tyči, ktorá je vložená a upnutá v vrtákovej kazete. Na druhom konci tyče je samotný spracovateľský prvok pevný priamo. To môže byť zaoblený plochý základ, pre ktorý vymeniteľné emery Canvas otvára so špeciálnymi lipuketmi.

  Tam sú trysky vyrobené vo forme grindblock – cylindrických bubnov zozbieraných z okvetných lístkov.

  Podobné bloky, len plstené bubny, alebo špeciálne plstené suchý zips, sa vyrábajú na leštenie diel Rovnako ako prepracované plátna.

  Pre hrubé práce na stripovanie kovových alebo drevených povrchov, šálka trysiek. Pozostávajú z tyče, z ktorých jeden koniec je upnutý v náplni, a na druhej strane je pripojená špeciálna šálka. Kovový štetiny alebo tuhý drôt tlačil v tomto pohári.

  Na vykonávanie leštiacej práce v ťažkostných miestach, použite trysky dosky.

  V nich sú pracovníci tiež upevnení na konci tyče, ale na rozdiel od pohára, nie smerom nahor a na strane časti zo stredu. Je ťažšie s nimi pracovať, pretože aj ten najmenší nesprávny pohyb môže viesť k poškodeniu. teda Odporúčajú sa pracovať len na náradie pevne upevnené na stojane alebo zastávke.

  Trysky tváre a mletie

  Takéto výrobky sú kovový kolík s pevným na jednom konci obrábanie abrazívneho materiálu – shag, borp. V závislosti od účelu môže mať iný tvar – guľôčku, kužeľ, valec.

  Na zásade akcie sú tieto trysky podobné ako súbor, ale výrazne ho presahujú pri výkone a efektívnosti. S pomocou ich pomoci sa čistí malými časťami, odstraňuje odstránené, leštené hrany a povrchy kovových alebo drevených prvkov.

  Doječné trysky sa používajú na vytváranie drážok, eliminácia defektov, manipuláciu s malými otvormi a vybraniami v materiáli.

  Tipy na výber

  Výber sady trysiek na vŕtačke, musíte navigovať len na oficiálnych výrobcov. Nekupujte ich z rúk na stavebných trhoch alebo v pochybných predajniach. Existuje riziko získavania chybného výrobku a tým sa predstaviť na odpad. Môžete tiež vážne poškodiť zdravie, ak je nekvalitná tryska rozdelená počas prevádzky a jeho časti poškodia pokožku tváre, rúk, očí.

  NEPOUŽÍVAJTE Ihneď po tom, čo sa nákup začal spustiť plnú aktívnu operačnú operáciu. Spočiatku sa odporúča skontrolovať na zbytočných fragmentoch materiálu, aby ste sa uistili, že produkt.

  Pri nákupe by sa malo vidieť v integrite konštrukcie dýzy, napríklad v prípade upínacieho prípravku na ostrenie vŕtačiek. Je potrebné skontrolovať, či nie sú žiadne stopy korózie na jeho povrchu – nová tryska má zvyčajne výrobné maľovanie.

  Ak chcete kúpiť vysoko kvalitný produkt, nie je vôbec potrebné, aby si sa snažil zvoliť dýz dovážanej výroby. Mnohé domáce tovary z tej istej série má rovnakú vysokú kvalitu, ale zároveň sú lacnejšie.

  Podmienky používania

  Každá tryska vyplýva rôzne akcie počas prevádzky, ale všeobecne sú pravidlá používania týchto zariadení podobné. Hlavnou vecou je bezpečne zabezpečiť a upevniť kovovú tyč dýzy v náplni. Urobte si to, uistite sa, že ste použili kláves s upínaním profilu, ktorý musí prísť s vrtákom.

  Mali by ste si vždy pamätať a dodržiavať bezpečnostné predpisy.

  • Odporúča sa vždy držať a priame vŕtanie s oboma rukami. Toto pravidlo musí zaplatiť osobitný význam pri práci s výkonnými modelmi nárazov.
  • Neustále ovládajte silu tlakového prvku plánovaného povrchu.
  • Po vykonaní práce musíte dať rezný prvok na chladenie. Nemôžete sa okamžite dotknúť sa holými rukami, inak môžete získať vážne popáleniny.

  Počas práce so zariadeniami musíte použiť dodatočné nástroje na ochranu – Plastové okuliare, rukavice. V opačnom prípade sa odchyľuje pri manipulácii s malými prvkami materiálu do očí, poškodí pokožku.

  Musíte pravidelne kontrolovať stupeň ohrevu elektromotorového vŕtačky, najmä keď nahradí výkonné nástroje – perforátor, brúska, stacionárne frézovacie zariadenia.

  Prehľad dýz na rezanie kovov na vŕtačke – vo videu nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: