Všetko o bavlnených rukaviciach

  Zo všetkých tých, ktorí existujú v súčasných trhových odrodách rukavíc, sú obzvlášť populárne a dopytom pre spotrebiteľov, bavlnené modely. Dnes v našom článku budeme hovoriť viac o vlastnostiach tohto produktu.

  Popis

  V podstate sú bavlnené rukavice individuálnou ochranou. Používajú sa na zabezpečenie rúk z rôznych druhov poškodenia, a tiež robia prácu pohodlnejšie, pohodlné a bezpečné. Najčastejšie sa tento nástroj nosí v procese vykonávania rôznych druhov práce, napríklad v takých oblastiach ľudského života, ako:

  • metalurgia;
  • nakladanie a vykladanie;
  • Olejový a plynárenský priemysel;
  • Poľnohospodárska práca;
  • Služba a nákupné centrum. DR.

  Aby boli rukavice ako vysoká kvalita a vykonali všetky svoje funkcie, musia zodpovedať viacerým normám.

  Podrobné charakteristiky rukavíc X / B sú tak podrobne zapísané v príslušnej GOST.

  Klady a zápory

  Rovnako ako akékoľvek iné rukavice, odrody X / B majú jedinečný súbor ich rozlišovacích znakov. Okrem toho sa takéto vlastnosti nosia pozitívne aj negatívne. Pred zakúpením tovaru by ste sa mali zoznámiť so všetkými výhodami a miedmi.

  Po prvé, zvážte výhody bavlnených rukavíc.

  Spoľahlivosť a bezpečnosť

  Ako je uvedené vyššie, rukavice sú prostriedkom ochrany. Tak, vykonávanie jednej alebo inej práce nie je holý ruky, ale v rukavíc sa môžete chrániť pred iný druh mechanického poškodenia (napríklad oteru alebo poškriabanie). Okrem, Rukavice Zabráňte výskytu kukuričných látok a tiež poskytujú vysokú úroveň spojky.

  Hygiena

  Pri vykonávaní takzvanej špinavej práce (napríklad v oblasti poľnohospodárstva alebo počas nakladania tovaru) v rukaviciach sa môžete vyhnúť priamemu kontaktu kože ruky z iného druhu prachu a bahna.

  Hypoalergénnosť

  Vzhľadom k tomu, že pri výrobe tohto typu rukavíc sa rukavice používajú (vo väčšej miere) prírodná surovina, užívateľ nevyskytuje alergické reakcie, vyrážka, svrbenie a iné negatívne dôsledky sa nezobrazujú.

  Komfort

  Na rozdiel od iných odrôd osobných ochranných prostriedkov majú rukavice miernu hmotnosť – užívateľ prakticky necíti ich v rukách, nespôsobujú nepohodlie a nepríjemné pocity. Okrem, Nie je potrebné sa postarať o usporiadanie špeciálneho miesta na uloženie PP.

  Rukavice sa môžu uchovávať v suchej miestnosti s teplotou vnútorného vzduchu.

  Ekológia

  Rukavice (ako mnoho ďalších tovarov) majú ich skladovateľnosť – časom opotrebenia, prestávka, stratia svoju integritu a v dôsledku toho nemožno použiť v priamom určení. Keď vstúpili vaše X / B rukavice, môžete ich vyhodiť bez zjavenia. To je, že kvôli prírodnému materiálu výroby, rozkladu, nepoškodzujú životné prostredie, nerozlišujú škodlivé látky do atmosféry.

  Dostupnosť

  V tomto ohľade sa rozumie, pretože ceny cien (Rukavice X / B sú celkom lacné, preto ich takmer každý človek môže kúpiť) a veľkú prevalenciu (tovar možno nájsť takmer v stavebníctve alebo ekonomickom obchode).

  ale, Okrem výhod by mali byť pridelené niektoré chyby. Najčastejšie používatelia hovoria, že rukavice X / B sa rýchlo zhoršujú a majú malú dobu použiteľnosti (takže pri vykonávaní obzvlášť komplexných prác, rukavice sa po prvom použití prichádzajú do nevhodného stavu.

  Teda, Je možné dospieť k záveru, že výhody rukavíc X / B výrazne prevyšujú ich nedostatky, Čo je vysvetlené veľkou popularitou tohto osobného ochranného zariadenia.

  Odrody

  Vďaka veľkej prevalencii rukavíc X / B na modernom trhu nájdete niekoľko odrôd takého výrobku (napríklad: izolované, pracovníci, tenké, pletené, biele, čierne, dvojité zimy, bez a s PVC a T. D.). Všeobecne platí, že v závislosti od týchto alebo iných faktorov sú osobné ochranné prostriedky rozdelené do niekoľkých hlavných kategórií.

  Základné triedy

  V prvom rade je dôležité zvážiť existujúce triedy bavlny papriky.

  • 7 (alebo 7,5) trieda. Rukavice, ktoré patria do tejto kategórie, sú charakterizované štandardnou hustotou párenia. Zo všetkých existujúcich modelov sú najviac tuk a hrubý. Medzi hlavné výhody, môžete prideliť skutočnosť, že je to tento druh odrody najlepšie chráni vaše ruky pred mechanickým poškodením.
  • Trieda 10. V rukaviciach tohto typu sú vlákna susednejšie, ale zároveň sú veľmi tenké. Najčastejšie sa tento typ používa vo výrobe počas vykonávania starostlivosti o prácu (napríklad oprava alebo montáž výrobkov). Ruky v takýchto rukaviciach si zachovávajú vysokú úroveň citlivosti.
  • Grade 13. Rozmery páry Rukavice 4 krát vyššie ako trieda 7. Napriek tomu, že brány je dosť tenké, sú veľmi husté. Tento typ sa odporúča používať na vykonávanie úloh, ktoré vyžadujú vysokú presnosť.

  Tak, v procese výberu jednej alebo inej triedy rukavíc, v prvom rade je potrebné zamerať sa na povahu práce, ktorú budete vykonávať pri používaní tohto pp.

  Typy výkresov

  Okrem triedy je najdôležitejšou charakteristikou bavlnených rukavíc typ výkresu. Existuje niekoľko odrôd.

  Obrázok „Bod“

  Ak sa táto výkres aplikuje na rukavice, mali by byť vybrané na vykonávanie pľúc a stredných prác. Tak, Tento typ bude relevantný pri implementácii rôznych typov opráv alebo na načítanie rôznych objektov.

  Čísla „vianočný strom“, „tehlová“, „ochranca“ a „vlna“

  Takéto rukavice sú vhodné pre tvrdú prácu. Je to spôsobené tým, že vďaka vytlačenému vzoru, PPE poskytuje vysokú úroveň spoľahlivosti spojky (ktorá je obzvlášť dôležitá, ak sa pohybujete ťažké zaťaženie).

  Takto možno konštatovať, že Ak chcete kúpiť rukavice, musíte sa starostlivo pristupovať, pretože existuje veľký počet rôznych modelov, z ktorých každý je navrhnutý tak, aby vykonával určité úlohy.

  Ako si vybrať a používať?

  Výber rukavíc je dôležitou a zodpovednou úlohou, ktorá sa musí zaobchádzať čo vážne. Kde Odborníci odporúčajú venovať pozornosť viacerým kľúčovým faktorom.

  Hustota závitu

  Táto charakteristika sa meria v gramoch na kilometer. V tomto ohľade Výrobky by mali byť vybrané, ktorej hustota vlákna je pomerne veľká, pretože zaručuje vysokú úroveň pevnosti a dlhé obdobie používania.

  • Hustota. V tomto ohľade sa odkazuje na to, ako sú rukavice v teple a či sú vhodné pre prácu v chladnom počasí. V určitej situácii je táto charakteristika kľúčová.
  • Overlock. Niektorí výrobcovia sa snažia zabrániť kaustú manžety, robiť na konci ovocnia. Tak predĺžia dobu trvanlivosti tovaru. Ak nie je overlock, potom pravdepodobnosť, že vlákna sa rozpustí na manžety, čo nebude negatívne ovplyvniť vzhľad samotných rukavíc, ale môže tiež viesť k inému druhu negatívnych dôsledkov (napríklad zranenia).
  • cena. Ako už bolo uvedené, bavlnené PPE sú celkom prístupné podľa ceny. Rôzni výrobcovia však stanovili rôzne náklady. Mali by ste navigovať optimálnu hodnotu za peniaze.

  Vzhľadom na všetky tieto parametre tak získate kvalitný produkt, ktorý vám bude dlhý čas.

  Po vybratí a zakúpení rukavíc je dôležité ich správne používať. Takže v žiadnom prípade neignorujte odporúčania špecialistov a charakteristík rukavíc. Takže je zakázané používať rukavice určené pre vysoko presnú prácu, vykonávať načítanie (a naopak). To môže viesť k zraneniam, chudobným práci a ďalších nežiaducich dôsledkoch.

  Okrem toho, po použití sa odporúča starostlivo uvoľniť, suché PPE, ako aj miesto ich v príslušnom mieste skladovania.

  Prispeje k dlhodobému použitiu tovaru.

  Ako si vybrať bavlnené rukavice správne, pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: