Všetko o Drevené vŕtačky

Spracovanie dreva je neoddeliteľnou súčasťou stavebného procesu. Každý majster chcem robiť hladké a elegantné otvory, takže potrebujú špeciálny nástroj. Vŕtacie práce je nemožné bez použitia sady vŕtať.

Vlastnosti a oblasti použitia

Vŕtačka stromov Jednoduché nájsť v špecializovanom obchode alebo na stavebnom trhu. Jeho Aplikujte, aby ste získali otvory v drevených materiáloch. Obvykle je funkčnosť vrtáka obmedzená, takže pri nadmernom zaťažení sa môže zlomiť. Odborníci odporúčajú ho používať v súlade s technickými parametrami a funkciami.

V súbore vrtákov existujú rôzne Modely, ktoré môžu pracovať s drevenými povrchmi rôznej hrúbky a betónových stromov. Napríklad 20 mm výrobok sa môže vyrovnať s dubom, alšom a cédrom. Vŕtačka má často šesťuholníkový základ s objemom 5 až 50 mm.

Kvalitné výrobky sú vždy dobre zaostrené, takže sú pevne upevnené na povrchu. Hlavná základňa má nízku rýchlosť vŕtania. Interakcia je založená na silu trenia medzi prvkami. Vysoká kvalita sady zvyčajne žltá farba, Takýto tieň indikuje prítomnosť oxidu titaničitého v zliatine. Žlté vŕtačky majú dlhú životnosť na kontraste na sivú – jednorazovú.

Silný a opotrebovaný vrták čierna farba, ako sa vyrába vytvrdzovaním kovu. Vzhľadom k tomu, v modernom interiéri je veľký počet drevených prvkov, aby ich opraviť, musíte použiť špeciálne vŕtačky, ktoré starostlivo a správne vykonajte potrebné otvory.

Strojová vŕtačka môže byť použitá na vytvorenie dvoch typov otvorov.

 • Nepočujúci. V tomto prípade nie je k dispozícii výstup z reverznej strany materiálu. Pomocou takýchto otvorov môžete namontovať slučky na inštaláciu dverí dverí alebo nábytku.
 • Prostredníctvom. Tento druh otvorov je potrebný na inštaláciu rukoväte dverí alebo zámok.

Výhody Trysky, ktoré sa používajú na vŕtanie dreva, široká škála modelov, možnosť predĺženia a ostrenia v prípade potreby, ako aj jednoduchosť prevádzky.

Chybne:

 • obmedzený priemer;
 • možnosť vytvárania hrubých otvorov;
 • Opierajúce sa o periodické blistry.

Preskúmanie druhov

Vŕtačky na drevo Existujú rôzne veľkosti, priemery a cieľ, Vyzerajú však. Môžete nájsť veľa odrôd tejto adaptácie. Ak chcete vykonať špecifickú úlohu, môže majster kúpiť veľký nastaviteľný, lúč, pohár, kruhový, manuálny, prepad, podlhovastý, debnenie, pasáž, centrovanie alebo posuvný vrták.

Skrutka

Vrták so špirálovým pohľadom Pracovná časť je prezentovaná vo forme storočia. Majitelia používajú túto trysku pri príprave otvorov s malými priemermi. Funkcia skrutkovej konštrukcie je, že okrem jeho hlavného účelu účinne odstraňuje čipy. Vďaka použitiu špirálových vŕtačiek sa vŕtanie stane opatrne a presne.

Táto kategória svietidiel sa vzťahuje Skrutka typu levis vŕtačky, ktorá má zlepšenú pracovnú časť.

Takýto nástroj sa považuje za relevantný pre tvorbu hlbokého otvoru, ktorý má tiež veľký priemer.

Perie

Podobný typ vrtáka na prácu s povrchom dreva Ak je to potrebné, vytvorte otvor s priemerom menším ako 25 mm. Baví sa, keď neexistujú žiadne prísne požiadavky na dodržiavanie predpisov.

Tieto kovové výrobky sa vyznačujú malú cenu a jednoduchosť v údržbe.

Forstener

Zvyčajné tipy Použili majstrov na vytvorenie hluchého otvorenia, nie cez. V prípade použitia tohto typu výrobku má kombinácia s dodatočným príslušenstvom možnosť dokonca urobiť štvorcový otvor.

Kruhový

Tiež sa volá balerkami. Vďaka nim, majstri tvoria otvory veľkých veľkostí v preglejke, drevotrieskové doske, drevo.

Tento vrták je možné použiť aj na vŕtanie dlaždíc.

Krúžok

Sú potrebné koruny Vyrábať otvory veľkého priemeru, Najmä od 1,9 do 12,7 cm na tabuli, preglejku alebo podšívke. Pomocou vŕtačky prstenc, sprievodca produkujú okrúhle polotovary, široké otvory, ktoré sú následne nevyhnutné pri inštalácii bodových svetiel.

Korunky môžu mať iný priemer a vymeniteľný základ.

Frézy

Mlecia tryska nielen vŕtajte drevo, ale tiež v ňom robí drážky s rôznou konfiguráciou. Použitie úprav tohto druhu sa považuje za najrelevantnejšie s potrebou komplexných liečby drevených povrchov.

Hlavným rozdielom nožov z iného stromového vŕtania je prítomnosť reznej hrany pozdĺž celého zariadenia.

Flexibilný

Zavolajte flexibilné vŕtačky Stromy s hnacím mechanizmom, ktorý prenášajúci krútiaci moment z kazety na nástroj. Toto zariadenie by sa malo používať spolu s elektrickým vŕtaním, skrutkovačom alebo vŕtaním.

S pomocou flexibilného hriadeľa sa stalo možné, aby sa otvory aj v ťažkostných miestach.

Dlhý

Dlhá tryska Na vytvorenie otvorov na povrchu stromu závisí od priemeru. Spotrebitelia nebudú môcť pochváliť predaj tenkého a dlhého vŕtania, často opak: krátke produkty majú najmenšiu hrúbku.

Aplikačné vŕtačky s veľkou dĺžkou, najmä relevantné, ak je to potrebné na vŕtanie hrubého dreveného baru.

Ako si vybrať?

Sprievodcovia, ktorí pracujú s drevom, sa často čudujú, ako si vybrať najlepšie vrtáky pre vŕtanie a skrutkovač. Určenie dýzy na vytváranie otvorov v preglejke alebo drevotrieskovej doske, stojí za to zvážiť dôležité momenty.

 1. Materiál Výroba vŕtačky. Najlepšie sú detaily, ktoré sú vyrobené z kovovej zliatiny. Takéto výrobky sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, silou.
 2. Dostupnosť manželstva. Spotrebiteľ musí starostlivo skontrolovať vŕtanie na prítomnosť trhlín, deformácie. Manželstvo, ktoré je na tryske, môže spôsobiť zlý výsledok práce.
 3. Farba. Žlté modely vrtákov sa považujú za najvyššiu kvalitu. Čierne tipy sa ukázali dobre a sivá sú rozpoznané ako najkratší.
 4. Balenie. Vysoko kvalitný tovar určený na drevnú prácu musia byť zabalené do trvanlivého boxu.
 5. cena. Ako preukázala prax, náklady na vŕtačku majú priamy vplyv na kvalitu tovaru. Rozpočtové modely sa vyznačujú krátkou dobou používania.

V dnešnej dobe na trhu Sady s vŕtačkami na prácu s drevom, v ktorom existujú modely s rôznou dĺžkou a priemerom. V tomto prípade by mal byť hlavný monitorovaný, aby každý výrobok mal dobrý špičkový tip. V vŕtaní, ktorá má priemer viac ako 10 mm, musí byť prítomný 6-triedený stopka.

Prevádzkové tipy

Aby sa zvýšila účinnosť aplikovania vŕtania na strome a aby bol čas na použitie dlhšie, bude potrebné počúvať odporúčania špecialistov.

 1. Na pozemku, ktorá bude vŕtaná, odporúča sa, aby sa označilo.
 2. Dobrý voliteľný nástroj, s ktorým je možné použiť vŕtanie, je vŕtačka s výkonovým regulátorom.
 3. Vŕtajte drevo s vybavenou tryskou je najlepšie na nízkej rýchlosti otáčania, ktorá nepresahuje 500 otáčok za minútu. Priemer budúcej diery má priamy vplyv na rýchlosť práce: tým viac jeho rozmerov, tým menej by mala byť rýchlosť otáčania.
 4. V prípade, keď dĺžka vŕtania nestačí na vytvorenie otvoru, musí majster používať špeciálny adaptér. Rozšírenie je upevnené na kazete nástrojov.
 5. Pred začiatkom vŕtania sa odporúča vŕtačka na povrchu v uhle 90 stupňov. V tomto prípade by sa malo zamerať akútne výčnelky zamerané na stred budúcej diery.
 6. Postup je začať na malých otáčkach, postupne zvyšuje rýchlosť, keď vŕtajte vŕtanie v materiáli.
 7. Čipy, ktoré sa hromadia v diere, musíte postupne eliminovať. Ak je pilina dosť veľa, potom by sa vŕtanie malo zastaviť a odstrániť drevený odpad.
 8. Zastavte vŕtanie v okamihu, keď nástroj sa ponoril do požadovanej hĺbky stromu.

Striedenie pravidiel

Napriek tomu, že stromové vŕtačky môžu byť použité mnoho rokov, v niektorých prípadoch potrebuje výrobok brúsenie. Ak tryska začne vrhnúť v prvých minútach fungovania, znamená to, že má čas zostretovať. Postup je možné vykonať na stroji alebo pomocou špeciálnych zariadení. Majstri, ktorí sú poskytovaní špeciálnym zariadením, nebudú problémy s obnovením funkčnosti kovu.

Doma môže byť MASTER POUŽÍVAŤ Elektrický stroj s brúsnym kameňom. Vo forme brúsenia ovplyvňuje formu výrobku. Typicky sa postup vykonáva na zadných okrajoch, v tomto prípade by mali byť perie jednotne spracované. Pre ostrenie vŕtačky sa stlačí na koniec brúsenia a otraste ruku, aby ste vytvorili kužeľový povrch.

Počas drenážneho produktu Je zakázané odtrhnúť. Povaha pohybov by mala byť pomalá a hladká. SA, že postup úspešne absolvoval, je potrebné maximalizovať pôvodný tvar výrobku. Vo výrobe, potom, čo je nástroj nabrúsený, odporúča sa vykonať zjemnenie. Takýto postup môže hladký povrch a odstrániť nádobu.

Po konvekcii vŕtania nie je tak rýchlo opotrebované. Pre tento postup Použitie brúsneho kruhového kameňa. Ak je vŕtačka príliš veľa rezania, potom by ste to nemali zaostriť. Vzhľadom na skutočnosť, že takýto výrobok je lacný, bude vhodné ho nahradiť novým.

Drevený vrták charakterizovaný jednoduchým dizajnom, Je však jednoducho nepostrádateľne potrebné na vytvorenie otvoru v mäkkom alebo pevnom materiáli. Vysoko kvalitné vŕtanie je zvyčajne vysoké náklady, ak je produkt lacný, potom stojí za nákup, pretože takýto výrobok bude trvať dlho. Neexistuje nič komplikované v používaní vrtáka, takže aj začiatočník majster bude schopný vŕtať drevo.

Špecialisti odporúčajú dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá pri práci s vŕtačkami, ako aj s inými reznými nástrojmi.

O tom, ako pretiahnuť kovový vrták v stromovom vŕtaní, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár