Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Hydraulika môže výrazne väčšia ako mechanika: vyššia návratnosť, siahajúca až 90% a trochu vyššia, jemná modulácia pohybov, schopnosť majstrov „cítiť“ agregátov, ktorí nahradili „čisté“ mechaniky, ktoré fungujú výlučne na zuboch a ložiskách.

Všetko o hydraulických lisoch

Čo to je?

Známe ako samostatné zariadenie od 1795 g. Hydraulická tlač je založená na možnosti vytvorenia kvapalného stĺpca ako prenosu podstatného vplyvu v tlaku. Podľa sily (kilogramy, úsilie na štvorcový centimeter obrobku) čisto mechanickým lisom je výrazne stráca s hydromechanickým: účinnosť mechaniky je do 60-80%. Zariadenie a princíp agregátu sú nasledovné.

  1. Na meranie tlaku je zásobník Hydropress pripojený na tlakomer, ktorý odráža hodnotu reálneho tlaku tekutiny. V podstate sa priemyselný alebo prevodový olej použije ako taká kvapalina – analógy brzdovej kvapaliny, ako sú tie, ktoré platia, napríklad v brzdových doštičkách.
  2. V horizontálnom rezu, jednoduchý tlač obsahuje dve hlásenia valcových ciev. Priemery piestov v týchto nádob sa líšia. V najjednoduchšom prípade sú valce naplnené vodou, ale aby sa zvýšila životnosť (oceľ, pretože hlavný materiál sa používa hrdza), olej (brzda, prenos, priemysel alebo transformátor) (brzda, prenos, priemysel alebo transformátor) ).
  3. Na základe vzorov definovaných Pascalom sú vedené nasledovným: Tlak v ktoromkoľvek bode priestoru naplneného pevnou kvapalinou nemá rozdiely a sily pôsobiace na piestoch sú pomerom k oblastiam druhého. Hydropress bez nedostatkov má dodatočnú silu rovnajúcu sa pomeru piestových oblastí. Keď je vystavené malým piestom, úsilie prenášané olejom sa prejaví pod oboma piestmi.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Menovanie akejkoľvek tlačovej kompresie dielov vystavených lisovaním.

V najjednoduchšom prípade sa hydropress používa na výrobu medzier z pokrcových materiálov. Napríklad používanie hydropresí v potravinárskom priemysle znamená rozsah pevných slnečnicových semien zmiešaných s vzorom cukru, v samostatných blokoch – Kozinaki. „Masloby“ stlačte tlačidlo použitie a pri lisovaní oleja zo semien rovnakej slnečnice. V kovoobrábanie, to napríklad stlačí spekaný pri vysokej teplote oceľového prášku (napríklad, je pripojený do bloku najmenšieho odpadu po vŕtanie, pílenie, rifrácia oceľových častí).

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Názory

Vulkanizačná tlač funguje nasledovne. Na pracovných plochách zariadenia sa lisované formy vložia, do ktorého je naložená surová guma. Platformy stlačte materiál, prečo tvary získavajú uzavretú polohu. Surová guma v porovnaní s vulkanizovaným distribuovaným v priestoroch formy v dôsledku väčšej plynulosti. Potom sa lisovacie formy vyhrievajú a guma sa s nimi zahrieva – vytvrdzovanie, to trvá vlastný už nezmenený tvar. Na konci výrobnej medzery, počas ktorého sa pripravujú gumové výrobky, tvoria obsah „Sintered“. Riadenie práce stlačených zariadení sa vykonáva pomocou počítačových technológií. Kladenie surovej gumy a načítanie pripravených na ruku.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Priemyselná tlač má napríklad na lisovací olej z slnečnicových semien, má skrutkovač. Hlavný prevádzkový mechanizmus, okrem štvorcových, okrúhlych alebo obdĺžnikových dosiek, sa považujú za vodiace lišty, pre ktoré je pohybovacia plošina spustená na pevné a stúpa späť, ako aj jeden alebo viac silné skrutky, sú pripojené posuvné sedacie rukávy k nim. Ten môže byť implementovaný na rovnakých výkonných ložísk, aby sa zabezpečilo hladké otáčanie skrutky, neumožňuje, aby bolo zaskrutkované do samotnej dosky. Ale tlač môže byť vykonaná na základe zdviháka, hlavné pravidlo – stláčacie zariadenie na získanie kvapalných výrobkov výroby by malo byť umiestnené tak, že pohyblivé a pevné dosky sú rovnobežné s horizontom Zeme a lisovacia komora mala výpust , z ktorého pozostáva výstup (taktlík).

Všetko o hydraulických lisoch

Podlahová tlač – spravidla, bez, Na prepravu (oprava zariadenia, výroba výroby alebo iných) si bude vyžadovať auto.

Na podlahu alebo na výkonný pracovný stôl – všeobecne na predpracovanom základe, ktorý musí byť posilnený.

Všetko o hydraulických lisoch

Balenie – zariadenie vytvorené na balenie, napríklad odpad. Vyrobené na základe jasu alebo vice v garáži. Používa na zlikvidovanie plastových fliaš (pet cisterny). Balenie Stlačte Je ľahko stlačiť a zabaliť odpadový papier, obal a balíčky, ktoré slúžili vášmu času z plastových a gumových hračiek, opotrebovaných pneumatík a dierovali na mnohých miestach fotoaparátu.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Tlač ventilu môže byť vybavený ventilovým motorom, čo umožňuje rýchle použitie. Ventilový motor sa užíva najsilnejší – od desiatok kilowatt a používa sa hlavne na výrobnom dopravníku, kde je objem výrobkov najvyšší. Štvrtina otáčok motora je dostatočná na to, aby sa tlak na jeden z piestov s požadovanou silou a bol okamžite dosiahnutý potrebný účinok.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Rezanie (rezanie, razenie) jednotka použitá na výrobu častí vyrobených z kovu a zliatin metódou teploty a za studena. Je usporiadaná nasledovne: Mobilné (a pevné) dosky sú vybavené vybraniami a výčnelkami, ktoré tvoria plechy vo forme otvoreného (nepochybne v priereze) profilu, všetky druhy komponentov, ktoré nemajú veľa dĺžky. S pomocou rezacieho lisu, ohnutým P-tvarovaným profilom, konzol, väzieb, oceľových tesnení s technologickými medzerami ľubovoľného (špecifikovaného) formulára.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Podľa umiestnenia valcov

Vertikálne umiestnenie valcov (olejové nádoby), v ktorom piesty robia recipročné pohyby v závislosti od dodanej sily aplikovanej – klasickú verziu vykonávania. Vertikálny valec je inštalovaný v takýchto zariadeniach ako horný alebo nižší.

Všetko o hydraulických lisoch

Horizontálna poloha piestov sa používa napríklad v nízkych stropoch, V podmienkach obmedzeného v hornej časti priestoru potrebného pre normálnu prevádzku lisovacieho stroja. Výhodou horizontálnych lisov – zber vibrácií, najlepšia manévrovateľnosť v kompresii. Uhlové umiestnenie valcov poskytuje vertikálne a horizontálne valce.

Všetko o hydraulických lisoch

Počet valcov

Hydraulika Press nemá žiadne ďalšie valce. V praxi však používajú „self-delikacie“ prevažne jednoduché a dvojvalcové jednotky.

Výrobné jednotky majú pokročilejšie vlastnosti – napríklad prítomnosť troch alebo štyroch valcov.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Výstavbou

Rámová konštrukcia – uzavretá odroda lisu vhodná na krimpovanie častí malého prierezu (šírka a výška). Otvorený rám je vhodný pre časti veľkých rozmerov – napríklad na stlačenie oceľového plechu so šírkou 1 m v komplexnom profile (razenie).

Všetko o hydraulických lisoch

Stĺpca stĺpca pripomína pohybujúcu sa štruktúru pohybujúce sa na štyroch vodiacich sekcie. Stĺpce môžu byť jedno alebo dve skupiny – do určitej miery sa podobá teleskopickému dizajnu. Dva súbory stĺpcov (4) môžu vyžadovať dve pohyblivé plošiny, čo vám umožní stlačiť vysoké medzery. Multible mechanizmus môžete zastaviť kedykoľvek – technologické pauzy sú potrebné v niektorých štádiách.

Všetko o hydraulických lisoch

Židovský dizajn je podobný zvýšeniu desiatok a stoviek nástroja z listu, v ktorom horná časť – alebo obe časti – mobil. Čeľová tlač je podobná gigantickej pasáži, ale s hladkými upínacími plochami. Avšak, lisovacie lisy majú rebrované tváre v závislosti od druhov a odrôd opečiatkovaných výrobkov.

Všetko o hydraulických lisoch

Typovým jednotkou

Manuálny pohon je aktivovaný s použitím bežnej skrutky s bránou alebo pákmi. Elektromechanika prenáša aj úsilie o hydrauliku s použitím motora. Ako disk sa používa napríklad krokový alebo ventilový motor pracujúci z pulzného napätia aplikovaného elektronickým spínacím doskou na určité vinutia. Tí, zase, vytvárajú magnetické pole v určitých momentoch, komunikovať s vlastným poli z magnetov na rotora. Výsledkom je, že rotor sa otáča do požadovaného uhla, alebo robí určitý počet otáčok, ktorých energia sa používa na pohyb piestov do určitej výšky.

Všetko o hydraulických lisoch

Elektromotor môže byť nahradený motorom na kvapalnom palive.

Výhodou motorických recepcií a dieselových zariadení je vysoký výkon – od desiatok kilowatt – s relatívne malými výdavkami paliva.

Všetko o hydraulických lisoch

Náhradné diely a komponenty

Pre údržbu (a opravu), tlačový stroj používa nasledujúce náhradné diely a časti, nahradené porušením ľubovoľného komponentu. RočníkEmontem sa vyrába nahradením náhradných dielov na to isté, s podobnými obrysmi, medzermi, rozmermi.

Najjednoduchšie komponenty pre lisu zahŕňajú piesty s tesneniami, pružinami, skrutkami, maticami, perámi lisovaním a hrotmi, páčkami, elektromotorom, časti prevodovky (používané v kombinovaných tlačiach). Keďže univerzálna tlač je skladateľná – je ľahko namontovaná a tiež demontovaná a prenesená na iné miesto, potom stláčajúce dosky, vodiace lišty sa vykonávajú vo forme odpojených častí. Pevná (zváraná) je vyrobená iba rám, zostávajúce spoje a prídavné zariadenia sa môžu uskutočniť s použitím skrutkových zlúčenín z M-14 až M-20. Neodporúča sa používať menšie veľkosti (priemer pracovnej časti pracovnej časti skrutky, pretože pre úsilie s hmotnosťou až 30 ton M10 a M12 skrutky, to zjavne nestačí a zariadenie bude pravidelne zlyhať V najviac „načítaných“, zodpovedných momentoch.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Na údržbu a opravu (výmena komponentov) domácich lisov je možné použiť konektor – úplne, keď je stlačenie postavené na jej základe – a predchádzajúci konektor zlyhal, napríklad, valcový praskla alebo rozbil tyč. Tiež čiastočná oprava konektora je tiež možná, napríklad, výmena oleja, zmena piestneho tesnenia, vypúšťací tlak ventilu.

Priemyselné lisy vyžadujú vysoko špecializované časti: Mandrels, Matrix, ventily, tipy na valce, Priemerné žľazy, gombíky pre páky, rámové prepojky, konektory na čerpadlá a pripravené (jednoduché) opravy súpravy. V posledných rokoch, 20 existuje zjednotenie a štandardizácia väčšiny lisov, je zabezpečená ich kompatibilita o opravách – napríklad, žľazy a konektory sa môžu priblížiť k líniám modelov z viacerých výrobcov.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Tipy na výber

Tlač – nástroje nástroje a hmotnosť a vytvoril tlak. Prototypom lisu je vice a svorka, ale spravidla v praxi neposkytujú úsilie viacerých párov ton. Pre začiatok bude vhodný tlač pre úsilie o 10, 12, 20 ton. V priebehu ďalšieho rozvoja výrobných operácií, zvýšenie kapacity vášho výrobného bodu, dáva zmysel predať túto tlač a nákup nastavenia o 30, 40, 50 alebo 100 ton.

Niektorí majstri používajú stlačte s otvoreným rámom – Na výrobu rýb, prehodnotenie nosných prvkov.

Rozmery zariadenia sú určené hodnotou výrobného miesta.

Napríklad, pre garáž s veľkosťou 36 m2 (priestor je jeden a je workshop), môžete si kúpiť alebo zostaviť stlačte na 30-tonové úsilie, pracovať, na ktorých sa bude vyžadovať niekoľko metrov štvorcových priestoru (inštalácia samotný, napríklad 2 m2 – 1×2 m).

Všetko o hydraulických lisoch

Pôsobnosť

Hydraulický lis sa vzťahuje na nasledujúce typy, typy a druhy práce:

  • Lisovacie ložiská;
  • Briketovanie odpadu – piliny, syntetické odpadky, odpadový papier, drevo (rastlinný) odpad;
  • Spin jedlo, šťavy;
  • Pre dierovanie otvorov – napríklad je potrebné na hliníkovom alebo plastovom billetete na stlačenie (predaj) otvorov v prísnom sekvencii, čo uľahčuje kopírovanie monotónneho, rovnakého typu;
  • Lisovanie, vytváranie profilov, konzoly horúce a studená metóda.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Existujú desiatky odrôd práce, kde nie je ľahké robiť bez tlače, ale nie vôbec. Každá z týchto odrôd má svoju vlastnú špecifickosť. Napríklad rotácia rastlinného oleja trvá priemerne 12 minút na jednu reláciu a na väčšine domácich inštalácií počas tejto doby je strana lisovaná do 7 kg neočakávaných (nelegálnych) surových semien.

Ako sa to používa?

Pred použitím lisu skontrolujte prítomnosť a úroveň oleja. Vzduchové bubliny, ktoré spadajú do inštalácie, by mali byť označené – olej by ich nemal obsahovať. Ak ich nechajú, vyvíjaný tlak nebude ďaleko od vypočítaného – najmä v nastaveniach, kde hĺbka piestu nie je regulovaná operátorom stroja a motor-servopohon s CNC (alebo bez ovládania počítačov). Ak neurobíte vzduch, nie pridať olej, upínacie silu nebude nedostatočná, napriek tomu, že tlak meradlo na lisu vykazuje výrazne menej tlak.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Pred zapnutím a testovaním lisu vám umožňuje externú kontrolu operátora stroja identifikovať poškodenie. Napríklad nie je možné pracovať na stlačení, na ktorom sa náhle na ráme (nedostatočne stratégne) objavila crack. Pri vývoji úsilia sa môže prasknúť, a operátor manuálne pôsobiace na stlačenie páky (manuálne), s vysokou pravdepodobnosťou kvôli náhlej strate kontroly bude zranený.

Pre väčšie používanie použitia, keď sú upevňovacie prvky upevnené upevňovačmi. Podrobnosti, na ktorých sa vyrába pracovný tlak, ako aj pohyblivé prvky stroja sú pokryté lithlom alebo tuhom. Tesnenia posuvníkov a ventilov sú testované na prestávky a trhliny, ak je to potrebné, sú nahradené novým. Je možné vyhnúť sa úniku ropy. Olejom sa zmení raz ročne.

Potrubné kanály, napríklad, posolstvo kontajnerov oleja valca, sú určené pre pracovný tlak približne 400 atmosfér: Slúži na úrovni a pol, potom, v dôsledku únavy, náhrada sa začala vymeniť.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Ak chcete ušetriť na výmene oleja, vyčistite ho pred vkladmi: Chýbajúci hlasitosť možno jednoducho pridať – z hľadiska situácie. Naplňte celý objem oleja sa neodporúča: každý liter na účte a nový strojový olej nie je. Olej pravidelne filtruje – nie menej ako raz ročne. Čistenie z oceľových častíc sa vykonáva pomocou trubice s magnetmi: po určitom čase tieto častice sa jej držia.

Nezačínajte pracovať na stlačení, ak nie sú všetky obrobky, ktoré je potrebné spracovať. Dávkovacie spracovanie strán častí urýchľuje výrobný proces, dáva veľkú návratnosť. Netlačte ďalšiu časť detailov, bez toho, aby ste vybrali všetky predchádzajúce: RE-LAPING MÔŽETE KONECTU. Všeobecne platí, že s akýmikoľvek vlastnosťami nadchádzajúcej práce postupujte podľa opisu tlače. Napríklad, stlačením tlačidla na spinning nie je vhodný na razenie častí: Na tento účel sú hladké odnímateľné dosky nahradené profilovaným.

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Všetko o hydraulických lisoch

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár