Všetko o kotviacich zátvorkách

Moderný život nie je možné si predstaviť bez elektriny, ale vyžaduje to, aby sa vytvorili vlastné podporné káble na prenos a prerozdelenie elektriny v osvetlení a elektrických sieťach. Je spojená s upevnením drôtov na piliere a budovy a takýto upevňovací prvok by mal byť čo najspoľahlivejší. Pre trvalé fixácie, s výnimkou prestávok a otáčok, a kotviace konzoly sú navrhnuté tak, aby spárovali s klipom pre káblové vedenia. Našli však použitie v iných oblastiach.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Všetko o kotviacich zátvorkách

Zvláštnosť

Kotvovacia konzola je kovový monoblok alebo kompozitný blok, ktorý je potrebný na inštaláciu kotvy svorky. Obe zariadenia sú dodávané kompletné, ich cieľom je spoľahlivá fixácia káblových vedení na podpery rôznych typov. Podstata zariadenia sa znižuje na upevnenie konzoly a zavesenie svorky na neho pre seba-podporné drôty.

Zvážte charakteristické vlastnosti kotviacej konzoly:

 • Prvok je vyrobený z vysoko kvalitných hliníkových zliatin, ktoré majú vysokú pevnosť;
 • Produkt je odolný voči mechanickej deformácii a môže odolať ťažkým zaťaženiam, vrátane vysokého stupňa napätia;
 • Upevňovací materiál sa rozlišuje antikoróznymi vlastnosťami, čo umožňuje prevádzkovať časť v rôznych poveternostných a klimatických podmienkach;
 • Držiak môže byť pripevnený k rotačnej, uhlovej, termináli a prechádzajúce podpery, ale jeho upevnenie na zvislé povrchy je tiež poskytované: steny rôznych budov, stavby a budov;
 • Fixácia dielu sa zvyčajne vykonáva pomocou dierovanej montážnej pásky z pozinkovanej ocele alebo pomocou skrutiek (existujú však prvky, ktoré sú upevnené s rýchlo trubiacimi kompozíciami);
 • Na montážnom krúžku výrobku sú uzamykacie prsty, ktoré zabezpečujú limit priečneho posunu kotevnej svorky na bočnom zaťažení.

Okrem skutočnosti, že konzoly môžu byť stanovené takmer na akomkoľvek povrchu, niektoré ich druhy umožňujú pripojiť bez odstránenia držiaka z svorky.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Všetko o kotviacich zátvorkách

Odrody

Konzoly tohto typu sú klasifikované mnohými charakteristickými vlastnosťami:

 • Podľa jeho dizajnu sú kompozitné a monolith;
 • Podľa materiálu kotvy – polyméru, kovu a sklolaminátu;
 • K dispozícii sú hrad a narovnané výrobky, ako aj modely, ktoré sú fixované cementom a polymérnou kompozíciou.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Všetko o kotviacich zátvorkách

Všetko o kotviacich zátvorkách

Najbežnejšie typy vyzerá takto.

 • Produkty CS 10.3 Pre kladenie trupu drôtov – to sú vysoké pevnosti, vlhkosťami. Fix 1-2 Kotvové svorky.
 • SA-1500 – držiak, s výnimkou maximálnej prípustnosti pre 1500 kgf. K dispozícii je tiež univerzálne zariadenie UPB s rovnakým indikátorom merania.
 • Kotevné konzoly používané paralelne s svorkami, Označené 4×16 mm, 2×16 mm, 4×25 mm, sú potrebné pre účastnícke čiary. V tomto prípade tieto čísla znamenajú počet vodičov a priemer drôtov. Takéto štruktúry sa neboja teplotné rozdiely, koróziu, negatívny vplyv UV žiarenia.

Špeciálny plochý druh kotviaceho produktu je upevnený plastovým hmoždinkou a je určený na inštaláciu na stenu radiátorov z kompozitného materiálu (bimetal), liatiny alebo hliníka.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Všetko o kotviacich zátvorkách

Držiak radiátora pokojne udržiava hmotnosť dizajnu vodou, nie je deformovaná pod vplyvom vysokých teplôt. Zároveň poskytuje spoľahlivú fixáciu, bez toho, aby ste mali vykurovacie zariadenie.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Technické požiadavky

Akékoľvek druhy lineárnych výstuží, na ktoré sú kotviace konzoly zahŕňajú, musia spĺňať normy GOST. Tu sú hlavné technické požiadavky na upevnenie hradu:

 • životnosť – 10 rokov;
 • Čas použiteľnosti – 2 roky;
 • nosnosť v skalách akejkoľvek tvrdosti – 50 kN;
 • Odolnosť voči uzáveru v režime paliva – 70-80%;
 • Dočasný odpor, keď ťahové tyče pre oceľovú kotvu – 240 MPa;
 • Sila medzera – najmenej 70%.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Špecifické požiadavky sú prezentované s priemerom, dĺžku kotviacej tyče, vrátane rezov.

Normy parametre sú inštalované aj pre typy svietidiel s krátkym dosahom, konzoly s chemickým typom upevnenia a výrobkov z rôznych materiálov. Všetky tieto požiadavky musia byť rešpektované pre bezpečnú inštaláciu a maximálnu dlhodobú prevádzku výstuže.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Metódy aplikácie

Typ pripútanosti kotviacich konzol sa môže líšiť v závislosti od účelu výrobku:

 • Na montáž upnutí SIP je zariadenie upevnené montážnou páskou F 207 okolo nosiča v jednom odbočení, ako aj skrutku a jedno upevnenie (je upevnené na stenu s kovovým klinovým kolíkom alebo skrutkou);
 • Pri umiestnení na drevené póly a podporuje, vŕtanie a fixácia na klinovej kotve je predbežná;
 • Na betónových podpery sú konzoly pripojené páskovacími stuhami so škrabkami, rýchlo vytvrdzujúcimi roztokmi, ale môžu byť tiež upevnené na hmoždinku a skrutiek.

Všetko o kotviacich zátvorkách

S pomocou zátvoriek, rôznych materiálov, hmotnosti a technických parametrov, môžete pripojiť stenové a podlahové vykurovacie batérie. Pre ťažké liatiny železných radiátorov, zosilnených modelov konzol s prihliadnutím na dizajnové rozmery zahrnuté do hmoždiniek. Súčasne s nimi, špeciálne železo, závitové háčiky veľkého priemeru.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Hliníkové a bimetalové batérie na podobných zátvorkách menšie.

Kotviaca konzola – v prvom rade na spoľahlivú fixáciu komunikácií, domácich spotrebičov a potrubí rôznych cieľov. Ale poskytnúť dlhú službu týchto návrhov, eliminuje alarm a poruchu, môže len upevňovací prvok, ktorý plne spĺňa tieto technické požiadavky a normy.

Všetko o kotviacich zátvorkách

Nasledujúce video rozpráva o kotvovej konzole.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár