Všetko o orezaných orechoch

skrutka – Toto je produkt kovov alebo polymérov, ktorý upevňuje detaily, ktoré sú potrebné na rôznych prácach. Existuje niekoľko typov týchto spojovacích materiálov. V tomto článku budeme hovoriť o jednom z nich – korunové orechy.

Zvláštnosť

Ide o typ kovových výrobkov s vnútornými závitmi určenými na upevňovacie časti v obzvlášť zodpovedných miestach.

Jeho hlavným účelom je zabrániť samostatne vypúšťaniu.

Externe Koruna matice vyzerá ako šesťuholník s propylénovými vertikálnymi slotmi (Počet slotov môže byť iný, je ovplyvnený priemer závitového spojenia). Kvôli takýmto neobvyklom druhu dostala svoje meno. Tieto „zuby“ sú hlavnou črtou tohto upevňovacieho prostriedku.

V skrutke Špeciálny otvor, Po preskrutkovaní matice do nej Chvenie, alebo je stanovený podielom. Kvôli týmto manipulácii pripojenie prijíma dodatočnú spoľahlivosť.

Ako aj Koronované produkty charakterizuje zvýšenú zložitosť výroby. Tento proces trvá oveľa dlhší čas ako uvoľňovanie obyčajných matíc vyhoretým metódami lisovania alebo odlievania.

Najbežnejšia metóda výroby orechovných orechov vyzerá takto: Multifunkčné tyče požadovaného priemeru berie, predlžuje sa a následne mechanicky spracovávajú. Kvôli týmto dodatočným ťažkostiam pri výrobe tohto typu výrobku je drahšie.

Výsledkom je, že vysoké náklady na ich použitie namiesto bežných orechov sú ekonomicky nevhodné.

Názory

Hlavný regulačný dokument, podľa ktorého je orechy Crown and Low Slot GOST 5918-73. A tiež Európska norma DIN 935, podľa ktorého sa výrobok považuje za produkt do priemeru vlákna M10 a over-copped.

Všetky spojovacie prvky sú rozdelené do troch typov triedy presnosti:

  • A (zvýšené);
  • V (normálnej);
  • C (znížené).

Koruna matice označuje triedu v.

Ďalšia charakteristika je silový. Celkový počet 7 tried sily, Ale v reálnom živote profesionáli zvyčajne rozlišujú produkty s normálnou silou a vysokou. Odborníci tvrdia: Pre dlhú prevádzku závitového spojenia, skrutky a orechy zodpovedajú jednej triede sily. A pre maximálnu spoľahlivosť by sa spojovacie materiály mali spoľahlivejšie ako skrutka, aspoň jeden krok a fixovaný s kolíkom.

Prečítajte si viac  Vlastnosti svietiacich svetiel a ich aplikácie

Tretí parameter je výška. Orechy môžu byť nízke, vysoké a predĺžené. Výška produktu je určená týmto princípom: 0,5-0,6 priemeru závitu pre nízke, pre druhý typ – 1,5, pre zvýšenie – 3.

Gumový a orezaný hardvér Vyrobený nízky a obvyklý výkon.

Materiál, z ktorého sú tieto výrobky vyrobené: toto Rôzne typy ocele – bežné aj nerezové, neželezné kovy alebo plast.

Forma výrobkov Hexagon, Ale narazím na I oktyigners. A tiež môžu byť vykonané konštruktívne v dvoch typoch, od skosenia (vykonanie 2) a bez (vykonanie 1).

Rozmery

GOST definuje veľkosti na privádzanie matíc s priemerom závitu od 6 do 48 mm. Celková suma na štandarde 17 veľkostí, z ktorých 11 a 6 sú ponúkané na výrobu (Neodporúča sa ich vyrábať v priemyselnom meradle v dôsledku malého dopytu).

Typ vlákna Môže byť odlišné: s veľkým krokom a malým.

Pomer všetkých parametrov je podrobnejšie zdôraznený v regulačnom dokumente domácej alebo európskej normy.

Vyzbrojený kalkulačkou, môžete sa naučiť priemernú hmotnosť produktu vykonaného s skosením a bez. Odkaz je indikovaný približnou hmotnosťou tisíc produktov v kilogramoch na základe priemeru. Napríklad jedna tona orechov koruncov v prvom uskutočnení s priemerom vlákien M12 váži približne 20,881 kg.

Informácie o produkte sa môžu naučiť Značenie. Najmä, ak Podmienené označenie je M20-6N. 5 GOST 5918-73, potom je dešifrované:

  • Priemer je 20 mm;
  • Tolerančné pole je 6H;
  • trieda spoľahlivosti 5;
  • najprv typ vykonania;
  • Žiadny špeciálny povlak.

A ak – 2 m30-6n. 5 GOST 5918-73, potom priemer závit 30 mm, druhý typ vykonávania, zvyšok je stále.

Pôsobnosť

Pred nákupom orechov korunky Je dôležité určiť prostredie používania a menovania. Ak sa upevňovače aplikujú za normálnych podmienok, môžete si kúpiť a používať hardvér z obyčajnej ocele. V prípade, že okolitá atmosféra znamená nežiaduce okolnosti, odporúča sa aplikovať výrobky z materiálov odolných voči korózii. A ak je médium chemicky agresívne, možnosti sú najvhodnejšie pre nehrdzavejúcu oceľ alebo neželezné kovy. Všetky korunové orechy nájdete v rôznych dizajne.

Prečítajte si viac  Všetko o obchodovateľoch píly pre kov

V každom prípade sa správne rozhodnutie poradí s odborníkmi a zoznámi sa s regulačnými dokumentmi.

Tieto upevňovacie prvky sú široko používané v rôznych priemyselných odvetviach, často sa nachádzajú v každodennom živote. Ukázali sa najviac v automobilovom priemysle, sýtených oblastiach výroby. A tiež sú nepostrádateľné v mechanizmoch, ktoré neustále čelia vysokým zaťaženiam alebo zvýšeným vibráciám.

Nie je potrebné ušetriť na tomto type hardvéru, pretože sila skrutkového kĺbu a celý dizajn ako celok závisí od ich spoľahlivosti.

V ďalšom videu sa dozviete, ako aplikovať korunnú maticu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: