Všetko o pílach

Drevoobrábacie priemysel v Rusku je veľmi rozvinuté, t. Na. Krajina bohatá na listnaté a ihličnaté výsadby. Pre plné a vysoko kvalitné spracovanie surovín sú navrhnuté rôzne typy pilotov. Ich zariadenie, odrody a princíp práce sa zvažujú v tomto článku.

Zvláštnosť

Sawmaker je špeciálny drevospracujúci stroj, s ktorým je možné vykonať pozdĺžne pílenie tyčiniek rôznych plemien dreva. Prvé takéto zariadenie na rezanie protokolov sa objavilo v bronzovom veku. Bola to dvojručná píla, vďaka ktorej možnosť rezania dreva s vlastnými rukami pre stavbu lodí. V Rusku sa objavil prvý píl v roku 1690. V súčasnosti je toto zariadenie veľmi rôznorodé, líši sa v jeho konštrukcii, výkone a veľkostiach. Používa sa pre zaznamenávanie a na výrobu drevných výrobkov.

Typy a ich zariadenie

Reťaz

Nevyhnutným asistentom pre každého staviteľa je reťazová píla. S tým môžete vážne opravy v súkromnom sektore. Princíp prevádzky tohto zariadenia spočíva v tom, že počas píly guľatiny pevne fixované a rezanie sa uskutočňuje s použitím píly pripojenej k špeciálnemu pohybujúcemu sa vozíku. Takýto mechanizmus má svoje nevýhody, ktorých hlavnou hlavou je nízky výkon.

Napriek tomuto mínus je tento typ panelu veľmi populárny, t. Na. majú nízke náklady, nákladovo efektívnu údržbu a jednoduchý dizajn, takže môžete vytvoriť zariadenie doma.

Opasok

Veľmi vyhľadávané pásky Možnosti pre Pylines. Vyznačujú sa dobrým technickým charakteristikám, mobilitou a spoľahlivosťou. Počas prevádzky nie je publikovaný žiadny hluk, mať veľký zdroj a môžete ich použiť za všetkých poveternostných podmienok. Základom tohto typu pyllars je tenký pás z kovu s ostrými zubami, ktorý je zváraný vo forme nekonečnej pásky.

Takéto zariadenia sú univerzálne, takže je možné ich používať ako mobilnú verziu aj do práce v lese. Konštrukcia takýchto zariadení poskytuje množstvo širokých príležitostí.

Vďaka nim môžete získať takmer všetky typy výrobkov – z baru pred hranou doskou s minimálnym množstvom odpadov a vysoko kvalitných výrobkov.

Môžete tiež použiť rezivo akejkoľvek veľkosti, dokonca aj protokoly s priemerom 120 cm. V porovnaní s inými druhmi sú takéto panely veľmi ľahko ovládateľné, nevyžadujú špeciálne zručnosti. Ak chcete pracovať, vykonajte malú inštrukciu pre operátora, ako nakonfigurovať zariadenie.

Pilotný stuha je z rôznych veľkostí, preto je určený pre rôzne druhy dreva. Môže to byť rozdelenie brenujúceho, desktopového modelu na spracovanie lesnej a nevykonanej dosky, výrobu dreva, podvalov a barov. Hlavnou výhodou tohto typu zariadenia je minimálny počet operácií spojených s rozpustením dreva. V procese práce sa emisie piliny znižuje na 20%.

V závislosti od kvality a typu webu, rozvod zubov a iných parametrov píly pílového pásu môže produkovať dokonale hladký rez pozdĺž celej dĺžky protokolu. Je ľahké konfigurovať a umožňuje získať produkty podľa požiadaviek zákazníka. Napriek tomu, že dizajn tohto typu je podobný iným pílam, existuje jeden rozdiel, že to je, že nie je log, ale pracovný vozík, rozpúšťajúce drevo.

Guľatiny na koľajnicu a pevné pomocou svoriek. Usporiadanie rezných guľôčok sú nastavené požadovanou výškou a dĺžkou píly. Po zapnutí motora sa automatizovaná píla začína pohybovať a naraziť do radu dreva, tvorí propyl.

Po absolvovaní sa doska odstráni a plátno stúpa nad radom 5 mm. Zostávajúce výnosy do pôvodnej polohy. Nastavenie výšky strih opätovného opakovaného pre každý protokol. Sibonalové pätky sa od seba líšia podľa typu použitia – môže to byť model dieselového a benzínu alebo sieť pracujúca z napätia 220 alebo 380 V. Pilorams sa môžu líšiť vo veľkosti samotného stroja a ošetrené drevo, môžu byť mobilné alebo stacionárne zariadenia, majú inú polohu pílového rámu, horizontálnej alebo zvislej látky s jeho umiestnením.

Disk

Kruhové píly sú navrhnuté nielen na súkromné ​​použitie, ale aj pre veľké aplikácie na moderných píloch. Dizajn je špeciálny stôl, na ktorom je hriadeľ postavený s diskom. Podniky používajú niektoré ďalšie možnosti, ktoré sú súčasne pracujúce na niekoľkých elektromotoroch.

Pri práci s takým typom pílových pílových diskov sa disky otáčajú pozdĺž protokolu na vodiacich sprievodcov, čím sa spracovaný dizajn vyznačuje presnosťou a výkonom. V takomto paneli je log realizovaný, iba disky sa pohybujú. Hlavnou výhodou je malá hrúbka a presnosť propylu, výkonu. Takéto palivo sú vhodné na prevádzku a udržiavať.

Jedinou nevýhodou je vysoká cena píl na rezanie.

Frameman

Veľmi zriedka používaná rámová píla, v ktorej sa len protokoly pohybuje. Je populárny hlavne v podnikoch, kde je veľké spracovanie materiálu. Ak chcete nainštalovať takýto model vyžaduje špeciálny vystužený základ. Hrúbka rezu je viac ako 5 cm, čo znamená veľkú spotrebu odpadu.

Zároveň sú výhody, ktoré sú vyrobené v jednoduchosti údržby, výkonnosti a spoľahlivosti.

Frézovanie a bruchy

Jednou z najnovších technológií v oblasti fermentácie je mletie a šitie píly, s ktorými možno denník získať rezivo a technologickými čipmi. Takýto vývoj umožňuje získať užitočné používanie surovín na 80% a zvýšiť produktivitu počas 2-krát v závislosti od rozsahu výroby. Jedná sa o stroje typu priechodu, ktorý spracováva prihlásenie v dvojstere načasovania mletia.

Hlavnou nevýhodou takejto recyklácie je zníženie objemového výťažku produktov v porovnaní s rezanými surovinami na iných píloch. Náklady na takéto zariadenia sú veľmi vysoké. Nie každý surovinový materiál sa spracúva, len s určitými vlastnosťami as predbežným triedením. Medzi výhody je možné zaznamenať vysoký výkon, takže technika sa používa len v stredných a veľkých podnikoch na zníženie nákladov na prácu a úroveň bežných výdavkov.

Hlavný nástroj v takýchto paneloch je rezný nôž, ktorý je jednoducho rekonfigurovaný a nahradený.

Ako si vybrať?

Medzi veľkou škálou rôznych pilotov si môžete vybrať vhodný model pre domáce použitie a odbornú prácu. Na základe dizajnových odrôd portálu je najlepšou voľbou model vybavenia, kde je portál vyrobený z profilového potrubia, najmä zvýšenej špeciálnymi prvkami. Takéto zariadenie je charakterizované dobrou pevnosťou a stabilitou a čo je najdôležitejšie – nevytvára vibrácie počas prevádzky. Sawmills s takýmito mechanizmami sa vyznačujú vysokou cenou, ale majú významné využitie nástroja.

Životnosť pílových píl tiež závisí od typu napínacieho uzla. Ak sa na paneli používa flexibilný napínací systém, potom počas práce sa pohyblivý prvok amortizuje, fúkanie zmäkčuje a píla nie je poškodená. Ak sa používa tvrdé napätie, píla bude podrobená konštantnému šoku. Takéto manipulácie povedú k jeho rýchlemu poškodeniu a výstupu z pracovného toku a nahradenie rezného prvku v procese práce významne zvyšuje náklady.

Dôležitým ukazovateľom pre výber pílových píl je spôsob pohybu vozíka. Často má impozantnú hmotnosť a veľké reťaze sa používajú na jeho pohyb, ktoré sú neustále natiahnuté. Výsledkom je, že forma konečnej drevenej kvality môže byť skreslená. Môžete sa tomu vyhnúť nákupným modelom s pohyblivým manuálnym spôsobom vozňov alebo pomocou elektrického systému pohybu.

Pokiaľ ide o kladke, malo by to byť z pevného plechu, bez vrstvy farby, ktorá môže skryť chyby. Priemer remenice nemá v tomto prípade žiadnu hodnotu, pretože tento indikátor závisí len od používania príslušnej dĺžky píly. Vodiace valce musia byť vybavené najvyšším počtom mechanizmov nastavenia, ktoré sú umiestnené na zvislé a horizontálne roviny. Okrem toho musia byť umiestnené v uhle 30 stupňov v porovnaní s pohyblivými prvkami. Vďaka tomu sa minimalizuje počet trhlín a zvýši sa životnosť mechanizmu píly.

Pokiaľ ide o typ použitého dreva, toto je najnovší indikátor na výber pílových píl, ale stále je potrebné vziať do úvahy. Ak chcete pracovať s bežeckými hlavami, je lepšie kúpiť pásový píl. Ak vaša práca prejde s veľkými predvalmi, len automatické modely diskov sa s nimi vyrovná. Pre rezanie drevených predvalkov s priemerom 50 cm, rám ručnej píly.

Podmienky používania

Správna operácia panela závisí od príslušného nastavenia. Najprv musíte ho nainštalovať striktne v horizontálnej polohe, aby ste sa vyhli špicatému a porušovaniu mechanizmov pripevnenia guľatiny na ráme. Na uľahčenie horizontálnej inštalácie sa súbor obsahuje hydraulické hladiny, ktoré určujú vhodné zistenie píly horizontálne a vertikálne. Ak je malá prehnutá píla, a to závisí od materiálu pílového kotúča, vykoná sa nastavenie rýchlosti. Čím menší zub na plátne píly, pomalší pohyb pásky a krmivo samotného rámu.

Počas prevádzky sa vyskytne kalibrácia vo vertikálnej prívodnej stuhe. Ak to chcete urobiť, absolvovali pravidlá na bývanie pylorama so skutočnými vlastnosťami veľkosti propylu. Na overenie správnosti zariadenia sa používajú špeciálne nástroje a zariadenia.

Hlavnými kritériami pre kontrolu je počet otáčok otáčania hriadeľa.

Práca s viacerými, kruhovými, prenosnými alebo inými pílmi domácností si vyžaduje prevádzkovateľ zodpovedných činností, ktoré nielen ovplyvňujú kvalitu získaných výrobkov, ale tiež zabezpečujú bezpečnosť počas prevádzky. Hlavnými operáciami sú nakladaním kmeňa stromu na ráme, otáčajúc protokoly, ich inštaláciu a fixáciu a úsilie spojené s pohybom pozdĺž píly.

V správnej pracovnej práci, skúsenosti a znalosti pracovníkov, súdržnosť činností a príslušný prístup zohráva významnú úlohu. Ak chcete získať minimálny odpad a maximálny hotový výrobok, musíte poznať tabuľkové rezacie stoly a pracovnú techniku. Výpočet rezania zníži počet odpadov o niekoľko percent a šetrí energia.

Úspešný pracovný proces vo veľkej miere závisí od správnosti nastavenia stroja pod druhomi alebo rôznorodosťou dreva. Pri práci s drevom stromov je potrebné vziať do úvahy hustotu dreva, jeho kvalitu a vlhkosť. Pre niektorú, univerzálna píla sa používa, a pre iných potrebujete pílu s vlnovým typom rozvodu.

Coniferové plemená sa ukrižujú s pílou so širokým rozvodom a špeciálnou mazacou tekutinou. Pri práci je potrebné dodržiavať bezpečnostné predpisy: Ochranný kryt musí byť vynechaný, a je potrebné použiť iba ostrý nástroj. Je potrebné dôsledne dodržiavať všetky pravidlá a monitorovať pracovný tok.

Minimalizuje úroveň nebezpečnosti píly, vybavenej systémom reverzného zdroja v dôsledku jeho dizajnu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: