Všetko o podlahových polyuretánových sokách

Podlahové zálohy – ochranné panely skrývajúca vzdialenosť medzi stenou a podlahou. Sú vyrobené z rôznych materiálov, môžu mať rôzne veľkosti a realizáciu konštrukcie. Výrobok tiež vykonáva dekoratívnu funkciu – to dopĺňa a transformuje interiér miestnosti. Počas dekorácie si zaslúži špeciálnu popularitu polyuretánové pašdy. Zvážte ich výhody a nevýhody, pravidlá dizajnu a inštalácie.

Zvláštnosť

Polyuretán – materiál, ktorý je charakterizovaný zvýšenou odolnosťou voči rôznym vplyvom. Nemení jeho výkon a nie je deformovaný pri vysokých teplotách alebo vlhkosti. Polyuretán neabsorbuje pachy a je ľahko čistená pred rôznymi kontaminantmi.

Vďaka tejto funkcii je dovolené používať v kuchyni alebo v kúpeľni.

Existujú aj iné výhody v polyuretánových zárodkoch.

 1. Flexibilita. Kvôli elasticitu je panel pevne priľahlý k zakriveným stenám, bez toho, aby sa vytvorila štrbina.
 2. Jednoduchá montáž. Polyuretánové klady sú dobre rezané, vyvŕtané a homosexuálne pre iné druhy spracovania – to značne uľahčuje a urýchľuje proces ich inštalácie. Inštalácia nebude vyžadovať špeciálne znalosti, zručnosti alebo používanie špecializovaných zariadení.
 3. Široký výber profilov v rôznych farebných variáciách a formách. Podľa počtu farieb, polyuretánové dosky sú významne lepšie ako kovové, korkové alebo drevené výrobky. Existujú aj možnosti pre maľovanie – v tomto prípade môžete dať placasy akúkoľvek farbu podľa akéhokoľvek dizajnérskeho nápadov.
 4. Bezpečnosť životného prostredia. Počas výroby takýchto stiepok sa nepoužívajú toxické látky.
 5. Kombinácia s akýmikoľvek druhmi podlahových povlakov. Polyuretánové kladky sú vhodné na parkety, linoleum, laminát alebo koberec.
 6. Trvanlivosť. V súlade s pravidlami prevádzky si schody zachová dekoratívnosť a prvotný vzhľad 5-15 rokov.

Polyuretán je odolajúci neopatrným kopy, je ľahko čistí, môže byť leštený alebo natretý rôznymi sfarbenými kompozíciami neobmedzenými. Rovnako ako iné dekoratívne produkty, takéto zálohy majú nevýhody. Patrí medzi ne veľká hmotnosť a možnosť poškodenia výrobku s nepravidelným rezaním. Niektorí spotrebitelia veria, že polyuretánové dosky sú drahé. Cena takýchto výrobkov je nízka, ale v porovnaní s plastickými sokrými alebo penovými plastmi sa zrejmé, že táto bude stáť 1,5-2 krát lacnejšie.

Názory

Domáci a zahraniční výrobcovia ponúkajú niekoľko odrôd polyuretánových stiepok. Majú rôzne konštruktívne a prevádzkové funkcie.

 1. Zvýšená flexibilita. Sú nevyhnutné pri dokončení zaobchádzaných uhlov alebo stĺpcov. Tieto panely sa nazývajú polomer.
 2. Samolepiaci. Zadný povrch takýchto výrobkov je spracovaný špeciálnym adhezívnym zložením chráneným tenkým filmom. Pri inštalácii panelov sa škrupina odstráni, sokmeň je bezpečne pripevnený na povrch steny. V podstate sa takéto riešenia používajú na dokončenie stropov.
 3. Skrytý. Tieto modely sú navrhnuté tak, aby inštalovali v jednom riadku s povrchom steny. Perfektne skrývajú kĺby a sú schopní dokonale zapadnúť do akéhokoľvek interiéru a štýlu miestnosti. Takéto schody sa nezhromažďujú prach – to je jedna z ich hlavných výhod.
 4. Connolar. Vďaka špeciálnemu dizajnu vám umožnia spustiť linoleum alebo iné elastické podšívky na stene.

Polyuretánové klady sú tiež elektrotechnické – vo vnútri ich dizajnu sú špeciálne vybrania určené na skrytie elektroinštalácie. Externe sú takéto prúžky podobné zvyčajným.

Dizajn

Polyuretánové kladky sú schopné transformovať a doplniť akýkoľvek interiér. Varianty výkonov takýchto produktov Mnohí – výrobcovia ponúkajú modely v akýchkoľvek farbách a štýlových riešeniach. Správne zvolené dosky sú schopné zapadnúť do moderných aj klasických interiérových štýlov.

Subdhs sú:

 • Viacfarebné – z bielych a jemných pastelových farieb na svetlé a tmavé;
 • hladký;
 • s jedným alebo viacerými hranami;
 • s reliéfnymi vzormi a ozdobami;
 • napodobňujúci štuk.

Produkty sú úzke a široké, s jednoduchými alebo kučeravými hranami.

Rozmery

Výrobcovia ponúkajú polyuretánové slubky s rôznymi rozmermi. Rozmery štandardného výšky sa pohybujú od 4 do 7 cm a dĺžka – 2-2,5 m. Neštandardné variácie sú však v predaji. Sú viac či menej ako tradičné panely.

Pre štandardné apartmány s stropmi 2,7 m Najčastejšie si vyberajte výrobky od 5 do 7 cm na výšku so šírkou 23 mm. Spravidla majú vstavaný káblový kanál. Neštandardná dĺžka Slat – 1,2 a 3 metre.

Sú určené pre malé a priestranné priestory.

Tipy na výber

Aby sa v interiéri, celá povrchová úprava harmonizovala medzi sebou, je dôležité, aby ste to brali vážne. Slinths – žiadna výnimka. Keď si vyberú, je dôležité upozorniť na farbu, veľkosti a iné parametre.

Farebné spektrum

Pri výbere farby soklonu je dôležité vziať do úvahy návrh podláh, textúry a tónu steny, dizajn a farba dverí. Môžete použiť kontrastné dosky, ale v tomto prípade to bude oveľa ťažšie umiestniť miestnosť. Aby som neovedel, dizajnéri radšej radšej prejdú na 2 tóny ľahšie alebo tmavšie vonkajšie obklady. Rovnako ako úspešné riešenie bude výber schodov rovnakej farby ako podlahu.

Zaujímavé interiéry, v ktorých sa susthovia stanú pokračovaním stien. Avšak, v tomto prípade stojí za to zvážiť, že povrchy musia byť natreté alebo pokryté omietkou. Dizajnéri neodporúčajú kombinovať tapety s kvetinovými polyuretánovými platne vzormi. Môžete si vyzdvihnúť tón dosiek vo farbe dverných valcov.

Je dôležité určiť nielen s požadovaným rozsahom, ale aj s optimálnou výškou dosiek.

Gabarits

Rozmery panelov by mali byť vybrané s prihliadnutím na veľkosť miestnosti a výšku stropov. Používanie širokých a vysokých lamiel (od 8 cm a vyššie) je pre malé izby neprijateľné. V tomto prípade, vizuálne vážiaci priestor, to sa zdajú byť ešte menšie a nízke. Pre dizajn malých priestorov so štandardnou výškou stropov 2,7 m je najlepšie vhodná pre malé sokry (až 5 cm). S ich pomocou, môžete „obrys“ obvod miestnosti a ušetriť miesto.

V celkových miestnostiach je použitie úzkych soknov tiež nevhodné. Pre nich je najlepšie vybrať si výrobky s výškou 10-15 cm.

Jemnosti montáže

V prvom rade je potrebné vypočítať materiál. K tomu, s pomocou rulety, je určený obvod miestnosti, získaná hodnota je rozdelená dĺžkou 1 soklu. Výrobky musia byť prijaté s rezervou 10%, pričom sa zohľadnia náklady na orezávanie. Karnatové prúžky môžu byť pripojené k špeciálnemu prostriedku lepiacej látky pre polyuretán, ako aj použitie samoobsluha a nechtov. Ich maskovanie je vyrobené pomocou špeciálnych dekoratívnych obložení predávaných v tých istých stavebných predajniach ako schodové.

Kancelárske frézy bude tiež potrebovať kancelárske frézy, piaty alebo malé kovové hacksaw. Po nadobudnutí všetkého potrebného je možné nainštalovať panely.

Výcvik

Pred montážou pašíra by sa mali overiť v čistote a suchosti steny a vonkajšieho povrchu. Je dôležité, aby sa dokončovacia dekorácia stien a pohlavia plne dokončená.

Ak chcete presne a hladko umiestniť schodové, musíte urobiť predbežnú značku. Na tento účel by mal byť panel pripojený k rohu steny a vytvoriť značku na okrajoch. Táto manipulácia je vyrobená so susednou stenou. Krížové čiary budú označiť požadovaný uhol rezania. Vo väčšine prípadov je to 90 stupňov. Zistili sa však nerovné steny, pre ktoré sa vyžaduje individuálne uchytenie.

Po použití značky, orezania rohov. Na tieto účely môžete použiť tesársky stub (šablón). S ním môžete s maximálnou presnosťou uhla a urobiť čistý strih.

Aby sa znížila prietoková rýchlosť dokončovacieho materiálu, v prvom rade je potrebné rezať rohy a len po prispôsobení.

Inštalácia

Jeden z najrýchlejších a najbežnejších spôsobov, ako opraviť polyuretánové pašdy – ich lepenie. Zloženie použitého lepidla by nemalo zahŕňať rozpúšťadlá. Lepidlá na základe nich prispievajú k tvorbe trhlín v miestach pripojenia panelu. Okrem toho lepidlo by nemalo zanechať stopy, keď zasiahne podlahu alebo na povrchu soklu.

Nainštalujte dosky sú potrebné z jedného z rohov miestnosti. Na upevnenie musíte aplikovať lepidlo na drážky dosiek, venovať osobitnú pozornosť väčším okrajom okrajov. Ďalej musíte stlačiť prvok na stenu a nie uvoľniť, kým sa zloženie „chytiť“ s povrchom. Aktuálny čas výrobcovia označujú pokyny na lepidlo. Ak chcete držať pozadie, ak je to potrebné, môžete použiť vysokoškolský.

Kvôli nezrovnalostiam stien po fixácii je možné detegovať odchýlenie soklu z povrchu – v tomto prípade sa odporúča odstrániť defekt z dôvodu použitia karafiu. Po konečnom vysušení lepidla sa karafiáty odstránia a otvor zostáva od neho sa odstráni s tmelou a maľbou.

Po vyrobených manipuláciách by sa mali odstrániť stopy lepidla so špachtľou a mokrou špongiou. Pri vytváraní medzier musia byť vyrobené z transparentného tmelu. Ďalej môžete pokračovať do dekoratívneho farbenia soklov.

Maľovanie

Ak chcete poskytnúť odtieňový produkt, používajte farby na báze akrylu alebo latexu. Používajú sa od striekacej pištole. Prevádzkové sokly sa odporúča, kým nie sú nainštalované. Inak, riziká poškodenia na stenu. Ak je to však, bolo potrebné prelakovať dosky, musíte pre-držať steny s maľovaním škótou.

Polyuretánové kladky môžu byť natreté v jasných, pokojných alebo neutrálnych farbách, zdobené ich bronzové, zlaté alebo strieborné zloženie.

Niektorí majstri uprednostňujú brúsenie výrobkov pre ich umelý zostavovanie.

Krásne príklady

Vonkajší záloh – dôležitý a nepostrádateľný kus dekor. S ním môžete skryť rôzne chyby vytvorené v procese miešania tapety, ako aj na to, aby sa interiér zaujímavejší a original. Nižšie uvedené príklady ilustrujú, ako elegantne môže umiestniť miestnosť prostredníctvom použitia polyuretánových záloh.

Ako vykonať inštaláciu polyuretánového kladu s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár