Všetko o Rolling Jacks

Zdvíhacie mechanizmy rôznych typov sú už dlho integrálnou zložkou v dielni moderných motoristov. Je to z tohto dôvodu, že mnohí sa snažia naučiť všetko o takom množstve podobných zariadení, ako sú konektory. Účinnosť týchto zariadení je ťažké preceňovať. Stanú sa nepostrádateľnou, ak je to potrebné na zmenu kolesa, vykonávať opravy, a niekedy zachrániť uviaznuté auto.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Zvláštnosť

Špecifikácie a zásada prevádzky konektora podozyhu sú určené predovšetkým prvkami jeho dizajnu. Výťahy patriace do opísanej kategórie majú nasledujúce podrobnosti.

 1. Puzdro zdviháka, ktorý môže byť hliník alebo vyrobený z vysoko kvalitnej ocele. Stojí za zmienku, že profesionálne modely zdvíhacie zariadenia majú masívnejší prípad v dôsledku prevádzkových podmienok.
 2. Otočné referenčné miesto.
 3. Tyč pracovného hydraulického valca zodpovedného za presun stránky.
 4. Hlavný hydraulický valec, ktorý je hlavnou jednotkou.
 5. Otočná rukoväť Vykonávanie funkcií páky čerpadla. Najčastejšie je zabezpečiť pohodlné prevádzkové podmienky, tento prvok sa vykoná odnímateľný.
 6. Plunžér pôsobiaci ako hydraulické čerpadlo.
 7. Skrutka riadiaca funkciu spúšťacieho ventilu, ktorou sa zdvihnuté auto zníži postupným poklesom tlaku v systéme.
 8. Pružina, vrátenie piestu v pôvodnej polohe pri tlačení tlaku.
 9. Niektoré modely môžu byť vybavené odnímateľnou alebo pevnou rukoväťou navrhnutou na prepravu zariadenia.
 10. Ochranný kryt (kryt), ktorej hlavnou funkciou je zabrániť nečistotám a prachu z hydraulického valcového tyča.
 11. Kolesá.
 12. Systém páčky typu nožnice.
 13. Mnohé výťahy sú vybavené vytáčaním manžetou na údržbu.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Automobilový zdvih je hydraulický systém, ktorý je zariadenie, princíp fungovania je založený na zmene tlaku pracovnej tekutiny v systéme.

Plunžer ho čerpal do hlavného valca a vďaka zvýšeniu tlaku sa vozidlo zdvihne. Ról v rovnakej dobe vedie nosnú plošinu cez páky.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Sila uplatniteľná na páku sa zvyšuje mnohokrát vďaka systému ventilu a prítomnosti hlásených kamier. Tyč je poháňaná vzhľadom vo valci oleja, ktorej opačný ťah (odtok), ktorý zabraňuje uzatváraciemu ventilu. Na zníženie platformy bude potrebné otáčať špeciálnu skrutku, otvárať ventil, s ktorým sa tlak pracovnej tekutiny v valci znižuje.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Stojí za zmienku, že so všetkými jeho zásluhami majú opísané výťahy jednu konštruktívnu funkciu. Sú relatívne malé na výšku, ale to zase poskytuje zariadenia so zvýšenou stabilitou. Detské ihrisko je dosť veľké na námestí, okrem iného, ​​je zodpovedný za maximálnu silu celého dizajnu.

Stojí za to zaplatiť pozornosť uzatvorenému ventilu. Tento prvok je navrhnutý tak, aby upevňoval konektor, a preto náklad v určitej pozícii. Maximálna spoľahlivá v tomto kontexte bude modely s svorkami, ktoré vám umožnia držať systém v požadovanej výške bez veľkého úsilia.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Porovnanie s konektormi fliaš

Analýza kľúčových charakteristík konektorov typu fľaše a porovnanie s parametrami valcovacích zariadení by sa mala pozornosť zamerať na nízku plochu referenčného miesta.

Je z tohto dôvodu, že prvý je podstatne horší ako druhý z hľadiska udržateľnosti.

V procese zdvíhania konektora fľaše sa môže pohybovať, a nakoniec sa zaťaženie nebude zasvätené vertikálne. V situácii s opísanou kategóriou výťahov je pravdepodobnosť takéhoto fenoménu takmer úplne vylúčená.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

S porovnávacou analýzou dizajnu a prevádzkových vlastností musia byť zdôraznené tieto kľúčové výhody.

 1. Zvýšená účinnosť.
 2. Dostatočná nosnosť s relatívne malými zariadeniami. Takýto pomer charakteristík je spôsobený horizontálnym umiestnením valca a prítomnosti odnímateľnej páky.
 3. Hladký vzostup, vysokokvalitný fixácia a postupný zostup plošiny s nákladom, pre ktoré je špeciálna skrutka zodpovedná, a v niektorých modeloch – pedál.
 4. Maximálna stabilita.
 5. Jednoduchosť a pohodlie prevádzky.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Berúc do úvahy skutočnosť, že nie je nič iné, je dôležité venovať pozornosť nevýhodám typu druhu posudzovaných mechanizmov, vrátane: \ t

 • Relatívne nízka rýchlosť zdvíhania, ktorá v niektorých situáciách je významná mínus;
 • Riziko zníženia tlaku pracovnej tekutiny vo valcovi vedúcom k zníženiu nákladu;
 • S negatívnou teplotou sa prevádzkové indikátory hydraulických systémov výrazne zhoršujú, ale najčastejšie sa zdviháky sú používané v garáži alebo sto;
 • pomerne nákladná oprava a relatívne malá životnosť, keď nie je správna starostlivosť a údržba;
 • Potreba maximálneho pevného a hladkého povrchu, ktorý vám umožní správne nainštalovať výťah;
 • Malá pracovná výška, ak nie brať do úvahy modely nákladov.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Názory

Správna voľba jedného alebo iného typu, ako aj špecifického modelu zdvíhacieho zariadenia, niekedy je to veľmi ťažké.

V takýchto situáciách by sa malo brať do úvahy množstvo faktorov, vrátane napríklad parametrov samotného vozidla.

Nemenej dôležitý bod – tieto sú odrody valcovacích zdvihákov, ktoré sa odlišujú od seba prostredníctvom hlavných prevádzkových vlastností.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Pre nosnosť

V tomto prípade to znamená hlavnú charakteristiku akéhokoľvek automobilového konektora. Je dôležité zvážiť, že používanie zariadenia neposkytuje potenciálne nebezpečenstvo, vozidlo, ako aj priamo pre ľudské zdravie a životnosť. Pri nákupe výťahu sa dôrazne odporúča vypočítať potenciálne zaťaženie a vybrať model s rezervou na prenosnú kapacitu.

Všetko o Rolling Jacks

Berúc do úvahy tento parameter, mechanizmy sú teraz na trhu, možno rozdeliť do nasledujúcich kategórií.

 1. Vláky pre osobné automobily sa používajú najčastejšie v garážach a majú nosnosť v rozsahu od 1,5 do 2 ton. Keďže hmotnosť takýchto TCS zriedka presahuje 2 tony, nadobudnutie silnejšieho konektora je nepravdepodobné, že by bolo vhodné.
 2. Profesionálne modely pre auto služby, opísanom indikátorom, ktorý začína od značky 3 tony. Je to spôsobené rôznymi podávanými vozidlami s rôznou hmotnosťou.
 3. Zdvíhacie mechanizmy pre nákladné vozidlá. V tomto prípade je dôležité vziať do úvahy nielen hmotnosť samotného vozidla, ale aj jej nosnosť, pretože je často potrebná na udržanie rovnakých vozňov v exacožnom formulári. Napríklad, ak je hmotnosť Auto 8 ton, a jeho maximálna nosnosť je 10 ton, potom sa vyžaduje zdvihák odolať od 18 ton.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Vo výške vyzdvihnutia

Ďalšou dôležitou charakteristikou akéhokoľvek automobilového výťahu, ktorý priamo určuje možnosť a znaky používania jedného alebo iného modelu typu valcovania. Týka sa to minimálneho pozemného odbavenia, v ktorom môžete dať zdvihák.

Treba pripomenúť, že zariadenie by malo byť voľne pod vozidlom, ako aj vziať do úvahy skutočnosť, že pri nakladaní tela vozidla si všimne, a preto jeho zúčtovanie.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Na základe uvedeného zariadenia, pri nákupe podvýboru sa dôrazne odporúča brať do úvahy výšku vyzdvihnutia a porovnajte ho s cestovným lúmenom samotného vozidla. Ako prax ukazuje, v situáciách so strojmi, ktoré majú klírens menšiu ako 14 cm, optimálna možnosť bude opísaná zdviháky, ktorých pickup sa pohybuje od 7 do 10 cm. V opačnom prípade sa používanie zdvíhacieho zariadenia stane mimoriadne ťažké a vo väčšine prípadov je to jednoducho nemožné.

Všetko o Rolling Jacks

Podľa iných parametrov

Okrem dvoch uvedených parametrov zohráva dôležitú úlohu v klasifikácii limitu. Mala by poskytnúť možnosť vykonávať určité opravy alebo údržbu jednotlivých zostáv a strojových jednotiek. Rovnako ako v zdvíhacej situácii je lepšie mať aspoň minimálne zásoby, pretože je potrebné vziať do úvahy, napríklad voľný pohyb pozastavenia.

Na vytvorenie pohodlných podmienok a zabezpečenie požadovanej úrovne bezpečnosti sa rezerva považuje za optimálnu v rozsahu od 40 do 60 cm.

Všetko o Rolling Jacks

To môže byť okrem banálnej zmeny kolesa vrátane opravy alebo údržby riadiaceho stojana. Zároveň, napriek prevádzkových ukazovateľoch valcovacích konštrukcií s dostatočnou pracovnou výškou, by sa mali vždy pamätať na použitie spoľahlivých poistných mincí. Mimochodom, v prítomnosti vhodného nosného povrchu, takéto zdviháky môžu byť použité, ak je auto uviaznuté na ceste.

Všetko o Rolling Jacks

Ďalším dôležitým bodom je typ mechanizmu, ktorý je kľúčovým konštrukčným komponentom akéhokoľvek konektora, vrátane opísaného typu. Prevažná väčšina modelov dostupných na súčasnom trhu je vybavená výstrojmi alebo kardanovými napájacími uzlami. Zariadenia sú tiež klasifikované zvýšením rýchlosti. Takže niektorí zástupcovia modelových radov popredných výrobcov sú vybavené mechanizmami, ktoré umožňujú pri nízkych zaťažení zvýšiť rýchlosť.

Všetko o Rolling Jacks

Všetko o Rolling Jacks

Hodnotenie najlepšie modely

Doteraz, v príslušnom segmente trhu, viac ako širokú škálu zdvíhacích mechanizmov opísaného typu. Hovoríme o jacks nemeckej, švédskej výroby, ako aj firiem zastupujúcich Fínsko a, samozrejme, Rusko. To, prirodzene, umožňuje skúseným motoristom a majstrom vybaviť garáže a opravy obchody najvhodnejšie vybavenie. V rovnakej dobe, mnohí sú dosť ťažké navigovať v takejto odrode.

Všetko o Rolling Jacks

Nájsť výstup umožniť vysoko kvalitné hodnotenia rôznych modelov, ako aj aktuálne hodnotenia. Berúc do úvahy početné recenzie v hornej časti populárnych výťahov, môžete prideliť nasledujúcich zástupcov modelových radov známych výrobcov.

 • MATRIX MASTER 51028 – Model značky, ktorý má nemecký pôvod a vyrába sa teraz v ČĽR. Toto je kompaktné a dostatočné svetlo (13 kg) Zariadenie môže zdvihnúť až 2 tony do výšky až 385 mm pri výbere 13 cm.

Všetko o Rolling Jacks

 • Model 110103-002 Ruská značka Santaol charakterizované spoľahlivosťou a trvanlivosťou pri konkurenčnej hodnote. Maximálna mobilita zariadenia je zabezpečená hmotnosťou len 6,5 kg a prítomnosť vhodného prípadu. Hlavná nevýhoda sa môže nazývať pracovná výška (30 cm).

Všetko o Rolling Jacks

 • S-0180201 od Skyway – výťah, charakterizovaný obmedzujúcim jednoduchým dizajnom schopným odolať zaťaženiu na 1,8 tony. Nesporné výhody zahŕňajú minimálnu hmotnosť modelu a jeho dostupné náklady. Výška vyzdvihnutia a zdvíhania je 125 a 300 mm.

Všetko o Rolling Jacks

 • Model AJ-3F-500 Ruská značka Airline – hydraulické zariadenie schopné zdvihnúť až 3 tony do výšky až do výšky 0,5 metra. Stojí za zmienku, že hmotnosť konektora je 32 kg. Berúc do úvahy takéto charakteristiky, tento konektor je ťažké volať mobil, a preto sa najčastejšie používa v garážach a workshopoch.

Všetko o Rolling Jacks

 • HOBBYLINE-520 – Hydraulický zdvihák podcast, vyrobený pod slávnym značkou Sorokin. S hmotnosťou len 6,5 kg a výškou podložky 125 mm môže zariadenie vydržať až 2 tony a má pracovnú výšku 300 mm. Niektorí používatelia s minusmi zahŕňajú absenciu prípadu, v ktorom môžete prepravovať a uložiť zdvihák a špeciálny substrát. Stojí za zmienku, že tieto príslušenstvo je možné zakúpiť samostatne s prihliadnutím na osobné preferencie a finančné schopnosti.

Všetko o Rolling Jacks

 • N3203 Značka Nordberg – Model zdvíhacieho mechanizmu, ktorý sa môže najčastejšie stretávať v Arsenal of Tire Workshops. Jedným z kľúčových konkurenčných výhod konektora je výška zdvihu dosahuje 465 mm s minimálnym indikátorom pickup 133 mm. Vzhľadom na takéto parametre má zariadenie pevnú hmotu, ktorá predstavuje 30 kg.

Všetko o Rolling Jacks

S prítomnosťou širokého modelového radu mnohých výrobcov si každý priania si môžu vybrať najvhodnejší model zdviháka, ktorý spĺňa všetky požiadavky.

  A v tomto prípade sa dodáva na kompaktné (mobilné) valcovacie zariadenia a najmodernejšie zdvíhacie mechanizmy prevádzkované hlavne s nepatizlom.

  Všetko o Rolling Jacks

  Ako si vybrať?

  Ako už bolo uvedené, mnohí výrobcovia spoločnosti sú v súčasnosti v širokej škále výrobkov.

  Jednoznačne odpovedzte na akú značku a najmä to, čo presne model výťahu je najlepší, to nie je možné.

  Berúc do úvahy rozmanitosť a množstvo návrhov sa odporúča pri výbere konektora, zvážte nasledujúce najdôležitejšie body.

  • Minimálna výška vyzdvihnutia, z ktorej prevádzkové schopnosti zariadenia priamo závisia od technických charakteristík samotného vozidla. Tento parameter sa spravidla mení v rozsahu 125-140 mm. Majitelia strojov s malou vôľou by mali zvážiť model zdvihákov s výškou vyzdvihnutia v rozsahu 75-90 mm.
  • Nosná kapacita – indikátor kľúča vybraný s potenciálnymi zaťaženiami. Pre väčšinu vlastníkov cestujúcich bude optimálna možnosť modely až 2 tony súvisiace s príslušnou cenovkou kategóriou. Fanúšikovia SUVS stojí za zváženie modelov s nosnosťou 3 alebo viac ton. Stanice údržby sú vybavené výťahmi s ohľadom na rôznorodosť serverov vozidiel.
  • Maximálna pracovná výška. Je dôležité vziať do úvahy, že pre crossovers alebo SUV sa tento indikátor by mal byť najmenej 450 mm. V opačnom prípade je vďaka voľnému zdvihu suspenzie, je sotva možné visieť koleso pri výmene.
  • Zdvíhacia rýchlosť – charakteristika, relevantná najmä pre majstrov sto.
  • Pohodlie a bezpečnosť prevádzky. Najmä reči môže ísť o prítomnosť gumových podložiek na referenčnom mieste a páčke jack.
  • Mechanizmus, s ktorým prevody uzatváracieho ventilu. Spoľahlivé, odolné opotrebenie a jednoduché opravy sa považuje za kardan.

  Všetko o Rolling Jacks

   Okrem uvedených, stojí za to venovať pozornosť prítomnosti čiapok na piestu. Ich funkciou je účinne chrániť mechanizmus prachu, nečistôt a činidiel.

   Ako použiť?

   Jedným z kľúčových bodov príslušnej prevádzky opísaných zdvíhacích mechanizmov je schopnosť ich správne stanoviť. Je vždy dôležité si zapamätať bezpečnostnú techniku, pretože ide o prácu s ťažkými zaťaženiami a zvýšenými rizikami zranenia. Jack musí byť umiestnený na pevnej látke a čo najviac. Ak sa to nepodarí nájsť, je potrebné sa postarať o maximálne blokovanie zdvíhacieho stroja (strana opaku zvýšeného) si zaslúži osobitnú pozornosť. Na tento účel sa používajú „topánky“ a iné anti-číslice činidlá.

   Po správnom inštalácii zariadenia a vozidlo je maximálne imobilizované, môžete sa pohybovať priamo na zdvíhanie.

   Všetko o Rolling Jacks

   Bude potrebné vložiť rukoväť, ktorá vykonáva úlohu páky hydraulického čerpadla. Po maximálnych hladkých pohyboch „nahor“ sa vstrekne tlak v pracovnom valci, vďaka ktorým sa referenčné miesto začne zvyšovať spolu s autom.

   V konečnom štádiu zdvíhania sa dôrazne odporúča vytvoriť špeciálne zálohy. Je dôležité si uvedomiť, že ich funkcie nemôžu vykonávať tehly a kamene kvôli riziku zničenia podľa hmotnosti nákladu. Po ukončení opravy alebo preventívnej práce bude potrebné vozidlo vrátiť do pôvodnej, horizontálnej polohy. Pomocou vhodného ventilu sa tlak pracovnej tekutiny v systéme resetuje a platforma sa zníži. V tomto prípade by ste sa tiež mali starať o hladkosť tyče valcov.

   Všetko o Rolling Jacks

   Jedným z najdôležitejších bodov fungovania podmorských zdvihákov sa znižuje na skutočnosť, že všetci výrobcovia sa zameriavajú na účel tohto zdvíhacieho mechanizmu. Je to, že podobné návrhy sú účinným nástrojom len na zdvíhanie tovaru na určitú výšku a ich zostup, a nie na retenciu. Preto by mali byť na ruke vždy trvanlivé, spoľahlivé a najudržateľnejšie stojany vo forme regálov, statív alebo „topánky“, zabezpečenie bezpečnosti.

   Ako si vybrať tyčový konektor, pozrite sa ďalej.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár