Všetko o Shag LDSP

  Kompozitný materiál LDSP je vyrobený lisovaním malých častíc dreva zmiešaného so špeciálnym ne-aminerálnym lepidlom. Materiál je lacno a skvelý pre montáž nábytku. Hlavný mínus LDSP – jeho koncové časti nie sú spracované, takže v kontexte ostro s hladkým povrchom, zdobené vzorom textúry. Rezanie dosky jej umožňuje reprezentatívny vzhľad a skryť hrubé hrany.

  Čo to je a prečo potrebujete?

  LDSP tvarovanie je skrytá sporákových častí dosky držať na ne špeciálny dekoratívny pás alebo okraj, ktorý môže byť takes pod farbou hlavného povrchu, a od neho sa líši. Okrem vytvorenia elegantného vzhľadu sa hrana LDSP tiež zmierňuje z niekoľkých druhých, žiadne menej dôležité problémy.

  • Chráni vnútro dosky pred vystavením vlhkosti. Po zmáčaní LDSP sa môže zobudiť a stratiť svoj pôvodný tvar, staňte sa lámaním, ktorý bude následne viesť k zväzku a rozptylu dosky. Okraj nedovoľuje penetráciu vlhkosti z nechránených koncových hrán. To je obzvlášť dôležité pre suroviny: kuchyňa, kúpeľňa, špajza, suterén.
  • Zabraňuje chovu v sporáku škodlivého hmyzu alebo plesne. Kvôli svojej poréznej štruktúre je drevotriesková doska priaznivá miesto pre reprodukciu rôznych mikroorganizmov, ktoré ho časom zničia zvnútra. Okraj neumožňuje prenikanie hmyzov, čím sa predlžuje životnosť dosky.
  • Chráni od odparovania škodlivých spojív, ktoré sú vo vnútri výrobku. Pri výrobe drevotrieskovej dosky výrobcovia používajú rôzne syntetické formaldehydové živice. Počas prevádzky nábytku môžu byť tieto látky pridelené a vstupovať do životného prostredia, čo je mimoriadne negatívne ovplyvnené ľudským zdravím. Okrajová páska drží živicu vo vnútri, bez toho, aby ich odparili.

  Všetky výrobcovia nábytku zvyčajne vykonávajú hriadeľ viditeľných koncových častí dizajnu. Táto akcia je vysvetlená predovšetkým ich túžbou ušetriť peniaze, ale pre koncového užívateľa to bude prekonať škody na výrobku, potrebu opraviť alebo kúpiť nový nábytok.

  Preto sa otáčanie drevotrieskovej dosky odporúča nielen, ak nezávisle zostavuje nové návrhy, ale ihneď po zakúpení hotového nábytku.

  Požadované nástroje a materiály

  Ak chcete popuchať dosku svojimi vlastnými rukami, môžete použiť rôzne dekoratívne prvky, predstavovať kvalitu a materiál materiál materiál, vzhľad a tiež stojí za to. Voľba bude závisieť od preferencií a finančných možností vlastníka. Ale doma, najčastejšie sa používajú dva typy dekoratívnych pásov.

  • Melamínový okraj – najjednoduchšia a rozpočtová možnosť. Používa sa na spracovanie lacných produktov a nábytkových konštrukcií. Hlavnou výhodou takéhoto materiálu je pohodlie lepenia a cenovo dostupných nákladov. Iba nízka životnosť je možné poznamenať z nevýhod, pretože melamín sa rýchlo zničí vlhkosťou alebo mechanickým poškodením. Preto sa neodporúča držať ho na návrhu nábytku v detských izbách alebo kuchýň. Melamínová páska je ideálna pre chodby, chodby, pri montáži pomocných konštrukcií, ako sú police alebo antlesle.

  • Hrana PVC – ťažšie pri aplikácii doma, pretože poskytuje použitie ďalších špeciálnych nástrojov. Produkt má však vyššiu pevnosť, spoľahlivosť a trvanlivosť. Hrúbka okrajovej PVC pásky môže byť od 0,2 do 4 mm v závislosti od typu a modelu. Okraj PVC účinne chráni konce dizajnu z čipov, otrasov a iných mechanických poškodení.

  Na prednej časti dizajnu je žiaduce lepiť silnú PVC pásku, pretože sú náchylnejšie na mechanické účinky. Pre skryté konce bude to celkom tenký okraj, pretože bude potrebný len na ochranu pred vlhkosťou a hmyzom. Všeobecne platí, že hrúbka takejto pásky je vybraná individuálne na základe veľkosti drevenej drevotrieskovej dosky. Na správne lepiace chránené hrany budú potrebné takéto nástroje a zariadenia:

  • Železisko pre domácnosť:
  • Kovový vládca;
  • Smalinovo zrnitý brúsny papier;
  • Veľký papierový nôž alebo okraj;
  • plstená tkanina;
  • nožnice.

  Na aplikáciu okraja PVC môže byť potrebný aj stavebný sušič vlasov, bude závisieť od výberu materiálu – existujú stuhy s adresami a bez. Hrany s továrenským lepidlom, alebo, ako sú tiež nazývané, adhezívne lepidlo, bude potrebné zahrievať tak, že to bude zjemniť a spojený s reakciou s drsným povrchom triasť.

  Ako lepiť okraj?

  Pred začatím práce je dôležité pripraviť nielen okraj samotného, ​​ale aj konce LDSP – ich lietadlo by malo byť hladké, bez vĺn, vybraní a výčnelky. Zarovnajte hrany ručne, napríklad s hacksaw, je to veľmi ťažké, je lepšie, aby sa laserové rezačky alebo objednali službu v profilovej spoločnosti, kde sú špeciálne zariadenia a vybavenie.

  Ak sa nadobudne nová položka, potom sa jeho hrany zvyčajne pripravujú a prerušili.

  Melamín

  Pred lepením, musíte odrezať kus pásky takejto dĺžky, aby bolo vhodné položenie na konci produktu. Nie je potrebné namontovať veľa jednotlivých kusov na jednom povrchu, pretože kĺby budú potom viditeľné, ale neodporúča sa okamžite použiť dlhú pásku – potom bude ťažké riadiť a držať ho v správnej polohe. Praktizujúci sa vykonáva v niekoľkých etapách.

  • Maximálne pevne upevnite obrobok tak, aby jeho okraje presahovali pracovný povrch.
  • Meranie a držte sa na dosku končiť okraj požadovanej dĺžky. Je dôležité vysledovať, že páska prekrýva celý povrch LDSP, takže je lepšie ho vziať s rezervou a potom rezať.
  • Cez hárok papiera na vyskúšanie melamínového okraja predhriatej železa. Je potrebné vykonať hladovanie, je potrebné postupne a rovnomerne tak, že lepidlo spoľahlivo upevnilo okraj do detailov a zároveň neboli pod páskou žiadne vzduchové bubliny.
  • Po ochladení lepiacej látky orezávanie okrajovej pásky na stranách dosky sa odstráni nožom. Je tiež vhodné urobiť s kovovou čiarou – ukážte ho pevne na rovinu dosky, stráviť cez celý povrch a „zvonenia pohyby“ odrežte zbytočnú pásku.

  Na konci práce potrebujete vyčistiť okraj malého brúsneho papiera – odstrániť možné drsnosť a nezrovnalosti. Mali by byť veľmi opatrní, aby nedošlo k poškodeniu hladkého laminovaného okraja.

  Ihneď po nalepení pásky a zdvihnutím železom, musí byť okraj pevne pripojený k odstráneniu vzduchových bublín.

  Pvc

  K dispozícii sú PVC pásky na predaj s už aplikovaným lepidlom a bez neho. V prvom prípade bude potrebný stavebný sušič vlasov na predohriadenie lepidla, v druhom mieste – zodpovedajúce lepidlo musí byť zakúpené sami. Na tieto účely, „88-luxus“ alebo „moment“. Práca:

  • Odrežte okrajové pásy požadovanej dĺžky, pričom sa zohľadní rezerva – 1-2 cm na každej strane;
  • Aplikujte na povrch pásky lepidlo, aby sa rozpustila so špachtľou alebo kefou;
  • Lepiacu látku aplikujte priamo na konce predvalkov LDSP a rozpúšťajte;
  • Aplikoval okraj PVC na dosku na dosku, stlačte ho a prejdite pozdĺž povrchu s ťažkým valcom alebo kusom plsti fixovaných na plochej platni;
  • Dajte vysušiť 10 minút, opäť stlačte a vyhladte povrch pásky;
  • Po konečnom sušení odrežte prebytočnú stuhu a vyčistite brúsny papier.

  Ak je hrana prilepená hotovým zložením, potom počkajte, kým to nevstúpi, nepotrebujete. Mali by ste jednoducho pripojiť jeden okraj pásky na koniec drevotrieskovej dosky a postupne zahrejte sušič vlasov, natiahnite ho po celej dĺžke obrobku a stlačte. Potom tiež pevne vyhladte a vyčistite hrany, odstráňte drsnosť.

  Odporúčania

  Stlačte pásku na koniec je pohodlne elektricky ručným mlynom – s jeho pomocou je hrana hustejšia a hladko sa držať na povrch stromu, vzduchové bubliny sú lepšie odstránené. To isté platí pre svorky – v tomto prípade sú potrebné na udržanie samotnej dosky vo vertikálnej polohe a netlačte ho. Ak si želáte, môžete to urobiť bez nich – držať výrobok medzi kolenami, ale zákrok sa výrazne komplikuje, najmä ak sa práca vykonáva prvýkrát.

  Aby absencia profesionálnych svoriek, je mimoriadne žiaduce prísť s plnohodnotnou substitúciou, aspoň od priateľky, ako je klinová svorka drevených pruhov a skrutky. Rovnaké tyče sú spojené v strede skrutky alebo skrutky s maticou, ktorá reguluje výkon a hustotu lisovaných.

  Ak sa hrana aplikuje na hotový zozbieraný dizajn nábytku, ktorý je v stabilnej polohe, takéto zariadenia nie sú potrebné.

  O tom, ako nalepiť okraj na LDSP, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: