Všetko o slabach

Koncepcia „doska“ môže byť počuť od majstrov – skrinky a výrobcov kamenných výrobkov, ale obyčajní ľudia často chcú prísť na to, čo je tam, kde sa používa. V skutočnosti, pod týmto názvom, odborníci znamenajú veľkoformátové prázdne miesta s nespracovaným okrajom získaným rezaním masívu. Hadice z porcelánového kameniska, Gabbro, mramor, Onyx a iné suroviny sa používajú na výrobu parapetu a iných výrobkov, ich hlavné hodnoty – v jedinečnosti výkresu, ako aj v celej štruktúre výrobku.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Čo to je?

Spočiatku pojem „SLB“ pochádza z geológie, kde boli označené vrstvou prírodného kameňa alebo skaly, získané v dôsledku masívu. V budúcnosti začal ten istý termín používať remeselníckych majstrov pracujúcich s drahými alebo exotickými rastlinami. Ak sa doska vždy získava s dĺžkou logom, môžu byť vytvorené radiálnym alebo šikmým rezaním. Rozmery každého z prvkov sú jediné, závisia od veľkosti počiatočných surovín.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Drevená doska má zvyčajne nasledujúce funkcie.

 1. Unikátny kreslenie na povrchu. Každá suka, trhlina alebo vada trupu sa môže zmeniť na hlavný zameranie budúceho produktu.
 2. Štandardné indikátory hrúbky 30-200 mm. Najpopulárnejší Sižér Sizzer je možnosť v 60 mm. Šírka – 0.5-0,9 m, menej často – až 2 m.
 3. Nedostatok príznakov lepenia alebo spájania. Toto je hlavná hodnota tuhých spánkov.
 4. Prírodný rezaný okraj. Okrem toho dáva jedinečnosť výrobku.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Keďže doska je najčastejšie používaná pri výrobe tabletopier, čo zachovalo okraj kouringu sa stáva jednou z hlavných akcií v produkte.

Kamenná doska – Monolitické dosky s hrúbkou 20-40 mm, odrežte ich predovšetkým pre pohodlie dopravy. Vo forme takýchto dosiek sa prepravujú z miest ťažby po celom svete. Štandardné rozmery kamenných dosiek nepresahujú 2 × 3 m. Podľa jednotlivých objednávok sa vyrábajú v akejkoľvek rozmerovom rozsahu.

Všetko o slabach

Vlastnosti výroby

Výroba kamenných dosiek je stále v lomoch, ich výrobných miestach. Obrovské bloky bridlice, tufu, mramoru alebo travertínu sú štiepené z masívu, a potom narezané tak, aby auto na prepravu mohlo ubytovať materiál. Uložiť štruktúru tvarovacieho kameňa pomáha správnu voľbu výrobnej metódy. Zvyčajne sa používa pre tento smerový výbuch alebo airbag.

Všetko o slabach

Rezanie sa vykonáva pomocou diskových strojov tak, aby sa spracovanie získalo presnejšie. Potom, ak je to potrebné, vykonajte zarovnanie, mletie, brúsenie, leštenie. Mramorové a žulové balvany rezané diamantové nástroje. Požadovaná hrúbka na rezanie je okamžite vybraná. Potom sa Sleba posiela do skladu alebo v dielni.

Všetko o slabach

Drevené úrody dosky má tiež vlastné charakteristiky. Forest Rolls môžu byť vykonávané a reťazové píly.

Táto práca nevyžaduje vysokú presnosť alebo čistotu. Aby sa však stalo samostatným doskám potrebnej hrúbky požadovanej hrúbky, už pomôže stuha alebo reťazová píla, bude potrebný špecializovaný stroj na postprocessing.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Názory

Samotný koncept „doska“ dnes je rovnako ako kameň, a na drevené masívne dosky. Najčastejšie na výrobu takýchto pevných dosiek aplikujte nižšie uvedené materiály.

 1. Mramorové pole. Jedna z najobľúbenejších možností Sebov. Mramor robí dosky z vzácnej krásy čiernej, žltej, bielej, modrej, zelenej, červenej, sivej farby – možnosti odtieňov je možné nastaviť. Platne sú pomerne ľahko spracované, leštené a leštené, keď aplikovaná impregnácia získava zvýšenú odolnosť voči vlhkosti.
 2. Onyx. Unikátny kameň: priesvitný, vysielanie svetla. Má nezvyčajné prechody farieb, veľkolepé unikátne obrázky na povrchu. Všetky tieto výhody sú trochu obmedzené na rozsah hrúbky dosky – až 15 mm.
 3. Žula. Horské plemeno, tvrdosť prakticky bezkonkurenčná. Sleba z toho je veľmi trvanlivý a farebná schéma je tak rôznorodá, závisí od poľa a zloženia. Nie všetky druhy žuly sú vhodné na použitie v interiéri, je dôležité venovať pozornosť bezpečnostnej triede materiálu.
 4. Gabro. Kameň magmatického pôvodu, horninová tvorba s komplexnou zložením a štruktúrou. Externe to môže byť ako žula, má širokú farebnú odrodu.
 5. Achát. Minerál, detský kremeň. Jeho hlavnou výhodou je nezvyčajná pruhovaná štruktúra, na prudkom pohľade obzvlášť efektívne.
 6. Kremenný. Veľmi hustý skaly, komplex v spracovaní. Má krásnu štruktúru na rezu, môže to byť biela, červená alebo sivá. Kvartzové častice prevládajú.
 7. Sluha. Lacné, ale skôr úctyhodné a ušľachtilé externe, zvlášť ocenené v variante liečby prírodnými čipmi. Základné odtiene – z čiernej a grafitovej k Burgundovi, existujú možnosti dizajnu viacfarebných dizajnov.
 8. Labradorit. Platne získané z tohto horského plemena po leštení sú získané špeciálnou prepadovou štruktúrou spájajúcou rôzne odtiene žltej, zelenej a modrej.
 9. dub. Odolné drevené plemeno s vzoru ušľachtilého tkania vlákien. Dobrá liečba: Brimming, Tinting, Impregnácia oleja.
 10. Popol. Drevené plemeno s veľmi jasným stĺpcom poľa, takmer biele, príjemné na dotyk. Nájdite veľký formát Slab je považovaný za veľa šťastia.
 11. Borovica. Ľahké svetlo slamené drevo a charakteristické vônenie živice – tento materiál aj v kachle si zachováva svoje hlavné znaky. Ale na tvrdosti, odolnosť proti opotrebeniu, je to veľmi horšie ako ostatné skaly.
 12. Lak. Vyznačuje sa špeciálnym nazelenalým odtieňom dreva. Vzor na rez je veľmi krásny.
 13. Matica. Jeden z najkrajších možností dreva, na rezu, ktorý má luxusnú kresbu. Tento materiál je drahý, ale má skôr hustú štruktúru. Produkty z neho sú trvanlivé, veľkolepé, spoľahlivé.
 14. Javor. Drevo tejto rastliny má neobvyklý načervenalý tón. Čerstvé prvky sú častejšie vyrobené z javoru, pretože priemer trupu málokedy dosiahne významné veľkosti.
 15. Elm. Plemeno dreva s jedinečným vzorom na kúzle. Poskytuje produkty špeciálnu atraktívnosť, silu.
 16. Suar alebo tamarind. Exotický „hosť“ – Rainwood z Jungle Indonézia a ďalšie krajiny Ázie. Jeho obrovské kufre sú znovu objavené radiálne, čím sa jedinečne na krásu obrazu reči.
 17. Popol. Materiál s luxusnou textúrou. Od topoľu môžete vytvoriť skutočné majstrovské diela kvôli zložitým farebným prechodom a rôznym smerom drevných vlákien.
 18. Breza. Dostupná možnosť pre chaty alebo vidiecky dom.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Komement z brezového masívu je náchylný na praskanie, takže sa zriedka používa na výrobu nábytku alebo predmetov situácie.

Namiesto prírodného kameňa na výrobu rôznych výrobkov, jeho umelý analóg. Najčastejšie je to porcelánový kamenisko alebo sporák na základe aglomerátu kremenca. Okamžite sa vyrábajú v požadovanom množstve, majú impozantné fyzikálnické vlastnosti, umožňujú vybrať farebný gamut na žiadosť zákazníka. Sleba zo stromu exotickej skaly sa často kombinuje s epoxidovou živicou, čím sa vytvára jedinečné zloženie zloženia krásy s priesvitnou centrálnou časťou.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Kde sa používa?

Výrobky z Slabov sú tiež celkom pestré. Z kameňa a drevených úsekov možno vyrobiť:

 • okenné parapety;
 • Barové regály;
 • Lôžko;
 • lavičky;
 • dvere;
 • kroky;
 • regály;
 • police, skrinky a iné nábytkové predmety;
 • Krbové police.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Prvky plotov, brány môžu byť vyrobené z lacnej dosky. Slabs malého priemeru môžu nahradiť dlaždice alebo používané ako základy pre hodinky, police v kúpeľni pod umývadlom, zrkadlá. Kamenné prvky malých hrúbky môžu byť namontované na stene ako dekor v interiéri, aby z nich unikátne panely alebo mozaiky.

V dizajne krajín a vidieckych domov z drevených spánkov robia dosky pre arbors, krbové haly, jedálenské plochy. Čím väčšia je veľkosť produktu a exotickej výkresy, tým lepšie.

Všetko o slabach

Všetko o slabach

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár