Vlastnosti a použitie 1 Grade Board

Kvalita a praktickosť budovy alebo konečnej úpravy priamo závisia od rôznych použitých dreva. Prírodné suroviny vo forme dosky sa používajú všade v priemyselných a domácich účely. Odroda určuje fyzické vlastnosti reziva. Vysoko kvalitná doska je vyrobená s prihliadnutím na všetky technologické požiadavky.

Charakteristika

GOST 8486-86 poskytuje informácie o ihličnatých doskách. Je to všetky charakteristiky sú napísané. V štandarde sa môžete oboznámiť s informáciami o prípustných prirodzených nedostatkoch reziva. Uveďte všetky funkcie a rezanie dosky 1 odrody. Takéto rezivo môže byť použité pre väčšinu stavebných konštrukcií kapitálu a dočasného typu. Boards ihličnan s rozmermi 30x150x6000 mm je štandardom, ale výrobca môže znížiť požadovanú veľkosť pre zákazníka. Hlavným znakom primitívneho materiálu je úplná absencia viditeľných defektov. Doska by mala byť suchá (úroveň vlhkosti nie je vyššia ako 22%).

Určite odrody dreva po vizuálnej diagnostike. Akýkoľvek druh hniloby a prítomnosť nezdravých uzlov robí dosku nevhodnú pre predpísanú škálu oblasti aplikácie. Dokonca aj malé stopy takýchto nedostatkov znamenajú, že drevo patrí do nižšej odrody. DREATE LOVED BOOTION BOZPEČNOSTI bude vysoká kvalita, ak budete postupovať podľa požiadaviek GOST pri budovaní lesa a spracovania dreva.

Samozrejme, nič nie je v prírode. Snímok stromu môžu byť na 1 hodine, ale len v určitom množstve. Okrem toho sú inštalované aj umiestnenie vad a ich percento celkovej plochy dosky. Zvážte tieto chyby.

 • Zdravé suky. Na doskách a okrajom takých môžu byť 3 kusy. Veľkosť by nemala prekročiť 25% šírku. Ak okraj presahuje 40 mm, potom môže byť umiestnené 2 bity, ktoré trvá viac ako polovicu priestoru.
 • Zdravé uzly, ktoré neboli vôbec alebo čiastočne. PLÁTKA A EDGE MÔŽU MÔŽE MÔŽUJÚ TAKÉ KAŽDÉHO ZARIADENIA, ktorých veľkosť je nižšia ako 20% šírky dát častí dosky. Ak je okraj do 40 mm, potom môže existovať banda tohto typu (len jeden). Je dôležité, aby vada nezaobchádza viac ako 33% šírka.
 • Tobacco a zhnité hojdačky. Ich prítomnosť na dreve 1 odroda je neprijateľná.
 • Trhliny (prípadne s prístupom k koncovej časti). Pláda a hrana môžu byť pokryté takýmto defektom. Ak sú trhliny hlboké, potom nie viac ako 16,7% dĺžky môže obsadiť, ak je hĺbka trhlín malá – 25%. Aktuálne trhliny sú povolené na miesta (menej ako 15 cm). Na jednom konci môže byť trhlina, zaberá menej ako 25% šírka. Tieto chyby však vyplývajúce z nepravidelného sušenia dreva nie sú povolené.
 • Natočenie drevených vlákien. Taký nedostatok neprijateľného.
 • Kin. Tak zavolajte miesta zahusťovania rastových rastov s jedným zo strán. Vada by nemala prekročiť 10% plochy plastu.
 • Smolyan vrecko. Z nesprávnej strany môžu existovať 2 takéto chyby. V tomto prípade by dĺžka vrecka nemala prekročiť 10 cm.
 • Jadro (možno zdvojnásobiť). Nevýhodou môže byť prítomná len vtedy, ak je hrúbka dosky 40 mm a viac.
 • Podiel. Takzvané zarastené rany na drevo. Môže byť umiestnený len na zadnej strane. Veľkosť by nemala prekročiť 10% šírky a 5% dĺžky.
 • Crayfish. Na dreve sa nachádzajú rany na vrchole trupu. Sú infikovaní parazitickými baktériami alebo hubami. Na tabuli 1 trieda takéto chyby nie sú povolené.
 • Skos propila. Takáto vada môže byť prítomná, potom v obmedzenom množstve. SCOS by nemalo prekročiť 5% kolmého konca.

Na tabuli prvej triedy nie je povolené pre húbové zvukové pásy alebo škvrny. Forma a huby farby kolot hovorí o zlej kvalite dreva. Ak bol materiál poškodený hmyzom alebo larmivými, nemožno to považovať za primitívne.

Okrem toho je pre mechanické poškodenie neprijateľné, defekty v dôsledku nesprávneho spracovania a prítomnosti cudzích častí.

Prípustné spološetky

Pri rezaní dreva na to sa môže objaviť defekt na boku. Preskúmanie je možné uložiť na tabuli. V podstate je to len časť log, ktorý zostáva na hotovom rezide. Na plastoch a hranách môže byť dole do 5 mm od každej časti.

Dĺžka by nemala prekročiť 20% z celkovej dĺžky konečnej časti.

Aký je rozdiel medzi druhou triedou?

Drevo v kvalite je rozdelené do 5 druhov. Pomerne často je prvý stupeň zmätený s druhým, pretože sa navzájom líšia. V prvom prípade, plytká trhlina môže trvať približne 25% dosky dlho, v druhom – až 30%. Fungus a modrá vysokokvalitná doska pokrývajú maximálne 10% z celkovej plochy. Ak hovoríme o druhom rezidentom, potom môže chyba trvať až 20%.

Druhá rada môže mať rovnaké chyby ako prvá trieda. To je práve tu, je to prípustné pre živicové vrecká, tabaková suka. Presný rozdiel závisí od plemien dreva. V druhej triede je povolená notedovaná doska. Pravidlá, ktoré umožnia odlíšiť rezivo bez špeciálnych meraní:

 • Prítomnosť padlej feny, hniloby, môže byť videná triedy Core – 2;
 • Ticho viditeľné cyklické rasty (ročné krúžky) – 1 stupeň.

Aplikačná oblasť

Hodná rada prvej triedy je praktická, považovaná za univerzálnu. Môže byť použitý absolútne na akýkoľvek účel, kde je potrebné rezivo rezanie. Veľa závisí od odrody dreva. Pri výrobe nábytku kabinetu sú dosky obzvlášť populárne, pretože majú dobrú pevnosť a dobré dekoratívne vlastnosti. Rezivo sa môže použiť na výrobu prepravky a rámu pri budovaní budov. Zvlášť často sa na výstavbu garáží, prístreškov, kúpeľov a sauny používa. Rezivo tejto kvality vám umožňuje vyriešiť všetky úlohy stavebnej sféry. Doska je vhodná na podlahu strechy a podlahovej podlahy – hrubá a dekoratívna vrstva. Rezivo je vhodné na čelenie fasády a priestorov v budove. Pri výbere dosiek s hrotmi a drážkami môžete vytvoriť krásne utierky s nenápadnou inštaláciou.

V interiéri je materiál užitočný aj pri zostavovaní interiérových oddielov, zón. Niektoré druhy dreva sa môžu používať vo vysokej vlhkosti. Drevené ploty a ploty sa vyznačujú spoľahlivosťou, trvanlivosťou a vysokou dekoratívnosťou. Dosky vám umožňujú vybudovať dočasný alebo kapitálový dizajn. Okrem toho, vo svojom dvore z takého reziva, nielen krásny plot, ale aj altánok, terasa, akákoľvek iná rekreačná oblasť. V niektorých prípadoch bude musieť pravda použiť ďalšie ochranné prostriedky na impregnáciu dreva. 1 Grade Board nie je poistený proti poškodeniu počas skladovania. Ak existuje riziko, že podmienky sú zvolené nesprávne, stojí za to kúpiť.

Takýto materiál silne stráca kvalitu a môže sa použiť s výnimkou debnenia. Avšak, na tento účel, môžete si vziať dosky nižšej odrody za menej cenu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: