Vyberte si drevené podšívky

Drevené Clapoarding Dnes je stále populárnejšie. Pred začatím práce musíte vedieť, ako ho správne vybrať a ktoré upevnenie si vybrať. Prečítajte si odpovede na tieto otázky nižšie.

Zvláštnosť

Drevené podšívky – Univerzálny obkladový materiál, jeho inštalácia na povrchu akéhokoľvek typu nie je spojená so špeciálnymi ťažkosťami. Vlastnosti prevádzkových vlastností vám umožňujú používať drevené podšívky prakticky v akýchkoľvek podmienkach.

Výhody a nevýhody

Drevené podšívky – praktický a spoľahlivý materiál s rozsiahlymi výhodami a jeho nevýhody môžu byť kompenzované dodatočným spracovaním poťahovania.

Pozitívne vlastnosti obloženia môžu byť pripisované niekoľkých charakteristík naraz.

 • Plne prírodný produkt. Nie je toxické, nespôsobuje alergické reakcie, pri spaľovaní nevydáva otravu látok.
 • Pekný zápach. Drevo, v závislosti na plemene, vyžaruje určitý špecifický zápach, čím sa vytvára veľká atmosféra, pozitívne koná na zdravie a nálady obyvateľov.

 • Vynikajúci vzhľad. Z estetického hľadiska má textúru dreveného listu atraktívny výhľad. Široký výber rôznych vzorov, farieb a odtieňov je poskytovaná rôznymi plemenami dreva, umožňuje vytvoriť jedinečný interiérový dizajn a úplne uspokojiť najviac rafinovanú chuť.
 • Prijateľná cena.
 • Camouflages komunikačné diaľnice. Pod klastrovitým, plynovým a vykurovacím potrubím, elektroinštalácia, distribučné uzly a iné predmety dokonale.
 • Vysoká priepustnosť pár. Poskytuje stenu vetrateľnosť, v dôsledku „dýchania“ priestorov a absencia vlhkosti.
 • Jednoduchá montáž. Povrch, ktorý skončil clapboil, nevyžaduje dôsledné spracovanie, panel môže byť ľahko orezaný pod veľkosť. Produkty sú pripojené k lamelárnej metóde – navzájom a môžu byť namontované osobou bez honovaných zručností, s výhradou technológie s technológiou.

 • Trvanlivosť. So správnym výberom impregnácie a včasnej starostlivosti môže byť drevená podšívka prevádzkovať až 50 rokov.
 • Dodatočná úprava. Povrch obloženia môže byť pokrytý rôznymi typmi povrchových materiálov: farby, lak, umelecké dekorácie a t. D.
 • Slabá odolnosť voči vlhkosti. Dve kvality, v pozitívnom pláne sa považuje za prirodzenú regulátor vlhkosti, keď je zvýšená, drevo absorbuje prebytok a s poklesom – vlhkosť sa odparuje do vzduchu.
 • Vynikajúca izolácia tepla a hluku.

Slabé kvality drevenej podšívky možno pripísať:

 • Slabá odolnosť voči vlhkosti;
 • Zraniteľnosť voči prudkému poklesu teploty;
 • vysoká horľavosť;
 • Možnosť deformácie štruktúry.

Nevýhody stromu sa môžu kompenzovať spracovaním materiálu impregnáciou z negatívnych vplyvov prítomných v konkrétnej situácii, napríklad hydrofóbnej zmesi, keď sa používa v kúpeľni. Okrem toho, hladina rezistencie vlhkosti kolíše, v závislosti od stromu stromu, ktorá je tiež potrebné zvážiť pri výbere materiálu.

Hlavné charakteristiky materiálu

Ak chcete lepšie pochopiť vlastnosti obloženia, je potrebné zoznámiť sa s hlavné charakteristiky materiálu, z ktorého je vyrobený – drevo.

Hlavné parametre kvality sú niekoľko ukazovateľov.

 • Silový. Majetok charakterizujúci možnosť stromu odolávať mechanické zaťaženie. Sila závisí od hrúbky panelu a dreva. Pri výbere lamiel sa musia zohľadniť špecifiká ich operácie a šiť príslušnú možnosť.
 • Tvrdosť. So zvýšením tvrdosti, proces spracovania je komplikovaný napríklad v rezacích paneloch, táto vlastnosť priamo ovplyvňuje povrchovú schopnosť, aby odolali objektom pripojeným k nemu, ako je televízor.
 • Vlhkosť. Určuje podmienky, v ktorých je možné prevádzkovať jedno alebo iné plemeno dreva, sa môže zvýšiť s impregnáciou.

 • Preplnený. Určuje kvalitu surovín, z ktorých je podšívka vyrobená. Základné normy – Európska DIN a GOST, s výnimkou tohto, Výrobca môže mať svoje vlastné kritériá na zastavenie, takže by ste mali poznať spoločné rozdiely.
 1. „Vyšší stupeň“, „extra“, „prémia“. Ideálna textúra produktu bez vád, ako je fena alebo praskliny, nehomogenity farby alebo drsnosti je možná len na zadnej strane dosky.
 2. „Trieda A“. Je prípustné pre prítomnosť fena s priemerom až 1 cm nie viac ako 1 kus na merači tempaancie, malé, prípadne podložné trhliny. Menšie chyby na zadnej strane.
 3. „TRIEDA B“. Hranice s priemerom nie viac ako tretina šírky panelu, kvantitatívne – 4 kusy na merači tempatónu. Duté živice vrecká môžu byť prítomné, menšie cez trhliny.
 4. „Trieda C“. Všetky podšívky nespĺňajúce vyššie uvedené kritériá. Značné množstvo a moci defektov, porušenie monotónnosti farebných škvŕn a iných nedostatkov.

 • Odolnosť proti opotrebeniu. Dôležitú kvalitu pri dokončovaní priestorov s konštantným kontaktom s povrchom, ako je kúpeľ alebo posilňovňa.
 • Požiarna odolnosť. Určuje rýchlosť požiaru, možno upraviť impregnáciami. Charakteristika je dôležitá, keď sa používa na miestach s otvoreným zdrojom požiaru, napríklad v kúpeľoch alebo v blízkosti krbov.
 • Estetické funkcie.
 • Terapeutický účinok.

Názory

Drevená podšívka má dve hlavné klasifikácie: podľa materiálu, z ktorého je vyrobený, a forma, že je pripojený počas procesu spracovania.

Výrobou materiálov

Podšívka je vyrobená z rôznych plemien dreva, definuje hlavné prevádzkové aj estetické vlastnosti výrobku. Tiež materiál určuje cenovú kategóriu podšívky: čím viac vzácny strom stromu, tým drahšia lamela. Hlavné typy zahŕňajú:

Listnatý

 • Link. Vysoká pevnosť, príjemná textúra a farba, ktorá časom stmavná. Potrebujete impregnáciu liečby na zlepšenie trvanlivosti a ochrany vzhľadu. Možno aplikovať vo vysokej vlhkosti.
 • Sortiment. Rozlišuje sa vynikajúcou odolnosťou voči vlhkosti a vysoký obsah činidiel sa odparí vo vzduchu, keď sa zahrieva. Pre ich vlastnosti sa široko používa pri dokončovaní sauny a kúpeľa. Krásny odtieň, vysoká izolácia tepla a hluku. Musia byť spracované impregnáciou na rozšírenie životnosti služieb.
 • dub. Elitnej triedy medzi tvrdým drevom. Vysoká pevnosť, vynikajúce estetické a prevádzkové vlastnosti. Používa sa hlavne na vnútorné obklady.

Exotický

Skupina cenných červených plemien, najmä rastúcich v trópoch. Drevo s nádhernými estetickými vlastnosťami používanými pre vnútorný dizajnér.

Ihličnatý

Charakteristickým znakom je vysoká odolnosť voči vlhkosti celej skupiny.

 • Smrek. Vyniká mäkká a plasticita, ľahko spracovávaná, môže sa prebiehať do zaoblených tvarov. Veľmi nízka drsnosť povrchu. Krásna, ale nezmysel textúra. Slabé strany sú: veľký počet fena, predispozícia na huba škody a prítomnosť chýb, jeden z najviac mastných ihličnatých plemien. Často vystavené dodatočnému spracovaniu vo výrobnom procese. Smrekové dosky môžu byť použité pre interiérové ​​aj fasádové práce.

 • Borovica. Jeden z najbežnejších materiálov pre podšívku. Kombinuje silu a ľahkosť so širokou dostupnosťou. Dobrá textúra a farbenie, ako aj príjemná vôňa vytvorí vynikajúcu atmosféru pohodlia a pohodlia za prijateľnú cenu.

Minusy zahŕňajú možnú extrakciu živice aj po špeciálnom spracovaní až 10 rokov. Nízka hustota prispieva k poškodeniu povrchu lamierov, dokonca aj za menšieho nárazu.

 • Lak. Vysoká pevnosť, porovnateľná s dubom, je časom zvýšená z procesu určenia, vynikajúceho výkonu vo všetkých parametroch prekračujúcich príslušné vlastnosti v ostatných ihličnatých skalách. Vynikajúca tepelná izolácia, plemeno obsahuje fytoncides, prírodné antioxidanty a látky upokojujúce nervový systém. Drevená živica je prírodný nástroj z parazitov, čo znižuje dodatočné náklady na spracovanie. Vynikajúca textúra kombinuje s príjemným červeným nádychom, nepodlieha v priebehu času. Mínus toto plemeno – jeho vysoké náklady.
 • Céder. Vyznačuje sa výrazným charakteristickým zápachom kvôli vysokým obsahom živice v dreve. Materiál nepodlieha procesu spracovania a má vysokú hustotu. Dobrá tepelná izolácia sa kombinuje s trvanlivosťou, keď sa používajú v interiérových miestnostiach a pre fasádne povrchové úpravy, poskytli impregnáciu hydrofóbnou zmesou.

Obsahuje tuUplisin, prírodné antiseptikum, ktorý pomáha upokojiť nervový systém a odstránenie únavy. Okrem toho, špecifický zápach skaly desí komárov. Pre nevýhody, ako je smrad, existuje vysoké náklady na cédové podšívky.

Vo forme výroby

V procese spracovania sú lamely dané určitú formu, ktorá určuje špecifiká hradného mechanizmu, a preto inštalácia výrobku a jeho vzhľad.

Nedávno sa výrobky z ocele pod tehál stali populárnymi.

 • „Štandard“ („chtil“). Sa líši s hladkým a veľmi hladkým povrchom pripomínajúcim bar.
 • „EUROVAND“. Je to podobné štandardu, ale keď päty ponechávajú malú drážku v širokej vzdialenosti 15 mm. Pri výrobe vyšších noriem kvality sú pozorované.
 • „Softline“. Je to podobné štandardnému pohľadu, ale má viac zaoblených rohov vytvorených špecifickým reliéfom hotového povrchu.

 • Landhaz („Country House“). Charakterizované pozdĺžnymi vybraniami a mierne konvexnými hranami.
 • „Američan“. Zvýrazne sa špecifickým spôsobom horizontálneho pripojenia. Vytvára charakteristický povlak s prekrývajúcim sa lamelmi, čo prispieva k ochrane panelov z prenikania zrážok pod povrchom.
 • „Blockham“. Stena zdobená takýmto klapkou, je podobná stene domu z kola.
 • „Drevené tapety“. Nový typ podšívky pre vnútornú prácu, mimické steny dreveného domu. Rozdelené na poddruhy:
  1. „mávať“;
  2. „DOMIK“;
  3. „Reliéfne“;
  4. „S víťazným“;
  5. „Závitové“.

Rozmery

Okrem špecifickej formy môžu byť dosky vykonané v rôznych formátoch. Prípustné odchýlky európskych výrobkov sa riadia normami kvality DIN, domáce výrobca – GOST.

Normy sa týkajú nasledujúcich hodnôt.

 • „Štandardná podšívka“. Hrúbka takýchto výrobkov sa pohybuje od 12 do 40 mm, šírka je od 76 do 200 mm, a dĺžka od 20 cm do 6 metrov. Spike – od 4 do 5 mm. Vyznačuje sa rozumnou hmotnosťou.
 • „EUROVAND“. Vyznačuje sa presnejšími rozmermi, v hrúbke je 13, 16 a 19 mm, v šírke – 80, 100, 110, 120 mm, dĺžka je od 50 cm do 6 metrov, hrot – od 8 do 9 mm.

Môže mať chyby: hrúbka 0.7 mm, šírka 1 mm, dĺžka +/- 5 mm., Loď +/- 5 mm.

Nápady

Podšívka môže byť použitá pre solídny vplyv, ktorý je v rovnakom čase vytvoriť skôr krásne prostredie, môže sa použiť aj na rôzne konštrukčné techniky.

 • Ak chcete posilniť pocit otvoreného priestoru, musíte kombinovať obloženie s matnou textúrou a lakovanými výrobkami pri obložení stien a stropov.
 • Farbenie obloženia s olejovými farbami s vlastnými rukami, môžete dosiahnuť umeleckú textúru s originálnym vzorom. Táto metóda je rozšírená medzi tvorivými podľa potreby.
 • Pomocou náplasti, môžete vytvoriť rôzne čísla, čo spôsobuje miesto na mieste, a nie tuhý povlak.
 • „Japonské spracovanie“ zahŕňa vytváranie vzorov pomocou spájkovacej lampy s ďalšou pitvou olejovej farby, ktorá prejavuje textúru vytvorenú spaľovaním.

 • Vynikajúca kombinácia je drevená podšívka, maľovaná v pastelových farbách a svetlý, kontrastný stropný povrch, napríklad fialová alebo kyselina-zelená.
 • Zaujímavým nápadom je kombinácia drevenej podšívky a fytoplit tmavých odtieňov s výrazným textúrou dreva v rôznych kombináciách.
 • Môžete umiestniť osvetľovacie zariadenia pod klaboľa, pričom ponechajte malé otvory pre ľahký prienik. Takéto dekorácie vytvorí útulný, pokojný, pokojnú atmosféru.
 • Dokončenie jednotlivých zón s podšívkou zvyšuje nátlak miestnosti. Použite lepšie produkty maľované ružovými, modravými, pastelmi a inými mäkkými odtieňmi, v kombinácii s jasným, ale nie latiacim nábytkom.
 • Pre podkrovnú podlahu je dobrá možnosť kombinovať stenové obloženie pre stropné lietadlá a tapety pre steny. Tento dizajn nie je tak preťažený ako pevná plocha „drevenej miestnosti“.

Ak potrebujete šiť plastové dvere, je to najlepšie pre bielu podšívku.

Krásne príklady v interiéri

Kontrastná kombinácia mliečnych a kávových odtieňov je spojená pomocou obloženia rôznych tvarov. Izba je zónovaná, dvojfarebný interiér vyzerá veľmi pôsobivé a originálne.

Harmony obloženia a priehľadných panelov Skrytie osvetlenia v stropom podobnom vlnovi, dáva miestnosti jedinečnú originalitu a hlboké nápady drahých dizajnérskych opravy.

Kombinácia kontrastných farieb mení vizuálne vnímanie priestoru, pôvodný čalúnenie balkóna vytvára veľkú náladu na pitie šálky kávy alebo čaju.

O tom, aké chyby by sa mali vyhnúť pri inštalácii drevenej podšívky, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár