Vyberte skrutkovač pre demontáž iPhone

Mobilné telefóny pevne zadali denný život takmer každého človeka. Podobne ako akúkoľvek inú techniku, tieto elektronické gadgets tiež majú tendenciu rozbiť a zlyhať. Veľký počet modelov a značiek určuje neobmedzený počet náhradných dielov a nástrojov na opravu. Hlavným nástrojom v Pomocníkovi telefónu je skrutkovač. Koniec koncov, dokonca aj s cieľom jednoducho šíriť poruchu, musíte najprv rozobrať prípad modelu.

Skrutka modelov

Každý výrobca mobilných telefónov má záujem o zachovanie svojich modelov a technológie používaných v nich. Ak to chcete urobiť, používajú špeciálne originálne skrutky pri montáži ich modelov. Apple nie je výnimkou, skôr naopak, vodca na ochranu svojich telefónov z neoprávneného rušenia v mechanizme svojich modelov.

Ak chcete nájsť požadovaný typ skrutkovača pre opravu telefónu, musíte vedieť, ktoré skrutky používajú výrobcu pri montáži svojich modelov. Kampaň spoločnosti Apple už dlho používa originálne skrutky vo výrobe, čo umožňuje dosiahnuť ďalší stupeň ochrany svojich modelov.

Pentalánske skrutky sú plnohodnotnou hviezdou pre montáž. To vám umožní aplikovať antividánsky termín.

Všetky pentalánske skrutky sú označené písmenami TS, niekedy môžete detekovať označenie R a celkom zriedka. Takéto vzácne označenie používa nemecká spoločnosť WIHA, ktorá sa zaoberá výrobou rôznych nástrojov.

V podstate pre montáž iPhone 4 modely, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 PLUS, iPhone 8, iPhone 8 PLUS Apple používa veľkosti TS1 0,8 mm. Okrem týchto skrutiek sa aplikujú v iPhone 7/7 plus modely, 8/8 plus cruciform a drážkových skrutiek Philips, tri-linkované presné tri-bod a hviezdny torx.

Typ Nástroje pre mobilné opravy

Akýkoľvek skrutkovač pozostáva z rukovätí s tyčou vloženou do neho s hrotom. Rukoväť je zvyčajne vyrobená zo syntetických zliatin, menej často z dreva. Rozmery rukoväte sú priamo závislé od rozmerov skrutiek, pre ktoré je skrutkovač určený. Priemer nástroja rukoväte na opravu spoločnosti Apple sa pohybuje od 10 do 15 mm.

Takéto malé veľkosti sú spôsobené malými detailmi, ktoré musíte pripojiť, aby ste eliminovali rozpad drážky na skrutke. V procese práce v pôsobení mechanickej expozície je špička skrutkovača rýchlo opotrebováva, takže je vyrobená z zliatin odolných voči opotrebeniu, ako je molybdén.

Skrutkovače sú rozdelené typom špičky, ktorý v modernom svete veľká sada. Každý výrobca mobilných telefónov sa snaží prekonať svojich konkurentov z hľadiska bezpečnosti informačných technológií. IPhone používa nástroje s viacerými typmi tipov.

  • Štrbina (SL) – nástroj s rovným hrotom s plochou slotu. Dobre známy „mínus“.
  • Philips (PH) – nástroj so slotmi vo forme kríža alebo tak často nazývaný – s plus.

  • Torx – Americký patentovaný nástroj Camcar Textron USA. Tip má tvar vnútornej šesť-špičkovej hviezdy. Bez tohto nástroja nie je možné opraviť akýkoľvek model iPhone od Apple.
  • Torx plus odolný voči manipulácii – Torx typ s piatimi špicatou hviezdou na špičke. A tiež trojčlenná hviezda na špičke.
  • Tri-krídlo – Aj americký patentovaný model vo forme trojnásobného špičky. Rôzne tento nástroj je Trojuholníkový tip.

S takým množinou nástrojov vo svojom arzenále sa môžete ľahko vyrovnať s opravou akéhokoľvek modelu iPhone z Apple.

Parse iPhone 4 Modely Budete potrebovať iba dve skrutkovače (SL) a Philips (PH). Ak chcete rozobrať prípad, budete potrebovať štrbinu (SL), a na demontáž dielov a prvkov drážkovaných (SL) a Philips (PH).

Oprava 5 iPhone modely, Budete potrebovať nástroj na štrbinu (SL), Philips (PH) a Torx plus Odolný voči manipulácii. Ak chcete demontovať prípad, nerobte bez odolného odolného voči Torx plus, a demontáž telefónnych prvkov sa bude konať pomocou štrbinovej (SL) a Philips (PH).

Pre opravu 7 a 8 iPhone modely Bude to mať celý rad nástrojov. V závislosti od modifikácie telefónu sa skrutky môžu líšiť. Na analýzu prípadu budú potrebné, Torx Plus Burser Odolný a Tri-Wing budú potrebné. Demontovať detaily telefónu, štrbinového (SL), Philips (PH) a Torx plus odolného proti manipulácii.

Telefónne opravy súpravy

V súčasnosti sa na opravu iPhone používajú špeciálne nástroje. V závislosti od ich účelu sa mení kompletná sada nástrojov. Teraz na trhu existujú univerzálne sady na opravu telefónov s vymeniteľnými tipmi rôznych typov. Ak máte záujem o nástroj na opravu iba modelov jedného výrobcu, potom nemusíte minúť peniaze na súpravy s množstvom tipov. Bude stačiť na jednu sadu s 4-6 typmi trysiek.

Najobľúbenejší súbor skrutkovačov pre opravu iPhone je pro’skit. Pohodlný praktický skrutkovač s prísavkou na výmenu obrazovky. Súprava sa skladá zo 6 položiek a 4 skrutkovacích dýz. S touto sadbou môžete ľahko opraviť 4, 5 a 6 iPhone modely. Pracovné nástroje z tejto súpravy sú veľmi pohodlné.

Rukoväť skrutkovača má správnu ergonomickú formu, ktorá dáva ľahkosť, keď. Cena takejto súpravy je tiež príjemne prekvapujúca. V závislosti od regiónu kolíše v oblasti 500 rubľov.

Ďalšia univerzálna telefónna súprava je MacBook. Predstavuje všetkých 5 typov skrutkovačov potrebných na analýzu všetkých modelov iPhone. Jeho rozdiel z predchádzajúcej sady je, že nemá tip trysky na skrutkovači. Všetky nástroje sú vyrobené vo forme stacionárneho skrutkovača, ktorý zvyšuje veľkosť nastaveného a komplikuje jeho skladovanie. Avšak cena takéhoto nižšie uvedeného a pohybuje sa asi 400 rubľov.

Ďalším súborom súborov je súbor Jakemy. Podľa jeho konfigurácie a účelu vyzerá ako sada pro’skit, ale nižší k nemu, pretože má len 3 tipové trysky a cena je o niečo vyššia, asi 550 rubľov. Je vhodný aj pre opravu 4, 5 a 6 iPhone modely.

Najlepšia možnosť je prenosná sada skrutkovačov pre opravu iPhone, Mac, MacBook CR-V. Súprava má vo svojom Arsenale 16 trysiek pre skrutkovač a univerzálnu rukoväť. Táto sada predstavuje celý rad nástrojov, ktoré sú potrebné na opravu všetkých modelov iPhone.

Pri opravách telefónov iPhone musíte byť veľmi pozorný a opatrne.

Nepoužívajte nadmerné úsilie pri odskrutkovaní skrutiek. To môže viesť k rozpadu štrbín na skrutkovači alebo skrutke. A tiež, keď skrútenie nemusíte byť horlivý. Môžete poškodiť závit na skrutke alebo v prípade telefónneho puzdra. Potom oprava bude trvať oveľa viac času a peňazí.

Preskúmanie skrutkovačov z Číny pre demontáž iPhone na vás ďalej čaká.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: