Východné štýl Tile: Krásne interiérové ​​myšlienky

Na splnenie požiadaviek moderných kupujúcich musí dokončovací materiál kombinovať praktickosť, trvanlivosť a krásu. Teraz vracia popularitu etnických, ľudové ozdoby zdobia rôzne povlaky. V móde opäť, keramické dlaždice v orientálnom štýle.

Zvláštnosť

Etnické témy vždy priťahovali pozornosť na špeciálne drahé a kúzlo. Obrázky sa často používajú ako expresívne akcenty. Vzhľadom na popularitosť orientálnych tém ponúkajú výrobcovia celé zbierky dlaždíc v tomto štýle. Dokončovací materiál sa líši v type vzoru, jeho farby, veľkosti a iných aspektov.

Keramická dlažba je jednou z najpraktickejších možností dokončenia, A zaujímavý vzor robí produkt dôležitého komponentu dekor. Východné témy vhodné na navrhovanie rôznych izieb obytných domov. S jeho pomoc, dizajnéri prideľujú jednotlivé zóny, vytvárajú farebné artové kompozície a zameriavajú sa na akúkoľvek tému.

Móda má nehnuteľnosť na opakovanie a dizajn sférov – bez výnimky. Profesionálne dekorátori poznamenávajú, že štýl východu je rýchlo získať popularitu. Tento ideálny povrchový materiál je ideálny pre etnické smery.

Tiež dlaždice nádherne zapadá do takýchto štýlov:

 • Klasicizmus.
 • Modernizmus.
 • Art deco.
 • Eklekticizmus.
 • Súčasný.

Vzory z horúcich krajín môžu byť použité ako akcenty v minimalistických smeroch. Táto téma poskytuje celkové zloženie špeciálneho pohodlia a farebnosti. Táto možnosť je schopná diverzifikovať nudný a monotónny dekor.

Povlaky zdobené východnými vzormi patria k vypúšťaniu extravagantných riešení pre obytné priestory. Napriek prevalencii a niektorým populárnym, pomocou dlaždice môžete ľahko vytvoriť originálny predmet umenia. To sa stane kľúčovým prvkom štýlu, ktorý pritiahne pozornosť všetkých hostí, ktorí vstúpili do vášho domu.

Mesačný a statický dizajn – najčastejšie chyby v dizajne bytu. Toto pravidlo sa to deje pri navrhovaní s stručnými dekormi, keď túžba po minimálii zbavuje interiér dynamiky a expresivity. S týmto problémom sa môžete vyrovnať s farebným vzorom. Rytmický kreslenie bude obzvlášť atraktívne pozrieť na monofónne pozadie v neutrálnej farbe.

Najmä očarujúce keramický povrchový materiál s východným vzorom sa pozerá na podlahu. Takáto cieľová možnosť je oveľa zaujímavejšia ako štandardná dizajn pomocou monochromatických zomrie. Dokonalá voľba pre „teplé podlahy“. Vizuálne a hmatové pocity sú harmonicky kombinované a navzájom sa zdôrazňujú.

Dokončovací materiál s Motley vzorom výrazne harmonizuje s minimalistickými stenami. V tomto prípade dlaždica so vzormi tiež položila na podlahu. Orientálny vzor je nasýtený farbami, čiarami a tvarmi. V súvislosti s tým môže byť steny neutrálne a monofónne. Tento populárny a víťazný príjem je distribuovaný, avšak hlavná vec je správne používať, nie ohromujúce s koncentráciou jasných prvkov.

Vzory rôznych krajín

Dizajnéri, ktorí pracujú v dekorácii keramických obkladov, používajú etnické motívy rôznych krajín.

Segment orientálnych vzorov zahŕňa rôzne prvky národnej kultúry týchto krajín: \ t

 • Egypt. Spravidla to sú vzory žltých a hnedých farieb. Zlaté prvky sa často používajú. Malé ornament zdobenie hranice môže mať geometrický a prísny tvar.
 • Turecko. Turecký ornament priťahuje pozornosť na objemový vzor a rôznorodú paletu. Vzory sú založené na okrajových ozdobách. Používajú sa rôzne farby: z nasýtených a svetlých až tmavých odtieňov.

 • India. TAPT PESTE Rozmanitosť nasýtená farba. Vzory sú kombináciou rastlinných prvkov a rôznych častí.
 • Maroko. Malé a expresívne ornamenty, úzko prepojené. Hlavná farebná paleta sa skladá z modrej, bieleho a modrého tónu. Tiež používané takéto odtiene: zelená, béžová, oranžová a t. D.
 • Irán. Pri zdobenie dlaždíc sa používajú hrubé a nasýtené odtiene. Vzor ozdobte obrazy vtákov, zvierat a rastlín. Hlavná paleta: tmavo hnedá, čierna, béžová, tmavo modrá.

Toto sú najčastejšie etnické motívy.

Použitie v interiéri

Kuchyňa

Pri navrhovaní kuchyne bez keramickej dlaždice nemôže robiť. Dokončovacie zariadenie rámcové zóny v blízkosti dosky a umývadla. Je ľahké čistiť pred rôznymi kontaminantmi, okrem toho sa nebojí vody.

Odborníci odporúčajú používať v tejto časti domu dlaždice, zdobené vzormi v tmavých farbách (žltá, béžová, oranžová). Urobte si výber v prospech mäkkých a jemných farieb, ktoré sa nebudú ponáhľať do očí. Od kričiacich tónov by malo byť opustené, pokiaľ táto voľba nepôjde štýl interiéru.

Dvojfarebný ornament vyzerá štýlové a atraktívne. Dlaždice je ideálne, na monofónnom pozadí, z ktorých kontrastový vzor. Optimálnou možnosťou je rastlinné ornamentové alebo geometrické tvary.

Ak chcete zdobiť kuchyňu s praktickým a štýlovým prvkom, vytvorte závit závitu s oriental ornamentom. Toto je pohodlná, krásna a módna možnosť pre rôzne štylistiky. Ak chcete nakresliť obrázok, aby ste zachránili atraktivitu, pravidelne vyčistite zásteru z častíc tuku, potravín a iných kontaminantov.

Ak chcete, aby sa kuchyňa ešte pohodlnejšia, využite nasledujúce tipy:

 • Kvetinový panel vyzdobí interiér, čím sa stane časom atraktívnejšiemu.
 • Dekor v štýle patchwork (každý samostatný dlaždice je zdobený konkrétnym vzorom).
 • Koberec je dôležitou súčasťou dekorov vo východnom štýle. Imitácia koberca z dlaždice dokonale zapadá do interiéru kuchyne. Odporúča sa používať túto techniku ​​po dokončení.

Kúpeľňa

V tomto prípade venujte pozornosť vzorom v „studených“ farbách. V tejto izbe sa harmonicky vyzerajú plnú dekoráciu s kalendou s orientálnymi vzormi. Tento otvor sa často používa pre Hamama. Pre kompaktné miestnosti vyberte materiál jemného materiálu. Keramická dlažba je neoddeliteľnou súčasťou konštrukcie kúpeľne, najmä ak je v arabskom a inom orientálnom štýle.

Ak vám veľkosť miestnosti umožňuje vytvoriť štýlové etnické plátno na jednej z stenách. Môže to byť abstrakcia alebo špecifická kompozícia.

Obývacia izba a spálňa

V týchto zónach sa dlaždice používa veľmi zriedka. Používa sa len na betónovú plochu.

Odporúča sa zastaviť výber na takýchto možnostiach ukončenia:

 1. Keramika s pozlátením (najmä pre klasické štýly).
 2. Imitácia brúseného alebo hodvábneho čalúnenia.
 3. Nasýtené, hrubé a tmavé tóny.
 4. Sofistikované vzory.

Kamemina

Dokončovací materiál arabského, indického, marockého a ďalších predmetov sa používa na navrhovanie krbu. Na žiadosť zákazníka môže dizajnér usporiadať panely, koberec alebo arabesque. Etnický vzor je schopný pridať do interiéru sofistikovanosti, pohodlia, tajomstva a jasných farieb. Tieto a iné vlastnosti závisia od veľkosti, tém a nasýtenia vzoru.

Registrácia schodov

Dizajnéri Všimnite si, že schodiská sú ideálnym miestom na ubytovanie krásnych dlaždíc vo východnom štýle. Na tomto mieste môžete kombinovať rôzne ornamenty, farby a vzory. Môžete tiež experimentovať s rôznymi metódami, ktoré sa neboja, nebojte sa rozbiť integritu interiéru. S výrazným vzorom bude akékoľvek schodisko transformované nad rámec uznania.

Chodba

Na chodbe, najmä počas zimy, skoré jar a neskoro jeseň, nečistoty akumuluje. V tomto ohľade mnohí robia výber v prospech podlahy dlaždice v tejto časti domu. Takýto dokončovací materiál sa ľahko čistí konvenčnou handričkou a vodou.

Venujte osobitnú pozornosť dizajnu tejto časti bytu, pretože vytvára prvý dojem domu. Pre priestrannú chodbu môžete použiť náter s veľkým vzorom. Ornament malých a svetlých častí bude mať malé častice odpadu menej viditeľné.

Sanasel

Ak bola kúpeľňa zarámovaná vo východnom štýle, musí sa použiť rovnaký príjem a keď je toaleta čistená. Ide o miniatúrnu miestnosť, v ktorej sa nachádza minimálny počet položiek. Akákoľvek jasná kresba bude ponáhľať do očí. Dlaždice s orientálnym vzorom môže byť položená na stenu aj na podlahe. Odporúča sa, aby ste si vybrali v prospech malých vzorov.

O tom, ako urobiť dlaždice v Maroku, zistíte sa v ďalšom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár