Vypočítajte správnu spotrebu cementu

Cement je široko používaný v stavebných a dokončovacích prácach. S ním spájajú tehly, prevzdušňované betónové bloky, pripravte omietku a kravatu. Každý špecifický prípad je nútený starostlivo vypočítať počet potrebných materiálov. Po kúpení ich príliš málo, stavitelia sú nútení urýchlene získať ďalší cement, piesok. Ak je zakúpených príliš veľa surovín, budete musieť prísť s jeho stratou, organizovať ukladanie alebo hľadanie niekoho, kto by predal prebytok.

Zvláštnosť

Spotreba cementu na tehickej kocke je určená zložením zmesi. Štandardný cementový syr na pripojenie stavebných blokov znamená simultánne použitie piesku a vody. Rôzne proporcie komponentov sú mimoriadne zriedkavé, väčšinou dosiahnuteľná výsledok závisí od značky použitého spojiva látky.

Zvyčajne na získanie 1 kocky. M. Riešenie používa 400 kg suchého cementu, na 1 jeho časti, musíte mať 4 časti piesku.

1m3 obyčajné tehly môžu byť položené pomocou 0,25 – 0,3 kubických metrov. M. Zmesi, množstvo spotrebného tehlu je približne 400 kusov. Je potrebné vziať do úvahy podmienky vykonávania práce. Mrz murivo V nastavení vysokej vlhkosti, montážou steny pod vrstvou podzemnej vody sa líši, proporcie zmesi sa mierne mení. Vonkajšie steny sú najčastejšie vyrobené z M10 zmesi vytvorenej na základe cementu M400.

Spotreba cementu je tiež určená hrúbkou stien vo výstavbe. Ak potrebujete urobiť položenie v 1/4 tehly, 1 m2 bude vyžadovať, aby sa použil 5 kg cementu (keď je pripravený riešenie značky M100), na prípravu roztoku M50 potrebujete polovicu menšieho spojiva. V tomto riešení je podiel piesku typický 4 časti na 1 časť spojivovej zložky.

Tento pomer je spôsobený tým, že vám umožní dosiahnuť najlepšiu rovnováhu medzi:

 • dizajn pevnosti;
 • Mobilita zmesi;
 • Rýchlosť konverzie roztoku do pevného materiálu.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať vŕtačky pre obrábacie stroje?

Iné typy zmesí

Keď sa kolená vykonávajú s pridaním ďalších látok (ílu, vápno skaly, mramorové, syntetizované prísady), pre 1 časť cementu, má trvať od 5 do 9 častí piesku. Betón, aby sa dosiahli maximálne 5 centier spojiva na získanie 1 kocky. M. Dokončené zmesi. Príslušné normy sú predpísané Štátnou normou, ale stavitelia môžu ustúpiť od regulačných požiadaviek, ak je potrebné dosiahnuť určitú úroveň viskozity, vykonajte roztok viac kvapaliny, urýchľuje alebo odstráňte mrazu. Pri práci, používajte vedrá a žľaby (to sú najvhodnejšie kontajnery), perforátor s miešacími dýzami, lopaty na delenie porcií.

Kolená sa vykonávajú pôvodne na základe suchej hmoty. Potom vodou systémom a pomaly pridávajú vodu. Je potrebné dosiahnuť, aby sa murivo riešenie stalo externe homogénnym v hrubom a nerastie príliš aktívny. Z kvality prípravy zmesi závisí od pevnosti betónu a trvanie služby tehlových stien.

Pre pieskovú cementovú maltu sa charakterizuje vysoká pevnosť. Avšak, ak ustúpite niekoľko štandardných technológií, môžu sa objaviť trhliny. V zmiešanej verzii zakázal vápno pridať do cementu a piesok (inak nazývané vápno mlieko).

Stále existuje typ s plastifikačnými prísadami, keď, okrem frakcie cementu a piesku, 0,2 cm používa polyméry, ktoré robia riešenie flexibilnejšie. Postarajte sa o prípravu takýchto riešení nie je potrebné: je lepšie kúpiť hotové suché sady a zriediť ich vodou, pretože inštrukcia je.

Bez ohľadu na to, ktorá zmes sa pripravuje, musíte skontrolovať, či nie je v suchej hmbe.

Piesok prechádza cez sito, vápno musí byť kmeň. Ak je potrebné pridať vápno, podáva sa len po zmiešaní práškových látok, nalievanie nevýznamných častí. Teplota tekutiny by mala byť približne 20 stupňov, zmes sa mieša, inak bude kompozícia rýchlo chytiť. Znížte čas na prípravu roztoku, aby ste zachránili sily pomohli miešači betónu alebo perforátorovi.

Prečítajte si viac  Ako dať dlaždice na toalete s vlastnými rukami?

Náklady na spojivo

Štandardný prietok 1 m3 alebo 1000 tehál môže slúžiť ako sprievodca pri nákupe, ale je tiež potrebné vziať do úvahy profesionalitu majstrov a typ použitých blokov (ak sú výrobky prázdne alebo porézne, riešenie bude viac). Malá absorpcia je inherentná v zmesi pre hyperpresívne a tváre tehly ako jednoduchý keramický materiál.

Zmiešajte spotrebu pre 1 kocku. M. (Na základe typickej hrúbky švy) je 0,23 kubických metrov. M. priemeru. S hrúbkou stien v polovičných tehál pre jednoducho zdobené povrchy z keramického materiálu, bude potrebné použiť 0,221 m3 cementového hneta.

Spotreba hotovej zmesi pre 1 m2 steny tehál sa môže líšiť podľa kvality použitých zdrojov, mikroklíma a poveternostných podmienok. Dokonca aj na rôznych podlažiach môže byť toto množstvo trochu, ale líšia sa.

V vedre, navrhnuté pre 10 litrov, možno ubytovať 14 kg cementu, na piesok na rovnakom indikátore (10 litrov) opustí 2 kg menej. Pomer piesku a cementu M400 je zvyčajne 3: 1, a ak užijete väzbovú kompozíciu M500, potom 4: 1. V horúcom letnom dni musí byť riešenie urobiť menej hrubé, zvýšenie plasticity sa dosahuje zavedením malých častí umývacieho prášku alebo kompozície na umývanie riadu. Kubický meter hotového cementu malty vyrobeného v pomere 1: 4, vyžaduje 4,1 centrus cementu cementu M500 a 1.14 CUBE. M. piesok.

Od 1 m3 steny hrubé v jednej silikátovej tehlovej rozmery 25x12x6,5 cm sa spotrebuje 0,24 kubický. M, spotreba cementu malty na M3 sa vypočíta vynásobením špecifickej spotreby 410. Celkom je 98 kg cementu. Ak používate spojivo M400, v pomere 1: 3, na 1 kubický meter. M. Zmesi budú potrebovať 4,9 centrus cementu. Za 1 kubický. M. Murivo potrebujú 117 kg zdrojovej zložky.

Soluby cementového vápna si zachovávajú svoje vlastnosti najviac päť hodín. V lete, keď sa vzduch zahreje na +25, tento termín sa znižuje na 1 hodinu.

Spotreba s obkladom

Pri vykonávaní činností sa mení prístup. Je potrebné vypočítať spotrebu záchvatov viazania na 1 m2 steny (nie na meter kubický).

Prečítajte si viac  Nahé lupy: Vlastnosti a tajomstvo voľby

Reálna hodnota sa určuje:

 • tendenciu stavebných materiálov na absorpciu vody;
 • poveternostné podmienky;
 • Počet vnútrozemských dutín.

Sanditated v SNIP 82-02 Normy v praxi sú vždy malé, pretože pri nákupe je potrebné prijať riešenie alebo suchý cement s malou rezervou. Najsvätejší materiál v tomto pláne sa ukáže, že je dvojitá tehál (keramický alebo kremičitan), ktorý musí mať nevyhnutne vysokú pevnosť. V dôsledku toho je možné ušetriť na 1/5 celej zmesi.

Tipy a odporúčania

  V ohrozovacej väčšine prípadov, stavitelia používajú riešenia pre cement-piesok zmes kategórie M75, aby ste získali na základe portlandského cementu 300. série. Je potrebné chovať jednu časť viazania troch častí piesku. Použite kompozície M100 a viac silnejšie len pre budovy so zvýšenými charakteristikami pevnosti. Pri výpočte hmotnosti cementu prebiehajúceho na vykonanie oddielov je potrebné venovať pozornosť nielen na šírku švu, ale na koľko je betónová vrstva.

  Ak je tehlová konštrukcia ľahká a nie príliš dôležitá (hovoríme o ekonomických a úžitkových zariadeniach), je prípustné znížiť koncentráciu cementu na 15-20% v porovnaní s celkovou hmotnosťou zmesi.

  Nie je potrebné vziať do úvahy geometriu a objem každého jednotlivého bloku. Takéto výpočty sú veľmi zložité pre neprofesionálne, a úspora hmotnosti nespĺňajú úsilie. Stačí použiť priemerné čísla získané v mnohých rokoch stavebnej praxe, zmeniť a doplniť konkrétnu situáciu.

  Pravidlá a tajomstvo mieseného riešenia nájdete v videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: