Zoznam veľkosti GVL

GVL listy sú zaslúžene považované za jeden z najlepších materiálov používaných v stavebníctve ako alternatívu k gipocartónu. Majú veľa pozitívnych vlastností, ktoré z nich robia nepostrádateľný materiál v cieli. Aj keď je to pomerne nový materiál na ruskom trhu, sa už podarilo stanoviť z pozitívnych strán. Jeho multifunkčnosť a spoľahlivosť boli hodnotené staviteľmi a spotrebiteľmi v dôstojnosti a teraz GVL platí všade.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Charakteristiky GVL

Platne dosky vyrobené so zlúčeninou omietok a celulózových vlákien získaných z ošetreného odpadového papiera. Forma listu sa získa aplikovaním lisu. Pri veľkom tlaku sú komponenty stlačené a zase na list sušenia. Aj keď sa sadrokartónová doska a je určitým analógom sadrovej sadry, plechy GVL sú oveľa väčšia pevnosť a spoľahlivosť a prevzatie sadrokartónu v mnohých ukazovateľoch. Dáta dosiek platia, ak je potrebné vykonávať prácu na výstavbe silných oddielov.

Zoznam veľkosti GVL

Dosky zo sadry môžu byť rozdelené do dvoch hlavných typov: Štandardné (GVL) a rezistentné voči vlhkosti (GVLV). Môžete tiež zvýrazniť dosky s okrajom vo forme pozdĺžnej priamky (označenej ako PC) a okrajový okraj (označený ako FC). Zoznamy, v ktorých chýba hrana, sú označené pod listom. Listové léty (PC) sa používajú, keď potrebujeme pokryť rámcové štruktúry, to znamená pre steny a stropy. Stojí za zrejme, že výstuž sa musí použiť na kĺby. Listy so zloženým okrajom (FC) sú dva lepené listy, ktoré sú posunuté pozdĺž osi navzájom približne 30-50 milimetrov.

Zoznam veľkosti GVL

Hlavné výhody GVL

 • Takýto materiál je šetrný k životnému prostrediu, pretože má v jeho zložení iba celulózu a sadry. Z tohto dôvodu neexistujú žiadne škodlivé látky suché a je absolútne neškodné pre ľudí.
 • GVL sú veľmi odolné voči zmenám teploty, takže môžu byť použité aj v chladnej miestnosti.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

 • Takýto materiál je vynikajúcim izolátorom hluku. Často s použitím GWL, aby sa špeciálne obrazovky odrážali odrážajúci šum.
 • Hypus Fiber veľmi dobre tolerovať vlhkosť, takže môže byť použitý aj pri dokončovaní kúpeľne alebo kuchyne.
 • Materiál je veľmi odolný voči ohňu, ktorý znižuje pravdepodobnosť požiaru.
 • Hypus Fiber je možné nastaviť za akýchkoľvek veľkostí rezaním. Takýto materiál sa nerozpadá, av prípade potreby môžete bezpečne zraziť nechty alebo skrutky skrutky.
 • GWL je tiež dobrá izolácia, pretože má nízku tepelnú vodivosť. Plate Plates sú schopné držať teplo v miestnosti dlhú dobu.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Štandardné rozmery

GOST poskytuje rôzne veľkosti GWL dosiek v dĺžke, šírke a hrúbke. Hrúbka zahŕňa najmä nasledujúce veľkosti: 5, 10, 12,5, 18 a 20 mm. V šírke rozmery 500, 1000 a 1200 mm. Dĺžka GWL je prezentovaná takýmito štandardmi: 1500, 2000, 2500, 2700 a 3000 mm.

Niekedy sú k dispozícii platne a neštandardné veľkosti, Napríklad 1200x600x12 alebo 1200x600x20 mm. Ak je to potrebné, na nákup významného počtu neštandardných výrobkov je niekedy ľahšie objednať ho priamo od výrobcu, než nájsť v hotovej forme v obchode

Zoznam veľkosti GVL

Hmotnosť

Jedinou nevýhodou GWL je, že je to skôr ťažký materiál, najmä v porovnaní s relatívnou sadrokartónovou doskou. Napríklad doska s rozmermi 10 až 1200 na 2500 mm váži približne 36-37 kg. Preto pri inštalácii GWL je potrebné pre celkom trvanlivé profily, nehovoriac o skutočne silných mužských rukách. Upevnenie takýchto dosiek na stenách vyžaduje pevný rám. Niekedy sa používajú namiesto drevených pruhov.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Malé dosky môžu byť upevnené na stenách a bez pomoci rámu. Ich inštalácia môže byť vykonaná pomocou špeciálneho lepidla.

Zoznam veľkosti GVL

Rezanie gvl

Niekedy počas výstavby je potrebné znížiť list GWL. Pre rezanie dosiek z sadrovej sady môžu byť použité aj bežného noža.

Postup pre takto:

 • Do zoznamu GVL je potrebné pripojiť plochý stojan, ktorý stojí za to urobiť značku.
 • Stráviť niekoľkokrát s nožom na Marku (5-6 krát).
 • Ďalej je koľajnica položená pod rezom. Potom by mal byť doska presne don.

Pre neskúsených staviteľov, najlepší výjazd pri rezaní listu GVL je Electrolovik. Len tento nástroj je schopný poskytnúť hladký a čistý rez dosky.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Klávanie GVL na podlahe

Pred inštaláciou GVL listov na podlahu je potrebné starostlivo pripraviť základ. Starý povlak musí byť odstránený a celý odpad – odstrániť. Dokonca aj kontaminácia si zaslúži samostatnú pozornosť, ktorá by v ideálnom prípade nemala – neprispievajú k adhézii. Nezrovnalosti a chyby musia byť odstránené pomocou cementovej malty, z ktorej je poter vyrobený. Potom je podlahová vrstva nakladaná. V prípade potreby sa uchyľujú s grafom hliny, to sa vykonáva pre dodatočnú tepelnú izoláciu. Po vyššie uvedených akciách sa môžete presunúť priamo do polievkových listov sadry.

Toto sa vykonáva nasledovne:

 • Najprv by ste mali vykonať pásku klapky topánky.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

 • Ďalej na podlahe sú samotné listy. Ich držiak sa vykonáva použitím lepidla alebo skrutiek. Je dôležité si uvedomiť, že skrutky by mali byť zaskrutkované nasledovaním určitej vzdialenosti medzi nimi (odporúča sa približne 35-40 cm). Nový riadok je naskladaný s posunom švu najmenej 20 cm.
 • V konečnom štádiu je potrebné starostlivo spracovať všetky kĺby medzi listami. To sa dá urobiť pomocou zvyškov lepidla, ale je lepšie použiť tmelu. Potom, na listoch sadry môžu byť vŕtané akékoľvek povlak.

Zoznam veľkosti GVL

Gvl pre steny

V tomto prípade existujú dva spôsoby inštalácie plechov na stenu.

Bezrámový spôsob

Zároveň je metóda Hble Listy pripojená k stenám so špeciálnym lepidlom. Typ lepidla a jeho množstva bude závisieť od nezrovnalostí na stenách. Ak sú defekty na stene malé, sa na listy aplikujú omietky a stlačené na povrch. Ak je nevyhnutná nezrovnalosť na stene, potom je potrebné aplikovať špeciálne trvanlivé lepidlo pozdĺž obvodu listu a potom v strednom mieste každých 30 cm. Ak sa v budúcnosti plánuje zavesiť na gwl akéhokoľvek nákladu vo forme regálov alebo závesov, je potrebné namazať celý povrch listu pre väčšiu spoľahlivosť lepidlom.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Metóda rámca

Pre túto metódu musíte najprv urobiť železný rám, ktorý môže vydržať veľké zaťaženie. Dodatočná izolácia alebo zvuková izolácia môže byť umiestnená pod rámec, môžete tiež skryť a zapojiť, ako aj iné komunikácie. Hybové plechy musia byť pripojené k rámu pomocou špeciálnych skrutkovacích skrutiek prestoje.

Zoznam veľkosti GVL

Zoznam veľkosti GVL

Hlavné chyby pri inštalácii GVL

Existujú niektoré jemnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri práci s listami sadry.

Aby ste sa vyhli najobľúbenejším chybám, postupujte podľa týchto tipov:

 • Pred použitím tmelu nemusíte si vziať skosenie;
 • Ak chcete pripevniť listy na základňu, sú špeciálne skrutky s dvojitými vláknami, ktoré sa musia aplikovať;
 • V miestach dokovacích listov je dôležité opustiť medzery, ktoré sa rovná polovici hrúbky sporák;
 • Takéto medzery sú naplnené tmelom omietky alebo špeciálneho lepidla;
 • Pred montážou GVL je dôležité vykonať prípravu stien, to znamená, že ich zarovnanie, odstráňte nerovnosť, vytvorte základný náter.

Zoznam veľkosti GVL

Čo by som mal zvážiť pri výbere

Zakúpené listy GVL, stojí za to zaplatiť extrémnu pozornosť výrobcovi. Listy Knauf sú veľmi dobrá kvalita, ktorá sa už dávno ukladá na trhu stavebných materiálov. Analógy domácich výrobcov, hoci budú stáť lacnejšie, ale ich kvalita je výrazne nižšia ako nemecká. Pri nákupe listov odolných voči vlhkosti musíte starostlivo prečítať označenie. Takéto listy rezistentné voči vlhkosti sa nemusia líšiť od štandardu, takže je dôležité čítať, čo je napísané na balíku.

Pri výbere akýchkoľvek stavebných materiálov musia byť náklady posledným argumentom V prospech výberu produktu. Dobré listy odolné voči vlhkosti Knauf, v závislosti na veľkosti, môžu stáť až 600 rubľov na kus, ale je lepšie nie je sláva, pretože biser platí dvakrát.

Zoznam veľkosti GVL

Záver

GVL plechy sú veľmi vysoko kvalitné a ľahko spracovávané materiály. Ich hmotnosť je dosť významná, ktorá má väčšie zaťaženie na stenách miestnosti, ale výhody sú početné. Vykonávať inštaláciu GVL a urobte to sami. Tiež materiál je veľmi odolný voči zmenám teploty a dokonca aj na vysoké mrazu. Väčšina listov je schopná vydržať až 8-15 mraziacich cyklov a nestráca ich vlastnosti. Takýto materiál je nevyhnutný pri dokončení rôznych povrchov, je zaručený splniť všetky očakávania a bude potešiť dlhú životnosť.

Zoznam veľkosti GVL

Všetko o vlastnostiach plechov GVL pozri nižšie vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár