Zvuky výberu olejových farieb

Medzi mnohými druhmi farbiacich kompozícií, ktoré sa aktívne používajú v Rusku, sú vždy prítomné a olejové farby. Ale aj dlhá história ich použitia neumožňuje väčšine ľudí zvážiť ich vedomosti o týchto farbách plnohodnotný. Medzitým, pre všeobecný názov skupiny je skrytý rad originálnych technologických riešení. Len s vedomím presných funkcií a špecifickosti označovania, možno zistiť rozsah farieb a lakových materiálov a urobiť správnu voľbu.

Zvláštnosť

Olejová farba alebo OLIFA, je vždy vyrobená z olejov, vo väčšine prípadov z ľanového a konope, niekedy z ricíru. Nenechávajú sa oveľa rýchlosti odparovania a určité typy vôbec pri teplote miestnosti netvoria prchavé zlúčeniny. Presne z tohto dôvodu Olejové farby – ako pre vnútorné práce a pre vonkajšie, sa líšia vo veľmi dlhom období sušenia. Olejová vrstva, ktorá zaberá len desatiny milimetra na povrchu povlaku, sa môže úplne odpariť až po niekoľkých mesiacoch.

Ale našťastie existuje ďalší chemický mechanizmus – polymerizácia pod pôsobením atmosférického kyslíka. Tento proces sa môže vyskytnúť striktne v ten najmenší film, ktorý kontaktuje priamo so vzduchom, v kyslíku zdvihu.

V dôsledku toho je možné aplikovať akúkoľvek olejovú farbu len s tenkou vrstvou; Na dodatočne urýchliť proces, sekviváty pridávajú do olejov, to znamená, že sú katalyzátory, ale aj pri sušení s takýmito doplnkovými látkami bude dokončená najmenej 24 hodín. V súlade s GOST 1976, prírodné oleje by mali pozostávať z recyklovaných rastlinných olejov o 97%, zvyšok objemu je obsadený sekvenčnými a inými prísadami nie sú vôbec povolené.

Zmes Oxol oxol Podľa GOST 1978, ako je: 55% – prírodné oleje, prešlo oxidáciu, 40% – rozpúšťadlo a zostávajúca časť je obsadená Sykkativ. Jeho náklady sú menšie ako prirodzené značky, ale prítomnosť bieleho ducha v recepte neumožňuje zvážiť zmes v bezpečí. Tvorba kombinovaného olifu pochádza z rovnakých bázických látok, ale koncentrácia rozpúšťadla sa zníži na 30% obj. Recept na alkyd zmesi zahŕňa živice – glyphthealované, pentafthalické, xyfthalické. Syntetické prípravky sú 100% tvorené likvidáciou odpadu a iné komplexné priemyselné odvetvia.

Ako plnivá v olejových farbách používajú sušené a prášok do prášku kaolínu, malmálnej frakcie sľud. Vhodné látky, ktoré nebudú reagovať s hlavnou časťou zmesi a budú v pevnom stave.

Pigmenty pre olejové farby sú vždy anorganické prírody. Sú rozdelené do vyslovenej farby a čiernej a bielej. Achromatické farbivá sú predovšetkým zinkom blélom, ktoré sú veľmi lacné, ale pod činnosťou vysokých teplôt sa stane žltou farbou. Biela farba v moderných olejových farbách je pravdepodobnejšia dodávaná s oxidom titánu alebo lipotónne, čo je oveľa odolnejšie voči teplu. Čierny tón sa riadi, aby sa zabezpečilo používanie uhlíkovej čiernej alebo grafitov. Pokiaľ ide o svetlé farby, sú vytvorené ako:

 • Žltá metagidroxid železba, olovená koruna;
 • Červený olovo a oxid železitý;
 • Modré železo Azure;
 • Tmavé červené – oxidy chrómu;
 • Zelená – rovnaké oxidy chrómu alebo kobaltové spojenia.

Ako sušiace katalyzátory (sickazity), vojakov mangánu, kobaltu alebo olova; Je veľmi dôležité, aby koncentrácia sekvencií nie je nadmerná, inak bude film nedostatočne odolný.

Typy a charakteristiky

Hlavnou charakteristikou akýchkoľvek olejových farieb je koncentrácia látok tvoriacich film. Mali by byť aspoň 26%, pretože sila vytvoreného povlaku a schopnosť zostať na povrchu závisí od tohto indikátora. Je však dôležité zvážiť, že čím väčšie sú kompozície nasýtené filmovými spotrebiteľmi, tým horšie sú uložené.

Každý, kto predstavoval skúsenosti s olejovými farbami, presne vedia, čo majú silný zápach, ktorý, keď sa zahrievajú z 20 stupňov a vyššie, najmä rezanie. Preto by mal mať podiel prchavých látok v norme maximalizovať 1/10 celkového objemu. Potom je potrebné vziať do úvahy takýto parameter ako frakčné zloženie farbív.

O hladkej peerness hovoria, keď presahuje 90 mikrónov, ale asi jemnozrnné – keď sú častice menšie ako táto doska.

Ako rýchla olejová farba vyschne závisí od jeho viskozity; Tento ukazovateľ tiež ovplyvňuje tekutosť a ako ľahko a jednoducho distribuuje látku na povrchu. Normálne viskozita nie je nižšia ako 65 a nie vyššia ako 140 bodov, odchýlky v oboch stranách jasne hovoria o materiáli s nízkou kvalitou. Mechanická pevnosť a odolnosť voči vode možno tiež považovať za príslušný technický ukazovateľ.

Základné informácie Výrobcovia olejových farieb sú prispôsobené spotrebiteľovi podľa označovania. Po prvé, poďme nasledovať kombinácie listov: MA – zmiešané alebo prírodné olivové, GF – glyphthale, PF – pentafthed, PE – polyester. Prvá číslica označuje použitie vo vonkajšom a interiéri dekorácie, druhý zdôrazňuje typ spojiva a zvyšok sa vypúšťa pod indexom priradeným v konkrétnom podniku. Takže, „PF-115“ je potrebné čítať ako „olejové farby na pentaftalovom základe s pridaním prírodných olejov pre vonkajšie práce, index továrenského indexu 5“. MA-21 znamená zmes založenú na kombinovaných olpetoch pre vnútorné práce. Podobne ako jej tiež MA-25 a MA-22.

BT-177 je olej-bitúmenová farba, ktorá môže byť aplikovaná na povrch z bitúmenu. Podľa aktuálnej GOST musí byť plne pripravená na použitie. Bez ohľadu na špecifickú značku ropnej farby, aplikovanej na vrchole IT smaltu alebo iného typu lakovne môže byť len s hladkou vrstvou, ktorá nemá žiadne externé chyby.

Umelci tiež aktívne používajú olejové farby, a pre nich typické nevýhody týchto materiálov, ktoré staviam neustále sa sťažujú, nezáleží na tom. Ak sa olej vytvorí priamo na povrchu, farba musí byť miešaná pred každou aplikáciou. Môžu byť získané len miešanie niekoľkých tónov naozaj originálne farbu. Rýchly sušenie umeleckej farby je považovaný za žltý neapolitán na základe olova whitewash. Temperálne farbivá v prírode sú podobné olejom. Každý umelec sám si vyberie to, čo je pre neho najvhodnejšie.

Ale pre staviteľov a robiť ľudí, samozrejme, v iných vlastnostiach popredia. V mnohých prípadoch je veľmi dôležité, aby bol natretý povrch odolný voči olejom, táto požiadavka je relevantná v priemysle, energii, v doprave av niektorých iných priemyselných odvetviach. Pre potrubia a vykurovacie batérie na prvom mieste budú odolné voči zvýšeným teplotám. Mimochodom, Nevýhody olejových farieb v takejto oblasti sú oveľa lepšie k ich dôstojnosti, a žiadny špecialista ich odporučí bez extrémnej potreby. Matte povrch môžete vytvoriť, ak pridáte riešenie ekonomického mydla na farbu (40%), spočiatku všetky lesklé oleja kompozície.

Pri výbere olejových farieb vždy vznikajú rozpor medzi cenou a kvalitou. Kompozície na prirodzenej oline sú teda dôsledne drahšie, aby obsahovali syntetickú základňu. Titánové pigmenty vždy stoja veľké peniaze ako jednoduchý bleel zinok. Treba tiež brať do úvahy, že farba vyrobená v najbližších regiónoch bude lacnejšia ako rovnaká, ale priniesla z diaľky, najmä prekonávajúcich colné prekážky.

Kompozície pre rôzne povrchy

Pôvodne olejové farby boli používané presne na dizajn stromu a banky tradične označujú svoju spotrebu pre 1 štvorcový. M. Drevený povrch. Treba poznamenať, že len úplne čisté a hladké, hladké povrchy sú vhodné na použitie olejovej farby.

Neužívajte veľmi lacné sfarbenie kompozície, pretože nie je možné, aby boli 50% lacnejšie ako iné bez straty kvality.

Kovové olejové farby vo väčšine prípadov sa vykonávajú na základe prírodného oleja. Sú schopní odolať vykurovaniu až 80 stupňov, čo neumožňuje použitie podobných kompozícií na strešných a vykurovacích zariadeniach, na farbenie kovových chriežok. Okrem toho, malá trvanlivosť povlaku sťažuje, že je to napríklad ťažké, na tvarovanom ploti alebo inom ploti.

Farbenie plastu s olejovými farbami je celkom možné, ale výsledok je vytvorený len za podmienok dôkladného povrchu prípravy. V umeleckom maliarskom skle sa používajú olejové kompozície veľmi často, ale keďže vytvárajú matný povrch, musí sa to zvážiť. Povlak nebude dostatočne odolný voči tepelne, ale riedenie krycieho laku vám umožňuje chrániť pred vodou. Na betónovej a sadrovej vrstve olejovej farby leží horšie ako drevo alebo kov. Ak to vymyslíte, v kontrakciách rôznych farieb na žiadosť o určité povrchy je to nemožné, je lepšie hľadať radu pre profesionálov.

Je potrebné zvážiť, že v kúpeľniach nemôžete maľovať celý povrch olejomaľbami. Uistite sa, že opustíte pás z iných materiálov, inak sa vlhkosť ukáže ako príliš vysoká.

Keď si vyberiete drevnú farbu, zamerať sa na GOST 10503-71, súlad zaručuje kvalitu povlaku. Drevo podlaha bude musieť raz za tri alebo štyri roky reprimovať na kompenzáciu rýchlej vrstvy opotrebenia.

Ako zriediť?

Nezáleží na tom, ako betónový materiál je olejomaľba, môžete sa stretnúť s potrebou vypustiť zmes. Postupom času je hrubá alebo sa dokonca zmení na pevnú látku. Jedinou prípustnou metódou chovu je pridanie toho, čo je založené na určitej farbe.

Keď banka nestojí za to príliš dlho, aby jeho obsah menej hustý pomáha doplnku olifa. Je však dôležité zvážiť, že Olif je pripravený na rôznych technológiách, a robiť nesprávnu voľbu, obrátite celý produkt. A po silnom tesnenie (sušenie) sa bude musieť použiť rozpúšťadlo. S pomocou si môžete vytvoriť základný náter z farby.

Prírodné oleje na báze olejových farieb sa môžu zriediť len prírodnými kompozíciami. A kompozitné zmesi sú potrebné na plemeno:

 • Terpentín;
 • Biely duch;
 • Solventný;
 • Benzín.

Je dôležité si uvedomiť, že akékoľvek činidlo na chov sa používa, je zavedená časť, pretože nadbytočná koncentrácia oleja povedie k dlhému sušeniu.

Po prvé, maľba sa pohybuje do nádoby, kde bude možné zasahovať a rozbiť zrazeniny. Potom postupne pridávajú olifu a okamžite sa zmiešali. Keď sa dosiahne požadovaná konzistencia, farba musí byť preskočená cez sito, že drobné hrudky budú držať.

Výber rozpúšťadla, zvážiť, že jednotlivé typy môžu skresliť fyzikálne a chemické vlastnosti farieb. Podobne ako OLIF, rozpúšťadlo sa pridáva k nevýznamným častiam na zachovanie základného pomeru komponentov. Jednoduchý biely duch nie je vhodný, musíte použiť len ošúpané, čo je lepšie vďaka. SkiDarár, ktorý neprešiel čistením, tiež nie je možné vziať – ťahá sušenie stratum. Kerosén dáva rovnaký účinok, takže sa používa, keď nie je možné použiť čokoľvek iné.

Spotreba

Náklady na olejové farby uvedené na štítkoch, vždy v priemere, navrhnuté len na odhad objemu materiálu alebo odrážajú príslovosť a množstvo suchého zvyšku. Je však dôležité poznať všetky faktory, ktoré ovplyvňujú skutočnú spotrebu farby. Základný ukazovateľ na 1 m2 je od 110 do 130 g, ale špecificita základne sa neberie do úvahy (materiál, ktorý je natretý) sa neberie do úvahy. Pre normálnu variáciu hodnôt z dreva od 0,075 do 0,13 kg na 1 kV. M. Pri počítaní sa prijíma:

 • Plemeno;
 • Vykurovanie a relatívna vlhkosť vzduchu;
 • Kvalita povrchu (pokiaľ je hladká a hladká);
 • Existuje predbežná vrstva alebo nie;
 • Ako silný tón a ktorá farba sa vyžaduje, aby sa vytvoril.

Za 1 m2. M. Kovová regulačná olejová farba – 0,11-0,13 kg.

K výpočtu bola presná, musíte venovať pozornosť typu kovu alebo zliatiny, celkový stav povrchovej vrstvy (predovšetkým korózia), použitie priméru. Spotreba olejových farieb v betóne je určená predovšetkým ako porézny povrch steny, podlahy alebo stropu. Za 1 m2. m niekedy musíte minúť až 250 g sfarbenie zloženia. Jednoduchá omietka môže byť natretá vo výške 130 g / kV. M, ale úľavy a dekoratívne odrody sú v tomto ohľade oveľa ťažšie.

Najviac spotrebný tón olejovej farby – žltý, litre nikdy chytí viac ako 10 metrov štvorcových. m, a niekedy je možné maľovať dvakrát. Trochu lepšie ukazovatele na bielom, hoci jeho strop je rovnaký. Litr sfarbenej zmesi umožňuje vytvoriť z 11 až 14 m2 zelené steny, od 13 do 16 hnedého alebo od 12 do 16 hodín. A bude tam čierna farba, jeho minimálny indikátor – 17 m2, maximálne – 20 m2.

Všeobecný záver je jednoduchý: Svetelné oleja kompozície sú vynaložené viac ako tmavé. Keď v dolnej časti je už farebná vrstva, budete musieť použiť viac materiálu. Niekedy je výhodnejšie vymazať nadáciu a pripraviť omietku alebo pôdnu vrstvu, zjednodušuje následnú prácu. Samozrejme, keď maľba v 2 vrstvách bude musieť zvýšiť číslice štandardného prietoku 100%.

Veľa závisí od použitého prístroja. Využívanie strapcov, budete si oddýchnuť farbu, aby sa striekal, dostane sa na podlahe a hromadí na hromadu. Stanovenie hrúbky vrstiev je komplikované, ako výsledok – stráviť materiál bude mať viac, a pravdepodobnosť, že je potrebné prepracovať prácu, pomerne vysoké. Efektívnejšie medzi ručnými zbraňami, možno, valčeky so silikónovým hromade. A ak zvážime všetky možnosti, najlepšie riešenie je použitie kolapsu. Maximálne presné obrázky možno získať pomocou online kalkulačiek.

Príklady výpočtov zahŕňajú hladký povrch, maliarske rúry alebo iné štruktúry komplexnej formy vyžaduje na výpočet spotreby farby navyše. Keď sa práca vykonáva na ulici v slnečnom veternom dni, náklady na olejové farby sa zvýšia na 1/5 v porovnaní s farebným vnútorným teplotou pri teplote miestnosti. Ako pôda a tiché počasie, tým lepšie bude povlak.

Výrobcovia: Recenzia a recenzie

Hoci olejová farba sa nepovažuje za najdokonalejšie, ale vyrábajú ho rôzni výrobcovia. V prvom rade je potrebné si vybrať medzi ruskými a zahraničnými produktmi: prvá je lacnejšia a druhá najprestížnejšia a vo svojej výrobe sa začínajú používať moderné technológie.

Spotrebitelia v produktov Recenzia Corporation Akzonobel Označte vysokú kvalitu, schopnosť preniesť až 2 tisíc upratovania. A prívržencov fínskeho Tikurilla často si vyberiete, pretože táto značka produkuje viac ako 500 odtieňov.

TIKURILLA OLEJA PREVÁDZKA Pozri v nasledujúcom videu.

Tipy na výber

Ak chcete pripraviť zmes, ale okamžite ho aplikujte, kúpiť kompozície s kvapalinou; Na rozdiel od husto, sú potrebné len miešať až do úplnej homogenity. Pre farbenie stromov je lepšie vziať maximálny počet a stále opustiť zásoby za tónovanie a opakovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: