Svietidlá z fliaš

V modernom svete bez osvetlenia. Ale nie vždy nákupné svietidlá sú vhodné pod myšlienkou domáceho dizajnéra. Screeningové materiály pomôžu vyriešiť problém. Bez osobitného materiálu investícií z vínnych a plastových fliaš, môže pre každú miestnosť doplniť krásnu a originálnu lampu. Pomôže to urobiť interiér jedinečný.

Názory

Najprv si musíte pamätať, že lampy sú rozdelené do niekoľkých typov:

 • desktop;
 • vonkajšie;
 • strop;
 • stena;
 • ulica;
 • Prenosný.

Časť svietidiel beží z elektrickej siete, takže musíte poskytnúť káblovú prípojku. Niektoré lampy budú fungovať z batérií. Osvetľovacie zariadenia v krajine môžu pracovať zo solárnych panelov. A vytvoriť romantiku, môžete použiť sviečky.

Okrem toho sú rozdielne svetlé žiarovky. A pred vykonaním elektrického spotrebiča by ste mali zvážiť otázku bezpečnosti. Bežné žiarovky sú veľmi horúce, znamená to, že nemusia byť použité v blízkosti plastového žiarenia.

Bezpečnostné LED žiarovky alebo stuhy, denné svetlá, luminiscenčné a neónové žiarovky.

Desktop

Vzhľadom k tomu, sklenená fľaša je stabilná, je častejšia ako noha. Hlavným problémom takýchto svietidiel je podniknúť kábel na žiarovku. Existuje niekoľko spôsobov.

Otvor na stene

V blízkosti základne na stene fľaše si môžete vytvoriť otvor pre výstup kábla.

Pred začatím práce je potrebné vyčistiť a vysušiť fľašu, označte miesto pre otvor. Pre ďalšiu prácu budete potrebovať malé množstvo vody, kus hliny, vŕtanie a vŕtanie s diamantovým korunou. Na miesto budúceho otvorenia musíte držať hliny. V priebehu vŕtania je potrebné nalejte vodu do ílu, aby sa nalejela vodu do vrtáka a fľaša sa neohrievala.

Keď sa objaví otvor, hlinka sa odstráni, čistí sa okraj brúsneho papiera a fľaša sa znova premyje. Po úplnom vysušení sa kábel natiahne, na ktorú bude kazeta pripojená. Zástrčka je pripevnená na druhý koniec kábla a zostáva „na ulici“.

V priehľadnej fľaši môžete dať malé viacfarebné kamienky alebo girlandy. Tak skryť kábel.

Kazeta je namontovaná na hornej strane drôtu, žiarovka je priskrutkovaná. Na krku fľaše je inštalovaný domáci alebo už hotový rám pre klapku.

Odstránenie spodnej časti nite

Bude to vziať vlnu alebo prírodnú trupu. Vlákno je hojné zmáčanie alkoholu alebo benzínu. Musí byť zabalený v 2-3 vrstvách okolo fľaše v mieste, kde by mal byť rez. Pre ďalšie kroky potrebujete malú kapacitu s studenou vodou.

Fľaša s čisteným závitom berie do horizontálnej polohy. Závit je nastavený na oheň a fľaša je skrútený okolo svojej vlastnej osi, takže pálenie bolo pomalé. Akonáhle závit bude progrit, fľašu, ktorú potrebujete, aby ste do vody prudko znížili. Z teploty Sklenený žeriav. Ale nie vždy sa zistí prvýkrát.

Okraj je Sandwicked. Cez dno fľaše vo vnútri, kábel je umiestnený s výhľadom cez krk, krásne umiestnené vianočné girlandu na celý objem fľaše, alebo môžete dať nízke lampy, pre ktoré je fľaša strop.

Vo všetkých prípadoch musí byť kábel plochý a tenký, takže fľaša je spoľahlivo stála na stole.

Pod lampou

Tretia možnosť dodávky elektriny je najjednoduchšia, ale nie vždy estetika. Drôtové svietidlá nespadajú dovnútra. Na krku je panel upevnený, ktorý skrýva kazetu s žiarovkou a drôtom. Tak, že kábel ide priamo pod lampa.

Lampasov, aby štítky z plastových fliaš.

Vonkajší

Keďže podlahová lampa je častejšia vysoká, budete potrebovať extra materiály: drevo, drôtené, kovové armatúry.

Strom lampy-palma je plastové hnedé fľaše naplánované na kovový pól. Základňa bude vykonávať križiacku výprava, navíjanie „trávy“ zo zeleného plastu. Z nej vystrihol palmové listy. Kokosové svetlá môžu vykonávať sklenené fľaše pivom vo forme sudov, vo vnútri.

Ale podlahová lampa môže byť presne. Niekoľko plastových fliaš je potrebné narezať na polovicu. Zvony vyrezali z vrcholu. Cez krk, musíte preskočiť biely vianočný girland alebo LED stuhu a dať dizajn do podlahy, ohýbajte bizarnú formu. Takéto lampy poskytne rozptýlené svetlo a zdobia obývaciu izbu. Môžete tiež urobiť girlandu alebo podlahovú podlahovú lampu.

Pri vytváraní takejto dekorácie môže byť lampa pokrytá akrylovým farbou alebo použiť farebný plast.

Lustre

Vo veľkej miestnosti bude skvelé vyzerať suspenznú drevenú lampu so sklenenými fľašami, ktoré sú vložené do otvorov dreveného rámu. Vyžaduje sa niekoľko fliaš vína tmavých alebo viacfarebných skiel. Vnútri každej kazety so žiarovkou a odvodeným drôtom. Celý dizajn je napájaný jedným alebo viacerými spínačmi.

Sklenené fľaše môžu byť narezané na polovicu a použiť vrch. Kábel vytiahne od lustru cez otvor a náplň je spojená so žiarovkou žiarovkou.

Takýto panel pre luster bude vyzerať ešte zaujímavejšie, ak sú fľaše rezané v uhle.

A ak sa vám podarí vybrať v jednej farebnej schéme, napríklad žlto-oranžovo-zelená, bude to veľmi krásny luster. Výťažok luster môže byť postavený vo forme misy alebo lichobežníka.

Ale spodná časť sklenených fliaš môže byť použitá vo forme okuliarov. Je potrebné rozpustiť horný okraj horáka – a sklo je pripravené. Mimochodom, môže byť použitý ako svietnik.

Nápady na vytváranie lustrov

Stropné svietidlo však môže byť vyrobené z plastu. Tu sú niektoré nápady.

Ak chcete implementovať zaujímavú možnosť, budete potrebovať:

 • Päť-litrový kanister;
 • veľký počet jednorazových lyžíc;
 • papiernictvo nôž;
 • Termopystol s horúcim lepidlom (alebo tekuté nechty).

Päť-litrová kapacita znižuje dno. Všetky lyžice odrezali rukoväte, nechávajú asi 1,5 cm. Počnúc spodným radom sú lyžice lepené pevne k sebe v kruhu nádrže. Ďalej, vyšší riadok je prilepený tak, aby sa vytvorila efekt stupnice. Takže fľaša je úplne sa nehodná.

Gorlaško môže ozdobiť rovnaké lyžice alebo použiť detaily zo starého lustra. Zo dna boli vykonané cez fľašu krku drôtu s vysadeným patrónom. Zostáva pripojiť dizajn na strop.

Plafond pre luster môže byť vyrobený a jeden z veľkej kapacity, alebo 2-4 rohu z menších fliaš.K tomu budete potrebovať:

 • fľaše;
 • alebo farebné hrubé vlákna;
 • PVA lepidlo;
 • kefa;
 • akrylové farby;
 • lak na nábytku;
 • Kancelársky nôž.

Žiarovka bude pripevnená pod krkom. Sme určení s dĺžkou príruby. Znížte dno plastu. Horná časť nádrže musí byť ochladzovaná veľkým lepidlom a okamžite ju vyčistite povrazom. Po úplnom vysušení lepidla môže byť povraz natreté akrylovými farbami a pokryté lakom. Ale pomocou farebných nití, nemusíte maľovať pander. Ak sú vlákna vlnené, potom ich nemusia zakryť.

Ďalší nápad – a znova, na jeden alebo viac plafónov. Budete potrebovať:

 • fľaše;
 • horúce lepidlo;
 • Sklenené kamienky rôznych farieb;
 • Kancelársky nôž.

Spodná časť nádrže je odrezaná. Všetky fľaše je umiestnené kamienkami. Asi denne môžete nainštalovať kazetu a namontovať stropné plaff.

Pri výrobe niekoľkých takýchto plavkov môžu byť zavesené na rôznych úrovniach.

Nástenné bras

Ak stará chrapali plastu, potom môže byť vyrobená z plastových fliaš. Ak to chcete urobiť, znížiť veľký počet letákov žltej, zelenej, oranžovej. S pomocou drôtených letákov, lampa. Príjemné rozptýlené svetlo sa objaví v miestnosti.

Čínsky lucern je vhodný pre miestnosť v orientálnom štýle.

 1. Na tento účel musí byť plastová plochá fľaša narezaná z hrdla na dno veľmi tenkých pruhov.
 2. Prostredníctvom pásov by ste mali striedať drôt zdola na krk. Drôt pevný takým spôsobom, že fľaša sa stane oveľa nižšou ako jeho výškou. Stripy otočili nádobu na baterku.
 3. Zostáva cez prúžky na inštaláciu kazety s energeticky úsporným žiarovkou a odstráňte drôt cez krk.
 4. Stačí na pripojenie krásneho háku na stenu a zavesiť drôtu na to, natiahnutie do výstupu. Nástenná lampa pripravená.

pouličné svetlá

Krásne a nezvyčajné osvetlenie môže byť vyrobené s vlastnými rukami pre altánok na záhradnom pozemku.

Aby ste to urobili, budete potrebovať sklenenú veľkú fľašu tmavého skla s otvorom pozdĺž dĺžky, asi 2/3. A otvor môže byť s nerovnými hranami.

Fľaša musí byť vložená do strany v dekoratívnom nádobe naplnenom riekou piesku. Vnútri fľaše umiestnenej horizontálne kazety s žiarovkou v tvare kužeľa.

S pomocou mušlí, starých mincí, morských hviezd, umelých rias, brilantné prvky fľaša je zdobená takým spôsobom, že piesok a malé predmety sa ukázali byť vo vnútri nádrže. Samotná fľaša je tiež čiastočne vysušená v piesku.

Drôt do výstupu sa preskočí cez stočinu. Takáto lampa pripomína more a dobrodružstvá. A ak je to tiež altánok na ozdobenie rybárskej siete – viditeľné susedov!

Ale ak neexistuje elektrina v krajine, odrežte sviečkami. Obyčajné hrubé sviečky musia byť preliate so sklenenou farebnou fľašou bez dna. Bude to požiarna ochrana pred vetrom.

Solárne lampy pracujú bez siete av tejto výhode. Počas dňa sa účtujú zo slnka, a s nástupom temnoty sa zapnú. Takéto svietidlá sa len držia do zeme, kde je to potrebné. Okrúhle žiarovky zdobené farebnými plastovými lístkami, večer kvitnú s viacfarebnými sedmokrátmi a zvončekmi.

A môžete urobiť petrolejkovú lampu z krásnej fľaše. Bay Kerosén a vloženie knôtu, zostane len upevnenie takú lampu na statív na stene tehlového domu alebo plot.

Prenosný

Rozdiel prenosných svietidiel – v neprítomnosti pripojenia k sieti. V podstate sú to lucerny, ale preskupené pod lampy. Príklad takéhoto dekor môže byť nasledujúca možnosť.

Budete potrebovať niekoľko párových farebných dna z plastových fliaš. Každý pár je „Apple“ alebo „Pepper“. Vnútri jediného priechodného páru je inštalovaný v lampách na batériách vo forme sviečky, ktorá je tesne pokrytá druhým dnom. Zhora vľavo pripojiť na horúcom leptevom vetve.

Dokonca aj jeden z takýchto „Apple“ bude vyzerať krásne v tmavej miestnosti, a ak ich urobíte niekoľko, potom bude dieťa pokojne zaspať v jeho izbe.

Ak sa v krku plastovej krakovanej fľaše vložte sviečku a krásne zdobenie dobre rezanie rezania rezania, potom sa oheň prechádza cez plastom bude vyfúknutý na stenách v bizarných vzoroch.

Ako urobiť lustre fliaš s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: