Ako pripojiť telefón Honor k televízoru

Telefón Honor môžete k televízoru pripojiť niekoľkými spôsobmi. Tie najobľúbenejšie:

 1. Prostredníctvom rozhrania MHL (s káblom HDMI);

 2. Cez rozhranie USB (s príslušným káblom);

 3. Cez Wi-Fi Direct (bezdrôtová sieť).

Tieto metódy umožňujú pripojenie zariadenia Honoro k televízoru bez nutnosti nákupu drahého príslušenstva. Ak nemáte príliš obmedzený rozpočet, môžete si kúpiť špeciálny televízny kľúč, napríklad Chromecast. Je to pohodlnejšie a funkčnejšie, ale príslušné vybavenie bude stáť 20-50 dolárov.

Ako pripojiť telefón Honore k televízoru

Ako pripojiť telefón Honoré k televízoru cez HDMI

Toto je najlepší spôsob pripojenia telefónu Honoré k televízoru, pretože umožňuje zobraziť na veľkej obrazovke všetko, čo už vidíte na mobilnom zariadení. Napríklad aplikácie alebo hry. Môžete však spustiť video aj zobraziť fotografie.

Budete potrebovať:

 1. Priamo Huawei Honor podporujúci rozhranie MHL alebo Mobi

 2. DisplayPort;
 3. Adaptér micro USB na HDMI (známy ako adaptér MHL) – alebo kábel s konektormi micro USB a HDMI.

 4. Pokyny nemusia fungovať, ak:

 5. Váš model Honor nepodporuje MHL alebo Mobi

 6. DisplayPort.

Postup:

 1. Skontrolujte, či váš telefón Honor podporuje rozhranie MHL alebo Mobi

 2. DisplayPort. Môžete to zistiť z technických špecifikácií zariadenia alebo vyhľadaním modelu zariadenia na internete;
 3. Zapojte adaptér MHL do zásuvky v telefóne. Ak máte kábel micro USB na HDMI, tento bod preskočte;

 4. K telefónu pripojte kábel HDMI – buď k adaptéru MHL s konektorom HDMI, alebo priamo k micro USB;

 5. Pripojte zástrčku kábla HDMI k príslušnému portu video zariadenia;

 6. Stlačte tlačidlo Zdroj na diaľkovom ovládači televízora a vyberte položku HDMI.

 7. Rozhranie smartfónu sa potom zobrazí na obrazovke televízora. Ak sa tak nestane, skontrolujte, či je potrebné niečo stlačiť priamo na zariadení Honor. Ak sa ani tam nič nestane, smartfón toto pripojenie nepodporuje. Bohužiaľ.

Rozhranie MHL podporuje väčšina moderných smartfónov – vrátane Honor. Takže s ním nemusí byť samostatný údaj o kompatibilite. Mali by ste sa však pripraviť na to, že smartfón nemusí podporovať streamovanie videa cez pripojené HDMI.

Vďaka tomuto pripojeniu sa na veľkú obrazovku prenáša všetko z displeja smartfónu – od rozhrania operačného systému až po videá zo streamovacích služieb alebo spustené hry. Okrem toho sa zvuk prehráva aj na televízore.

Výhody metódy:

 1. Vysielajte celý videoprenos z obrazovky smartfónu;

 2. Žiadne dodatočné nastavenia, rýchle a jednoduché pripojenie.

Nevýhody metódy:

 1. Rýchle vybitie telefónu;

 2. Budete si musieť zakúpiť adaptér MHL alebo kábel s konektormi HDMI a micro USB;

 3. Nefunguje na všetkých zariadeniach.

Za samostatnú zmienku stoja nové modely Honor, ktoré sú vybavené USB Type-C. Od konca roka 2018 podporujú video výstup cez Type-C iba Huawei Honor Note 10 a Huawei Honor View 20. Táto operácia si vyžaduje použitie špeciálneho adaptéra z Type-C na HDMI; štandardný adaptér MHL nebude fungovať.

Ako pripojiť telefón Honore k televízoru cez USB

Ako pripojiť telefón Honor k televízoru

Táto možnosť bude fungovať v prípade starších telefónov Honor, ktoré nepodporujú rozhranie MHL, a preto sa nemôžu pripojiť k televízoru prostredníctvom rozhrania HDMI. Pri tomto spárovaní však môžete prehrávať len videá a fotografie, ktoré sú už uložené vo vnútornej pamäti smartfónu. Napríklad stiahnuté z internetu alebo vlastnoručne natočené.

Streamovanie videa zo služieb streamovania (ako napríklad YouTube, Netf

 • x alebo Google Play Movies) nebude fungovať. Podobne nebudete môcť demonštrovať hranie hry spustenej na vašom obľúbenom handhelde.

  Budete potrebovať:

  1. Telefón Honor, ktorý podporuje pripojenie USB ako veľkokapacitné pamäťové zariadenie (nie MTP alebo PTP, len veľkokapacitné pamäťové zariadenie);

  2. Kábel Micro USB.

  3. Je potrebné poznamenať, že niektoré modely televízorov podporujú pripojenie zariadení MTP k nim. Potom bude táto metóda fungovať aj s relatívne novšími zariadeniami značky Honor.

  Táto metóda nemusí fungovať, ak:

  1. Váš televízor nepodporuje pripojenie kompozitných zariadení USB;

  2. Smartfón nefunguje v režime veľkokapacitného úložiska, iba MTP alebo PTP.

  Pokyny:

  1. Pripojte mobilné zariadenie pomocou kábla USB k príslušnému portu televízora;

  2. Na smartfóne vyberte režim „USB mass storage“ a potvrďte prepnutie do tohto režimu;

  3. V ponuke televízora vyberte pomocou diaľkového ovládača položku „Zdroj“ – USB.

  4. Zobrazia sa súbory a priečinky uložené v pripojenom zariadení. Pomocou diaľkového ovládača otvorte požadovanú a nájdite požadovanú fotografiu alebo klip. Ak televízor nedetekuje Honor – znamená to, že v zásade nepodporuje kompozitné zariadenia USB.

  Bohužiaľ, môžete zobraziť len lokálne uložené súbory. Televízor bude prehrávať iba médiá v „známych“ formátoch, čo znamená, že ak nedokáže prehrať žiadne .AVI, nebude sa „učiť“ ani. Tento typ pripojenia nie je vhodný na sledovanie videí s vysokým dátovým tokom (napr. F

   l HD 60 fps alebo 4K 30 fps), pretože rýchlosť tohto rozhrania jednoducho nie je dostatočne vysoká na takéto streamovanie.

   Výhody metódy:

   Kompatibilný so staršími zariadeniami Honoror a väčšinou modelov video zariadení;

   Telefón sa v tomto režime aj nabíja.

   Nevýhody metódy:

   1. Prehráva len lokálne uložený obsah;

   2. Prehrávať sa budú len súbory podporované priamo vaším televízorom.

   Ako pripojiť telefón Honore k televízoru prostredníctvom služby Wi-Fi Direct

   Ako pripojiť telefón Honore k televízoru

   Táto metóda je podobná predchádzajúcej, len si nevyžaduje drôty. Pri pripojení cez Wi-Fi Direct tiež nebudete môcť sledovať streamované video ani „zrkadliť“ rozhranie smartfónu. Môžete si prezerať iba súbory, ktoré ste uložili do zariadenia Honora, napríklad fotografie a videá. Napriek tomu budete môcť prehrávať všetky formáty, ktoré sú kompatibilné s firmvérom alebo nainštalovaným softvérom.

   Budete potrebovať:

   1. Televízor s funkciou Wi-Fi Direct.

   Táto metóda nemusí fungovať, ak

   1. TV nepodporuje túto technológiu. Informácie o kompatibilite Wi-Fi Direct nájdete v príručke k existujúcemu video zariadeniu alebo online podľa čísla modelu a jeho špecifikácií.

   Pokyny:

   1. Spustenie služby Wi-Fi Direct v televízore. V závislosti od modelu prebieha tento proces rôzne. Napríklad v modeloch značky Samsung sa to vykonáva v časti Nastavenia – Sieť – PROGRAM. AP“;

   2. Zapíšte názov a heslo siete vytvorenej televízorom;

   3. Pripojte sa na mobilnom zariadení k sieti Wi-Fi, ktorú televízor vytvorí;

   4. Otvorte akékoľvek video, ktoré chcete sledovať, v prehrávači videa mobilného zariadenia, ťuknite na tlačidlo „Vysielať“, ktoré sa zobrazí, a vyberte model televízora ako prijímač.

   5. Obe zariadenia budú počas pripojenia odpojené od internetu. Preto nemôžete streamovať video.

   Výhody tejto metódy:

   1. Nie je potrebné žiadne zapojenie;

   2. Nevedie k zrýchlenému vybíjaniu smartfónu;

   3. Funguje aj so staršími zariadeniami Honor.

   Nevýhody metódy:

   1. Kompatibilný s veľmi obmedzeným počtom modelov televízorov, ktoré podporujú Wi-Fi Direct;

   2. Nevhodné na streamovanie videa.

   Ďalšie spôsoby pripojenia telefónu Honore k televízoru

   Technológia Miracast

   Miracast (Mirror Casting) slúži na zrkadlenie obrazovky a je podporovaný operačným systémom Android od verzie 4.2. Takže váš Honor je s ním kompatibilný. Zostáva nájsť kompatibilný televízor.

   Ak smartfón aj televízor podporujú technológiu Miracast, pripojte ich k rovnakej sieti Wi-Fi. Potom vyberte možnosť „Duplikácia obrazovky“ alebo „Streamovanie. Potom vyberte prijímač – model televízora – a vychutnajte si rozhranie na veľkej obrazovke.

   Ak váš televízor nie je kompatibilný s technológiou Miracast alebo ho vôbec nemôžete pripojiť k sieti Wi-Fi, môžete si kúpiť zodpovedajúci TV dongle – napríklad MiraScreen. Stoja okolo 20 dolárov a dodávajú sa väčšinou z Číny.

   Technológia DLNA

   Ďalší spôsob bezdrôtového pripojenia cez existujúcu sieť LAN. Vyžaduje, aby boli zariadenie Honor aj televízor pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi.

   Do smartfónu musíte nainštalovať aplikáciu DLNA-server (napríklad BubbleUPnP), vybrať v nej požadované video a potom kliknúť na tlačidlo „Vysielať“ a uviesť, na ktorom televízore v bezdrôtovej sieti LAN ho chcete sledovať.

   Niektoré modely televízorov (aj celkom moderné) nepodporujú DLNA. Potom už zostáva len kúpiť si TV kľúč, ktorý túto technológiu podporuje – napríklad AnyCast. Stojí tiež približne 20 dolárov a ľahko ho nájdete v čínskych internetových obchodoch.

   Technológia Chromecast

   Metóda bezdrôtového pripojenia, ktorá je pohodlnejšia ako Miracast a DLNA dohromady, ale aj pomerne drahá. Musíte si kúpiť Chromecast, ktorý v závislosti od generácie stojí od 20 do 50 dolárov. Ale oficiálne sa predáva v Rusku.

   Pripojte Chromecast k televízoru a nastavte ho podľa pokynov na obrazovke. Po vykonaní tohto úkonu sa na telefóne zobrazí tlačidlo „Stream“. Automaticky sa zobrazí na paneli rýchlych nastavení aj v oknách prehrávačov médií (napr. YouTube). Chromecast umožňuje streamovať celú obrazovku.

   Táto technológia je vo všeobecnosti veľmi pohodlná, ale jej vybavenie je drahé.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: