Levosin a Levomecol | Ktorú masť si vybrať

Lokálne prípravky na báze najsilnejších bakteriostatických, dezinfekčných a anestetických látok, ako sú Levosin a Levomecol. Široko sa používa v dermatológii, proktológii, gynekológii, hnisavej chirurgii. Naši novinári v Expertology zhromaždili najnovšie informácie a spoľahlivé fakty na tému: Levosin alebo Levomecol recenzie. Pomôže to pri správnom výbere lokálneho použitia lieku na liečbu vonkajších zápalov alebo rán mikrobiálnej etiológie.

Charakteristika lieku Levosin

Levosin

Levosin je lokálna masť na vonkajšie použitie domácej výroby. Lokálna aplikácia s vysokou účinnosťou a dobrou znášanlivosťou. Hlavnou výhodou masti je jej jedinečné zloženie, na ktoré sa bakteriálna flóra nemôže stať závislou.

Zloženie

Liečivo na báze mastných olejov, Levosin, má viaczložkové zloženie. Úspešne vybraný chemický komplex účinne zvládne, t. j. potlačí akýkoľvek typ infekčného agens. Okrem toho má masť analgetický účinok na zapálené rany uzavretého alebo otvoreného typu.

Hlavné účinné látky masti Levosin sú:

 1. Chloramfenikol (levomycetín), antibiotikum s bakteriostatickým účinkom proti rezistentným organizmom, ako sú salmonely, streptokoky, gonokoky, Haemophilus influenzae, Escherichia coli. Neexistuje voči nemu žiadna mikrobiálna rezistencia. Toxický pre pečeň, obličky a krvotvorbu v prípade požitia. Masť sa pomaly vstrebáva do krvného obehu. Pri používaní u dojčiacich matiek a tehotných žien sa však prejavujú toxické účinky.

 2. Sulfadimetoxín – vzťahuje sa aj na antibakteriálne lieky. Má výrazný účinok na vnútrobunkové parazity, ako sú chlamýdie, ktoré sú rezistentné voči väčšine antimikrobiálnych látok. Inhibuje Kochov bacil, ktorý spôsobuje záškrt, bacily, toxoplazmózu, escherichiózu, hemofilové bacily. Jeho široký rozsah účinku umožňuje použitie v prípadoch, keď sú iné antibakteriálne látky prakticky bezmocné.

 3. Metiluracil je silný ochranný faktor buniek. Jeho mechanizmus účinku je zameraný na rýchlu obnovu epidermálnej vrstvy a uzavretie rany v čo najkratšom čase.

 4. Trimekaín je analgetikum, ktoré je niekoľkokrát silnejšie ako novokaín. Priamo pôsobí na nervové zakončenia, čím zmierňuje a zmierňuje bolestivé pocity v oblasti rany. Nemá dráždivý účinok na okolité tkanivá. Zmierňuje opuch.

Jednotlivé zložky sa navzájom výrazne posilňujú, čo umožňuje dosiahnuť pozitívny terapeutický účinok v krátkom čase. Rany sa okamžite vyčistia od hnisu, opuch a citlivosť sa zmenšia a pacient sa cíti lepšie.

Dôležité! Hlavným účinkom levosínu je potlačenie zápalu zničením hnisavej flóry a zabránenie rozšírenia patologického procesu do iných orgánov a tkanív. zastavuje nekrotický proces a rozvoj gangrény v ktorejkoľvek časti tela.

Hlavné terapeutické vlastnosti

Vďaka kombinovanému účinku sa pacient rýchlo vylieči, zmierni sa bolesť a utrpenie. Rana sa začne rýchlo hojiť, do krvného obehu sa nedostanú žiadne zvyšky rany ani patogénne mikróby. Čím skôr sa liečba začne, tým rýchlejšie sa pacient zotaví.

Medzi hlavné terapeutické vlastnosti lieku patria:

 1. Odstraňuje syndróm bolesti v oblasti rany.

 2. Zničenie bakteriálneho agens v oblasti rany.

 3. Znižuje zápalové opuchy.

 4. Prevencia množenia baktérií a superinfekcie.

 5. Odstránenie odumretého tkaniva.

 6. Oprava a regenerácia epidermy a poškodeného tkaniva v rane.

Široké antibakteriálne spektrum umožňuje použitie na akúkoľvek hnisavú ranu bez čakania na stanovenie zloženia flóry a citlivosti na antibiotiká. To je veľká výhoda tohto lieku, ktorá umožňuje zastaviť proces v krátkom čase.

Farmakologické vlastnosti

Farmakologické vlastnosti

Levosín – liek na vonkajšie použitie, ktorý má v odporúčaných dávkach nízky adsorpčný účinok. Široko používaný na liečbu hnisavých rán.

Špecifické vlastnosti:

 1. Má silný antibakteriálny účinok na grampozitívne a gramnegatívne kmene baktérií a inhibuje väčšinu anaeróbov, ktoré môžu spôsobiť závažné ochorenia.

 2. Masťový základ umožňuje zložkám lieku ľahko preniknúť hlboko do tkanív. Polyetylénglykol transportuje viazaný levomycetín a sulfadimetoxín do tkaniva s vysokou resorpčnou aktivitou.

 3. V priebehu 2 až 3 dní sa opuch tkaniva okolo povrchu rany odstráni vďaka vysokej hydratácii masti. Obsah purulent-nekrotických látok sa tiež zmierňuje.

 4. Stimulácia lokálnej imunity metyluracilom podporuje rýchlu regeneráciu tkaniva, regeneráciu epitelu.

 5. Výrobok sa nehromadí v tele a nemá nepríjemný dráždivý účinok.

Naši odborníci z časopisu „Expertologi“ po preštudovaní mnohých informačných zdrojov dokázali, že Trimekain dlhodobo zmierňuje bolestivý syndróm, znižuje opuch tkaniva, nemá žiadnu toxicitu, preto sa Levosin široko používa pri zápalovo-infekčných procesoch sprevádzaných bolestivým syndrómom, nekrotickým procesom a opuchom priľahlých tkanív.

Indikácie

Levosín sa používa predovšetkým v hnisavej chirurgii. Prípravok účinne ošetruje rany so zmiešanou mikroflórou a možnosťou spojenia agresívnej nemocničnej flóry.

Oblasti použitia lieku Levosin:

 1. Popáleniny s rozvojom hnisavých komplikácií a na prevenciu infekcie poškodených tkanivových štruktúr (otvorené rany).

 2. Ťažko sa hojace vredy náchylné na infekcie spôsobené nízkou imunitou.

 3. Hnisavé vyrážky, ako je acne vulgaris, furunkulóza, karbunkuly, furunkuly, rozsiahla streptodermia.

 4. Preležaniny u pacientov pripútaných na lôžko.

 5. Pooperačné a poúrazové rany, aby sa zabránilo infekcii hnisavou flórou.

 6. Hemoroidálne uzly, análne fisúry a fistuly, proktitída.

 7. Panarissions.

Široká oblasť použitia je daná širokým spektrom antibakteriálnej aktivity a bezpečnosťou výrobku.

Mal by sa používať len na lekársky predpis. Obväzy denne aplikuje za sterilných podmienok obväzová sestra pod lekárskym dohľadom.

Masť sa aplikuje zvonka na gázový tampón po predchádzajúcom opláchnutí rany a jej ošetrení antiseptikami. Odstraňuje nekrotické masy a hnisavý výtok z rany. Tampón sa priloží na ranu a upevní sa obväzom.

V prípade hlbokých lézií sa rana umyje antiseptikom a vysuší sterilným tampónom. V prípade rozsiahlych rán potom voľne naplnené sterilnými tkaninami napustenými masťou Levosin. Sterilný obväz sa aplikuje. Obväzy sa aplikujú podľa potreby. Ak sa obväz nasiakne obsahom rany, je potrebné ho vymeniť.

Po opláchnutí dutiny rany antiseptikom naneste masť pomocou injekčnej striekačky. Musí mať telesnú teplotu. Na drenáž sa zavedie sterilná drenážna hadička, ktorá sa denne vymieňa.

Nežiaduce účinky

Nežiaduce účinky

V presných dávkach predpísaných lekárom nespôsobuje masť prakticky žiadne vedľajšie účinky. Niekedy sa môže vyskytnúť alergia na zložky masti, ktorá sa prejavuje svrbením a začervenaním. Pred aplikáciou sa môže vykonať test citlivosti nanesením malého množstva masti na neporušenú pokožku. Ak sa po 30 minútach neobjaví žiadne začervenanie alebo svrbenie, je použitie bezpečné.

Kontraindikácie

akákoľvek precitlivenosť na zložky v anamnéze.

Napriek tomu, že sa prípravok sotva dostane do celkového krvného obehu, je lepšie ho počas tehotenstva nepoužívať, alebo len na obmedzený čas. O týchto bodoch by mal rozhodnúť ošetrujúci lekár, ktorý posúdi všetky riziká.

U dojčiacich matiek – obmedzené použitie vzhľadom na možné resorpčné účinky. Niekedy sa používa pri hnisavej mastitíde, ale kŕmenie z postihnutého prsníka by sa malo zakázať. Masť sa aplikuje na obmedzený čas, kým sa neprejaví pozitívny účinok.

Obdobie dojčenského veku je absolútnou kontraindikáciou. Mladší ako 1 rok – pod dohľadom pediatra s mimoriadnou opatrnosťou.

V prípadoch porúch cirkulácie kostnej drene.

Akútna intermitentná porfýria.

Opatrnosť pri rádioterapii, poškodenie pečene a obličiek.

Nie je kompatibilný s alkoholom.

Interakcia s inými liekmi

Levosín je účinný terapeutický a profylaktický prostriedok proti infekciám rán. Široké spektrum antibakteriálneho účinku a regeneračné vlastnosti pomáhajú v mnohých prípadoch dosiahnuť rýchly účinok a zmierniť stav pacienta. Počas mnohých rokov používania sa nevytvorila odolnosť voči väčšine baktérií. Minimálne vedľajšie účinky umožňujú použitie lieku vo všetkých prípadoch hnisavej infekcie kože.

Upozorňujeme! Masti na báze levosínu a levomykolu sa nemôžu používať s liekmi, ktoré sa používajú na liečbu onkologických a autoimunitných ochorení. Nepredpisujte v kombinácii so sulfónamidmi.

Charakteristika lieku Levomecol

Levomecol

Levomecol je masť na vonkajšie použitie, analóg levosínu. Obsahuje chloramfenikol a metyluracil.

Farmakologický účinok

Má antibakteriálne a reparačné účinky. Pôsobí proti grampozitívnej flóre všetkých druhov, E. coli. Silný lokálny účinok, stimulujúci uzatváranie rán a účinok proti opuchu.

Indikácie

 1. Lézie kože a podkožného tkaniva.

 2. Traumatické a pooperačné zákroky s následnou infekciou.

 3. Preležaniny.

 4. Hemoroidy.

 5. Furunkulóza, streptodermia a iné hnisavé kožné lézie.

Používa sa takmer v rovnakých prípadoch ako Levosin.

Používa sa rovnako ako Levomecol. Masť sa aplikuje zvonka alebo do rany. Čas používania upravuje ošetrujúci lekár. Dlhodobé používanie by malo byť pod kontrolou krvných a biochemických parametrov.

Vedľajší účinok

Môžu sa vyskytnúť alergie, podráždenie a vyrážky.

Kontraindikácie

Novorodenecké obdobie.

Tehotenstvo a dojčenie – ak je indikované na celý život.

Do 1 roka veku – pre vitálne indikácie.

Citlivosť na zloženie masti.

Nemožno kombinovať s alkoholom!

Podobnosť drog

Podobnosť prípravkov

Levosín a levomecol sú podobné produkty s takmer identickým zložením. Majú rovnaké indikácie, kontraindikácie a spôsoby použitia. Majte na pamäti, že hlavný účinok je zameraný na boj proti mikrobiálnej infekcii. Ak je zápal vírusovej alebo plesňovej povahy, masti nebudú účinné, pretože obsahujú len antibakteriálne prípravky. Masť nemožno použiť jednorazovo na zničenie bakteriálneho agens. Mala by sa používať 3 až 5 dní, aj keď vonkajšie príznaky vymiznú.

Rozdiely medzi prípravkami

Levosin okrem chloramfenikolu a metyluracilu, ako je to v Levomecole, zabezpečuje prítomnosť sulfadimetoxínu a trimekaínu. To rozširuje možnosti použitia masti pri trvalejších infekciách a zvyšuje rozsah antibakteriálneho účinku. Levosinová masť je predpísaná pri infekciách so zmiešanou bakteriálnou flórou. Koncentrácia levomycetínu v levomycíne je vyššia, čo umožňuje jeho použitie pri závažných léziách s rizikom anaeróbnej infekcie, keď sa levomecol ukáže ako bezmocný.

Pozor!Ak je pri akútnych infekciách rán potrebná rýchla a účinná reakcia, je vhodnejšie podať Levomecol. Na zatuchnuté, pomalé rany Levomecol, pretože má výraznejší účinok na hojenie rán. Trimekaín má analgetické a antiarytmické účinky, čo umožňuje použitie levosínu u pacientov s arytmiou.

Ktorá masť je najlepšia – pre koho a kedy

Ak je pacient alergický – predpisujte Levomecoin s opatrnosťou vzhľadom na jeho zložitejšie zloženie. V tomto prípade je vhodnejšie – Levomecol, pretože spôsobuje menej alergických reakcií. Levomecol sa používa aj v dospievajúcom veku na liečbu acne vulgaris. Masť neobsahuje hormóny, preto je veľmi rozšírená. Akné je dobre tolerované, ale nemalo by sa používať dlhodobo, pretože môže poškodiť mikroflóru kože.

Levomecol sa používa na liečbu chronických hemoroidov, trofických vredov a preležanín. Môže sa používať pri zápalových procesoch stredného ucha a prínosových dutín. Levosin sa používa pri silnej bolesti rán, ale je kontraindikovaný pri srdcovom a obličkovom zlyhaní kvôli prítomnosti trimekaínu. Levosín sa používa v nemocniciach na účinné hojenie rán a prevenciu nemocničných infekcií.

Masti sú zameniteľné, ale nie vo všetkých prípadoch.V žiadnom prípade by ste nemali používať takéto silné masti, ktoré obsahujú antibakteriálne látky, na samoliečbu. Liek predpisuje len ošetrujúci lekár po dôkladnom vyšetrení a prehliadke. Lekár tiež rozhodne, kedy ho použiť. To zaručuje rýchle zotavenie a úspešnú prevenciu hnisavých komplikácií.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: