Porovnanie Normobact a Linex | Vyberte si to najlepšie

Linex a Normobakt sa používajú pri dysbakterióze na obnovenie črevnej mikroflóry. Analyzovali sme ich výhody a nevýhody, aby ste si mohli vybrať najúčinnejší liek na tráviaci trakt.

Droga

Výhody

Nevýhody

Normobakt

Prebiotikum+probiotikum

Existuje riziko alergie

Žiadne kontraindikácie

Pripravte si roztok pred užitím

Žiadne vedľajšie účinky

Dobre znášaný

Môže sa používať pri diabetes mellitus

K dispozícii v rôznych variantoch

Vybrané pre črevné infekcie

Používa sa ako doplnok počas dojčenia

Linex

Bezpečné a účinné

Možná reakcia z precitlivenosti

K dispozícii v rôznych formách

Neodporúča sa používať pred 1. rokom života

Častejšie sa používa pri antibiotickej liečbe

Popis lieku Normobakt

Normobakt L

Normobakt patrí medzi výživové doplnky. Vyrobené v Poľsku. K dispozícii v práškovom roztoku a tabletách. Je to synbiotikum, t. j. liek, ktorý kombinuje vlastnosti prebiotika a probiotika. Je založený na baktériách mliečneho kvasenia a fruktooligosacharidoch.

Kombinácia probiotík a prebiotík zvyšuje účinok lieku tým, že predlžuje životnosť prospešných baktérií a zvyšuje ich počet. Obnovuje tiež imunitnú odolnosť organizmu. Používa sa ako zdroj probiotických organizmov.

Normobakt je k dispozícii v niekoľkých verziách:

 1. Baby – ako doplnková výživa pre dojčatá a malé deti;

 2. Junior – od 3 rokov, čokoládová príchuť;

 3. Norma Normobakt;

 4. Normobakt L – so zosilneným zložením na dlhý priebeh.

Výskum a účinnosť

Jedna štúdia sa uskutočnila s cieľom zistiť účinnosť Normobaktu pri prevencii dysbiózy u detí počas eradikácie antibiotík Helicobacter pylori. Celkovo bolo sledovaných 59 pacientov vo veku od 6 do 17 rokov. Výsledky vyšetrení detí pred a po liečbe ukázali, že antichelikobakteriálna liečba významne ovplyvňuje nerovnováhu mikroflóry. Normobakt slúži ako účinné preventívne opatrenie.

Ďalšia štúdia skúmala účinky Normobactu na funkciu čriev pri rôznych somatických a chirurgických stavoch. Zúčastnilo sa na ňom 38 detí vo veku od šiestich mesiacov do deviatich rokov. Výsledky ukázali pozitívny účinok Normobaktu na motorickú a evakuačnú funkciu čreva. U väčšiny detí bolo pozorované zvýšenie počtu prospešných baktérií.

Zdroje:

 1. Sichinava I.. Štúdia účinnosti synbiotík Normobakt v prevencii dysbiózy u detí počas eradikačnej antihelikobakterovej liečby. Lekáreň. 2015.

 2. Borovik T.. Hodnotenie klinickej účinnosti symbiotického doplnku stravy Normobakt u detí s chirurgickou a somatickou patológiou. Pediatria. 2010

Črevná mikroflóra

Kontraindikácie

Liek nemá žiadne kontraindikácie na použitie, okrem alergie na zložky. Môže sa používať pre veľmi malé deti. Normobakt neobsahuje laktózu, sacharózu ani bielkoviny kravského mlieka, preto ho možno predpísať pri cukrovke.

Nežiaduce účinky

Možné vedľajšie účinky – alergia, plynatosť, hnačka. Prípravok sa dobre znáša. V prípade alergie sa má podávanie lieku Normobact prerušiť.

Dávkovanie

Normobakt sa má užívať s jedlom. Obsah vrecka sa rozpustí vo vode alebo v mlieku. Mal by sa vypiť ihneď po príprave.

Deťom vo veku od 1 mesiaca do 3 rokov sa ukazuje 1 sáčok/deň. Po 3 rokoch – 1-2 vrecúška. Dĺžka používania: 10-14 dní. Po liečbe antibiotikami môže trvať 2-3 týždne.

Vhodné pre koho

Normobakt môžu užívať deti a dospelí pri nasledujúcich indikáciách:

 1. Počas liečby antibiotikami a po nej na obnovenie mikroflóry;

 2. v komplexnej liečbe alergických ochorení;

 3. v meniacich sa klimatických podmienkach;

 4. Na liečbu rotavírusových a iných črevných infekcií.

Popis produktu Linex

Linex

Eubiotic Linex obsahuje lakto- a bifidobaktérie. Predáva sa vo forme kapsúl, prášku a tekutiny. Vyrobené v Slovinsku. Účinok – normalizácia gastrointestinálnej mikroflóry.

Baktérie v Linexe sa podieľajú na týchto procesoch:

 1. Metabolizmus žlčových kyselín a enzýmy;

 2. Zlepšenie reaktivity organizmu;

 3. syntéza vitamínov;

 4. syntéza antibakteriálnych látok.

Výskum a účinnosť

Zloženie Linexu je prirodzené pre črevnú mikroflóru. Baktérie mliečneho kvasenia prípravku ovplyvňujú nielen kvantitatívny ukazovateľ priaznivého prostredia, ale podieľajú sa aj na syntéze kyseliny askorbovej a vitamínov B, K, čo vedie k zvýšeniu odolnosti organizmu voči patogénnym činiteľom a nepriaznivým vonkajším faktorom.

Baktérie v lieku inhibujú rast baktérií produkciou metabolitov, ktoré majú toxický účinok proti patogénom. Pomáha tomu aj zníženie kyslosti v črevách a tvorba bakteriocínov.

Zdroje:

 1. Ushkalova E.. Linex Forte v prevencii a liečbe gastrointestinálnych ochorení. Terapeutický archív. 2015.

 2. Gupta V, Garg R. Probiotiká. Indian J Med Microbiol. 2009.

Kontraindikácie

Jedinou kontraindikáciou používania lieku Linex je precitlivenosť na zložky. Liek je bezpečný počas tehotenstva.

Nežiaduce účinky

Linex je dobre tolerovaný. Existuje možnosť reakcie z precitlivenosti.

Dávkovanie

Užitie po jedle. Do 3 rokov sa kapsula môže otvoriť a prášok sa zmieša s vodou. Deti do 2 rokov užívajú 1 kapsulu 3-krát. Do 12 rokov, 3-krát 1-2 kapsuly. Dospelí užívajú 2 x 3 krát. Priebeh liečby závisí od závažnosti príznakov.

Kto je vhodný

Linex je vhodný pri žalúdočných poruchách, dysbakterióze, otravách. Používa sa na liečbu plynatosti, dyspepsie, hnačky, bolesti brucha, zápchy.

Náklady a podobnosti

Analógy

Droga

Náklady

Analógy

Normobakt

Prášok 3 g #10 – od 480 Euro;

Tablety č. 20 – od 390 Euro

V zložení neexistujú žiadne analógie, existujú náhrady:

Bifidumbakterín;

Eubicor;

Bifiform;

Jogurt Roselle;

Fermalac;

Lactobacillus;

Lacidophilus;

Spasmolac;

A-Bacterin;

Acipol

Linex

Kapsule #32 – od 580 Euro

Kvapky pre deti – 8 ml – od 590 Euro;

Prášok – 1,5 g #10 – od 480 Euro

Analógy liekov majú odlišné zloženie, kontraindikácie a vedľajšie účinky. Pred použitím si prečítajte návod na použitie jednotlivých produktov a poraďte sa so svojím lekárom.

Ktorý liek je lepší

Prípravky sú si v mnohých ohľadoch podobné, ale možno pozorovať aj jasné rozdiely, ktoré určujú výber. Pri črevných infekciách, salmonelóze, keď sa vykonáva antibiotická liečba, je lepšie použiť Normobakt. Neutralizujú účinky otravy a postupne obnovujú normálne zloženie mikroflóry.

Oba lieky sa používajú v pediatrii. Linex sa považuje za jemnejší pre deti, ale Normobakt je vhodnejší na podanie dieťaťu. Oba tieto lieky sa môžu zdať zbytočné, ak nie sú predpísané a používané ako úplná liečba.

Linex a Normobakt – pomoc pri obnove mikroflóry. Na druhej strane, hlavným opatrením bude diétna výživa. Tieto lieky sú dostupné bez lekárskeho predpisu, ale najprv musíte navštíviť odborníka, aby zistil, ktorý liek je vo vašom prípade najlepší.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: