Ako čistiť filter v práčke Samsung?

Každý stroj práčky potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Správna pozornosť užívateľa zabráni vzniku vážnych porúch a výrazne rozširuje výkonnosť techniky.

Jedným z dôležitých stupňov práčky je čistenie filtrov.

Príznaky skladovania

V práčkách Samsung sú nainštalované dva filtre: jeden na sací systém, druhý – na promócii. Sú upchaté rôznou periodicitou, ale tiež si zaslúžia pozornosť.

Na výskytu blokovania v ktoromkoľvek z týchto filtrov stroj reaguje takmer rovnaký.

Samo-diagnostický systém, ktorý je k dispozícii vo všetkých moderných modeloch, rýchlo reaguje na výskyt problémov v prevádzke prívodu a výfukových systémov. Nasledujúce chybové kódy na displeji budú hovoriť o mene

 • Pozemok v odtokovom filtri sa zobrazí vo forme chýb 5E, 5C alebo E2;

 • Chybové kódy 4E, 4C alebo E1 budú hovoriť o problémoch s vodou.

Aj keď je to zriedkavé, ale elektronika môže byť neskoro s definíciou problémov. V takýchto prípadoch môžete nezávisle určiť prítomnosť blokovania v jednom zo systémov. Bude to potrebné len pozorne sledovať správanie stroja a označiť výskyt niektorých zmien:

 • Pomalé slivky / sada vody;

 • nedostatok funkcie výtoku vody alebo jeho množinu;

 • Zastavte otvárací stroj stroja s vyplnenou alebo prázdnou nádržou;

 • Systém s nízkym kvalitým stláčaním;

 • Technika nemôže spustiť opláchnutie a točiť;

 • Nepríjemný zápach, ktorý pochádza zo stroja označuje klastra vo vnútri odpadu a zvyšky na umývanie.

Príčiny

Ako sa hovorí, nepriateľ potrebuje vedieť v tvári, preto to nebude príliš oboznámení s dôvodmi, ktoré vedú k tvorbe blokája vo filtračných prvkoch pracieho stroja Samsung.

 1. Hrdza často sa vyskytuje na kovovej filtračnej mriežke. Z týchto sedimentov, kúsky odlúpnutie, ktoré sťažujú zásobovanie vody v písacom stroji.

 2. Vlajka vápna je dôsledkom použitia vody so zvýšenou tuhosťou. Počas odtoku odpadovej vody na filtri zostanú odparené prvky vo forme solí a minerálov. Usadili sa na filtračnom prvku, tvorili nájazd, ktorý robí ťažšie ťažšie.

 3. Malé prvky sú vždy spadajú do filtra – Z toho je nemožné poistiť. Vlna, piesok, odpadky možno vymyť z vecí, a upevňovacie prvky, tlačidlá a iný dekor sa môžu rozdeliť počas umývania.

Prečítajte si viac  Toalety na toalete pre deti: Rôzne voľby

Čistenie filtra

Vymazať vypúšťacie a filtračné filtre budú môcť všetkým – nemali by ste ani pochybovať. Bude to mať radi, že bude plne dodržiavať odporúčania a sledovať praktické riadenie. A začneme s filtrom, ktorý je nainštalovaný na odtokovom systéme.

 1. Vypnite kábel stroja z napájania a prekrývajte batériu s vodou.

 2. Na prednom paneli je dvere alebo malé podšívky. Skryjú filtračný prvok, ktorý potrebujeme.

 3. Zatvorenie dverí filter sú držané plastovými západkami, ktoré musia byť opatrní. Urobte to pohodlné s plochým skrutkovačom. Z ostrých pohybov a nadmerných tlakových západiek sa môžu zlomiť.

 4. Paul pod strojom a priestorom v blízkosti, musí byť uzavretý s handrou, pretože voda vždy zostáva v odtokovom systéme. Aby ste ho spojili, musíte stroj nakloniť.

 5. Filter môže byť odskrutkovaný proti smeru hodinových ručičiek. Pre tento proces môžu potrebovať kliešte.

 6. Filtračný prvok je úplne odskrutkovaný a odstránený zo stroja.

 7. Teraz zostáva opláchnuť pod tečúcou vodou, vyčistiť odpadky a nainštalovať na mieste.

Teraz sa budeme zaoberať čistením filtra na odlievacom systéme. Kvalita a tuhosť vody ovplyvňuje jeho stav. Jeho čistenie sa vykonáva nasledovne.

 1. Premiestnite stroj na prístup k zadnému panelu, pretože tento filter sa nachádza na zadnej strane.

 2. Prekrývajúca sa vody a odskrutkujte hadicu z ventilu. Teraz musíte odstrániť mriežku v plastovom puzdre, čo je len filter.

 3. Vyčistite mriežku a nainštalujte na mieste. Teraz môžete otvoriť vodu a skontrolovať prevádzku stroja.

Preventívne opatrenia

Každý z nás chcem udržať výkon stroja tak dlho, ako je to možné a zrazení s jeho opravou čo najviac. Na to je potrebné zabezpečiť náležitú starostlivosť o ňu a dodržiavať jednoduché rady od profesionálov.

 1. Filtre sa musia kontrolovať av prípade potreby vyčistiť každých niekoľko mesiacov. Ak sa technika zriedka používa, potom môžete rezať frekvenciu raz za 4 mesiace. S častým používaním stroja, skontrolujte, či je stav filtra lepšie každý mesiac.

 2. S príchodom zimy začneme umývať teplé veci, z ktorých sa hromada a vlna umyjú počas umývania. Preto je v zimnom období kontroly odtokového filtra lepšie stráviť každý mesiac.

 3. Ak je písací stroj vymazaný výrobkami z peria (vankúše, bundy) a prikrývky, potom skontrolujte, či je vypúšťací filter vykonať po každom takom premytí.

 4. Veci so silným znečistením lepšie v čase umývania v špeciálnych sáčkoch.

 5. Pred praním by sa všetky oblečenie malo skontrolovať pre malé detaily. Nebude to nadbytočné z jej povrchového odpadu so špeciálnou kefou.

 6. Veci s dekoráciami (korálky, flitre, gombíky, nity) lepšie pred umývaním, aby sa obrátili dovnútra a v tomto druhu.

Prečítajte si viac  Sušičky jazdného pruhu: Charakteristiky a pokyny na inštaláciu

O tom, ako čistiť filter v práčke Samsung, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: