Kúpeľne v súkromných domoch: Zaujímavé nápady na dizajn

Dizajn kúpeľne v krajinnom dome musí byť kombinovaný so všetkými ostatnými interiérmi: často v cieli, dreve a prírodných materiáloch v ekologickom štýle, vám umožní cítiť sa jednotu s prírodou. Akýkoľvek iný štýl môže prísť – od klasiky až po praktické moderné riešenia. Z tohto článku sa dozviete, ako urobiť projekt projektu kúpeľne v súkromnom dome, urobiť harmonický povrch, vyzdvihnúť nábytok a inštalatérske.

Zvláštnosť

Harmonicky vyzdvihnúť dizajn pre kúpeľňu, musíte vziať do úvahy špecifiká tejto miestnosti. V dome mimo mesta sú veľké a malé kúpeľne – všetko bude závisieť od konkrétneho plánovania. Ak je kúpeľňa menšina, je lepšie vylúčiť množstvo malých častí a príslušenstva z dizajnu – miestnosť musí byť najskôr funkčne pohodlný. Ak chcete rozšíriť priestor vizuálne, použite svetlo pastelové odtiene a lesklé povrchy. Vo veľkej kúpeľni si môžete dovoliť kombinovať viac odtieňov, textúr a dekoratívnych prvkov – zdobia taký priestor so suchými kvetmi, vázy, malieb a zrkadiel.

V súkromných domoch, najmä v drevených chatách, sa často uprednostňuje vypracovať celý interiér pomocou prírodných materiálov – Môže sa vzťahovať na dekor kúpeľne. Treba však mať na pamäti, že v podmienkach vysokej vlhkosti textílie tapety, drevené a trstinové rohože sa môžu hniť alebo sa stať zdrojom húb.

Že sa to nestane, je dôležité používať len RAM so špeciálnou impregnáciou – v tomto prípade, steny môžu byť zdobené stenami a podlahou a stropom.

Okrem dokončovania, nábytku a doplnkov, dôležitou otázkou pri opravách kúpeľne je výber inštalatérstva. Vzhľadom k tomu, že v súkromných domoch, dizajnérske projekty v štýle krajiny, bežné kúpele a toalety nehodia do podobnej situácie. Avšak, medzi modernými modelmi, môžete nájsť a mimoriadne zaujímavé možnosti – napríklad inštalatérstvo môže byť zdobené drevom alebo úplne, aby boli vyrobené z umelého alebo prírodného kameňa. Ak chcete kúpeľňu v modernom štýle alebo v klasiku, bude možné zvoliť vhodné možnosti: Teraz môžete nájsť farebné alebo priehľadné inštalatérske, modely s reprodukciou obrazov alebo s barokovým štukom.

Výber materiálu

Po prvé, musíte sa rozhodnúť o týchto materiáloch, ktoré chcete použiť v dekor vašej kúpeľne. Zvážte, že pre malú kúpeľňu v súkromnom dome by nemali kombinovať príliš veľa rôznych textúr – na prevzatie viac ako dvoch hlavných materiálov cieľa je len pre priestranné priestory. Inak sa nebojte kombinovať najneobvyklejšie možnosti medzi sebou: v moderných interiéroch môže byť drevo harmonicky kombinované s kovom a mramoru s plastom. Treba tiež zvážiť vlastnosti a vlastnosti každého materiálu.

Veľmi často v krajinných domoch robia drevený povrch. V kúpeľni, steny a strop môžu byť znížené drevom alebo klapkou – posledná možnosť je ekonomickejšia a umožňuje dokončiť s vlastnými rukami. Ak ozdobíte kúpeľňu, uistite sa, že sa uistite, že materiály sú spracované impregnáciou odolnými voči vlhkosti.

Ak nechcete urobiť úplnú úpravu z dreva, môžete sa pokúsiť pridať samostatné malé drevené prvky do interiéru alebo používať plastové panely a keramiku, imitáciu stromu.

Keramická dlažba je možno najobľúbenejšia nástenná a kúpeľňa. V moderných predajniach nájdete obrovskú škálu dlaždíc – môžu byť lesklé alebo matné, majú inú farbu a tvar. Zo všetkých možností možno keramiku považovať za najpraktickejší povlak pre kúpeľňu – dlaždice nenechajte si ujsť vlhkosť a je veľmi ľahko umytá z znečistenia.

Prečítajte si viac  Interiér kúpeľne: Moderné nápady na dizajn

Mozaika je ďalšou zaujímavou možnosťou pre dizajn kúpeľne: Z rôznych súborov mozaiky môžete nahrať jednoduché vzory alebo celé obrázky. Zároveň môže byť mozaika keramická, mramorová alebo plastová. Niekedy sa môžete stretnúť s mozaikou na lepiacej mriežke – je to veľmi pohodlné, ak urobíte opravu s vlastnými rukami, pretože budete stačí použiť mriežku na podlahe alebo na stene. Je však potrebné vziať do úvahy, že nečistoty sa môže hromadiť medzi mozaikovými fragmentmi na podlahe, takže tento povlak bude vyžadovať obzvlášť dôkladnú starostlivosť.

Plastový je lacný a praktický povrchový materiál. Táto možnosť je vhodná pre interiér v modernom štýle. Panely môžu byť oddelené a strop a steny a pohlavie.

Dosky z prírodného alebo umelého kameňa, ako aj murivo môžu byť v poriadku na dekoráciu. Veľmi často akrylové kamenné dizajnové steny v moderných domoch, a tehál alebo malý kameň možno zaujímať o doplnenie tradičnejších nastavení. Ak ste videli interiér v klasickom štýle, stojí za to zvážiť rôzne nátery z mramorových dosiek – môžete si vybrať možnosti z umelého tvarovania mramoru, ktoré nebudú stáť drahé.

Možnosti dokončenia

Je veľmi dôležité, aby kúpeľňa konečná úprava bola harmonicky v kombinácii s interiérom vo vašom denníku alebo tehlovom dome. Najčastejšie je špeciálny dôraz na dekoráciu je vyrobený na stenách – kúpeľňa nie je výnimkou. Obzvlášť neobvyklé možnosti nástennej nástenky môžu byť vytvorené pre kúpeľňu s oknom.

Avšak, ak chcete experimentovať, môžete sa pokúsiť urobiť liate mozaiku na podlahe alebo farebné panely na strope. Najdôležitejšie je nepreťažovať situáciu s prebytočnými farbami a detailmi.

Strop

Dekorácia stropu môže byť extrémne rôznorodá: všetko bude závisieť od vašich potrieb, návrhárských nápadov a rozpočtu. Najjednoduchší spôsob je maľovať strop bieli. Môže sa ľahko urobiť s vlastnými rukami. Okrem toho je tiež ľahko ľahko stanoviť strop s clapboels alebo plastové panely – môžu byť monofónne biele alebo s menšími vzormi.

Stretch a zavesené štruktúry budú stáť viac a pre ich inštaláciu bude potrebné pomôcť profesionálom. S pomocou takýchto možností môžete urobiť neobvyklé návrhy na rôznych úrovniach, ako aj vytvoriť obrázky na strope – môžete vytvoriť tlač na povrchu plastov alebo textílií s ľubovoľným obrázkom. Okrem toho, ak chcete vytvoriť vstavané osvetlenie, Stretch Strics vám umožní distribuovať lampy v celej oblasti – to môže byť užitočné pre priestranné izby. Napriek tomu stojí za to, že ak máte pôvodne nízke stropy, je lepšie opustiť takéto štruktúry.

Prečítajte si viac  RAVAK Kúpele: Vlastnosti a sortiment Prehľad

Zvyčajne sú stropy vyrobené v jasných alebo pastelových farbách. Súčasne sú možné, napríklad jasné možnosti, môžete si vybrať viacfarebné plastové panely, maľovať stenové panely v akejkoľvek farbe, kúpiť stopy stropy s výtlačkami alebo vstavané farebné LED diódy. Treba však mať na pamäti, že modely Motley sa najlepšie pozerajú vo veľkých kúpeľniach. Okrem toho, ak si vyberiete také jasné stropy, stojí za to urobiť podlahu a steny sú viac zdržanlivé.

Stena

Dekorácia stien v kúpeľni by sa mala venovať osobitná pozornosť, pretože je to steny, ktoré sú najvýraznejšie v miestnosti na prvý pohľad. Ak sú vo všetkých ostatných dekoračných miestnostiach, tapety sú často zvolené, táto možnosť nie je vhodná pre kúpeľňu, pretože z vlhkosti sa tento povlak zhorší. Avšak, ak chcete nájsť najjednoduchší spôsob, ako dokončiť, je vhodné obvyklé farbenie. S vhodnou presnosťou môže farba nezávisle aplikovať na steny na hladkú vrstvu alebo použiť rôzne postrekovače na dodanie textúry.

Typicky sú steny kúpeľne usporiadané s dlaždicami – to môže byť keramické znášanie štandardnej veľkosti, Rôzne kombinácie mozaikových, plastových alebo kamenných možností. Pre banskú miestnosť by ste nemali vybrať veľa jasných farieb, ale interiér môže byť zaujímavý pre diverzifikáciu, s použitím blízkych odtieňov rovnakej farby a striedaním takejto dlaždice. Pre priestrannú kúpeľňu môžete kombinovať dve alebo tri farby dlaždice a dokonca rozdeliť priestor na zóne. Hlavné farby by mali byť jasné alebo tmavé, a ak chcete pridať jas, použitie nasýtených odtieňov by sa mali používať ako ďalšie.

Drevené drevo v súkromných domoch. To sa zvyčajne robí s barom alebo podšívkou, potom môžu byť pokryté lakom, farbou, ozdobiť vyrezávané prvky. Veľmi zaujímavá môže vyzerať kombinácia jasných a tmavých lesov v jednej miestnosti. Okrem toho, dekorácia drevom bude dokonale kombinovaná s tehlovým murivom alebo keramickým dlaždice – v závislosti od konkrétneho interiéru, môžete si vybrať prírodné tóny v blízkosti farby samotného dreva a kontrastné svetlé alebo tmavé odtiene.

Ak máte kúpeľňu s oknom, takáto stena môže byť izolovaná samostatnou farbou alebo povrchovým materiálom.

Môžete si vybrať zaujímavé záclony alebo prírodné žalúzie. Okrem toho, samotný okno môže byť vydané zaujímavé v závislosti od plánovania: Zvážte okrúhly okno, trojuholníkové alebo panoramatické steny. Čiastočne môžete vložiť tónované sklo alebo vitráže okno, aby sa dizajn ešte nezvyčajný.

Podlaha

Najčastejšie dokončiť podlahu v kúpeľni, sa používa keramická alebo kamenná dlaždica. Toto je najpraktickejšia možnosť – takáto podlaha sa ľahko umyje, nezničuje sa z vlhkosti a je pomerne trvanlivý. Môžete si vybrať štvorcové dlaždice, možnosti pre neštandardné veľkosti alebo mozaiky: Podlaha vo vašej kúpeľni môžu byť monofónne, s jednoduchými vzormi, alebo s celou obrázkami, ktoré sú stanovené z keramiky alebo mramoru. Ak chcete, aby sa taký povlak pohodlný z praktického hľadiska, pokúste sa vybrať matná dlaždice – lesklé možnosti sa stávajú klzkými z vody.

Prečítajte si viac  Práčka vytočí vodu, ale nevymaže: príčiny a spôsoby odstránenia problému

Drevené podlahy môžu byť tiež vyrobené v kúpeľni. V malej miestnosti, môžu byť odložené s dlhou klapkou, a v priestrannej izbe, použite krátke dosky, umiestnite ich do kontrolnej objednávky. Konštrukcia takejto podlahy je extrémne rôznorodá – môžete použiť rôzne plemená z dreva, a tiež maľovať jednotlivé dosky alebo celé poschodie úplne. Je dôležité liečiť drevo s vhodnou impregnáciou tak, že povlak nie je pokazený z vysokej vlhkosti. Zároveň sa musíte postarať o tieto podlahy z nadmernej vody.

Inštalatérstvo a nábytok

Dôležité Pri navrhovaní kúpeľne je výber inštalatérskych a nábytku. Ak máte v súkromnom dome malú kúpeľňu, mali by ste použiť minimálny nábytok, ale je dôležité, aby celý bol pohodlný a funkčný. Napríklad môže byť sprchovací kút, WC, umývadlo, zrkadlo, pár police a biely kôš vedľa práčky. V priestrannej kúpeľni môžete urobiť samostatný malý hrudník, obliekací stôl, dajte kanvicu alebo stoličku a umiestnite veľkú kúpeľňu.

Dizajn nábytku bude závisieť od interiéru, ktorý ste si vybrali. Často uprednostňujú jednoduchý plastový nábytok – to vyzerá štýlový v modernom interiéri a nepokazuje z vody. Drevený nábytok pokrytý lakom je vhodný pre environmentálny štýl. Ak sa chystáte urobiť interiér v klasickom štýle, môžete získať stôl a kamenný stôl.

Pokiaľ ide o inštaláciu, v závislosti na projekte dizajnéra, môžete vyzdvihnúť nezvyčajné farebné, sklenené alebo zdobené verzie rôznych tvarov a veľkostí – hlavnou vecou je, že harmonicky zmestia do miestnosti.

Tipy a odporúčania

Pre úspešnú opravu venujte pozornosť nasledujúcim tipom:

 • Po prvé, pokračujte z veľkosti miestnosti az praktických dôvodov. Dekoratívne prvky a nadbytočný nábytok je potrebné pridať len vtedy, keď sa všetky najbezpečnejšie podarilo podať pozíciu.
 • Určite sémantickú miestnosť miestnosti – môže to byť okno, vaňa alebo umývadlo so zrkadlom. Základné akcenty musia byť vykonané v sémantickom centre.
 • Definujte svoj rozpočet vopred. Mnohé možnosti dokončenia sa ľahko vykonáva samostatne, ale je dôležité, aby sa organicky zapadali do celkového konceptu dizajnu.

Zaujímavé nápady

Ak si myslíte, že o dokončení kúpeľne v súkromnom dome, zvážte nasledujúce nápady na inšpiráciu.

Aby ste úspešne prispôsobili kúpele v interiéri, môžete dať dlaždice pod farbou stien. Je ľahké urobiť na vlastnú päsť na rámovej báze kovu. Takéto riešenie vám umožní vizuálne rozšíriť priestor a aby bol harmonickejší.

Klasická kúpeľňa môže byť dokonale vhodná pre súkromný dom. Umelé mramorové nátery, maľované dlaždice a nábytok, zdobené za starých čias, poskytnú miestnosti špeciálnu atmosféru.

Kúpeľňu môžete ozdobiť pod loďou: Pre toto, drevené prvky, okrúhle okná alebo zrkadlá a dekoratívne atribúty – napríklad, môžu byť umiestnené na stenu.

  V drevenom dome môžete urobiť pôvodnú kúpeľňu v štýle krajiny. Steny vyrobené z tmavého dreva, podlahy, položené dlaždice a kamene, vám umožňujú vychutnať si prírodné materiály v interiéri a cítiť súčasť prírody.

  Sprievodca na čistenie kúpeľne, pozrite si ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: