Čo môže byť vyrobené z motora z práčky?

Niekedy sa staré domáce spotrebiče zmenia na pokročilejšie a ekonomickejšie. Tak sa deje s práčkami. Dnes plne automatizované modely týchto domácich zariadení, ktoré vyrábajú prakticky bez ľudskej účasti. A staré modely môžu ťažko predávať, takže najčastejšie prechádzajú kovovým šrotom.

Rovnaký osud čaká na nové jednotky, ktoré z nejakého dôvodu zlomili, ale opravovali ich nehodné. Ale nemali by ste sa ponáhľať, aby ste sa zbavili práčky s dobrými elektrickými motormi. Z motorov môžete urobiť veľa domácich zariadení pre domáce, letné chaty, garáž a vlastné pohodlie.

Čo možno zbierať?

Veľa závisí od typu a triedy elektromotora, ktorý bude pre vás východiskový bod pre nápady.

Ak je motor zo starého modelu, vyrobený v ZSSR, potom je to určite on asynchrónny typ, S dvomi fázami, nech nie je obzvlášť silný, ale spoľahlivý. Takýto motor môže byť prispôsobený pre mnohé domáce, ktoré sa použijú v každodennom živote.

Iný typ motorov zo starého „umývania“ – Zberač. Tieto motory môžu fungovať z priameho aj variabilného prúdu. Skôr vysokorýchlostné modely, ktoré môžu urýchliť až 15 tisíc. rpm. Otáčky môžu byť nastavené dodatočnými zariadeniami.

Tretí typ motora nosí názov DIRECT SACTOOLETTE. Ide o modernú skupinu elektrických pohonov, ktoré nemajú určitý štandard vo svojom vybavení. Ale majú štandardné triedy.

Viac motorov je buď s jedným alebo dvoma rýchlosťami. Tieto možnosti majú prísnu rýchlosť charakteristiku: 350 a 2800 ot / min.

Moderné invertorové motory sú zriedka nájdené na kovových pásoch, ale majú dosť sľubné plány pre milovníkov, aby niečo veľmi užitočné pre rodinu, a dokonca aj s elektronickou kontrolou.

Ale neúplný zoznam zariadení, ktoré môžu byť vybavené vlastnými rukami na základe operačného elektromotora z práčky:

 • generátor;
 • brúsené (emery);
 • fréza;
 • vŕtačka;
 • cormise;
 • Elektrický bicykel;
 • miešačka;
 • Elektrická píla;
 • kapucňa;
 • kompresor.

Ako pripojiť motor?

Je to jedna vec – aby si predstavila výstavbu užitočného faktora na farme na základe elektromotora z „umývania“, a ďalšie – vykonávať koncipované. Napríklad, Musíte vedieť, ako pripojiť motor extrahovaný z puzdra do elektrickej siete. Pochopme si.

Predpokladáme teda, že sme odstránili motor, inštalovaný na pevnom hladkom povrchu a zabezpečili, ako musíme zažiť jeho výkon. Čo znamená, že ho bude musieť otočiť bez zaťaženia. V tomto prípade sa môže vyvinúť vysoká rýchlosť – až 2800 ot / min a vyššie, čo závisí od parametrov motora. Pri takej rýchlosti, ak sa prípad neoprie, môže sa niečo stať. Napríklad v dôsledku kritickej nerovnováhy a vibrácií s vysokým motorom je možné jeho významné posunutie a dokonca pokles.

Ale späť k tomu, že náš motor je spoľahlivo pridelený. Druhým krokom je pripojenie elektrických záverov do napájacieho napätia 220 V. A keďže všetky domáce spotrebiče sa vypočítajú na presne 220 V, potom nie sú žiadne problémy s napätím. NsRoblam je určiť účel drôtov a správne pripojenie.

Na to potrebujeme tester (multimeter).

V samotnom stroji je motor pripojený cez terminálový blok. Všetky káblové konektory sú odvodené. V prípade motorov pracujúcich na 2 fázach sa na terminálovom bloku zobrazia páry drôtov:

 • z statora motora;
 • z kolektora;
 • Z Tahogenerator.
Prečítajte si viac  Vlastnosti Cassette Toalety

Na motoroch starších výrobných strojov je potrebné rozhodnúť o pároch elektrických výstupov statora a kolektora (to môže byť vizuálne pochopené), a tiež merať ich odolnosť voči testeru. Takže môžete odhaliť a nejako obdivovať pracovné a vzrušujúce vinutie v každom páre.

Ak je vizuálne – vo farbe alebo smere – závery statorových vinutí a kolektora nemožno identifikovať, musia ich nazvať.

V elektrických motoroch moderných modelov, celý tester stále definuje závery z tachogenerator. Ten sa nezúčastní na ďalších činnostiach, ale mali by sa vypustiť, aby neboli zamieňané so závermi iných zariadení.

Meranie odporu vinutí, určte ich účel získaných hodnôt:

 • Ak je odolnosť vinutia blízko 70 ohmov, potom ide o vinutie tachogenerátoru;
 • S odporom, blízko 12 ohmov, je bezpečné veriť, že namerané vinutie je práca;
 • Vzrušujúce vinutie hodnoty odporu je vždy pod prácou (menej ako 12 ohmov).

Ďalej sa budeme zaoberať pripojením vodičov do domácej elektrickej siete.

Operácia zodpovedná – s chybou môže spáliť vinutia.

Pre elektrické prípojky použite obuv na kontakt motora. Potrebujeme len drôty statora a rotora:

 • Po prvé, namontujte závery na bloku – každý drôt má svoje vlastné hniezdo;
 • Jeden zo záverov navíjacieho statora sa pripájajú s drôtom, ktorý prechádza do rotorovej kefy s použitím tohto izolovaného prepojku medzi zodpovedajúcimi zásuvkami vankúšikov;
 • Druhý záver vinutia statora a zostávajúcej kefy rotora sme vedeli pomocou 2-jadrového kábla s vidličkou do elektrickej siete (zásuvka) 220 V.

Kolektorový motor sa musí okamžite začať otáčať, keď je kábel pripojený z motora do výstupu. Pre asynchrónne – musíte sa pripojiť k sieti cez kondenzátor.

A motory pracujúce skôr v oblasti aktivátora musia začať v štartovacom relé.

Fázy výroby domácich

Zvážte varianty vlastných zariadení založených na motoroch z „prania“.

Generátor

Urobte asynchrónny generátor motora. Ďalší algoritmus vám pomôže.

 1. Rozoberať elektrický motor a odstrániť rotor.
 2. Na sústri, aby sa odstránila vrstva jadra vyčnievajúcej na bočných kefách cez obvod.
 3. Teraz by ste mali ísť hlboko do jadrovej vrstvy o 5 mm, aby ste vložili neodymové magnety, ktoré budú potrebné zakúpiť samostatne (32 magnetov).
 4. Urobte merania obvodu obvodu a šírku jadra medzi bočnými kefami rotora a potom na tieto veľkosti. Musí určite zopakovať povrch jadra.
 5. Magnety na šablóne pre upevňovacie magnety. Sú umiestnené v 2 riadkoch, na jednom sektore pólov – 8 magnetov 4 magnetov v rade.
 6. Ďalej je prilepený vzorovým vzorom na Marku rotora von.
 7. Jemne supercluim prilepený na šablónu všetky magnety.
 8. Medzery medzi magnetmi sú naplnené zváraním za studena.
 9. Povrch jadra je zoskupený brúsnym papierom.
 10. Tester zisťuje výstup z pracovného vinutia (odolnosť voči nej nad vzrušujúce navíjanie) – bude to potrebné. Ostatné vodiče – Odstránenie.
 11. Drôty pracovného vinutia by mali byť odoslané cez usmerňovač na regulátor, ktorý sa má pripojiť k batérii. Predtým vložka rotor do statora a zbierajte elektromotor (teraz je to generátor).
Prečítajte si viac  Miešačky Rossinka: Výhody a nevýhody

Homemade generátor je pripravený vyzdvihnúť dvojice izieb v dome, ak sa vyskytne nehoda s elektrickým mriežkou, a bude môcť poskytnúť aj pohľad na obľúbenú televíznu sériu v televízii.

TRUE, Sledovanie série bude musieť vykonávať pod sviečkami – generátorový výkon nie je taký veľký, ako by sme chceli.

Ostrý

Najbežnejší vlastný nástroj namontovaný z Motor SM je novina (brúsená). Aby ste to urobili, je potrebné upevniť motor na spoľahlivú podporu a na hriadeli zasadiť brúsny papier. Najlepšia voľba na upevnenie emery sa zvára na koniec hriadeľa rúrky s nakrájaným vnútorným závitom rovným dĺžke dvojitej hrúbky emeryho kruhu. Kde Nie je možné rozbiť centrum tejto domácej spojky, V opačnom prípade bude bitie kruhu prekročiť prípustné limity, ktoré nebudú povolené, a ložiská sa disponujú.

Závit rezané otáčanie otáčania kruhu tak, že skrutka drží kruh na hriadeli, sa nedostal pri práci a bol oneskorený. Kruh je pripevnený k skrutke s podložkou prechádzajúcou cez centrálne otvor a skrutkovaním do vnútorných závitov zváraných na hriadeľ spojky.

Domáci betónový mixér

Pre toto vlastné zariadenie, okrem motora, bude potrebná jednotka jednotky, v ktorej umývanie. Je vhodný len práčku stroje kruhový tvar s aktivátorom v spodnej časti nádrže. Bude potrebné odstrániť aktivátor a na svojom mieste, aby ste zvárali lopatky konfigurácie v tvare P, vyrobené z plechu s hrúbkou 4-5 mm. Čepele sú zvarené v pravom uhle k základni. Nainštalovať miešač betónu Je potrebné namontovať pohyblivý rám z rohu a nádrž práčky, ktorá sa stala pohodlnou zmesou betónu.

Naučíte sa len premýšľať, ako opraviť nádrž v rôznych pozíciách.

Mlyn

Ak chcete vytvoriť mlyn, musíte vykonať niekoľko operácií.

 1. Motor sa odstráni a vyčistí z nečistôt a prachu.
 2. Z preglejky robia box stôl z troch strán. Jej výška by mala byť tri dĺžky motora. Spodná časť boxu je namontovaná na 5 cm od podlahovej plochy. Vo veku, rezanie otvorov vopred.
 3. Celý dizajn je posilnený rohmi na seba-kreslenie.
 4. Nastavte Colangue na hriadeľ motora cez adaptér. Je určený pre upevňovacie frézy.
 5. Z zadnej časti zadnej steny namontovanej z rúrok 2 regály, ktoré budú slúžiť ako výťah, aby bol schopný nastaviť odlet nástrojov. Motor je namontovaný na regály a úlohu zdvíhacieho mechanizmu vykoná závitový stud nainštalovaný pod dnom motora a odpočíva spodný koniec v matici na spodnej strane spodnej časti skrine.
 6. Otočné koleso je namontované na päte.
 7. Dizajn je doplnený inštaláciou odpisových pružín, ktoré sú potrebné na uľahčenie výťahu motora a získať svoje oscilácie.
 8. V schéme motora musíte zapnúť regulátor rýchlosti. Urobte izoláciu všetkých elektrických kontaktov.

Vŕtačka

Pre nudný stroj, ktorý musíte urobiť Ťažká štvorcová základňa z rohov a hrubého plechu. Jedna zo strán založenia na uvítanie vertikálne kanál požadovanej dĺžky. K nemu pripojiť malú pozdĺžnu dodávku použitú v sústruhu. Vykoná vertikálnu funkciu regálu.

Prečítajte si viac  Minimalizmus Kúpeľňa: Vlastnosti výberu nábytku, inštalatérske práce a doplnky

K vertikálnemu stojanu na pripojenie motora z práčky – pre to je platforma vo forme kruhu. Motor je pripojený na 2 skrutky na miesto, ale medzi nimi by mali byť nainštalované preglejkové spacer pre husté spojenie. Kazeta je nainštalovaná na hriadeli motora cez adaptér, sú zobrazené vodiče k elektrickej sieti, okruh regulátora revolveru je namontovaný.

Pásová píla

Pretože páska píla je uzavretá stuha s reznými zubami, otáča sa medzi dvoma ťahmi, ktoré sú poháňané motorom. Urobiť malú domácu pílku nepredstavuje ťažkosti, ak sa hriadeľ motora aplikujete z práčky, aby ste otočili kladky. Jeden z kladiek je možné umiestniť na hriadeľ motora, alebo použiť prenos krútiaceho momentu momentu jedného z pracovných remeníc.

Kapucňa

Motor by mal byť namontovaný na hriadeli motora, na vytvorenie ventilačného rámca s upevňovacími prvkami pre motor a zozbierajte jednotku, ktorá ho poskytne elektrickým káblom na pripojenie k elektrickej sieti. Ďalej pripraviť miesto inštalácie, napríklad cez otvor v stene alebo streche miestnosti, na ktorú sa plánuje kapucňa, re-vybavenie rám okna. V tomto otvoru vložte rám ventilátora motorom a obežným kolesom, a potom ho zopakujte okolo obvodu a dajte ho.

Je lepšie vziať motor na výfuku so schopnosťou ovládať jednotku nielen ako výfukový, ale aj ako ventilátor orezania.

Takáto zmena garáže, skleníkov, suterénu s výrobkami, skleníkmi, kuchyne.

Kormidlo

Zariadenie na rezanie môže byť vyrobené zo stroja, pomocou svojho motora a bubna s ložiskami a mechanizmom rotácie. Vopred v bubne je potrebné zostreliť a priniesť rezné otvory podľa typu bežnej rastlinnej rezačky.

 • Rám namontovaný zváraním vo veľkosti bubna na skrývanie zariadenia.
 • Rovnaký mechanizmus s bubnou je pripojený k rámu medzi regálmi.
 • Cez redukciu bubna sa pripája s motorom.
 • Ďalej musíte stavať a pripojiť k rámu mŕtvoly bublinového zásobníka. Prípad je nainštalovaný na vrchole nad bubnou s takýmto výpočtom tak, že krmivo spadne po naložení na vonkajšiu stranu rotujúceho bubna s nožmi otvormi, rezané a drvenie, skĺznuté vo vnútri bubnspace.
 • Ako zariadenie napĺňa zariadenie, musíte zastaviť krmivo a uvoľniť ho od obsahu,

Iné možnosti

Z ostatných domácich, pre ktoré motory z práčovne používajú remeselníci, môžete si všimnúť najzaujímavejšie. Napríklad niekto si myslel na prispôsobenie takého motora na bicykel, aby nebolo otočiť pedále. Ostatní sa podarilo postaviť grainbill a tretí – ostrý (alebo brúsny) stroj. Dokonca dosiahol také komplexné vybavenie ako kosačka na trávu na kolesách a generátore vetra.

A toto nie je limit pre ľudových remeselníkov.

Užitočné poradenstvo

Aby sa využilo vlastné vybavenie, aby boli radosťou a prínosom, je potrebné dodržiavať základné pravidlá elektrickej a požiarnej bezpečnosti pri výrobe všetkých druhov zmien a ich prevádzky.

Okrem toho je potrebné pochopiť, že pre mnoho domácich nástrojov nevyžadujú vysokú rýchlosť otáčania motora. teda Musíte nainštalovať zariadenia na nastavenie a dokonca aj revolúcie.

Ako vytvoriť mlyn z motora z práčky s vlastnými rukami, môžete zistiť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: