Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Situácia je známa mnohým, keď toaletná nádrž nepretržite vyžaruje hlučné zvuky z toho, čo sa neustále získava a ohromuje vodou. Ak o tom robíte nič, voda sa vôbec nezastaví a zariadenie rýchlo zlyhá. Dôsledkom toho môže byť aj skutočnosť, že tank robí zlú vodu. Existuje niekoľko dôvodov pre vzhľad porúch a niekoľkých riešení tohto problému.

Hlavné komponenty a mechanizmus práce nádrže na nádrž

Moderné toalety sa môžu líšiť v náplňke v nádrži, ale hlavné údaje a zásada ich práce vo väčšine prípadov sú podobné. Zariadenie takmer všetkých tankov nerobí bez nasledujúcich komponentov.

 • Blokovací mechanizmus. Toto je žeriav, ktorý automaticky vypne prívod vody, keď je nádrž naplnenie. Pre stupeň úplnosti nádrže, ktorý je signálom na spustenie uzatváracieho ventilu, zodpovednosť zasahuje plavák, neustále drží na povrchu vody.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

 • Resetovací systém. Tento mechanizmus je ventil, ktorý blokuje vypúšťací otvor. Ovládanie ventilu pomocou tlačidla alebo páky. Moderné modely odtokových nádrží sú vybavené jedným alebo dvoma vypúšťacími tlačidlami.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

 • Systém Pereliva. Počas nepredvídaného členenia uzamykacieho mechanizmu poskytuje vodou drenáž v záchode.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Často sú nové modelové toaletné misky namontované na prívod vody pod spodným zdvíhaním. Hlavným rozlišujúcim znakom takejto nádrže je prítomnosť membránového ventilu. Pod vplyvom tlaku vody sa otvára mierne a nechajte vodu vo vnútri.

S optimálnym príjmom vody má plavák výkon na piestovú tyč, ktorá postupne zatvára centrálny ventil. Pri vytváraní pravej hladiny vody sa ventil ukáže, aby bol úplne zatvorený.

Príčiny pretečenia nádrže a metódy eliminácie

Správna a včasná detekcia dôvodov pre pretečenie flipu flipu čistiacej nádrže, pomôže rýchlo a efektívne vyrábať opravy, elimináciu rozpadu mechanizmu.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Nesprávne nastavenie

Veľmi často sa dôvod, prečo voda neustále pretekala z nádrže na toalete, je nesprávna kontrola uzamykacieho mechanizmu alebo ho klepanie do procesu prevádzky. V dôsledku toho ventil neposkytuje prekrývanie vody, než sa dostane do prepadového systému. V tomto prípade musí byť plavák spustený do stupňa nižšie s úplne uzavretým uzatváracím ventilom. Nedostatok FALF závisí od modelu blokovacieho mechanizmu.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Ak sa použije stará nádrž vzorka, uzatvárací ventil a plavák sú spojené kovovou pákou. Aby ste zmenili hladinu vody, ktorá je signálom na spustenie ventilu, musíte páčku manuálne nastaviť.

V prípade, že páka je plastová a je vyrobená z dvoch častí pripojených skrutkou, mali by ste trochu relaxovať, zmeniť uhol medzi polovicami a utiahnite skrutku.

V nádržiach vylepšeného typu, umiestnenie plaváka vzhľadom na páku sa mení pohybom. Aby to urobilo, bude potrebné urobiť nejaké úsilie, možno dokonca stlačte jarný blokovací mechanizmus.

Ak chcete nastaviť plavák, budete potrebovať rozobrať veko. Ak to chcete urobiť, musíte vytiahnuť krúžok, ktorý slúži ako rámovanie vypúšťacieho tlačidla. Plastové nádrže Outdated Modely majú klipy na bokoch.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Detpressurizácia plaváka

Po upravení plaváka by ste sa mali uistiť, že sa vynoril na povrch vody a mechanizmus uzávierky funguje tak, ako by mal byť. Ak sa ukázalo, že sa ukázalo, že plavák je vyvrhnutý alebo úplne ponorený do vody, nie je to možné pre reguláciu, pretože sa stalo s depresíriou. V tomto prípade bude potrebné nahradiť túto časť.

Spravidla sa plavák nahradí uzamykacou výstužou.

Náhradný proces sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • Prekrývania vodovodu;
 • Voda z nádrže sa zostúpi do záchodu;
 • flexibilné spojenie vložky je odskrutko;
 • Matica je odskrutkovaná, upevnila uzatváracie ventily;
 • uzatvárací ventily;
 • Inštalácia dobrého mechanizmu sa vykonáva na opačnej schéme.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Porucha uzamknutia mechanizmu

Uistite sa, že uzatvárací ventil funguje správne a prekryje vodu, je potrebné vykonať niektoré činnosti:

 • suchú nádrž;
 • Maximálne je možné zdvihnúť ramená páky;
 • Skontrolujte prietok vody cez ventil.

Čo robiť, ak je toaletná nádrž nadhodnotená?

Ak po zdvíhaní páky, kvapalina bude pokračovať v prietoku, uzatvárací ventil je nefunguje a mal by byť nahradený vo vyššie uvedenom poradí inštalácie.

S pravidelným únikom vody v nádrži spravidla je potrebné vymeniť gumové tesnenie, ktorý sa používa na utesnenie vypúšťacieho otvoru. Vzdelávaná medzera alebo oslabenie susednej hustoty môže spôsobiť únik. Niekedy po dlhom používaní môže byť deformácia blikajúci ventil. V tomto prípade bude celý mechanizmus vymenený.

Príčina vodnej transfúzie v toalete môže tiež znížiť pohotovosť, ktorá slúži na zbavenie extra tekutiny. To znamená, že ak vyšiel systém vstupného ventilu a plavák, kontinuálny prúd vody sa bude zlúčiť priamo do WC, bráni záplavam miestnosti.

Ako opraviť odtokovú nádrž, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár