Práčka Čerpadla Oprava: Známky chýb, Riešenie problémov, špecializované tipy

V práčkach automatického typu od rôznych výrobcov, vstrekovanie vody do nádrže a jeho odtok do kanalizácie sa vykonáva čerpadlom. Tento uzol je jedným z najdôležitejších. Keď čerpadlo zlyhá, na obrazovke sa zobrazí príslušný kód chyby. Ak chcete odstrániť poruchy, môžete použiť pomoc profesionálov. Avšak, ak je to žiaduce, oprava čerpadla v umývacej jednotke môže byť vykonaná nezávisle, po jednoduchom pokynoch.

Známky členenia

Ak sa počas prevádzky práčky, treba nájsť poruchy s odtokom. V tomto prípade sa čerpadlo opustí alebo upcháva nečistoty odtokového systému. Problém je možné určiť, ak sa čerpací systém nezapne v režime vody. Rovnaké problémy sú k dispozícii, ak je bzučanie alebo stroj zahrieva príliš veľa hluku. Samozrejme, voda z výfukovej kvapalnej hadice nie príliš pomaly.

Okrem toho, počas vypúšťacieho procesu sa môže práčka vypnúť. Často existujú prípady, keď motor čerpadla funguje, ale zároveň voda nie je naleje.

Uvedené funkcie sa môžu prejaviť individuálne a niekoľko okamžite. Mnohé z nich svedčia o čerpaní chyby. Pred obchodovaním s čerpadlom by ste mali vylúčiť iné poruchy.

Ak to chcete urobiť, skontrolujte odtokovú hadicu a filter. V prítomnosti odpadu potrebujú byť vymazané. Ak boli čisté, potom odpojte a získajte čerpadlo, rozoberte, vyčistite alebo zmeňte.

Čerpadlo najčastejšie nefunguje, ak sa motorové puzdrá výrazne opotrebovali. A tiež uzáver motora a lámanie jeho vinutia. Nesprávne zlyhanie čerpadla môže byť rozbité alebo zablokované obežné koleso. Posledný dôvod často vedie k tomu, že pracie zariadenie prúdi.

Okrem, Čerpadlo nemusí sťahovať, ak je nesprávne pripojený alebo chybný senzor hladiny vody. V tomto prípade bude čerpadlo neustále fungovať. Filtračné stĺpce často vedú k rozpadu čerpadla, ako je zahraničný objekt hit.

Zahraničný objekt môže zničiť obežné koleso. V týchto prípadoch bude pri prevádzke čerpadla počuť úžasné zvuky.

Kde je čerpadlo?

Umiestnenie čerpadla sa líši v závislosti od modelu umývacieho zariadenia. V niektorých, aby ste dostali zlomené čerpadlo, stačí otvoriť spodný panel. V iných modeloch budete musieť jednotku takmer úplne rozobrať predtým, ako sa dostanete na chybný mechanizmus.

Napríklad, V modeloch práčok LG, Candy, Beko, Whirpool, Ariston čerpadlo je umiestnené nižšie. Môžete ho získať, nastaviť stránku zariadenia a odstrániť spodný panel. Potom stačí odskrutkujte skrutky na slimáku s filtrom, aby ste videli čerpadlo.

Pri praní domácich spotrebičov zo Zanussi a Electrolux čerpadla je za zadným vekom. To vám umožní rýchlo dostať sa k nemu. Jednoducho rozbaľte zariadenie a odskrutkujte skrutky, ktoré držia zadný panel.

Najkomlepšie dostupnosť čerpadla sú Siemens, Bosch a AEG výrobcovia. Budú mať úplne Demontujte prednú časť prístroja a ovládací panel.

Ako rozobrať čerpadlo?

Odstráňte čerpadlo a uistite sa, že je pomerne jednoduchý, najmä ak viete, aký typ typu sa vzťahuje. Moderné modely sú rozdelené do obehu a odtoku. Čerpacie zariadenie obsahuje motor, obežné koleso a plastové potrubie.

Demontáž začína tým, že Umývacia jednotka sa vypne zo siete. Potom Odtok vody z nádrže. To je dôležité, ak sa čerpadlo rozpadlo priamo počas prania.

Demontujte čerpadlo na vlastné vlastné, stačí dodržiavať určité odporúčania.

  • Po prvé, hadica je odpojená k výstupu tekutiny.
  • Potom musíte otvoriť dvere technického poklopu a získať filter.
  • Potom položte umývaciu jednotku na ľavej strane tak, že prístup k dne sa stal vhodným.
  • Ďalej sa odstráni ochranný kryt v spodnej časti zariadenia. Je najlepšie robiť s ostrým nožom. Podložka je upevnená na horných a dolných západkách, ktoré by mali byť tlačené nožom. Vykonajte odstránenie obloženia musí byť starostlivo tak, aby montážne otvory nedostali škody.
  • Pod podšívkou bude viditeľné skrutky, ktoré potrebujú odskrutkovať.
  • Teraz môžete čerpať odpojiť z napájacích vodičov. Z čerpadla slimák sa odstráni skrutkami alebo svetlom sa otáčajú proti priebehu v smere hodinových ručičiek.
  • Pred vybratím čerpadla je dôležité vytvoriť fotografiu, takže pri inštalácii nie sú žiadne chyby.

V niektorých modeloch zariadení sa motory zdajú byť nepodstatnené. Môžu sa však tiež odstrániť pomocou stavebného fédia s nízkou teplotou zahrievania. Je potrebné zahriať stopku a potom položte skrutkovač s križiackou a opatrne ho odstrániť z puzdra. Po odstránení čerpadla je potrebné vykonať svoje dôkladné čistenie z dane a nečistôt.

Ako opraviť?

Pri opravách odtokového čerpadla s vlastnými rukami je dôležité najprv skontrolovať obežné koleso. Malo by to mať správnu pozíciu na osi. Napríklad, môže vypustiť sloty, ktoré sú upevňovacie prvky. Výsledkom je, že obežné koleso zhasne svoje miesto. V najjednoduchšom prípade to stačí len na opraviť obežné koleso na tom istom mieste.

Je potrebné posúvať obežné koleso prstami, aby ste skontrolovali správnosť a hladkosť jeho zdvihu. Keď je tesné rolovanie alebo je potrebné vymeniť časť novej z osi.

Rovnaký Je dôležité kontrolovať elektrickú časť čerpadla a zároveň venovať osobitnú pozornosť integritou navíjacích cievok. Koniec koncov, sú zodpovední za privedenie rotora čerpadla do práce.

O poruchách označuje prítomnosť Gary na zvitkoch alebo viditeľnej spojke medeného drôtu. Tento uzol sa najlepšie zmení úplne, pretože čiastočné opravy nedá správny účinok.

Umiestnenie pripojenia terminálu v kontaktnej skupine tiež potrebuje dôkladnú kontrolu. V tomto okrese Možná tvorba oxidu fólie. S takýmto porušením je to dosť jednoduché na výrobu Stripovanie kontaktov.

Opotrebované ložiská môžu viesť k beats, v ktorých obežné koleso beží o slimák. Výsledkom je, že čerpadlo je zbytočne hlasno hluk a nefunguje dobre. Niekedy dokonca jej úplná zastávka. Toto členenie je možné ľahko odstrániť, Nahradením baliak. Môžete ich kúpiť v špeciálnych obchodoch alebo servisných strediskách.

Je potrebné overiť aj elektrický čerpadlo. Malo by byť stlačiť s voltmetra, aby ste odhalili kontakt. Takéto poruchy sa chápu nedostatkom indikácií na zariadení.

Niekedy je porucha v opotrebovanom blesku. Stáva sa nápadnými únikmi vody. Odstráňte takýto okamih, ktorý sa ukáže inštaláciou nového tesniaceho prvku.

Keď dočasne eliminuje hluk obežného kolesa kvôli absencii častí na výmenu Môžete sa pokúsiť orezať čepele. Je potrebné to urobiť s ostrým nožom a rez by nemal presiahnuť 2 milimetre. A je lepšie znížiť o niečo menej. V opačnom prípade sa produktivita jednotky zníži.

Čerpadlo môže byť považované za zrekonštruované, ak jeho čistenie a výmena všetkých detailov zlyhal. Na konci môžete nainštalovať kryt s lopatkami na mieste a zámok pomocou západky. Po bezpečnostných pravidlách musíte pripojiť napätie do kontaktov zariadenia a potom skontrolujte jeho prevádzku. Ak všetko funguje v normálnom režime, potom Pripojte slimák a úplne vráťte všetky časti čerpadla do puzdra práčky.

Tipy pre špecialistov

Existuje niekoľko odporúčaní od špecialistov, dodržiavanie, na ktoré sa môžete vyhnúť poruchám čerpadla a rozšíriť životnosť umývacej jednotky. Najdôležitejšou vecou je skontrolovať vrecká na šaty pred praním. Koniec koncov, rôzne cudzie objekty, najmä metalické, môžu spôsobiť značné poškodenie zariadenia.

A mal by sa tiež starať o domáce spotrebiče. Často čerpadlo zlyhá z dôvodu, že odpadky a rôzne malé časti spadajú do odtokového systému. Pomple zle toleruje umývanie vecí, na ktorých bolo veľké množstvo nečistôt nurup. Mechanický vplyv schopný hmatateľného poškodenia čerpadla.

Aby ste predišli poruchám, odborníci odporúčajú Vodného filtra nainštalujte vopred. Správna činnosť bude nakrájaná a starostlivá kontrola vecí pred každým umývaním. V prípade, že oblečenie majú významné kontaminanty, je najlepšie, aby ste ho mohli nabádať.

Ak sú na oblečení, potom pracky alebo nity Takéto veci by sa mali vypnúť. Nemali by sme zabudnúť použiť špeciálne tašky na umývanie.

Skip môže spôsobiť viac porúch. Aby sa tomu zabránilo, dostatočne pridajte špeciálne látky pri praní, čo zabráni tvorbe stupnice.

Práčka čerpadlo opravy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár