Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Terapeutické vlastnosti hydroterapie sú už dlhú dobu známe. Niet divu, že rímske kúpele boli populárne v starožitných časoch. O priaznivých vlastnostiach vody, mnoho slávnych vedcov a lekárov premýšľal o jeho vplyve na ľudské telo. Asi pred sto rokmi, vynález Francúzovho Jean Marten CHARCO vytvoril Furore v medicíne. Použitie tohto spôsobu liečby sa umožnilo zbaviť početných chorôb. Čo je tak zaujímavá táto metóda, skúsme to zistiť.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Čo to je a ako?

Študovanie prospešných vlastností vody, známy francúzsky lekár Jean Martin Charcot zistil, že keď používanie prúd vody nasmerovaným určitým spôsobom do tela, môžete očakávať pozitívny účinok. Pôvodná sprchová charkot sa použila na liečbu neurologických ochorení, čo umožňuje pacientom znížiť bolesť a odstrániť nervové napätie.

Jean Martin Charco sa angažoval v otázkach neurológie a psychoterapie a snažil sa znížiť prejavy chorôb u pacientov a zlepšiť prácu CNS. Po určitom čase sa terapeutické vlastnosti začali aplikovať v iných priemyselných odvetviach medicíny a kozmetiky.

Teraz metodika využíva aj mnoho salónov krásy, pretože vďaka ich vlastnostiam hydroprocesora pomáha zbaviť sa nielen z mnohých chorôb, ale aj na opravu estetických nedostatkov.

To je spôsob, ako sa zbaviť storkových značiek, chlbby kože a celulitídy, ktorá je tak znepokojená mnohými ženami, ktoré sa starajú o svoje telo.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Sharcot je sprchovací kút je masáž, ktorá sa vyrába s použitím silného prúdu vody nasmerovaného do určitej zóny. V rovnakej dobe, teplota vody sa pohybuje od chladného na horúcu, počnúc 20 a na 45 stupňov Celzia.

Počas postupu je zúženie a rozšírenie plavidiel, Vzhľadom k tomu, že pacient začína cítiť veselosť, telo je v tóne. Pomocou sprchy Sharkot sa môžete zbaviť mnohých chorôb, najmä pre kardiovaskulárny a krvný systém, pretože vystužená krvná prívod kyslíka začína počas procedúry, ktorý nasýti všetky orgány s užitočnými látkami.

Masážne relácie vám umožňujú aktivovať lymfatické procesy, takže sú zvýšené bunky buniek, výmenné procesy sú vylepšené, trosky sú na výstupe.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Nie všetky ženy majú možnosť pravidelne navštevovať kozmetické salóny a podstúpiť terapeutické stretnutia, aby sa zbavili celulitídy a iných problémov, takže vzhľad na trhu sprchovej trysky Alekseev umožňuje používať ho doma.

Je vhodný pre akýkoľvek domáci mixér a nevyžaduje silný tlak vody. Zariadenie sa skladá z vytvorených mikrociet v tryske, cez ktoré sa voda prechádza, pričom sa vytvorí veľmi tenké trysky, ktorých priemer je 0,6 mm. Ak sa koža dostane na kožu, ukáže sa na 4 atmosféry, ktoré sú dostatočné na získanie terapeutického účinku.

Potrebujete alebo nepotrebujete takúto sprchu domu, môžete sa na dlhú dobu hádať, ale po vykonaní liečivej relácie sa môžete zbaviť:

 • celulitídy;
 • urýchliť bunkovú výmenu;
 • Znížte vrstvu tuku a simuláciu obrázku;
 • normalizovať prúd limf;
 • zlepšiť elasticitu pokožky;
 • Sweep mŕtvy bunky.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Prínos a poškodenie: Účinky

Pri vykonávaní postupov, telo začína proces samoľúčenosti, práca vnútorných orgánov a systémov sa začína vrátiť. Hydromasáž pôsobí na imunitu osoby, ktorá začína cítiť viac mladých, energických, plných síl.

Zvlášť by som rád všimol za následok sprchy Charcot na ženy. Tento postup má účinok spaľovania tukov. Pri vystavení silným prúdom vody na problémových oblastiach je možné pokožku obnoviť v krátkom čase a urobiť z neho pružnejšie, aby sa takmer zbavili oranžovej kôry. Pri vykonávaní takéhoto postupu mnohí pacienti zaznamenali pozorovateľné výsledky pred a po konaní, zatiaľ čo oni sami neuskutočnili, príliš veľa kilogramov.

Metóda kombinuje tonizujúci a upokojujúci účinok. Je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí trpia prepracovaním a má chronický únavový syndróm.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Sprcha Charcot pomáha elimináciu únavy, podporovať relaxáciu nervového systému, zbaviť sa nespavosti a depresie. Postupy majú relaxačný účinok na chrbticu, v dôsledku čoho sa odstránia nervové a svalové napätie, kŕče v kĺboch.

Aplikujte Shark Sprcha s mnohými chorobami:

 • depresia;
 • Chronická únava a prepracovanie;
 • apatia a neurózy;
 • osteochondróza, artritída, artróza, reumatizmus;
 • ISR;
 • GOUT:
 • alergia.

Použite vodné postupy nielen v prítomnosti chorôb, ale aj na prevenciu. Často sa masáž používa na zvýšenie imunity, relaxovať svaly po intenzívnom zaťažení, aby sa zbavili celulitídy.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Pravidlá hospodárstva a prijímania

Pred postupom sa odporúča prijať radu od lekára, pretože masáž nie je možné použiť v niektorých chorobách. Lekár dá podrobnú radu a uvedie, ktoré oblasti by mali mať vplyv.

Môžete navštíviť sprchový charkot bez predchádzajúcej prípravy, musíte mať len plavky alebo tavenie, hlavu a bridlicový klobúk alebo facku. Pred začiatkom postupu, oblečenie kúpania a prejsť do sprchy.

Technika relácie je nasledovná: Pacient vstupuje do sprchovacej miestnosti a trvá vzdialenosť asi 3 metre od sestra alebo iného špecialistu. Vodný prúd sa začína znížiť zhora nadol, masírovať potrebné časti tela. Z toho, ako správne robí špecialista hydromasáž, záverečný výsledok závisí.

Spustite postup vyplýva z chrbta, potom sa pacient začne otáčať, striedať ju späť a prednú časť. V otočení tváre sa vykonáva kruhová abdominálna masáž. Počas procesu sa špecialista zabraňuje dostať vodu na chrbticu, hlavu, mliečne žľazy. Jet vody je nasmerovaný, počnúc končatinami do brucha. V počiatočných štádiách liečby sú vodné teploty 40 stupňov, potom sa vyskytuje konštantný pokles teploty až 20 stupňov.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Počas postupu existuje postupný pokles teploty, pohybujúce sa z horúceho do chladu. Na začiatku procedúry sa na 42 stupňov a potom 20 sekúnd zahŕňa studenú vodu na 20 stupňov. Ďalšia relácia sa zvyšuje teplotný rozdiel. Zakaždým počas relácie sa zvýši tlak vody a teplota sa znižuje.

Počas prvých pár relácií bude telo zvyknuté na zaťaženie, V tomto čase aplikujte jeden vodný prúd. Ak táto akcia nestačí, pacient môže prísť bližšie. Ak sa pacient cíti bolesť alebo nepohodlie, môžete sa odkloniť. Celý tento čas je odborník pozorovaný pre jeho zdravotný stav a hovorí, čo má robiť.

Pre každého pacienta je vybraný individuálny program, ktorý berie do úvahy odporúčania lekára, pričom zohľadní ochorenie, zatiaľ čo masáž určitých častí tela.

Počas hydromasáže pri prvom stretnutiach môžu pacienti zažiť malé nepohodlie. Dievčatá s bielym a obzvlášť citlivým pokožkou na tele môžu vyzerať modrinami. Sveruple dievčatá majú takéto modriny sú zvyčajne menej viditeľné. Nepríjemný pocit prebieha po 2-3 sedeniach, hematóm sa už neobjavuje a telo sa postupne používa na postup.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Čas a frekvencia postupu

Mnohí pacienti sa prichádzajú do postupov, ako často by sa mali vykonávať a čo by malo byť trvaním liečby. Po návšteve lekára je čas potrebný na postup odhodlaný zbaviť sa chorôb a kozmetických defektov.

Takáto liečba sa vykonáva v kabíne, pretože to vyžaduje špeciálne vybavenie, Postupy vykonávajú zdravotnú sestru alebo iný špecialista. Session trvá od jednej do piatich minút, čas určuje lekára. Priebeh masáže je až tri týždne, takéto postupy sa dajú urobiť každý deň. Po šiestich mesiacoch sa môže opakovať priebeh terapeutickej masáže.

Získať požadovaný efekt, dosť 12-15 sedení, ktoré strávia každý deň alebo raz za dva dni. Záleží na tom, ako dobre pacient prenesie postup.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Rozlišovať škótsky a fan sprchový charkot. Pre škótske, dve hadice sa používajú s rôznymi teplotami vody, môže sa použiť jedna hadica, v ktorej sa teplota vody striedavo mení. Počas 30 sekúnd sa pacient posiela teplá voda a potom 20 sekúnd zavinených studených. Takže za šesť minút sa teplota zmení šesťkrát. Stráviť až 20 sedení každý deň alebo každý druhý deň. Ak sa postup vykonáva len v samostatných častiach tela, by sa mali zvýšiť postupy až do 30 relácií.

S metódou ventilátora sa postup vykonáva rovnakým spôsobom, ale zároveň používajte špeciálnu trysku. S pomocou svojej pomoci sa voda nastrieka vo forme ventilátora. Tento postup trvá 1 minútu, voda sa používa s teplotou od 20 do 32 stupňov, zatiaľ čo tok vody sa pohybuje od 1,5 do 3 atmosfér. Sessions strávia každý deň.

Ženy, ktoré sa angažujú vo vhodnosti na udržanie postavy, sprcha Charcot môžete navštíviť dvakrát týždenne, zatiaľ čo prestávka sa nedá urobiť. Po vykonaní postupov môžete aplikovať anestetický gél, ak sa v svaloch, alebo liek na podliatky, takže sú vyriešené rýchlejšie.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Klady a zápory

Hoci sprchový charkot má mnoho výhod, malo by sa zistiť, či existujú kontraindikácie pre jeho použitie a aké výhody a nevýhody tohto postupu.

Vzhľadom na to, že vodný prúd zasiahne telo za silného tlaku, takýto postup je bolestivé. Hematomas sa často objavujú v bode vody, môže to byť malé takmer nie je viditeľné modriny alebo veľký hematóm. Najmä modriny sú viditeľné u žien s citlivou kožou a blond vlasmi.

Niektorí pacienti pociťujú nepohodlie a často prestanú liečbu. Zvyčajne po niekoľkých skupinách podliatin. Spustenie liečby by ste mali mať na pamäti, že keď sa objaví hematóm, budete musieť počkať asi dva týždne, kým nezmiznú. Takže ak ženy musia zostať v plavkách, hydromasáž by sa mala konať vopred, takže stopy z podliatiny sa podarilo zmiznúť.

Títo pacienti, ktorí sú veľmi citliví na tento postup, môžu byť priradené k iným metódam vo forme potápacej sprchy alebo masáže.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Ženy musia brať do úvahy, že sa neodporúča podrobiť tomuto postupu počas menštruácie, tým nie je možné, aby to otehotnieť, pretože môže provokovať komplikácie. Po pôrode na obnovenie tónu žien môže absolvovať priebeh postupov.

Odporúčania a možné kontraindikácie by nemali ignorovať, V opačnom prípade namiesto pozitívneho efektu môžete poškodiť vaše zdravie. Všetky postupy by mali viesť kvalifikovaného špecialistu, inak môže byť takáto sprcha škodlivá pre telo.

Pred začatím kurzu je lepšie počúvať odporúčania lekára a prejsť zasadnutia v špeciálnych inštitúciách.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Nasledujúce faktory sú obrovskou výhodou postupu:

 • Taká masáž lacná;
 • má vysokú účinnosť;
 • Zlepšuje sa prevádzka obehového systému;
 • Odvodené škodlivé látky a toxíny;
 • Koža sa stáva mladým a elastickým.

Nedávno sa tieto postupy stali najrelevantnejšími pri poskytovaní celulitídy, ktorý je veľmi znepokojený o mnohých žien. Vďaka postupu sa krvný obeh začne urýchliť a zlepšujú sa metabolické procesy. Po relácii sa podkožný tuk začne spáliť a celulitída sa stáva menej viditeľným.

Nezabudnite, že sa zbaviť celulitídy, as, je však nemožné schudnúť, ak nie ste kombinovať masáž s riadnou výživou a cvičením. V tomto prípade sa účinok nerobí čakať a po niekoľkých postupoch bude výrazným pozitívnym výsledkom.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Pred vykonaním relácie sa konajú lekári konzultácie, pretože táto vodná masáž je kontraindikovaná v určitých chorobách, ako napríklad:

 • phlepeurysm;
 • gynekologické ochorenia;
 • choroby srdca;
 • Krvné ochorenia;
 • Kožné ochorenie v akútnej forme;
 • Žartový vred.

V prítomnosti takýchto chorôb je v niektorých prípadoch povinná konzultácia lekára.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Nie je možné vykonávať postupy na: \ t

 • menštruácie;
 • ochorenie obličiek;
 • Zvýšená telesná teplota;
 • onkológia;
 • tehotenstvo;
 • Mioma;
 • pruh;
 • tuberkulóza;
 • Infarkt a mŕtvica.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Po pôrode, ak bola vykonaná cisárska časť, mali by ste počkať aspoň šesť mesiacov, kým nie je šev úplne. Mal by sa tiež konzultovať s gynekológom.

Zvlášť užitočné je sprcha Charcot pre tých, ktorí trpia chorobami nervového systému, takýmto pacientom sú jednoducho nevyhnutné pre hydromasáž. Vďaka odstráneniu teplej vody môžete odstrániť stres, upokojiť sa v neuróze a obsedantnom stave. Jet vody zameraný na určité lokality nám umožňuje upokojiť nervový systém, priviesť ho do normálu.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Je možné zariadiť doma?

Mnohí pacienti majú záujem o to, či je možné vykonať postup doma v kúpeľni s vlastnými rukami. Doma môže byť vykonaná hydromasážou, ale účinok postupu bude menší. Je to spôsobené tým, že počas hydromasážnej vody sa dodáva so silným výkonným prúdom vo vzdialenosti 3 metrov. Dosiahnite rovnakú akciu v moderných apartmánoch je mimoriadne ťažké. Kontrastné denné duše so špeciálnym masážnym postrekovačom je celkom vhodný na zvýšenie tónu. Táto metóda však bude výrazne nižšia účinnosť ako Sharcotova sprcha.

Teraz v obchodoch bola náhrada duše Charcot – tryska Alekseeva. Môže sa nazývať analógom hydromasáže. Dizajn má trysku, vďaka použitiu, ktorého môžete dosiahnuť najväčší účinok.

Alekseev je sprchovací kút na type ohňa značkové, to znamená, že rôzne pilulky havaruje z malých otvorov. Počas prevádzky nie je voda striekaná, ale naleje jeden silný prúd a ovplyvňuje určitú oblasť tela.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Montáž duše Alekseeva nie je komplikovaná, za to potrebujete:

 • odskrutkujte vodnú dušu;
 • Naskrutkujte adaptér na hydromasáž;
 • Upevnite trysku na hadice.

Alekseev je sprchovací kút má dve oká – na 19 a 61 diery, vďaka nim, samotný pacient si vyberie intenzitu a smer prúdu. Ak používate mriežku s 19 jamkami, môžete získať ihlovú masáž, ktorá vám umožní zbaviť sa celulitídy. Pri použití sieťoviny s 61 otvorom je možné dosiahnuť maximálny účinok, ktorý bude ešte viac ako v sprche. Tak, aby domáce terapeutické duše sú celkom možné.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Najčastejšie sa tryska Alekseeva získava ženy na účely chudnutia.

Vďaka tomuto postupu môžete:

 • rozdelený subkutánny tuk;
 • normalizovať krvný obeh, urýchľuje metabolizmus;
 • Odstráňte toxíny;
 • zahrejte pokožku a svalov.

Okrem kozmetických defektov sa tieto postupy používajú v mnohých ochoreniach kardiovaskulárneho nervového systému, s meteo-závislosťou, Climaxom, ochorením muskuloskeletálneho systému.

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Shark je sprchovací kút: lekárske vody

Recenzie Lekári a pacienti

  Mnohé pozitívne spätnú väzbu zostalo pacienti držané v priebehu hydromasáže. Boli tu aj mnohí lekári rôznych špecialít. Podľa lekárov by sa tento postup mal konať výlučne na svedectvo ošetrujúceho lekára, ktorý zohľadňuje chronické ochorenia. Tento postup by mal vykonať iba vysoko kvalifikovaný odborník, inak namiesto pozitívneho možno dosiahnuť len negatívny účinok.

  Sharcot je sprcha, podľa lekárov, má veľkú efektivitu. Ale by sa však mali zvážiť stanovisko gynekológa, ktorý je kategoricky proti použitiu hydromasáže na bruchu a vnútornej časti bokov a slabín u žien. Kozmetológ odporúča, aby takáto liečba z celulitídy, ale len po konzultácii s lekárom.

  Pre mnohých pacientov bol tento postup dostatočne bolestivé, najmä prvýkrát. Ale po absolvovaní dvoch a ďalších postupov, nepohodlie a bolesť zmizli, vzdala sa veselosť, energia. Pokožka po 10 postupoch sa stala pružnejšou a hladkou.

  Ak chcete získať liečivý účinok, je lepšie prejsť celý kurz. Mnohí pacienti sa odporúča, aby prešli jeden postup a nebrali celému kurzu okamžite, aby určili, či je tento postup vhodný, či nebudú žiadne nepohodlie a bolesť.

  Viac informácií o používaní sprchy Charcot Pozrite sa do videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár