Sklenené kúpele: Kritériá výberu a funkcií

Sklenený kúpeľ – to je nezvyčajný interiérový objekt, ktorý je štýlovo môže ozdobiť nábytok vašej kúpeľne. Moderné značky ponúkajú veľkú škálu modelov rôznych tvarov, farieb a textúr, plne sklárske vzorky alebo možnosti kombinujúce niekoľko materiálov – medzi takou odrodou môžete nájsť perfektnú možnosť pre akýkoľvek interiér. Z tohto článku sa dozviete viac o modeloch sklárskych kúpeľov, kritériá výberu a módnych kombinácií s iným nábytkom a lemom.

Zvláštnosť

Ak si myslíte, že o nákupe kúpeľa, vyrobené v plnej alebo čiastočne vyrobenej zo skla, treba mať na pamäti, že takýto neobvyklý detail interiéru má svoje vlastné špecifiká.

Všimnite si nejaké nuansy.

  • Na rozdiel od kúpeľov vyrobených z umelého kameňa, keramických alebo liatinových kúpeľov pokrytých smaltom, sklo bude oveľa rýchlejšie, aby sa špinavé: zostane tréne veľké škvrny z dotyk, rozvodov z tvrdej vody alebo nepravidelného umývania. Ak chcete, aby pohár skla naozaj vyzeralo dobre, budete musieť urobiť pravidelné mokré čistenie so zrkadlom.

  • Ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, je možné kúpiť sklenený kúpeľ nie je užitočný – steny skla sú veľmi jednoduché rozbiť, je dosť šanca znížiť hadicu zo sprchy alebo fľaše so šampónom. Dokonca aj malý cez trhlinu si bude vyžadovať nahradenie celej steny alebo dokonca kupovať novú kúpeľňu – v závislosti od dizajnu. Okrem toho môžu byť fragmenty otvorené zo silnejšieho štrajku a viesť k zraneniam.
  • Sklenený kúpeľ je extravagantná vec, ktorá nie je vhodná pre každý štýl v interiéri. Aj keď máte modernú atmosféru miestnosti, takýto produkt môže vyniknúť. Najlepšie je podporiť neobvyklý dizajn kúpeľa s inými sklenenými predmetmi – napríklad to môže byť sklopná polica, umývadlo alebo dvere.

Dizajn

Moderné možnosti dizajnu kúpeľne sú veľmi rôznorodé. Stojí za to venovať pozornosť tvaru, dekoratívnym prvkom, farbe samotného skla a jeho textúru. Je od nuans závisieť od toho, či je kúpeľ vhodný pre interiér miestnosti alebo nie.

Snažte sa nekombinovať v jednom priestore rôzne design sklenené veci – je lepšie ich kúpiť v súbore alebo si starostlivo vybrať.

Po prvé, stojí za to zvážiť tvar kúpeľa a jeho rozmerov – je potrebné pokračovať z veľkosti miestnosti, pretože ak máte spočiatku malú kúpeľňu, je lepšie zvoliť si miniatúrnu možnosť.

Môžete zvoliť viacero možností dizajnu.

  • Obdĺžnikový Kúpeľ je blízko tradičnej možnosti – rohy súčasne môžu byť vyhladené alebo ponechané ostré, takéto geometrické rozhodnutia môžu vyzerať veľmi vynikajúce. Obdĺžnikový kúpeľ bude vhodný pre praktické použitie a nebude mať veľa miesta.

  • Uhol Kúpeľ má tvar v blízkosti trojuholníka. Takéto modely majú rôzne veľkosti a malé možnosti sú celkom vhodné pre malú miestnosť, ale nebudú veľmi pohodlné. Je lepšie si vybrať podobnú možnosť v priestrannej kúpeľni.
  • Ovál Kúpeľ bude vyhovovať milencom mäkkých zjednodušených foriem – to je dobrá možnosť pre vynikajúce interiéry s premýšľavými malými detailmi.
  • Okrúhly Kúpele sú menej populárne, ale môžu vyzerať celkom zaujímavé. Pre takéto možnosti potrebujete veľa voľného miesta – ak máte veľmi priestrannú kúpeľňu, takýto sklenený produkt sa určite stane interiérovým dekoráciou a zvýraznením.

Niekedy sklenené kúpele sú sprevádzané minimálnymi kovovými prvkami pre stabilitu dizajnu a odtoku a v iných prípadoch sa ďalšie materiály stávajú plnými prvkami dekorov. Môžete napríklad splniť štýlové sklenené kúpele v kombinácii s prírodným alebo umelým mramorom, kovom, plastom alebo drevom. Väčšina moderných modelov má jednoduchý a stručný dizajn – dno, stena môže byť vykonaná z iného materiálu, alebo je vyrobený dekoratívny rám pre obrys. Nájdete viac nezvyčajných vzoriek. Napríklad kov, drevo alebo plast môže byť použité na vytvorenie zložitých ornamentov a obrazov na sklenenom povrchu.

Najčastejšie si vyberte možnosti z transparentného skla – tento dizajn je najviac neutrálny a univerzálny, Podobná vec sa môže zapadnúť do mnohých možností interiéru. Fanúšikovia extravagantných riešení môžu zvážiť a možnosti s farebným sklom – môže byť sotva viditeľný tón, napríklad modrý alebo ružový sklenený tieň. V iných prípadoch sú zvolené svetlé možnosti – tmavo hnedé, červené, žlté alebo modré sklo. Tiež existujú možnosti s reálnymi oknami v skutočnosti alebo s napodobňovaním vitrejného skla prostredníctvom špeciálnej maľby.

Nakoniec je dôležité vybrať si textúru skla. Najobľúbenejšie je obvyklé transparentné lesklé sklo. Okrem toho je možné zvážiť matné modely, ktoré budú praktickejšie, budú menej špinavé a nebudú v interiéri uvoľnené. Nakoniec, niekedy sa nachádzajú kúpele s použitím vlnitého skla – zvyčajne je to hustšie sklo s jednoduchými hromadnými vzormi.

Solutions Solutions

Do kúpeľa vyzerajú harmonicky, potrebujete, aby sa zmestili do betónového štýlu izby. Najčastejšie sklenené modely sú vybrané pre moderné interiéry – môže to byť minimalistické možnosti alebo svetlé interiéry s množstvom dekoratívnych častí, ale nemali by tradične vyzerať tradične. Pre nastavenia módy sa charakterizuje jednoduchosť formulárov a kombinuje nezvyčajné materiály. Farebný rozsah môže byť takmer akýkoľvek, pretože transparentné sklo bude vyhovovať všetkému, najzaujímavejšie pozrieť sa na komplexné farby dekorácie.

Produkty so sklenenými stenami môžu byť dokonale organicky zapadajú do eklektického štýlu. V takomto interiéri sú možné najčistejšie kombinácie: sklo, mramor, drevo a keramika môžu umožniť vytvorenie štýlového a jasného interiéru. Vhodné sú možnosti a z farieb a transparentného skla. Je potrebné pokračovať z veľkosti miestnosti – ak je miestnosť úplne malá, nemali by ste kombinovať príliš veľa rozptýlených prvkov: sklenený kúpeľ bude stačiť na jedného prízvuku.

Možnosti s malými sklenenými prvkami môžu organicky zapadať do moderného a Ar deco štýlu. Najčastejšie je to kúpeľ so sklenenou stenou, doplnená mramorom alebo keramikou. Väčšie sklenené okná a vlnité sklo budú vyzerať veľmi.

Keďže takéto interiéry sú naplnené malými detailmi, je veľmi dôležité podporovať návrh kúpeľa s inými sklenenými prvkami v povrchovej úprave, nábytku alebo doplnkoch.

Kritériá voľby

Vzhľadom k tomu, že kúpeľ sa zvyčajne získava dlhú dobu, stojí za to starostlivo priblížiť k voľbe a získavať skutočne vysoko kvalitný produkt. S opatrnosťou stojí za to zvážiť výrobcovia z Číny – často tieto vzorky môžu byť zlá kvalita. Väčšinou stojí za to zvážiť výrobky z Ruska a Európy. Ak hľadáte model so zaujímavným dizajnom, môžete sa vám páčiť nákupné známky z Talianska a Fínsko.

Teraz inštalatérske obchody poskytujú veľký výber produktov, Ale mnohí dávajú prednosť online objednávok. Ceny na lokalitách sú často výrazne nižšie a rozsah je oveľa širší. Ak si objednáte kúpeľ, je dôležité zabezpečiť, aby sa zabezpečil svedomitosť výrobcu – kúpiť tovar len na oficiálnych stránkach veľkých značiek. Ak sú pochybnosti, je lepšie vykonať objednávku bez preddavku.

Pri nákupe, venovať pozornosť neprítomnosti čipov a trhlín – existuje riziko, že čelí manželstva výroby alebo s poškodením, ak sa nevhodná doprava. Uistite sa, že sklo je trvanlivé a farbenie alebo vlnitá textúra je rovnomerne. Skontrolujte spojy spájajúce sklo s iným materiálom.

Chystáte sa do obchodu, stojí za to vopred určiť požadovanú veľkosť a návrh kúpeľa. Môžete si vziať so sebou vzorky dokončovania a nábytku, aby ste zhodnotili, koľko budú kombinované s novým nákupom. Ak nenájdete dokonalú verziu, vaňa so sklenenou stenou možno vyrobiť s vlastnými rukami – najjednoduchší spôsob, ako to urobiť z hotového kovu alebo kamenného kúpeľa: musíte znížiť jednu stenu a vložiť sklo. Táto práca je veľmi pracná, takže ak ste sa nikdy nezaoberali podobnou vecou, ​​je lepšie dôverovať svojim odborníkom. Teraz veľa značiek podniká individuálne objednávky.

Krásne príklady v interiéri

Ak si myslíte, že o inštalácii skleneného kúpeľa, ale neviem presne aký druh dizajnu chcete, zvážte možnosti pre zaujímavé interiéry so sklenenými kúpeľmi pre inšpiráciu.

  • Kombinácia skla a dreva môže byť veľmi zaujímavá v moderných interiéroch šetrných k životnému prostrediu. Takéto rozhodnutie je vhodné pre znalcov minimalizmu a prírodných materiálov – s takou kúpeľňou vytvoríte jednoduchý, ale nezvyčajný interiér.

  • Kúpeľ vyrobený z červených skiel Láska milovníkov jasných a odvážnych riešení. Podobný interiér určite pritiahne pozornosť. Je dôležité podporovať jasnú časť iného kusu nábytku – napríklad Vyberte si červený drez. Okrem toho, chytľavé farby budú najlepšie pozrieť do priestrannej izby. Ak máte malú kúpeľňu, takéto extravagantné časti môžu preťažiť interiér.
  • Vaňa zdobená bielym plastom so sklenenou vložkou, dokonale pomáha pridať stručný moderný interiér. Aby bola situácia zaujímavá, môžete experimentovať s textúrami: lesklé sklo a plast môže mať záujem v kombinácii s matnými tapetami a drevom.

V ďalšom videu nájdete proces náhrady skla pre podobný kúpeľ.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár