Vyberte tesnenia pre vyhrievanú koľajnicu uterákov

Z času na čas sa deje, že vykurovaná dráha uterák tečie trochu. Zvyčajne je dôvodom, že inštalatérske tesnenia pre uterák v kúpeľni boli zvolené zle, a majú nízku kvalitu. Mali by ste vedieť, ako si vybrať tesnenia, aby boli dlhé časy.

Charakteristický

Počas inštalácie inštalatérskych zariadení sa zvyčajne používajú takéto typy podložiek ako fluóroplastické, gumené, silikónové a paronity. Takéto výrobky majú rôzne veľkosti, ktoré sú označené vzorcom d × d ×.

Tesnenie sa používajú na posilnenie zlúčenín vykurovaného uteráka. Pre konkrétny model musia mať určitý priemer. Najčastejšie používané priemery 30×40, 31×45, 32 alebo 40×48 mm. Prvá číslica zvyčajne znamená vnútorný priemer a druhý je externý. Aj keď niekedy veľkosť jednoducho označuje jednu číslicu.

Pri nákupe novej zahrievanej uterákovej koľajnice budete okamžite všetko potrebné na inštaláciu, vrátane tesnení. Pri výmene tesnenia musíte kúpiť produkt rovnakej veľkosti, ktorá bola predtým. Chybné prvky, ktoré nie sú potrebné používať, a preto je lepšie kúpiť nový prvok v akejkoľvek inštalatérskemu obchodu. Tesnenia sa môžu líšiť v určitých kritériách.

Zobrazenia a veľkosti

Hlavné kritérium, pre ktoré sú takéto zariadenia rozdelené, bude materiál. Sú vyrobené z gumy, fluóroplast, paronit a silikónu.

  • Gumové výrobky sú rôzne značky. Pre nich používajú pevnú a polotovaru, ktorá dokonale proti veľkým teplotným rozdielom. Nevýhodou takéhoto materiálu je jeho nízka životnosť. Po chvíli, Guma stratí svoju elasticitu, z toho, ktorá tespa bude potrebná na zmenu.

Jeho výhodou bude to, že ak nie je taký tesnenie na sklade, je celkom jednoduché urobiť to sami seba z takmer akéhokoľvek gumového výrobku, ktorý je po ruke.

  • Balenie z paronitu môže odolať tlaku do 64 barov. Sú vyrobené z patonity listu. Špecifikovaný materiál je vyrobený z kaučuku syntetických a prírodných, práškových zložiek, ako aj zo stlačenej hmoty chrysotilného azbestu. Paronitové produkty sú dokonale proti teplotným kvapkám a vysokým tlakom.

Ale chrysotilný azbest sa považuje za škodlivý pre zdravie, čo je dôvod, prečo je použitie takýchto riešení pre systémy zásobovania vodou extrémne odporúčané.

  • Produkty z fluoroplastického majú vynikajúce vlastnosti antifikácie, fyzickej a elektrickej prírody a dnes sú takmer najlepšie riešenie. Tento materiál je šetrný k životnému prostrediu, stabilný nielen s účinkami požiaru, ale aj na veľké teplotné a tlakové kvapky. Okrem toho tesnenia z fluórplastov sú dokonale proti účinkom agresívneho prostredia.

Okrem toho, napriek možnosti pracovať vo veľkom teplotnom rozsahu, materiál nie je úplne vystavený starnutiu.

  • Silikónové podložky možno nazvať univerzálny, používajú sa v mnohých oblastiach. Tento materiál je organický silikónový pneumatiky. Nie je toxický a neobsahuje síru na rozdiel od zvyčajného. Silikón sa často snaží nahradiť polyvinylchlorid. Skontrolujte, či je autenticita produktu jednoduchý: je to dosť len na to, aby ste si zapálili. Ak je sadzí biela počas napätia, potom pred vami – skutočný kužeľový alebo kužeľový silikónový tesnenie. Minusy takéhoto materiálu môžu byť nazývané nemožnosť dlhodobého použitia pri vysokých teplotách, ako aj počas dlhej neprítomnosti kyslíka, materiál zmäkčený v dôsledku vzhľadu pórovitosti a zníženie tvrdosti.

Samozrejme, sila v tomto prípade sa zníži.

Ak hovoríme o veľkosti takýchto výrobkov, prvé kritérium, pre ktoré by sa mala venovať pozornosť, je priemer. Musí sa úplne zhodovať s priemerom položenia, ktorý bol nainštalovaný skôr. Inštalatérske podložky majú 3 dôležité indikátory:

  • hrúbka;
  • Priemer vnútorný;
  • Priemer externý.

Tieto charakteristiky zvyčajne označujú balenie s tesneniami, ako aj v návode na inštalatérske výrobky. Mimochodom, niekedy označenie nebude v milimetroch. Môžete napríklad nájsť 1 palce alebo podobne.

Ak náhle, pri opravách nejakého zariadenia, musíte zistiť veľkosť tesnenia, je lepšie pozrieť sa do jeho dokumentácie. Ak to nie je, potom sa tesnia dá s vami užívať.

A skúsený predajca dokonca aj deformovaný produkt môžu ľahko určiť veľkosť.

Kritériá voľby

Ak hovoríme o kritériách voľby, potom prvý, samozrejme, bude materiál. Tesnenia vyrobené z gumy, rýchlo sa opotrebujú. Zároveň sú cenovo dostupné, sú ľahko kupovaní. Silikónové náprotivky slúžia ako o niečo dlhšie, taký charakteristický zápach, ako gumový produkt, nebude počuť. Cena silikónových tesnení je oveľa vyššia, takže sa veľmi často snažia falošné.

Fluóroplastické tesnenia – dobré riešenie kvôli ich trvanlivosti. Ale sú veľmi ťažké kúpiť a cena, ktorú majú veľmi vysoké. Je potrebné pripomenúť, že výrobky z paronitov, napriek ich dobrej vlastnostiam, poškodenie ľudského zdravia.

Okrem toho by sa malo brať do úvahy, že tesnenie bude často pod vplyvom teplej vody, takže najlepšie riešenie bude uvedenie fluóroplastického tesnenia.

Metódy inštalácie

Túto položku môžete nahradiť vlastnými rukami, ale v mnohých ľuďoch spôsobuje ťažkosti. Proces náhrady je možný len vtedy, keď vykurovacie zariadenie má žeriavy typu guľôčok pre prekrývajúce sa prívod vody a špeciálnym strojom, ktorý môže vykonať odvádzanie vody. Práca vyžaduje súbor nástrojov.

Po zistení príčiny úniku a jeho umiestnenie sa zistilo, môžete spustiť riešenie problémov. Nahradenie tesnení koľajnice uterák by sa mala začať s odstavením vody. Oslabenie orechov na spojeniach bez prekrývajúcej sa vody a absencia reliéfu tlaku je nebezpečenstvo, pretože hrozí riziko horenia popáleniny s vriacou vodou.

Zvyčajne sa uzatvárajú uzatváracie ventily vedľa meračov. Keď je voda zablokovaná, je potrebné starostlivo začať oslabenie orechov, ktoré spájajú očné linky a vyhrievanú koľajnicu uterákov. Treba čakať, kým sa voda nevyčerpá. Keď sa to stane, musíte úplne odskrutkovať matice a odstrániť zariadenie z konzol.

Teraz musíte odskrutkovať montáž a potom, čo je stručná kontrola začať meniť gumové tesnenia a závitové tesnenia. Ak chcete odstrániť vložku s takzvaným Američanom, mali by ste použiť špeciálny kľúč šesťhranom. Po produkte výmeny všetkých tesnení by mala byť vykurovaná uteráková lišta nainštalovaná v opačnom poradí k zátvorkám a pripojiť k zásobu vody.

Ako navíjanie na vložke vlákno, je lepšie používať ľan spolu s hermetickou pastou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: