Anti-gumový matrac

Mnohí si myslia, čo je funkcia anti-tvár matrac je odlišná od všetkých ostatných. Avšak pri výbere, musíte premýšľať o tom, aký druh vzorky potrebujete: Detské, ortopedické alebo iné.

Čo to je?

Starostlivosť o ležiacich pacientov – nie je to o jednoduchom. Mnohí pacienti trpia nadváhou, ktorá ich robí ešte ťažšie, pretože sám flutter človek nefunguje. Rovnako ako pravidlo, ľudia sa pripútali do postele, čoskoro začínajú trpieť novým ochorením – protells.

Prolesiders sú vytvorené v dôsledku nekrózy tkaniva. Takéto rany na tele dodajú neznesiteľnú bolesť bez utrpenia. Bolo to tak, že sa ukázalo, že je ľahšie uchýliť sa k predchádzaniu bosérie ako na ich liečbu, najmä preto, že je to často možné len operáciou. Na záchranu je požiarny matrac.

Anti-registračné komplexy sú k dispozícii najlepší preventívny nástroj, čo umožňuje v dlhodobom horizonte, aby sa zabránilo vzdelávaniu.

Sú vhodné na zlepšenie stavu ľudí, ktorí už trpia takýmto nepríjemným ochorením. Anti-gumové systémy poskytujú masážny účinok, ktorý stimuluje krvný obeh nielen v koži, ale aj v hlbokých tkanivách.

Pre rôznych pacientov môžu byť vybrané rôzne typy systémov: plne pripútané do postele, pričom zachovanie čiastočnej mobility, počas poranení chrbtice a kostnej drene. Anti-gumové modely sú vyrobené nielen pre lôžka, ale aj pre pohovky a dokonca aj stoličky.

Pred výberom systému záujmu je potrebné konzultovať s účasťou pre lekára. Nesprávne zvolené anti-klastrové matrac môže zhoršiť pozíciu pacienta.

Zobrazenia a popis

Existuje mnoho odrôd anti-gumových matracov. Po prvé, sú rozdelené do statického a dynamického.

 • Statický matrac viac ako obyčajné ortopedické, pretože vám umožní pevne opraviť polohu tela pacienta. Takéto vzorky sú vhodné len pre ľudí so zachovanou pohyblivosťou, ako aj na rehabilitáciu počas poranení spinálnych. Všimnite si, že ak je kostná dreň poškodená, môžete použiť len statický matrac bez kompresora.

 • Dynamické modely V dvoch variantoch. Možnosť Twist je vhodná pre tých, ktorí majú čiastočnú mobilitu. Existujú významné obmedzenia uložené na zdravotné ukazovatele. Po prvé, pacient by nemal vážiť viac ako 120 kg. Po druhé, ak sú už postele, ich závažnosť by nemala prekročiť 2 stupne.
  1. Verzia Twist je konštrukt vyrobený z rôznych aircass. Často sa umiestnia do kontroly.
  2. Trubkovitý matrac vhodný pre tuk ľudí a pre tých, ktorí sú úplne bez mobility. Stupeň vrstiev môže byť najvyšší – štvrtý.

 • Matrac balón Creately dizajn s dierou pre plavidlo na uľahčenie práce kariéry a zabezpečiť úroveň demolácie hygieny.

Každá z uvedených možností môže byť vybavená laserovým perforáciou, ktorá poskytuje miesto na spanie s dostatočným vetraním. Tam sú matracy s fúkaním: dodatočne ochladzujú telo pacienta.

Takéto vzorky sú najvhodnejšie pre ľudí, ktorí trpia vysokým potením.

Klasické dynamické systémy sú vybavené kompresormi. Drahšie modely sú kompletné s riadiacou jednotkou umiestnenou na boku pacienta.

 • Riadiaca jednotka vám umožňuje prepínať režimy matraca.
 • Kompresor môže pracovať z elektrickej siete a pracovať ako samostatný konštrukt.
 • Sieťové modely sú vybavené špeciálnymi ochrannými poistkami skratu a autonómne nepotrebujú ďalšie krmivo. Sú to poradie rozsahu drahšie.

Oddelene zvýrazniť detský matrac, ktorý sa líši od dospelého podobného modelu len vo veľkosti a povlaku. Malo by to byť hypoalergénne a mäkké, používanie prírodných tkanív je vítané.

Mäkké silikónové modely sú vhodné pre operačnú tabuľku. Pre dlhodobú prevádzku, nebudú zapadnúť, ale pacient bude na takomto substráte pohodlnejší.

Plnivá

V tejto časti sa zvažujú plnenie statických modelov, pretože pre dynamické plniace systémy je vzduch vstrekovaný vo vnútri kompresora.

Viacnásobné materiály sa používajú ako plnivá pre statické matrace: polyvinylchlorid, penová guma (polyuretánová pena) a gél.

 • Polyvinylchlorid Lacné, má však jednu dôležitú nevýhodu. Matrace polyvinylchloridov sú prakticky vetrané, v dôsledku čoho sa podkladový potenie pacientov. Systémy z polyvinylchloridu sa však ľahko umyjú, rýchlo sa sušia, nebudú absorbovať nepríjemné pachy.
 • Polyuretán (pena) matrac vetrajte oveľa lepšie ako jeho lacné analógové. Je tiež veľmi dobre čistená a neabsorbuje cudzie pachy, ale takéto modely nemôžu byť umyté jednoduchou vodou. Odporúča sa vôbec bez zavlažovania základne a čistenie čistenia s mierne vlhkou vložkou.

 • Polyuretonye Matrac pre funkčné posteľ je vhodné na ležanie veľkých poranení spinal. Uistite sa, že si vyberiete najviac mäkké modely, čo vám umožní utopiť telo v nich. Zadok, čepele a iné vyčnievajúce časti budú zapustené vo vnútri matrace a spodná časť chrbta poskytne dostatočnú podporu.
 • Gél Matrace sú medziproduktom medzi statickými modelmi a dynamickými. Vďaka kmitu gélu vo vnútri masáže tela nielen zľava doprava, ale aj zo zdola nahor. Takéto modely nie sú vhodné pre ľudí s už existujúcimi poruchami, ako aj pre tých, ktorí sú neustále pripútaní do postele. Gélové matrace –hlé alternatíva k viac ako bojové komplexy.

Výhody, nevýhody a kontraindikácie

Plusy s použitím antiakových matracov Existuje obrovská súprava. Prvým a najdôležitejším z nich sú prevencia stanoviť a zlepšiť stav pacientov, ktorí už trpia. Masáž vytvorená anti-klastrovými systémami stimuluje tkaniny, neumožňuje v nich stagnáciu krvi.

Systém proti spálne je umiestnený priamo na hlavnom matraci.

Je dôležité, aby ste sa riadili podľa pravidiel výberu, ktoré sú celkom jednoduché.

 • Anti-rolu dizajn by nemal byť väčší alebo menej hlavný. Je potrebné vybrať model, presne zodpovedajúce veľkosti.
 • Systémy zvyčajne vybavia takmer tiché kompresory, ale dávajú pozor na hluk, ktorý produkujú, nepresahujú 10 dB.

Teda jednoduchosť voľby je ďalšia podstatná plus.

Požadované podmienky – Konzultácie s účasťou na lekári, ako aj oboznámenie so zoznamom kontraindikácií.

Nevykonaním je možné klasifikovať nemožnosť používania antikovodovej vzorky ako alternatívu k obyčajným. V prípade dynamických systémov sú umiestnené na obvyklom ortopedickom matraci, ktorý je tiež plus a mínus.

Nie každá anti-terestriálna súprava môže byť použitá v prípadoch, ak pacient zranil muskuloskeletálny systém. Zlomenina krku bedra, silné poranenie chrbtice (najmä ten, ktorý sa dotkol dotykovaného mozgu) vyžadovalo tvrdú fixáciu tela bez akéhokoľvek masážneho účinku: bude len viesť k zhoršeniu.

Výber matrac pre ONCOBOLS, je najlepšie zostať na systémov učencov. Títo pacienti spravidla nie sú úplne bez mobility a často trpia dystrofiou. Masáž im pomôže zlepšiť blahobyt. Je dôležité venovať pozornosť tomu, že kompresor nevyskytuje hluk, pretože dynamické systémy nie sú počas spánku odpojené. Oncoboles spia úplne citlivo, kompresor by nemal zasahovať.

Rozmery

Dĺžka a najmä šírka anti-zoskupených matracov sa však výrazne líšia, tieto parametre zvyčajne zodpovedajú typickým parametrom bežných matracov.

Najbežnejší matrac pre malé samostatné lôžka s veľkosťou 800 x 1900 mm, pretože ľudia, ktorí trpia imobilitou, sú zriedka umiestnené na dvojité občerstvenie.

Tam sú matracy šírka 70, 80 cm. Návrhy sedemdesiaTisantimetra sú navrhnuté do väčšej miery pre deti ako u dospelých, pretože málo ľudí sa nezdá viac na 70 centimeter. Dĺžka, takéto matracy zvyčajne robia buď 190 cm alebo 200 cm. Tento parameter závisí od rozmerov hlavného matraca alebo postele.

Venujte pozornosť korelácii postele a anti-klastre matrac. Ak si vyberiete príliš veľký model, ktorý visí na stranách, je plná niektorými ťažkosťami, najmä ak pacient trpí nadmernou hmotnosťou.

Žobráci nedovoľujú, aby sa vzduch cirkuloval vo vnútri matraca, v dôsledku čoho je kompresor neustále preťažený a môže sa zlomiť. Okrem toho, tlak v takejto canváze je nerovnomerne rozložený, takže anti-teretový účinok je znížený na nulu.

So príliš malými systémami je situácia iná. Pohodlie pacienta by malo byť na prvom mieste a ktorým sa umiestni posteľ na matraci, ktorý nezodpovedá rozmery, môže dodať podstatné nepohodlie.

Ďalším základným kameňom je, že malé systémy sa posúvajú, a nemôžu byť opravené s kolíkmi alebo inými ostrými predmetmi – existuje šanca na prepichnutie dutiny.

Koľko to váži?

Hmotnosť matraca priamo závisí od zvoleného modelu. Takže, dvadsať štruktúr môže vážiť 3 kilogramy, rúrky – až 5. Statické matrace vážia oveľa viac, väčšinou ich hmotnosť je rovnaká ako bežné ortopedické modely.

Jeho hmotnosť má kompresor. Spravidla je to ten, kto je najťažší, a musíte dôkladne premýšľať o tom, ako to dobre nájsť.

Bežné háčiky na stenách nemusia vydržať, toľko ľudí sa uchýlilo k tomu, čo je recepcia: zavesiť kompresor priamo zo strany postele. Toto miesto tohto masívneho objektu je veľmi pohodlné, pretože čiastočne mobilný pacient môže nezávisle prepnúť režimy napájania vzduchu, ak je matrac vybavený.

Je tiež dôležité premýšľať o hmotnosti pacienta. Čím kompletnejší pacient, tým viac sa zlepšuje (a teda ťažký) bude potrebný matracom. Rúrkové modely musia byť vybavené dodatočnou perforáciou a fúkaním. Každá z týchto možností pridáva na hmotnosť matraca a jeho hodnotu.

A statické a dynamické modely sa líšia v rôznych princípoch práce. Ak sa statické modely môžu jednoducho nainštalovať a okamžite, bez predchádzajúcej prípravy, dať pacienta, potom dynamické možnosti vyžadujú vážnejší prístup.

Princíp prevádzky

Statické matrace nie sú veľmi odlišné na princípe prevádzky z ortopedických modelov, ale majú inú štruktúru, podporujú celé telo naraz a neumožňujú žiadne jednotlivé body, aby dostali všetok vplyv.

V dynamických systémoch sa vzduch podáva striedavo v jednom, potom v iných fotoaparátoch. Zvyčajne sú fotoaparáty vyplnené do kontroly. Cyklus výmeny naplnených buniek alebo valcov nepresahuje 10 minút a taká rýchla zmena neumožňuje stagnáciu krvi v tkanivách kože. Okrem toho zmena buniek umožňuje masírovať svaly a vnútorné orgány, zlepšiť celkový stav pacienta.

Kompresor môže byť pripojený k elektrickej sieti a takéto modely sú vo veľkej dopyte ako autonómne. Potreba umiestniť kompresor v blízkosti zásuvky ukladá určité obmedzenia na umiestnenie samotného lôžka s matracom. Rúry kompresora by mali byť umiestnené v nohách a nie je možné dovoliť, aby ich priesečník a prekladanie. Kompresor cez trubicu dodáva vzduch do matraca.

Gélové komplexy nemusia byť spojené od elektrickej siete, pohybujú sa sami pod telom ležiaceho pacienta. V tomto prípade nie je masážny účinok taký výrazný, ale neznamená to, že je horšie. Na gélových matracoch je kompletná relaxácia celého tela. V niektorých prípadoch môžu byť použité pre zdravý človek, ktorý chce len dosiahnuť masážny účinok počas spánku.

Ako používať: Návod na použitie

Každý konkrétny model má však vlastné prevádzkové podmienky Existuje súbor základných vlastností, ktoré sú inherentné vo všetkých dynamických matracoch.

 • Po zavedení pacienta na neho je nemožné nafúknuť matrac. Je to spôsobené tým, že kompresor je oveľa jednoduchšie vyrovnať sa so zápalom dizajnu bez zaťaženia a v budúcnosti si zachovávajú požadovanú úroveň tlaku.
 • Nemôžete opraviť anti-tvár matrac, ako aj listy na ňom, s kolíkom.
 • Všetky trubice a kompresor by mali byť umiestnené v nohách postele. Venujte pozornosť rúrkam, ktoré nie sú prepojené a neboli umiestnené pod matrac.

 • Na vrchole anti-náboženského matraca je obvyklé, aby ste mohli absorbovať plienky. Slúžia ako tolerovateľné náhradné oddelenie pre plavidlo, ale nestačí. Okrem toho, na jednej strane, hygroskopické plienky majú plne zapečatený povlak, ktorý prispieva k výskytu skleníkového efektu. Je nevyhnutné okamžite kúpiť matrac vzhľadom na skutočnosť, že pacient je vonku.
 • Nastavenie hladiny tlaku použite jednoduchý test. Po prichádzajúcom matracom a pacient je položený, pokúste sa zatlačiť prst medzi anti-tvárový matrac a obyčajným matracom. Ak prstom prechádza príliš jednoduché, to znamená, že bunky sú pevne nalievať a potrebujete vyhodiť malý matrac. V prípade, že prst prakticky neprechádza, je potrebné zvýšiť tlak v matraci.

Výrobcovia hodnotení

Dnes sú modely z Európy najväčšou dôverou.

 • Vo veľkej cti –Nemecké anti-gumové matrace. Firmy ako Titan Deutschland GmbH, Belberg a iní sa ukázali na trhu. Ich vzorky sa vyznačujú vynikajúcou kvalitou a demokratickou cenou, zatiaľ čo rozsah je neustále aktualizovaný.
 • Čína a Taiwan ponúknuť celkom slušné vzorky, ale nekupujú komplikované modely od týchto výrobcov. Je najlepšie sa uchýliť k nákupu čínskych matracov, ak je možná možnosť na krátku dobu, napríklad na polročnú rehabilitáciu po zranení. Bohužiaľ, záručná doba, ktorú ponúka Čína, je pomerne malý – len 1 rok. Po skončení záručnej služby, matrace zlyhajú ako prax.

 • Kúpiť poľský matrac – Je to prakticky to isté ako nákup nemčiny. V kvalite sú takmer ekvivalentné. Hlavný rozdiel leží v cenovke pre produkt: Poľsko dodáva matracy drahšie, ale v niektorých prípadoch sú vybavené vzácnymi ďalšími možnosťami, ako je napríklad špeciálny povlak. Najslávnejšia je ozbrojená značka, ktorá bola na trhu s lekárskym tovarom niekoľko desaťročí.
 • Výrobcovia z Ruska Dodávajte aj vysoko kvalitné výrobky, ale cenová značka zostáva rozsiahlym spôsobom vyšším ako iným zástupcom. Je to spôsobené tým, že ruské modely sú maximálne vybavené, aby sa zaručil pohodlie ležiaceho pacienta. Vykonávajú sa z odolných materiálov a samotné matrace ponúkajú dlhú záruku.

Recenzie

Mnohí kupujúci zdieľajú svoje skúsenosti o kúpe anti-klastrových matracov. Väčšina z nich získava takéto štruktúry pre ležiacich príbuzných a dôvod je jednoduchý: Starostlivosť o imobilizovaných pacientov je extrémne zložitá. Takmer všetka spätná väzba hovorí v prospech nákupu anti-gumového matraca z niekoľkých dôvodov.

 1. Po prvé, o ležiacej pacientovi nie je ľahké postarať sa o skutočnosť, že je potrebné sa otočiť o nič menej ako každé 1-2 hodiny. S anti-tvárové matracy, všetko sa stáva oveľa jednoduchšie: teraz je osoba povinná otočiť viac ako 3-4 dni. Veľmi uľahčuje prácu toho, kto sa stará.
 2. Ďalším rozdielom v špecializovaných komplexoch, ktoré sú anti-clusterované matrace sú vybavené prehlbovaním nôh a lodnou vetou. Mnohí kupujúci si poznamenal, že prítomnosť takýchto možností uľahčilo život ešte viac, a pacient sa začal cítiť oveľa pohodlnejšie.
 3. Ďalšia vec, ktorá bola označená ľuďmi, je, že matrace proti lôžkom sú garantované masážny efekt, čím sa čiastočne zabraňujú plnej svalovej atrfii. V dôsledku toho sa bolesť v tele pacienta nie je tak vyslovovaná a jeho utrpenie sa znižuje.

Všeobecne platí, že sa odporúča kúpiť podobný matrac, ale je potrebné venovať pozornosť tomu, že kompresor nie je hluk: nie je možné vypnúť výrobok na noc, a je dôležité, aby sa tak starať neinterferuje s pacientom spať.

Čo je lepšie?

Výber konkrétneho modelu závisí úplne od potrebného účinku na dosiahnutie. Ak je osoba imobilizovaná, nie úplne a udržiavala aspoň čiastočnú schopnosť pohybovať, najlepšou voľbou bude twist vzorka. Nie je potrebné zvoliť komplexný dizajn, môže byť obmedzený na 1-2 režimy napájania vzduchu.

V prítomnosti silného postelenia, s veľkou hmotnosťou alebo úplnou nehybnosťou, je lepšie uprednostniť balóborové matrace. Radšej sa vyrovnať s funkciou masáže tkaniva pod vysokým telesným tkanivom.

A priori by mal hľadať také matrac, ktorý zaručuje dobré vetranie. Je dôležité venovať pozornosť plnivemu a na prítomnosť perforácie.

Ak pacient trpí zvýšeným potením, a tiež tuk, je najlepšie nájsť model s ďalším fúkaním. Urobí osobu v posteli pohodlným.

S vážnymi zraneniami by chrbtica nemala vybrať dynamický matrac, musíte sa zastaviť len na statickom. Počas obnovy je dôležitá úplná fixácia pacienta, ale môže byť rýchlo rýchlo. Aby sa to nestalo, telový tlak na povrchu by mal byť rozdelený rovnomerne bez špeciálneho tlaku na určité časti.

Ako sa oklamať?

Anti-tvárový matrac vyfúkol pomaly, aby sa na to pripravili. Mnohí sa sťažujú, že keď sa nezávislé pokusy pokúšajú vyfúknuť svoj vzduch destilovaný z jednej bunky k druhému a nie je úplne „vylúčená“ z canvase.

Existuje všakNiekoľko trikov, ktoré tento postup robia čo najpohodlnejšie.

 • Najprv musíte kompresor odpojiť zo siete alebo vypnúť autonómnu silu vzorky. Keď je kompresor beží, matrac nebude fungovať.
 • Potom odpojte kompresor spolu s trubice matrac. Neodstraňujte matrac z postele.
 • Postupne spustite hladký matrac ručne. Nenechajte sa ponáhľať a netlačte príliš veľa. Postupne vyjde vzduch.
 • Keď sú bunky takmer vyfúknuté, môžete postupne otočiť matrac v pevnom postroji z hlavy nôh k nohám. Tak sa konečne zbavte vzduchu v dutinách, paralelne s tým, bez toho, aby to umožnilo „zabaliť“ vo vnútri matrace z bunky v bunke.
 • Skladová matracová potreba zložená.

Ako vidíte, na vyhodenie anti-klastre matrac, nie je nič komplikované, je dôležité, aby bol len trpezlivý a postupujte podľa uvedených pokynov.

Nepoužívajte na to alebo sa pokúste „vyhnať“ Air, Topchak Complex, to nepomôže.

Ako sa starať o anti-klastrový matrac?

Pre rôzne typy matracov sa však rozlišujú pravidlá čistenia Niektoré štandardné odporúčania.

 • Na čistenie matracov nemôžete používať abrazívne látky alebo materiály, ako sú tvrdé špongie alebo železné kefy. To všetko môže poškodiť ochrannú vrstvu modelu povlaku.
 • Vyčistite matrac len v nafúknutom stave. Dbajte na to, aby bola vzorka dostatočná na to, aby bola dosť – to výrazne uľahčí proces čistenia.
 • Po masterovom čistení musí byť matrac sušiť v miestnosti, chránený pred vystavením slnečnému žiareniu. S výhradou matraca priame vystavenie slnku nemôže.
 • Matrace nemôžu byť mŕtvica ani v obchádzke. Ak ich potrebujete dekapitovať, používajú sa, ryža a špeciálne antiseptické spreje.
 • Skladujte proti gumovým množstvom v rozbaľovači.

Aby sa starala čo najjednoduchšie, odporúča sa vykonať pravidelné preventívne čistenie raz týždenne.

Viac informácií o matracoch od nočnej stoličky sa dozviete z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: