Poschodové postele IKEA

Široká škála nábytku umožňuje zvoliť najvhodnejší, vhodný dizajn a cenové postele v spálni. Medzi existujúcimi modelmi nie je úplne známa možnosť – BUNK. Mnohí patria k takýmto posteľným skeptickým, ale riskovaní vlastníci sa už podarilo vyhodnotiť svoje výhody. Špeciálna popularita získala poschodové postele IKEA.

Klady a zápory

Najdôležitejšie plus je významné úspory v miestnosti. Aj keď je miestnosť dostatočne veľká, umiestnená v ňom naraz dva jednolôžkové lôžka.

Takéto postele sú vhodné nielen v detskej alebo adolescentnej spálni, ale aj v ADULTH. Poschodová posteľ, na dne, z ktorej je voľné miesto, šetrí aj miesto. Môže byť vyrobený z miesta na posedenie alebo prácu, nútiť boxy, tabuľky.

Takže v malej spálni sa stáva priestrannejším, čo pozitívne ovplyvňuje celkovú atmosféru.

Ak hovoríme o produktoch IKEA, možno poznamenať, že má tiež veľa výhod. Jedna z najdôležitejších – kvalita materiálov a spoľahlivosť konštrukcií. Poschodová posteľ bude trvať dlhé roky.

Stačí, aby niekedy zabezpečili profylaktické testovanie všetkých upevnení.

Široká škála modelov, materiálov a farieb Gammas umožňuje vstúpiť do nábytku IKEA v akomkoľvek interiéri. Napríklad strom je vhodný pre krajinu a klasiku a kovové – pre minimalizmus a high-tech.

Veľký počet modelov poskytuje širokú cenovú odrodu.

Veľkosť lôžok je univerzálna, vďaka ktorej si môžu vychutnať deti aj dospelých. Pre tých a ďalších zaručených bezpečnosti, pretože každý model má priečky, ktoré vám nedovoľujú klesať počas spánku. Maximálna hmotnosť, ktorá môže vydržať posteľ – 150 kg. Neexistujú žiadne ostré rohy a hrany v dizajne a čipy sa neobjavujú na pevnom materiáli.

Rovnako ako všetky nábytok tejto spoločnosti, lôžko je mimoriadne jednoduchá pre montáž. Každá posteľ je vybavená pokynmi, s ktorými môžete nezávisle montovať a dať nový nábytok v spálni.

Medzi nevýhody by mali byť zvýraznené medzerou. Na konvenčnom posteli si môžete bezpečne natiahnuť ruky na stranách, aby ste získali pohodlnejšie a oddiely zasahovali do lôžkom. Ak sú police zavesené na spodnej poschodí alebo na stôl pripevnený priamo k rámu, potom malé veci sa triasť počas každého pohybu na posteli. V lete spí pod stropom je príliš horúci.

Ak sa na pravidelnom posteli, môžete sedieť a relaxovať počas dňa, potom s niektorými dvojpodlažnými modelmi je to problematické.

Zobrazenia a modely

Sortiment spoločnosti má nasledujúce typy poschodových lôžok:

  • Obidve podlahy sú uvedené pod miestami na spanie. Ak je zatiahnuteľná dodatočná platforma skrytá pod nižšou úrovňou, potom existujú tri miesta.
  • Podkrovná posteľ. Na vrchnej vrstve – miesto na spanie, a pod voľným priestorom. Môže byť nútený potrebnými predmetmi a vybaviť v závislosti od potrieb.
Prečítajte si viac  Anti-gumový matrac s kompresorom

Celkom v katalógu IKEA – Päť modelov poschodových poschodí:

  • „MIDAL“ – rám dvojpodlažnej postele borovicového poľa s dvoma lôžkami. Schodisko s úzkymi koľajnicami je pripojené na oboch stranách v závislosti od umiestnenia nábytku v spálni. Vzhľadom k tomu, že je vyrobený z prírodného materiálu, pričom by ste mali používať suché handry a špeciálne detergenty na drevo. Laminátová báza je odolná, nespôsobuje časom, pretože záťaž je rovnomerne distribuovaný. Bezpečnosť poskytuje vysoké strany na vrchole.

  • „STURO“ – ďalší drevený model vyrobený z borovicového masívu. Je oveľa vyššia ako predchádzajúca verzia. Predstavuje rám postelného podkrovia s voľným priestorom. Schodisko môže byť pripojené ako vpravo a doľava.

  • „Tuffing“ – oceľový rám pre podkrovnú lôžko alebo dvojpodlažnú posteľ s dvoma lôžkami. Schodisko sa nachádza v strede a v dvojitom modeli je to krátke a spája úrovne. Tvár je polyesterová sieť. Môže byť odstránený a stychtu.

  • Oceľový rám „Swords“ je reprezentovaný v dvoch verziách – Ciff a Dvojitý dvojpodlažný model. Je vyššia ako „TUFFING“ a schodisko môže byť umiestnené na pravej alebo doľava. V prípade dvoch lôžok je schodisko krátke a spája úrovne. Nižšie uvedený priestor môže byť vybavený nábytkom z rovnakej série – zasúvateľných lôžok a pozastavených dosiek.

  • „Chava“ – Devil je posteľ s plne vybaveným pracoviskom. Súprava obsahuje stôl, regál, skriňa. Veľký výber nábytku vám umožňuje nezávisle namontovať sadu nábytku určeného pre rôzne počty dverí a boxov. Rozmery modelu je relevantné pre malú spálňu pre dospelých a deti.

Rozmery

Najnižšie modely – „MIDAL“ 157 cm, dvojité „TUFFING“ 130 cm a dvojlôžkové „meč“ 159 cm.

Bed-Attic je oveľa vyšší, čo vám umožní dať skriňu vo voľnom priestore. Výška modelu „TUFFING“ – 179 cm, „Swords“ – 186 cm, „Stud“ – 193 cm, „Sturo“ – 214 cm.

Dĺžka všetkých modelov je najmenej 200 cm a šírka je 97 cm. Najširší model – „Sturo“ (153 cm).

Rám a farba materiálov

Na výrobu lôžok sa používa strom, ako aj kov a plast. Všetky materiály sa vyznačujú veľmi vysokou kvalitou:

  • Drevotrieskový Použiť len pre ďalšie prvky – napríklad boxy a police.

  • Drevoobrábacie pole – najviac ekologicky šetrný materiál. Lôžka používané hlavne borovicové alebo breza. Borovica – najčastejšie drevo pre poschodové postele. Je trvanlivý a na hotovom výrobku priemerné náklady. Na porovnanie – brezový nábytok je drahší.

Strom je spracovaný, ale pri nákupe postele by mal venovať pozornosť homogenitu materiálu. Nemalo by to byť Burrs a trhliny.

  • Kovové lôžka sú vyrobené z ocele. Tieto modely sú trvanlivé a slúžia mnoho rokov. Externe vyzerajú starostlivé a menej ako drevené modely. Oceľ sa tiež používa na vytváranie háčikov pre police.
Prečítajte si viac  Ikea lôžok

BITS „MIDAL“ Prírodná farba, ako je ošetrený strom – svetložltá. Iný model z prírodného materiálu „STURO“ je biely. „TUFFING“ je prezentovaný v tmavosivej verzii. Nábytok „Sword“ je vyrobený v sivej, ale rám existuje v bielej verzii.

Najväčšia farebná odroda modelu „stud“. Základ je vždy biely, ale dvere zásuviek, šatníka a lavičiek môžu byť žlté, ľahké béžové, zelené, oranžové, ružové alebo rovnaké ako celý rám.

Ako si vybrať?

Pri výbere poschodovej postele by ste mali starostlivo zvážiť taký prvok ako strana. Jeho výška by mala byť aspoň 20 cm, pretože keď je matrac umiestnený, skutočne zostane asi 5 cm. Samozrejme, že je potrebné skontrolovať silnú stranách, ako aj ako ťažké sú tradičné.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať životnosť spodnej časti postele.

Pre deti od sedem rokov sú vhodné postele až 170 cm a šírka je až 80 cm. Dospievajúci a dospelí – až 190 cm dlhé a až 90 cm šírka. Deti do šiestich rokov, podobné postele neodporúčajú bezpečnosť.

Stojí za to zvážiť nielen výšku nábytku, ale aj miestnosť ako celok. Musíte pochopiť: Čím bližšie bude povrch navzájom, nesporné bude zatvorené, aby sa naplnila posteľ v dopoludňajších hodinách a zmenu spodného prádla.

Významné nepríjemnosti môžu dodať schody, takže by ste mali vybrať tých z nich, ktoré nefungujú do nohy. Pre pohodlie môžete zachrániť povrch schodov so špeciálnym povlakom, ktorý neumožní naboso skĺznuť.

Na drevených modeloch by nemali byť žiadne chyby – trhliny, čipy alebo burrs, víriaci, pretože hovoria o chybnej kvalite „syrom“ materiálu. Dobrý model nebude postavený a povrch stromu je homogénny, hladký. Neodporúča sa vziať posteľ z borovicového masívu so stopami z fena. V návrhu plánu vyzerajú veľkolepé, tieto výrobky sú menej trvanlivé.

Ak existuje ďalší nábytok v modeli postele (napríklad boxy, skriňa alebo tabuľka), musíte ich skontrolovať. Zásuvky a dvere nemusia milovať, nesmú byť žiadne cudzie zvuky, príslušenstvo musí byť pevne pripojené a nemajú chyby.

Všetky pokyny na montáž nábytku z tejto spoločnosti sú vyrobené v najjednoduchšej verzii, ktorá by bola chápaná všetkými. Používajú obrázky a vizuálne schémy, nie popisy. Vo väčšine prípadov, počas montáže, len skrutkovač, kladivo, skrutkovač a voľný priestor, na rozloženie položiek a potom dajte hotový dizajn.

Na samom začiatku sú všetky druhy spojovacích materiálov nakreslí, ich číslo je indikované a v schémach je jednoznačne vidieť, ktorá strana musí byť inštalovaná alebo v akej miere. Každý montážny krok je ťahaný a označený. Ak sa jasne sledujete pokyny, bude zmätená. V prípade poschodových postele, diagramy ukazujú, ako dať schodisko s jednou stranou alebo iným.

Prečítajte si viac  Postele Ascona

V niektorých prípadoch sú uvedené príklady, ako sa otáčať alebo skórovať. Takže kupujúci nie sú zmätení, takéto príklady prekročili čierny kríž. Pokyny tiež jasne označujú hlavné body pre kontrolu skrutiek, výšky strany a matraca. Všetky schémy sú jednoduché a intuitívne, ale IKEA poskytuje zákaznícky servis na vybudovanie sprievodcu.

Podrobný proces montáže Bunk BED IKEA „MIDAL“ je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

Recenzie

Pozitívne preskúmania z väčšej časti sa týkajú úspor. Pre tých, ktorí majú dve deti a obmedzený priestor, takáto posteľ sa stala vynikajúcou riešením. Strach z ľudí o tom, že deti môžu náhle klesať, uznané ako neoprávnené – všetci kupujúci sú spokojní s kvalitou strany.

Dobré hodnotenie a spoľahlivosť dizajnu, ktorá pokračuje v stánku – napriek tomu, že na ňom aktívne hrajú. Mnohí zistili, že jednoduchosť montáže, ktorá je charakteristickou črtou nábytkových spoločností.

Pokiaľ ide o nedostatky, v prvom rade sú spojené so strachom z ľudí a nedodržania bezpečnosti. Takmer všetky modely poschodových lôžok sú určené pre deti od šiestich rokov. Mnohí si ich kúpia na dvojnásobné deti, ktoré sa nemôžu vyrovnať s vysokým schodiskom.

Samostatné sťažnosti spôsobujú drevené modely, pretože sa stáva, že materiál je zle spracovaný. Z tohto dôvodu je veľmi ľahké sa uraziť a odtrhnúť kožu. Odporučiť chôdzu na brúsnej časti stromu a pokryť ho, napríklad lak na ochranu seba a ich deti pred zraneniami.

Hlavné nepríjemnosti súvisia so zmenou bielizne, je dosť ťažké naplniť posteľ denne. S obzvlášť vysokými modelmi to naozaj nepohodlné. Mnohí poznamenajú skutočnú potrebu pravidelne otáčať skrutky a upevnenia, ako sa posteľ začne vyskúšať.

Produkty IKEA sú vysokou kvalitou, ale stále by mali byť kontrolované na chybný nábytok. Príležitostne sa stretávajú s recenziami o zakrivení otvorov pod skrutkami.

Nápady v interiéri

Nech všetky modely sú monofónne a nelíšia sa v nezvyčajnom dizajne, môžete ich urobiť jasnejšie s posteľnou bielizňou. Stačí si vybrať vzorované textilné – a miesto na spanie sa okamžite stane „menej“.

Pod spodnou biepadlou si môžete vybrať rohože alebo dekoratívne vankúše.

Biele modely sa zmestia do populárneho škandinávskeho štýlu, ktorý sa vyznačuje stručnosťou. V malej spálni pod príbuzným posteľou si môžete zorganizovať posedenie – s gaučom a konferenčným stolom. Ak sú steny oddelené drevenými panelmi, potom lôžko prírodného materiálu bude harmonizovaná so situáciou a vytvoriť pocit skutočnej podkrovie.

V monochromatickej miestnosti je dostatok farebných akcií (s posteľnou bielizňou a živou rastlinami).

Voľné miesto pod podkrovím sa môže použiť aj na skladovanie mnohých vecí. Dosť na to, aby vložili gauč a zásuvky. Môžete vytvoriť celú kreatívnu dielňu, v ktorej sa môžete skryť s oponou natiahnuté na základni postele.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: